Publiczne > Dowolne tematy

akcja ZNICZ 2007

(1/4) > >>

mario:
W TV podali szokujące dane: od środy w wypadkach zginęło ponad 70 osób, złapano ponad 1500 pijanych kierowców.
Złapano zapewne drobny ułamek tych którzy jechali na "dwóch gazach". Zakładając (i to bardzo optymistycznie) że było to ok. 5% wszystkich po spożyciu wychodzi liczba 30 tys. kierowców bez wyobraźni.

Jak to się dzieje, pomimo tego, że prasa,radio i telewizja trąbią bez przerwy o policyjnych patrolach, kontrolach, łapankach coraz więcej ludzi wsiada za kółko po piciu? Nawet kary są zaostrzane! Już nawet samochód można takiemu gościowi skonfiskować.

Czy jest to wynikiem tego, że cały czas w społeczeństwie funkcjonuje akceptacja dla takich występków? Taka odmiana ułańskiej fantazji? 
Ogólnonarodową dyskusję wywołuje śmierć jednego kontraktowego żołnierza, który pojechał za ciężką kasę na misję, a gdy przez 5 dni zginie więcej ludzi na drogach niż jest wszystkich ofiar razem wziętych misji wojskowych w jakich brała udział Polska to wszystkim to "lata kalafiorem koło d..py"?

Co właściwie powinno się zrobić aby skutecznie odstraszyć ludzi od takiego postępowania?

strażak79:
Józef Stalin powiedział kiedyś tak
"Śmierć jednej osoby to tragedia, śmierć tysiąca to tylko statystyka"

Mariusz_43:
Całkowicie wyeliminować pijanych kierowców z ruchu - niemożliwe. Jednak racją jest to. że w Polsce za dużo jest takich "gagatków". Co robić? No cóż... Brać przykład z krajów w których różnymi sposobami poradzili sobie z takimi delikwentami.

Pedros:
Zawsze myślałem, żeby co roku na zebraniu walnym pokazać kilka filmików promujących takie akcje. Są też w internecie filmy zrobione przez rodziny zmarłych. Te są najbardziej przekonujące. Niestety nie udaje mi się nigdy zorganizować odpowiedniego sprzętu do wyświetlenia tych filmów.

PS.
U nas to normalne że ktoś wypija w sklepie piwo, dwa i jedzie samochodem do domu. U strazaków to tępie ale cywilowi co powiesz?

mario:

--- Cytat: Pedros w Listopad 04, 2007, 17:43:22 ---U nas to normalne że ktoś wypija w sklepie piwo, dwa i jedzie samochodem do domu.

--- Koniec cytatu ---

Zadrżałem czytając to. I to ty Pedros piszesz takie rzeczy? Że to jest normalne?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej