Autor Wątek: Umundurowanie strażaków  (Przeczytany 21269 razy)

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 27, 2007, 19:53:52 »
no akurat ten sprzęt co ja wykupiłem ma więcej łatek niż mareriału ale kto by mi sprzedał ups za 20 zł który jest zdolny do użytku podczas akcji

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2007, 14:16:41 »
Laciok - określ dokładnie czy używasz spodni które sa własnością OSP do prac prywatnych!!!?
Bo co? Bo są wygodne???
No to ja się tam chyba do ciebie przejade z komisją rewizyjną a może lepiej telewizją.

Krew mnie zalewa normalnie...

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 28, 2007, 15:20:40 »
Pedros spodnie są kupione za moje własne pieniądze a druga sprawa one nawet nie wyglądają jak z koszarówki ponieważ z prania zrobiły się fioletowe a trójkątne odblaski dawno się odpruły ze starości i wyglądają jak spodnie z ubrania roboczego bo żółte paseczki ma teraz 90% ubrań roboczych. Kolejna sprawa mam szacunek do munduru nie chodzę w całości umundurowania a na piwo jak idę to w czystych ubraniach i nie psuję reputacji straży jeżeli oto chodzi pzdr  :wub:

Offline Fa7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 20, 2007, 20:43:11 »
tak przeglądam i  widzę ze sporo jednostek wybiera sie na akcje o umundurowaniu koszarowym -_- wiecie ze Jeśli coś wam sie stanie podczas akcji i nie będziecie w nomexie + hełm nie możecie liczyć  na odszkodowanie?Wiem ze nie ma pieniędzy ze szkoda ubrania ochronnegobo taki czysty nowy wiem ze uznawane one sa za ubrania zimowe ale ludzie zdrowia wam nie szkoda? sam widzę jak czasami jakieś osp w trampkach krótkich spodenkach przyjedzie i jak dobrze pójdzie to maja kamizelki przykry widok szczególnie dla młodych którzy patrzą i sie uczą od starszych druhów stać z rękoma w kieszenią albo z petem. Oczywiście to są tylko moje odczucia jeśli kogoś uraziłem z góry przepraszam ale mam oczy i widzę jak jest...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 10:45:36 wysłana przez Fa7 »

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 22, 2007, 17:32:36 »
Proszę niech WUS Brzeziny nasza flagowa fabryka podniesie jeszcze cenę ubrań specjalnych bo mój
Wójt tak tanich nie chce nam kupić.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 22, 2007, 19:04:58 »
Kolego Fa7 - nie mierz wszystkich strażaków jedną miarką !!! Może i gdzieś zdarzy się że ktoś bierze udział w akcji w nie kompletnym stroju
ale to są już wyjątki ! Jak tak dobrze obserwujesz to musiałeś zauważyć że w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpiła znaczna poprawa.
Pozdro. :rolleyes:

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 22, 2007, 19:32:19 »
nastąpiła poprawa ale maluteńka trudno strażakowi w upalny dzień np 30 stopni ubrać się w ubranie specjalne i jeszcze walczyć z palącymi sie trawami itp dlatego wolą brać koszarówki

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 22, 2007, 19:47:24 »
U nas do wyjazdu nie ma mowy zeby ktos do pozaru jechal w "trampkach" jak to sie mowi

Dowodca poprostu go nie zabiera i tyle -_-

Jezeli stroj jest w remize czy w wozie to musi byc ubrany tak ze w momencie gdy jestesmy juz na miejscu zdarzenia to wysiada z auta gotowu do dzialania a nie gora koszulka Adidosa a dol mundur ^_^

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 22, 2007, 20:04:36 »
Nigdzie przepisy nie mówią, że masz jeździć w Nomex'ie i basta.
Nie chce mi się teraz szukać, ale jest zapis mówiący jednoznacznie, że o ubraniu podczas akcji decyduje dowodzący akcją. Ale dotyczy to tylko i wyłącznie OSP.

UPSy, które posiadamy to pierwsze z tych, które pojawiły się na rynku pożarniczym.
Zniszczone, zajechane, ale brak funduszy na nowe i jakoś trzeba dawać radę.
Koszarówki, które posiadamy są w dużo lepszym stanie ale do akcji są używane sporadycznie, tylko wtedy kiedy zajdzie taka możliwość/potrzeba.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 22, 2007, 20:22:03 »
http://www.zosprp.pl/?q=node/361

Odzież ochronną i specjalną nosi się podczas:
a ) akcji ratowniczo- gaśniczych,
b) ćwiczeń i działań ze sprzętem oraz sprawdzianów wyszkolenia bojowego.

Dopuszcza się noszenie ubrania typu "moro" bądź ubrania koszarowego
podczas akcji ratowniczych, jeżeli nie jest konieczne użycie ubrania ochronnego lub
specjalnego. O rodzaju użytej odzieży decyduje kierujący akcją po dokonaniu
rozpoznania zagrożeń w miejscu interwencji.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 22, 2007, 21:19:28 »
Jedyne dopuszczalne zachowanie jest takie jak to opisał kolega Grzela.
Ja bym jednak podchodził do tego zdroworozsądkowo. Oczywiście wypadek czy pożar budynku to tylko ubranie specjalne. Ale już nieużytek czy powódź to nie byłbym taki rygorystyczny (chociaż mnie w trakcie powodzi ugryzł w łydkę pies i uratował mnie nomeks a raczej jego spodnie) .
Tylko należy sobie powiedzieć jasno. Jak komuś sie coś przydaży to wtedy ktoś może zadać dowódcy pytanie. Dlaczego dopuścił do działań ratowniczych człowieka bez odpowiedniego umundurowania. Przepisy bhp się tutaj kłaniają.
Ja rozwiazuje ten problem w dość prosty sposób. Wyjeżdżajac do akcji zabieram ze sobą i koszarówkę i ubranie bojowe. Nie jest to do końca właściwe działanie ale ułatwia decydowanie o tym w czym działam

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 23, 2007, 15:16:13 »
ja upsa biorę tylko jak jest jakiś wypadek samochodowy pożar budynku czy lasu a do takich zdarzeń jak pożar śmieci czy traw to koszarówka oczywiście jak te pożary są na tyle poważne że mogą zagrozić mojemu życiu to biorę ups

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 23, 2007, 20:40:19 »
Nie wiem jak Was ale mnie uczono ze do akcji jakakolwiek by nie było upał czy mróz jedzie sie w ubraniu specjalnym +hełm +rękawice+ odpowiednie obuwie. To ubranie tak samo jak koszarówka służy wtedy kiedy reprezentuje się straż.
Więc co robić gdy cywil przychodzi w nomeksie po piwo???
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2007, 20:42:32 wysłana przez madzik:) »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 23, 2007, 20:54:34 »
Nauka nauką, a przepisy przepisami. To co napisałem wcześniej jest wyciągiem z regulaminu umundurowania.

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 23, 2007, 21:04:38 »
Zgadza się ale nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć,pojedziesz w koszarówce do błahego zdarzenia a tu cię dysponują do pożaru bezpieczeństwo własne ratownika przede wszystkim.
Strzeżonego Pan Bóg strzeże. -_-

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 23, 2007, 21:35:50 »
z ubraniami chyba już wszystko jasne ale jak można jechać w trampkach??!!!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 23, 2007, 21:41:49 »
z ubraniami chyba już wszystko jasne ale jak można jechać w trampkach??!!!!
Przeczytaj regulamin, a potem się wypowiadaj!!!
Zaczynasz przeciągać dyskusję w nieskończoność.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2007, 21:49:56 wysłana przez grzela »

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 23, 2007, 22:07:35 »
z ubraniami chyba już wszystko jasne ale jak można jechać w trampkach??!!!!

Ile można rozmawiać o „oczywistej oczywistości”?!?

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 24, 2007, 15:53:57 »

okazuje się, że z co niektórymi bez końca, poprostu jest pewien rodzaj typów którzy nie rozumieją, a wśród nich Piotrek MDP, kilka postów w tej samej tonacji, na koniec pisze że wszystko jasne, a jeździ w koszarówce, adminie zlituj się i zamknij ten temat

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 11, 2008, 00:02:58 »
Posiadam swoją koszarówkę oraz swojego USSa
1) koszarówki używam do interwencji, kiedy dyżurujący kierowca zadzwoni z informacją o miejscowym zagrożeniu typu oberwana deska na suficie na sali gimnastycznej w szkole (przykład jednej z ostatnich akcji)
2) USS  - ubieram zawsze, gdy dostaję SMSa z powiadomieniem o akcji. Nieważne, czy treść tego smsa to POŻAR, WYPADEK czy INTERWENCJA. Ubieram spodnie, kurtkę w łapy (a na kurtce rękawiczki na karabińczyku), buciory i jazda do remizy.
3) Spodnie od USSa - czasami do mycia auta na podwórku, dobrze się sprawdzają wraz z butami.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2008, 16:20:25 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 14, 2008, 08:25:05 »
ja upsa biorę tylko jak jest jakiś wypadek samochodowy pożar budynku czy lasu a do takich zdarzeń jak pożar śmieci czy traw to koszarówka oczywiście jak te pożary są na tyle poważne że mogą zagrozić mojemu życiu to biorę ups
Nie wiem, w jaki sposób informowany jesteś o wyjazdach, ale jestem pod wrażeniem daru przewidywania do jakiego zdarzenia jedziesz. Jeśli na miejscu okaże się, że jednak pożar śmietnika zmienił się w pożar budynku mieszkalnego, cofniesz się po nomexa?..
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 14, 2008, 15:51:11 »
ups-y mamy w wozie jak coś

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 14, 2008, 19:45:54 »
W naszej jednostce przybiegajac do remizy jak wyje syrena /sms/od razu ubieramy nomexy , pasy z toporkami i chełmy mamy w samochodach . pozdrawiam

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2008, 13:24:02 »
ja upsa biorę tylko jak jest jakiś wypadek samochodowy pożar budynku czy lasu a do takich zdarzeń jak pożar śmieci czy traw to koszarówka oczywiście jak te pożary są na tyle poważne że mogą zagrozić mojemu życiu to biorę ups
Nie wiem, w jaki sposób informowany jesteś o wyjazdach, ale jestem pod wrażeniem daru przewidywania do jakiego zdarzenia jedziesz. Jeśli na miejscu okaże się, że jednak pożar śmietnika zmienił się w pożar budynku mieszkalnego, cofniesz się po nomexa?..

Witam jestem takiego samego zdania jak kolega ponieważ można pojechać do jednego zdarzenia np. pożar śmietnika i z stamtąd udać się na inne zdarzenie np. pożar stodoły czy mieszkania i jak coś zrobić bez USP?? Pozdrawiam:)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 15, 2008, 14:04:53 »
Z tymi śmietnikami też nie byłbym taki spokojny, ludzie mają różne pomysły co do tego co można tam wrzucić