Publiczne > Dowolne tematy

Polska - Belgia

(1/5) > >>

mikiomah:
Nie wiem gdzie wrzucić,a wydaje mi się że tu będzie najlepiej... Kto z was jedzie? Bo mi udało się być w grupie szczęśliwców którzy za odśnieżanie stadionu będą mogli wejść na mecz za darmo :) Kto z forum jeszcze tam będzie? :)

mario:
Kuźwa, kumple się skrzykują na wspólne oglądanie przy "oranżadzie" a ja .... "służba"!

BRAVEHEART:
POLSKA WYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYGGGGGRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A gdzie obejrzę mało ważne - wiem tylko że będzie miło !!!!!!!!!!!!!!


Szczęsliwi Ci którzy zobaczą mecz na żywo :)

Gratulacje dla Benhakera !!! Pierwszy raz na Euro :) To dopiero bohater narodowy !!!!

cyt. wikipedia

Leo Beenhakker (ur. 2 sierpnia 1942 roku w Rotterdamie), holenderski piłkarz i trener piłkarski. Jako piłkarz grywał w amatorskich klubach – Tediro Rotterdam, Xerxes Rotterdam oraz Zwart Witt 28. W połowie lat 60. rozpoczął karierę szkoleniową. Przez wiele lat był pierwszym asystentem Rinusa Michelsa, trenera reprezentacji Holandii, a dwukrotnie – w latach 1985-86 i podczas Mundialu 1990 – pełnił obowiązki selekcjonera Pomarańczowych. Pracował w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Zdobył po trzy tytuły mistrza Holandii (dwa z Ajaksem Amsterdam i jeden z Feyenoordem) oraz Hiszpanii (wszystkie z Realem Madryt). Od 2004 do 2006 roku prowadził drużynę narodową Trynidadu i Tobago, którą, jako pierwszy szkoleniowiec w historii, wprowadził do finałów mistrzostw świata. Od 11 lipca 2006 roku jest selekcjonerem reprezentacji Polski.
Jest uważany za jedną z największych osobowości trenerskich w światowym futbolu. Dwukrotnie pełnił obowiązki selekcjonera reprezentacji Holandii. W latach 1985-1986 zastępował chorego Rinusa Michelsa i w tym czasie przegrał eliminacje do Mundialu 1986. W 1990 roku objął stery drużyny narodowej na kilka tygodni przed mistrzostwami, kiedy na wniosek zawodników zwolniono Thijsa Libregtsa.

Osiągał sukcesy w Realu Madryt, Ajaksie Amsterdam oraz Feyenoordzie Rotterdam, z każdego jednak klubu wyruszał w poszukiwaniu coraz to nowych wyzwań, także daleko poza obrzeże wielkiego futbolu.

W listopadzie 2005 roku po wygraniu dwumeczu barażowego z Bahrajnem wprowadził po raz pierwszy w historii reprezentację Trynidadu i Tobago do finałów mistrzostw świata. W Niemczech debiutant zdobył jeden punkt (0:0 ze Szwecją, 0:2 z Anglią i 0:2 z Paragwajem) i zajął ostatnie miejsce w grupie.

Od 11 lipca 2006 roku jest siódmym w historii zagranicznym selekcjonerem polskiej drużyny narodowej.

5 maja 2007 roku po rezygnacji Erwina Koemana tymczasowo przejął obowiązki pierwszego trenera Feyenoordu Rotterdam. Poprowadził zespół jedynie w meczach barażowych o miejsca 6.-9., których zwycięzca wystąpi w Pucharze UEFA.

SUKCESY:

    * mistrzostwo Holandii 1980 i 1990 z Ajaksem Amsterdam
    * mistrzostwo Holandii 1999 i Superpuchar Holandii 2000 z Feyenoordem Rotterdam
    * mistrzostwo Hiszpanii 1987, 1988 i 1989, Puchar Hiszpanii 1989 oraz trzykrotnie półfinał Pucharu Mistrzów z Realem Madryt
    * 1/8 finału Mundialu 1990 z reprezentacją Holandii
    * awans do Mundialu 1994 z reprezentacją Arabii Saudyjskiej
    * awans do Mundialu 2006 i start w tym turnieju (faza grupowa) z reprezentacją Trynidadu i Tobago


CIEKAWOSTKI !!!!!!!

# Mówi po angielsku, hiszpańsku, niemiecku, włosku, francusku i portugalsku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
# Jest miłośnikiem cygar i dobrego wina.
# Od czasów pracy w Realu Madryt dziennikarze nazywają go "Don Leo".
# W latach 1997-2000 w Feyenoordzie Rotterdam był trenerem Jerzego Dudka i Tomasza Rząsy.
# Po Mundialu 2006 otrzymał propozycje prowadzenia drużyn narodowych Arabii Saudyjskiej, Australii, Polski oraz kilku zespołów z ligi rosyjskiej.
# Zamieszkał w Belgii, bo uważa że wskutek napływu emigrantów Holandia straciła swoją tożsamość

marc:
Ja niestety nie będę oglądał meczu na żywo :huh:. Ale myśle, że będziesz ogladać do bre widowisko typuje 3:0 dla Polski oczywiście -_-

Butel:
Typuje również 3 : 0  dla Polski, chociaż dla mnie osobiście słuchając i oglądając TV już wczoraj wygrali  ^_^ ^_^

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej