Autor Wątek: Umundurowanie strażaków  (Przeczytany 21197 razy)

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 15, 2008, 21:02:49 »
kilka upsów jest zawsze na samochodzie także z tym nie ma problemu ale apropo śmietników koledzy się rozgadali to chciałem przypomnieć a może jeszcze ktoś pamięta ten reportarz co złomiarz na wysypisku śmieci znalazł radziecką minę p-panc dokładnie nie pamiętam kiedy to było ale jakieś 2 lata temu napewno ludzie nie myśą co robią jak by się naprzykład zapalił taki śmietnik z tą miną to nawet najdroższy nomex by nam niepomógł

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 18, 2008, 12:39:44 »
Panowie rozprawiacie o mundurze! Prawda jest taka że ubranie koszarowe można nosić na zabezpieczeniach imprez, gdy coś robimy przy remizie albo czekamy w strażnicy na wyjazd w trakcie dyżuru. U nas tak się robi, oprócz tego gdy jedziemy na szkolenie albo jedziemy załatwiać jakiś sprzęt to ubieramy koszarówkę. W mojej jednostce koszarówki nie wiszą w remizie tylko każdy ma w domu swoją ale jak każdy ją dostał to podpisał kwitek że nie bedzie jej uzywał do celów prywatnych (jak wcześniej wspomniane kopanie ogródka itp) Także uzywanie munduru do prac przy domu jest sprawą skandaliczną a jezeli ktoś kupił sobie za swoją kasę koszarówke bo np. nie dostał ze straży przydziału i przekopuje w niej ten ogródek to powinien przynajmniej zdjąc emblemanty STRAZ oraz dystynkce

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 18, 2008, 15:54:49 »
zgadzam się z kolegą powyżej jak już kiedyś pisałem u nas też koszarówki każdy ma w domu

Offline Maks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 18, 2008, 18:22:13 »
Jeżeli ktoś kupił koszarówke za własne pieniądze i ma poodpinane emblematy STRAŻ to niewidze zadnych przeciwwsakzań żeby taki ktoś używał go do celów własnych (ogródek itp.) Jeżeli natomiast czy to strażak OSP/PSP idzie do Baru w ubraniu koszarowym lub w koszulce z jakimi kolwiek emblematami STRAŻ i wychodzi z baru na czworaka to jest hańba munduru!!

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 18, 2008, 18:54:07 »
maks ale jak cywil chodzi w mundurze strażackim,policyjnym itp np jak powiedziałeś "do baru" to musi sobie zdawać konsekwencje karne za podszywanie się pod funkcjonariusza ja jak bym dorwał w swoje ręce takiego gościa to bym my tak to uświadomił żeby już nigdy nie ubrał takiego munduru no chyba że by się zapisał do straży to co innego ale mundur cuchnący alkocholem to jest faktycznie hańba a póżniuej ludzie widząc takiego(idiote) zalanego w trupa myśli sobie o nas coraz gorzej

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 18, 2008, 20:59:03 »
Po pierwsze żeby nosić mundur musi być członkiem OSP, po drugie każdy mundurowy może go wylegitymować czyli musi posiadać legitymacje, a jeżeli nie posiada musi to potwierdzić naczelnik danej jednostki do której rzekomo dana osoba nalezy. W przeciwnym razie z tego co wiem to grozi mandat do 500 zł ale z tym taryfikatorem nie jestem pewien, nie chce nikogo w bład wprowadzać, bo ktoś mi o tym wspomniał kiedyś. A jeżeli sie zdaży taka sytłacja że druh pójdzie i sie upije w trupa to naczelnik powinien dać pisemną naganę temu druhowi

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 18, 2008, 21:12:02 »
z pisemną naganą racja,posiadać mundur może każdy cywil np w celach kolekcjonerskich lecz nie może go nosić postępowanie karne to sąd grodzki oraz kary pozbawienia wolności kary pienięznie max do 5 lat zależy co delikwent zrobił

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 23, 2008, 22:27:35 »
zgadzam się z kolegą powyżej
Zgadzasz się a jeździsz w koszarówce - jesteś moim guru.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline sobek7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 30, 2008, 20:19:09 »
jestem ochotnikiem mam koszarówke, bojówkę, sztormiaka, buty wszystko prywatne i nie będę nigdy nosił ubrań strazackich np do pracy bo to po prostu jest wstyd czy mundur koszarowy czy wyjściowy trzeba mieć dla niego jednakowy szacunek pozdrawiam ^_^ ale to tylko moje skromne zdanie
miłość to nie żaden cud, bo miłować kazał bóg, skoro taka wola nieba to strażaków kochać trzeba :)):)):))

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 30, 2008, 22:54:04 »
Nie tylko Twoje ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 02, 2008, 08:20:19 »
czytam i czytam nadziwic sie nie mogę... u nas jest 8 bojówek na remizie(pisze o kompletnym umundurowani <buty+rękawice+hełm+pas>) z czego 3 są dzieki KM PSP w Nowym Sączu i ich stan nie jest idealny ale jest zadowalający. wyjazdów mamy w ciągu  roku około 10/15 i nie ważne czy to lokalne zagrożenie czy jakas wieksza interwencja 8osób jest ubranych w bojówke a ewentualnie kierowca jedzie w koszarówce i to jest normalne dla całego zastępu...chciał bym kiedys przeżyc kasacje umundurowania u nas:D pozdrawiam
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 25, 2020, 14:43:57 »
Witam. Orientuje się ktoś może jaka firma szyje najmniejsze i bardziej dopasowane ubrania koszarowe?