Autor Wątek: Dane Osobowe  (Przeczytany 2023 razy)

Offline strazakp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Dane Osobowe
« dnia: Lipiec 12, 2004, 23:36:24 »
Mam pytanie do forumowiczów. Czy imię i nazwisko + wysokość nagrody podane do informacji związkom zawodowym działającym w komendzie pod warunkiem nie przekazywania ich do wiadomości publicznej jest naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych?

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Dane Osobowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2004, 01:16:39 »
Nie, ponieważ komendant ma obowiązek przedstawić do akceptacji związków podział środków na nagrody.Ustawa o związkach zawodowych.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2004, 01:20:01 wysłana przez Mark1 »
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Guest

  • Gość
Dane Osobowe
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2004, 13:03:05 »
Znam ustawę o związkach zawodowych, rozporządzenie o przyznawaniu nagród i wyróżnień strażakom ale  jednak szef, jego z-ca i kadrowiec uważają że nie można ujawniać wysokości nagród bez zgody samych wyróżnionych., że nie może ujawniać danych osobowych ze stosunku pracy.  :blink: Jak nazwać takie postępowanie?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Dane Osobowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2004, 19:04:24 »
jeden przepis gryzie się z drugim.....
Tak naprawdę komendant używając ustawy o ochronie danych osobowych ma (niestety) rację. Może się tego trzymać i nikt (a już napewno żaden zły związkowiec) mu nic nie zrobi..... Dla niego to jest wygodne i daje mu wiele możliwości. Jednak powinien podać np. jakie nagrody czy inne zwiększenia powstały w danym wydziale czy komórce.... bez wyszczególnienia kto i ile...

Tom500

  • Gość
Dane Osobowe
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2004, 15:18:09 »
Z tego co wiem to lista nagród może być wywieszona (nazwiska i wysokość nagród). Tajemnicą objęte są wyłącznie składniki uposażenia, a nagroda uznaniowa takim składnikiem nie jest. (Wyjaśniam, że to jest opinia dr. Ewy Kuleszy - gen. insp. danych osobowych). Oczywiście bardzo słuszna opinia! Poniekąd warto wiedzieć co jest nagradzane przez przełożonych, a co nie.  Zawsze bylem zwolennikiem jasnych zasad i gry fair play, a układy kolesiowsko-szwindlowskie mnie obrzydzały.  

Tom500

  • Gość
Dane Osobowe
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2004, 15:18:21 »
Z tego co wiem to lista nagród może być wywieszona (nazwiska i wysokość nagród). Tajemnicą objęte są wyłącznie składniki uposażenia, a nagroda uznaniowa takim składnikiem nie jest. (Wyjaśniam, że to jest opinia dr. Ewy Kuleszy - gen. insp. danych osobowych). Oczywiście bardzo słuszna opinia! Poniekąd warto wiedzieć co jest nagradzane przez przełożonych, a co nie.  Zawsze bylem zwolennikiem jasnych zasad i gry fair play, a układy kolesiowsko-szwindlowskie mnie obrzydzały.