Autor Wątek: Syrena  (Przeczytany 7586 razy)

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Syrena
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2008, 15:02:44 »
U nas na kontroli było 2.31. Z tego co wiem to dobrze jest jak sie mieści właśnie w tych 3 minutach

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Syrena
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2008, 22:36:50 »
witam koledzy śledze ten temat bo jestem swiezo wybranym komendantem gminnym i własnie niedawno w czasie przeprowadzania inwentury(spisu z natury) przeprowadziłem taka kontrole gotowosci w jednostkach wg wytycznych wolno chyba a tak na marginesie to po włonczeniu syreny albo przyszedł 1albo 3 ratowników a w jednej jednostce nawet nie przyszedł nikt i co ja mam sie podkładac bo jak bedzie wypadek to oni wyjada .A co ma za sęs umówić sie dokładnie  na godz. na kontrolę gdzie naczelnik przyprowadzi paru chłopaków a czy o wypadku  też mam ich powiadomić  wcześniej ?  śmieszne 

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Syrena
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2008, 10:23:10 »
Witam

Wiesz ORSON66, gdzieś tu na forum, ktoś umieścił zdjęcie, takiej oto informacji: "Zakaz spożywania alkocholu na godzinę przed akcją."
Cytuj
A co ma za sens umówić się dokładnie  na godz. na kontrolę gdzie naczelnik przyprowadzi paru chłopaków a czy o wypadku  też mam ich powiadomić  wcześniej ?
Z tego wnioskuję, że jednak się da.

Inaczej:
Postaw wszystko z powrotem na nogi.

Pozdrawiam

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Syrena
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 04, 2008, 22:56:58 »
Właśnie kolego chce troche te jednostki bardziej zmobilizować a nie tylko na zarzadzi gminnym umia krzyczec ze nic nie dostali od gminy jak tu na alarm nikt nie przyjdzie albo syrena wyje a członek zerządu sto przy  płocie i się patrzy i po co takie jednostki ?

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Syrena
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 05, 2008, 00:15:54 »
Jeśli kolega ORSON66 jest komendantem gminnym to coś tu nie gra bo z tego co wiem to komendant gminny nie ma w swych kompetencjach kontroli gotowości bojowej jednostek OSP. Po prostu jeśli taką kontrole przeprowadzono to nie ma ona podstaw prawnych. Komendant gminny może umówić się z naczelnikiem na konkretną, godzinę na kontrole jednostki i zobaczeniu co u nich piszczy. Kontrole gotowości może przeprowadzić KP PSP robi to na pewno w OSP, które są w KSRG a reszta OSP raczej nie jest kontrolowana, ale to chyba zależy od powiatu.

Co do czasu jaki jest wpisywany w protokole to nie będę się spierał bo to błachostka. Może jest 3 min, ale u mnie goście mieli na druku pokontrolnym wydrukowane 4 min.

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Syrena
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 05, 2008, 15:52:21 »
Kolego wszystko gra jeśli by się dobrze wczykał w te wytyczne odnośnie działalności komendanta to wynika ze powinien przeprowadzać takie kontrole może nie ma to takiej mocy jak przeprowadzane przez KP PSP. Ale jeśli jednostki nie są w KSRG to nie są one kontrolowane przez KP PSP więc ja co mam tylko przeprowdzać kontrolę po uzgodnieniu z naczelnikiek co jest bez sęsu wg  mnie