Autor Wątek: Wynagrodzenie za nadgodziny ??  (Przeczytany 14205 razy)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 23, 2007, 05:50:33 »
Dodatkowo specjalne przepisy dotyczyłyby lekarzy, strażaków i innych służb pełniących dyżury. Te dyżury byłyby podzielone na część "aktywną" i "nieaktywną". Ta ostatnia (spędzona np. na kozetce w szpitalu) nie byłaby zaliczana do czasu pracy. Dzięki temu dyżurujący w szpitalach lekarze nie przekraczaliby limitu.

ciekawe jak by było liczone część nieaktywna

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 23, 2007, 22:21:58 »
Dodatkowo specjalne przepisy dotyczyłyby lekarzy, strażaków i innych służb pełniących dyżury. Te dyżury byłyby podzielone na część "aktywną" i "nieaktywną". Ta ostatnia (spędzona np. na kozetce w szpitalu) nie byłaby zaliczana do czasu pracy. Dzięki temu dyżurujący w szpitalach lekarze nie przekraczaliby limitu.

ciekawe jak by było liczone część nieaktywna


Jestem bardzo ciekawy jak zostanie to rozwiązane - bo dzielenie czasu służby na część "aktywną" i "nieaktywną" to poprostu absolutna GŁUPOTA !!! Ciekawy jestem czy odrazu podzielą tak czas pracy 8-godzinnym(I TO NIE TYLKO W STRAŻY) część "aktywna" (klepanie w klawiaturkę, odbieranie tel., pisanie pism itp.) oraz część nie aktywna (papierosik, kawka, kanapka, internecik, pogawętka z panią z księgowości, mała lewizna na mieście służbowym autem, pierdzenie w stołek). Jakoś tego nie widzę abym w nocy nie miał liczonego czasu za to, że zamiast spać spokojnie w domu - czuwam i jestem przygotowany na to, że jak zadzwoni dzwonek to po 40s jestem w aucie i wiem co zaraz będę robił !!!! Może jak będę miał część nieaktywną to sobie do pabu na dwa piwka wyskoczę ciekwe co na to nasi Komendanci ??

Zamiast wymyślać jakieś kosmiczne sposoby na wqrwienie ludzi poprostu wprowadzić 24/72 przyjąć niezbędną ilość ludzi do normalnego funkcjonowania jednostek (bo teraz jest poprostu kanał[po 51% stanu osobowego]) oraz zacząć płacić za nadgodziny. Tutaj żadne czarowanie nie pomoże !!! Przedstawić p.Premierowi sytuację w Straży Pożarnej a nie p i e r d o l i ć głupoty, że wszystko jest na medal (no dla KG na medal napewno ;) )

Pozdrowienia dla Wszystkich (myślących)
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 30, 2007, 13:40:02 »
Czy to czasami nie jest czas aby w końcu coś z tym zrobić  , podejrzewam , że znowu będą nas dymać tak samo jak Pan były 01 tylko tym razem głaskając nas po pupie.Zbliża się koniec roku a razem idzie wykasowanie nadgodzin , jeżeli prześpimy to okaże się sie że już mamy 2012 rok(I mistrzostwa Europy w piłce nożnej) .Więc trzeba coś  z tym zrobić aby nie było znowu że 40 = 48 , minął już rok a my w tym samym miejscu nic nie wiadomo , mój 01 już  zapowiedział WYZEROWANIE lub zamrożenie nadgodzin , i zaczynamy od nowa zbierać godzinki . Pozdrawiam i życzę pobudki Panowie że wszystkich ZZ..
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2007, 13:41:55 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline marc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 29, 2008, 09:40:52 »
Wczoraj celnicy wywalczyli sobie zamine w ustawie i wypłate za zaległe nadgodziny (przynajmniej tak obiecał im Tusk). Mam nadzieje, że na dzisiajszej naradzie związków zawodowych z komendantem głównym będzie podjęta sprawa nadgodzin w naszej formacji która jest nieurgulowana od 2005. Minister Finansów ma do końca kwietnia przedstawić rozwiązania legislacyjne. Myśle że w komendzie głownej pracują niegorsi prawnicy jak w MF więc może wezmą się w końcu do roboty, bo jak widać sprawę można załatwić w 3 misiące.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 30, 2008, 15:18:17 »
Wczoraj celnicy wywalczyli sobie zamine w ustawie i wypłate za zaległe nadgodziny (przynajmniej tak obiecał im Tusk). Mam nadzieje, że na dzisiajszej naradzie związków zawodowych z komendantem głównym będzie podjęta sprawa nadgodzin w naszej formacji która jest nieurgulowana od 2005. Minister Finansów ma do końca kwietnia przedstawić rozwiązania legislacyjne. Myśle że w komendzie głownej pracują niegorsi prawnicy jak w MF więc może wezmą się w końcu do roboty, bo jak widać sprawę można załatwić w 3 misiące.

Ja mam takie wrażenie że nic  narada nie wniesie , no jeżeli by chodziło o 8 godzinnych to może i by się coś zmieniło

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 31, 2008, 23:45:44 »
A jam takie wrażenie, że ten temat pozwala niektórym nabić parę postów i ponarzekać w zaciszu własnego loginu. Co będzie z nadgodzinami to wszyscy wiedzą od końca 2005 roku. Moim zdaniem nie będzie ani rekompensaty ani szybkich innych uregulowań w tym zakresie. Co najwyżej zmienią system służby, a to by się przydało. Przynajmniej ten burdel zmieniłby się znowu w bałagan.

Więcej nie będę bo Ajax prosił by nie pisać prawd oczywistych.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 19, 2008, 19:38:22 »
Mam pewne rozwiązanie wychodzące na przeciw pomysłowi godzin aktywnych i nieaktywnych. Proponuję zaopatrzyć każdego w służbie w zegary na wzór zegarów szachowych aby w ramach pracy w każdym momencie wykonywania czynności służbowych strażak mógł uaktywnić zegar, a w momencie wyjścia do toalety - zatrzymać jego bieg. Obecnie funkcjonuje czas wykonywania obowiązków służbowych odpoczynku i czuwania. hehe już widzę jakiego bałaganu narobi nocny wyjazd, w czasie godzin nieaktywnych.

Offline dyż-oper

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 27, 2008, 06:53:51 »
Ja zadam tylko takie pytanie – pomijając marne dodatki służbowe , grupy
zaszeregowania - Prawdziwych Strażaków pełniących służbę na podziale
bojowym i Tych poniewieranych dyżurnych operacyjnych
I zadaje pytanie gdzie są pieniądze  nie tylko za nadgodziny ale za :
- prace w dni świąteczne ?
- prace w porze nocnej ?
Gdzie ten kodeks pracy ? To są bardzo duże pieniądze,
 wszystkie grupy zawodowe mają za to płacone i to nie małe pieniądze.
Dosłownie brak słów ,czekamy na komentarz związkowców  i Strażaków
z krwi i kości . 

Pozdrowienia !!!!



Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:21:11 »
... Gdzie ten kodeks pracy ?
Przeczytaj sobie art. 5 kodeksu pracy i zostaw chciejstwa na boku. Obowiązuje nas ustawa o PSP, nie tylko w zapisach korzystnych dla strażaka ale również w tych niekorzystnych.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 03, 2008, 15:00:33 »
Mam pewne rozwiązanie wychodzące na przeciw pomysłowi godzin aktywnych i nieaktywnych. Proponuję zaopatrzyć każdego w służbie w zegary na wzór zegarów szachowych aby w ramach pracy w każdym momencie wykonywania czynności służbowych strażak mógł uaktywnić zegar, a w momencie wyjścia do toalety - zatrzymać jego bieg. Obecnie funkcjonuje czas wykonywania obowiązków służbowych odpoczynku i czuwania. hehe już widzę jakiego bałaganu narobi nocny wyjazd, w czasie godzin nieaktywnych.

Wszystko jest możliwe.  Byłyby ciekawe wyniki, może porównywalne z badaniami światowymi (na 8h pracuję się ok. 5h) oraz z tymi w polsce ostanio przekazanymi przez tv (ciekawe ile się "pracuje" w PSP?).
Na pocieszenie dodam, że te badania dowiodły brak zwiększenia wydajności pracy kiedy pracownikom zabroniono marnowania czasu na: kawę, pogaduszki, prasę, przeglądanie netu itp.
 Mało tego, taki zakaz powoduje pogorszenie jakości, wydajności pracy oraz naraża na dodatkowy stres.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 03, 2008, 21:43:15 »
Cytuj
czekamy na komentarz związkowców  i Strażaków
No tak ... typowy sposób rozumowania... bo przecież związkowiec to już nie Strażak....  ^_^

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wynagrodzenie za nadgodziny ??
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 20, 2008, 22:53:25 »
A ja mam takie pytanie; mianowicie dlaczego nie mamy placone za dyzur  domowy !!!
I kto to w ogole wymyslil    " Dyzur domowy "
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ