Autor Wątek: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP  (Przeczytany 14943 razy)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 20, 2008, 19:04:15 »
Ogólnie nie jestem zwolennikiem kupowania starych samochodów, bo znam różne przykłady z życia - od chwalenia po plucie sobie w brodę.
Jeśli jednak ta oferta jest rzeczywiście tak jak piszesz , to podeślij jakieś namiary jeśli się nie zdecydujecie :)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 20, 2008, 19:42:28 »
Ja Ci powiem tyle, że w JRG Rybnik jest Steyr.
Dostali/zakupili (nie jestem pewien) go dawno temu z Austrii.
8 tys l. wody i 4 tys l. środka pianotwórczego. Autopompa 5 tys l/min.
Z tego co mi wiadomo, to kierowcy sobie bardzo chwalą to auto i wolą nim jeździć nim Keraxem.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 20, 2008, 21:06:37 »
witam powiem wam jak jest u nas w jednostce z samochodami.mamy 3 auta poczciwy dziadek star 244 jak sie nie myle z  90 roku  -co  do tego auta powiem wam tylko jedno to auto nas nigdy nie zawiodlo zawsze gotowy do wyjazdu i bardzo malo awaryjny w zeszlym roku dostal nowa blachowe-auto nie do zajechania.nastepny to ford transit ( ratownictwo drogowe)to jest najwieksza porazka naszym zdaniem,jak mozna wyprodukowac samochod do strazy i wstawic do niego silnik 1,9  :huh:(jakies 90 km) przy masie 2 ton bez jakiego kolwiek sprzetu zeby sie nim rozbujac to trzeba ze 2 km autostrady a wiemy wszyscy ze przy wypadkach liczy sie czas,ale jeszcze wtym roku zamieniamy go na nowe  renualt master (http://www.mototruck.pl/index.php?subaction=showfull&id=1200488961&archive=&start_from=&ucat=2&lang=)3 auto to DAF GCBA 4/27/9 to jest auto z 85 roku sprowadzone z holandii przez firme pxxxx jak dotad nie narzekamy na niego takie auta sa tylko 3 w polsce naped na 2 osie auto pompa 2500l/n motopompa 1600l/n zbiornik 4000 tys/l 3 szybkie natarcia 2 po bokach po 60 m i jedno ztylu nad autopompa 90m zwijane elektrycznie skrzynia biegow automatyczna itd...
takze jak widzicie sile bojowa mamy dosc duza przydalo by sie wymienic poczciwe "dziadki" na nowsze ale ceny nowych samochodow sa przerazajace  :gwiazdki:

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 20, 2008, 21:11:15 »
@ Michaszs rybnicki Steyr jest stosunkowo młody - w Pszczynie jest Steyr z 1978 i dalej dobrze się trzyma, mimo iż sporo się w swojej karierze nagasił. @superfire jeśli ten samochód jest w dobrym stanie (w zakładówce pewnie nie jeździł maratonów, tylko spokojnie wystawał w garażu) i można go nabyć za niewielką cenę, powinniście (według mnie) kupić go, choćby jako rozwiązanie przejściowe.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 21, 2008, 17:27:49 »
jest do kupienia GCBA 48/13 Steyer z 75 roku z zakładówki w dobrym stanie technicznym do drobnych poprawek blacharskich prawdopodobnie za jakies 20 tys
Koledzy czy ktoś z was użytkuje w OSP taki samochód ? jakieś spostrzeżenia ?

Czy to ten sam, czy taki sam?  http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T856049
zresztą jaki by nie był, zawsze to lepsze niż (nie ubliżając) "Jelonek". Moja jednostka dopiero rozpoczyna przygodę ze STEYR-em. W ubiegłym tygodniu został wprowadzony do podziału GBAPr 2/18/500 STEYR r.1986. Sprowadzony z Austrii, kompletnie wyposażony. Miałem okazję prowadzić go przez 140 km i pod względem jazdy to 244 (którego też często prowadzę) może się umyć. Jeśli cena jest taka jak przypuszczasz, to bierzcie z zamkniętymi oczami.
Heh! tu jest ten sam http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T876143  a inny sprzedający i cena jakby niższa
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2008, 17:35:29 wysłana przez fireman90 »

Offline martind

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 21, 2008, 23:08:59 »
Jeśli chodzi o opis tego Steyra na aukcji o tym, że jeździł on w tyskiej fabryce samochodów jest całkowitą nieprawdą. Samochód jest z mojego powiatu, z OSP w KSRG, co zresztą widać po numerach operacyjnych.
Sprzedający ten samochód to zwykli handlarze. Ciekawi mnie tylko dlaczego ta OSP pozbyła się tego samochodu.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 23, 2008, 16:28:45 »
jest do kupienia GCBA 48/13 Steyer z 75 roku z zakładówki w dobrym stanie technicznym do drobnych poprawek blacharskich prawdopodobnie za jakies 20 tys
Koledzy czy ktoś z was użytkuje w OSP taki samochód ? jakieś spostrzeżenia ?

Czy to ten sam, czy taki sam?  http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T856049
zresztą jaki by nie był, zawsze to lepsze niż (nie ubliżając) "Jelonek". Moja jednostka dopiero rozpoczyna przygodę ze STEYR-em. W ubiegłym tygodniu został wprowadzony do podziału GBAPr 2/18/500 STEYR r.1986. Sprowadzony z Austrii, kompletnie wyposażony. Miałem okazję prowadzić go przez 140 km i pod względem jazdy to 244 (którego też często prowadzę) może się umyć. Jeśli cena jest taka jak przypuszczasz, to bierzcie z zamkniętymi oczami.
Heh! tu jest ten sam http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T876143  a inny sprzedający i cena jakby niższa
Ten Steyer o którym ja mówie nie jest jeszcze oficjalnie wystawiony do sprzedaży  ale jest to podobny samochód.
Aktualnie jest dalej w podziale bojowym zakładówki z tego co się orientuje sprawuje się tam bardzo dobrze . Będzie do sprzedania dopiero wtedy jak zastąpi go nowy GCBA a jest już zamówiony.
Ja się boję innej rzeczy , co wtedy jak coś nawali np . most .... Wiadomo , że samochód taki był mało eksplaatowany trasy nie widział szybkości pow. 50/h nie rozwinął  i tego się właśnie obawiam  mniej bym się martwił jakby robił co najmniej z 2 tys km rocznie .
Patrząc ze strony komendanta powiatowego PSP cieszył bym sie jakby taki samochód został by na powiecie tym bardziej w jednostce KSRG chyba wiadomo o co chodzi . Patrząc ze strony OSP ....dopowiedzcie sobie sami:-)

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 11, 2008, 22:20:05 »
Witam koledzy pozwolę sobie odświeżyć ten wątek. Zgodnie z ustawą o ochronie ppoż (art. 32.2) koszty wyposażenia utrzymania i zapewnienia gotowości bojowej OSP ponosi gmina. Teraz mam następujące pytanie kto prawnie jest za to odpowiedzialny Burmistrz miasta czy może rada miejska???

Opisze krotko moją sytuacje. Nasza jednostka rozpoczęła starania o zakup używanego średniego samochodu gaśniczego ponieważ nasz obecny poczciwy dziadziuś star660 zaczyna nas coraz częściej zawodzić... więc zwróciliśmy się z prośbą do burmistrza o pomoc w rozwiązaniu problemu z jakim się borykamy i uzyskaliśmy odpowiedź że tego typu decyzje o zakupie samochodu czy to innego sprzętu nie z naszej puli jaka jest przyznawana co rocznie na jednostki z miasta musi być poddane głosowaniu na radzie miejskiej więc burmistrz nie ma nic do tego a radni na pewno się nie zgodzą...
Po usłyszeniu takiej odpowiedzi stwierdziliśmy że czas pozbierać w śród chłopaków na nowe rowery z supermarketu bo tam najtaniej, nadać im numery operacyjne przyspawać przyczepki na sprzęt i możemy jeździć :bij: Sytuacja jest co najmniej chora ponieważ obsługujemy kilkadziesiąt zdarzeń rocznie... zdarzały sie nawet wyjazdy po za powiat dodam że nie należymy do ksrg, a na przeglądzie zaczynają się z nas śmiać czy czy czasem nie jedziemy do muzeum pożarnictwa w Mysłowicach...

Prosił bym o wszelkiego rodzaju pomoc jak dalej rozegrać tę sprawę ponieważ na samym początku podcięli nam skrzydła z poważaniem Arkadiusz.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2008, 22:33:23 wysłana przez laciok »

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 12, 2008, 11:19:49 »
No cóż, tu akurat burmistrz ma nieco racji - jeżeli nie ma środków w budżecie na ten cel, to tylko rada może je drogą uchwały do odpowiedniego działu wprowadzić. Jeśli jest je skąd wziąć /przesunąć w budżecie, to pół biedy, gorzej, jeśli żadnych wolnych środków nie ma. Niemniej jednak to burmistrz i jego pracownicy przygotowują budżet, radni tylko go uchwalają. Postarajcie się przekonać i jednych i drugich, żeby w przyszłorocznym budżecie zabezpieczyli Wam środki. Powodzenia
M

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 12, 2008, 16:06:54 »
Wielkie dzięki za odzew pare odpowiedzi uzyskałem na PW także zabieramy się do roboty bo jak usłyszałem czas to ważny element całej "rozgrywki"
Pozdrawiam :piwo:

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 12, 2008, 20:42:38 »
ja mam pytanie do michaszs
steyer 8 tyś. wody i 4 tyś piany
z wodą się zgadam ale z pianą nie słyszałem żeby auto miało tyle piany chyba że jest to 400 litrów.

a co do samochodów z zagranicy to my też kupiliśmy auto od firmy p..... pan ten kupił auto z holandii za 70 tyś. a sprzedał nam za 120tyś .
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2008, 20:45:57 wysłana przez kaziu109 »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 12, 2008, 20:46:28 »
Zapraszamy do Rybnika. Jest 4 tys środka pianotwórczego, ale zapytam jeszcze do upewnienia.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 12, 2008, 21:47:02 »
ja mam pytanie do michaszs
steyer 8 tyś. wody i 4 tyś piany
z wodą się zgadam ale z pianą nie słyszałem żeby auto miało tyle piany chyba że jest to 400 litrów.
no to mało słyszałeś. poczytaj trochę na dany temat zanim zabierzesz głos.


Dop. moderatora: Wypowiedź kierowana do jednego użytkownika powinna być wysłana jako PW. Post zostanie usunięty./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 08:45:38 wysłana przez Sylwek »
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 12, 2008, 22:18:48 »
no to mało słyszałeś. poczytaj trochę na dany temat zanim zabierzesz głos.
Nom, w Dekochem-ie n.p. jest ciekawy STEYR  http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=2&mode=search ,że o TATRZE z 10 000 l środka pianotwórczego nie wspomnę http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=831&mode=search
ale wracając do tematu- nasza jednostka niedawno (wrzesień) równiez wymieniła GBM-a STAR 20 na podwoziu z 1953r. na GBAPr 2/18/500 STEYR rocznik 1986. Po wielu negocjacjach i stosiku pism do Wójta i Rady Gminy owe ciała podjęły uchwałę o przyznaniu środków na zakup tego wozu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2008, 22:29:50 wysłana przez fireman90 »

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 13, 2008, 20:08:25 »
DO SIEDEMSETTER
od tego jest to forum że jak czegoś niewiem to pytam i tylko zadałem takie pytanie dostałem odpowiedz i dziękuje bardzo


Dop. moderatora: Wypowiedź kierowana do jednego użytkownika powinna być wysłana jako PW. Post zostanie usunięty./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 08:45:22 wysłana przez Sylwek »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 13, 2008, 20:25:08 »
Przekazuję Wam wiadomość, jaką dostałem od mojego znajomego:
"Podwozie Steyr, a nadwozie Rosenbauer.
Oryginalne parametry tego auta:
- zbiornik na wodę 7000 litrów
- zbiornik na środek pianotwórczy 4000 litrów
- autopompa o wydajności 5000 litrów na minutę
- działko wodno-pianowe stacjonarne z deflektorem i działko
wodno-pianowe przenośne
- węże tłoczne: 8 odcinków fi 52, 10 odcinków fi 75, 10 odcinków fi 110
- węże ssawne: 8 odcinków fi 110 (ciekawostka długość 1,6m) bo do
zasysania trzeba robić dwie linie ssawne - autopompa ma takie
zapotrzebowanie na wodę
- armatura wodno-pianowa
- obsada 1+4"
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline pietro3006

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Jak i czy wogóle udalo sie wam wymienic wasz(e) samochody w OSP
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 22, 2008, 21:39:51 »
kaziu 109 nie przejmuj się, wiele jest tu takich osób co im się wydaje,że rozumy pozjadali
pozdrawiam

Dop. moderatora: Wypowiedź kierowana do jednego użytkownika powinna być wysłana jako PW. Post zostanie usunięty./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 08:44:51 wysłana przez Sylwek »