Autor Wątek: Umundurowanie strażaków  (Przeczytany 21195 razy)

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Umundurowanie strażaków
« dnia: Październik 16, 2007, 19:04:52 »
Dzisiaj wykonałem pewną usługę na rzecz pewnej firmy. Kiedy przyjechałem na spotkanie z kierownikiem ujrzałem taki oto widok. Trzech mężczyzn, pracowników tego kierownika, ładuje sprzęt na samochód. Jeden z nich tą czynność wykonuje w ładnych nowych spodniach od koszarówki. Może nie jestem za długo w straży ale potrafię odróżnić ubranie robocze od koszarówki. Może kupił sobie ten gość spodenki na bazarze 10 lecia w Warszawie przed jego likwidacją - pomyślałem. Ale na głowie miał czapkę. Czapkę od kompletu koszarówki. Czapkę ze strażackim orzełkiem na głowie. Pytam go a dlaczego używa koszarówki jako ubranie robocze. Wiec odpowiada mi, że przecież koszarówka dla strażaka to ubranie robocze. Wiec pytam sie go dlaczego używa jej do prywatnej swojej pracy a nie do pracy w remizie. Odpowiada mi przeciez to koszarówka. Wiec go pytam z jakiej OSP jest. A on odpowiada, że z OSP ...., nie napisze z jakiego aby wstydu im nie robić. Niby nic, co mnie to powinno obchodzić. Ale jak się naczytam tutaj jak piszą strażacy że nie ma na sprzęt, że nie ma umundurowanie a potem widze taki widok to dla mnie jest coś nie tak. Zresztą dobrze wiemy jak strażacy potrafią jechać w pole w moro, wykonywać prywatne rzeczy w koszarówkach. Niektórzy nawet emblematów nie ściągną. To nie jest sytuacja odosobniona. Wiec pytam, gdzie dbanie o sprzęt i o umundurowanie często gęsto tak cieżko wychodzone.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2007, 19:55:10 »
kwas ja też często gęsto używam spodni z koszara do prac prywatnych ponieważ to jest moje ubranie i 
mogę sobie z nim robić co mi się rzewnie podoba widocznie koleś ma tyle koszarówek na straży ta co miał ją na sobie może była wyzłomowana i nikt nic mu na to nie powie bo koleś mógł ją sobie kupić za swoje. Wiem że dużo jest takich jednostek w których nadal się wyjeżdża w zielonych moro albo nawet i tego nie mają ale skoro są tez takie jednostki w których sie magazynki nie domykają bo chomikują to ich sprawa co oni z nimi zrobią z poważaniem Laciok pzdr :wub:

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2007, 21:02:08 »
Jeżeli sobie kupiłeś za własne pieniądze to twoja sprawa. Jeśli jest to własnosć jednostki, OSP - czyli stowarzyszenia to już jest inna sprawa. Czapka z orzełkiem nie jest nakryciem roboczym do prac polowych czy innych tego rodzaju. Uważasz ze to ich sprawa. W sumie to wolny kraj. Tylko później nie mówmy, że ludzie maja takie a nie inne zdanie o OSP. Sami sobie na nie zapracowujemy - czy to piciem, czy używaniem umundurowania do innych celów. Jak nas widzą tak nas piszą. Laciok i ty osobiscie się do tego przyczyniasz

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2007, 21:30:08 »
Kwas ja nie używam kurtki z koszarówki ani czapki z orzełkiem tylko spodni ponieważ są one w miarę wygodne do pracy a nie wszystkie mundury są związkowe bo niektóre jednostki zakupują takowy sprzęt
za swoje i to jest dobra wola naczelnika że pozwala chłopakom używać mundurków na fuchy.

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2007, 10:42:56 »
według mnie używanie umundurowania strażackiego (jeżeli nie jest zakupione z prywatnych środków) nie powinno byc praktykowane. przecież jest tyle różnego sprzętu, który z różnych względów nie nadaje sie do użycia w straży (kasacja, utrata atestu itp.) i takie umundurowanie, np. po usunięciu emblematów można spokojnie używać.
najgorsze w tym wszystkim jest to, że zaczyna się od umundurowania a potem dojdzie inny sprzęt, którego uzywanie będzie podobnie tłumaczone jak tłumaczy to kol. "laciok"

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2007, 17:59:10 »
To jest hanba dla munduru widzial ktos policjanta po pracy w ogrudku u siebie np w bluzie z emblematem POLICJA .Dla mnie to jest nie do pomyslenia nawet jezeli to sa spodnie zakupione za wlasnie $ to nie wierze ze ktos nie ma innych spodni zeby jechac orac na pole czy robic cos przy domu
Ludzie to jest mundur i nalezy mu sie poszanowanie regulamin OSP mowi wyraznie o prawach i obowiazkach strazaka OSP.Strazak ma prawo :

-Noszenia munnduru strazackiego podczas sluzby ,uroczysotsci panstwowych i strazackich

a nie prac domowych.......

pozdro

Offline star266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • OSP Przemków
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2007, 18:42:40 »
tez kiedyś spotkałem się z takim przypadkiem. gosciu rozładowywał ciezarówke z art. spozywczymi w spodniach od koszarówki

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2007, 19:14:23 »
...Ludzie to jest mundur i nalezy mu sie poszanowanie regulamin OSP mowi wyraznie o prawach i obowiazkach strazaka OSP.Strazak ma prawo :

-Noszenia munduru strazackiego podczas sluzby ,uroczysotsci panstwowych i strazackich

a nie prac domowych.......
Sprawa podstawowa - koszarówka jest ubraniem ochronnym a nie mundurem i nie dotyczy jej powyższy zapis.
Odrębną sprawą jest jednak używanie odzieży z emblematami strażackimi, co nie powinno mieć miejsca. Koszarówki (bez emblematów strażackich) używają różne firmy jako odzież roboczą.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2007, 19:30:20 »
Spodnie? Okey, jeśli albo są zużyte, albo są własnością prywatną, ale nigdy nie założył bym takiej czapki - dla mnie to nie jest wtedy komplet. To jest głupota, a potem gdy widzę takich, co w pole jeżdżą, albo do baru wpadają - to mi wstyd nosić własny mundur. Jesteśmy strażakami, miejmy szacunek do munduru!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2007, 20:24:49 »
dokładnie porta noszenie całego munduru do prac domowych i chodzenie w nim na na piwko po robocie nie jest normalne, ale tak jak napisałeś spodnie czemu nie tam nie ma żadnych znaków że są strażackie. Mam takie spodnie bardzo zniszczone z prania zrobiły się aż fioletowe a żółte paski na nogawkach o niczym nie świadczą ponieważ teraz nawet na zwykłych ubraniach roboczych przyszywane są odblaski i
paski widoczne ze znacznej odległości to by było wszystko z mojej strony w tym temacie
 

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2007, 16:32:54 »
ja sam używam do różnych prac itd stara koszarówke. tzn spodnie bez odblaskowych trojkącików i kurtke od koszara.. no ale bez napisów "straż" itd bez żadnych emblematów.

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2007, 20:00:30 »
mundur jest mundur, do cioci na imieniny też w koszarówce łazicie????? do pracy w remizie są koszarówki, do pracy w akcji ubrania specjalne, a do gnoju drelich i gumowce, i niech tak zostanie

Offline dziadek45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 23, 2007, 11:59:04 »
kwas masz rację bo widzę nacodziń wielu strażaków robi w koszarówkach,nie to co powino się wnich robić. zwrucisz im uwagę to ci powie że niech cię to nieobchodzi,bo to nietwoje lub inny epitet

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 23, 2007, 23:59:59 »
Dla mnie czasem to brak szacunku, ostatnio mijałem kolesia na budowie - rusztowaniu, z kurtką od UPS'a. Trochę się zdziwiłem.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 24, 2007, 00:18:01 »
Sądzę że jeżeli ktoś Kupi sobie za swoje pieniązki koszarówkę i pozbawi ją wszelkich emblematów Straż i in. To czemu nie może używać jako ubranie robocze? Jest dość dobry materiał bardzo dobrze sprawujący sie jako ubranie robocze. A że ma paski odblasdkowe- na dzień dzisiejszy coraz więcej ubrań roboczych posiada takie paski - dla ochrony

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 24, 2007, 10:49:10 »
Jezeli bez emblematow to moze sobie nawet w mundurze generalskim chodzic -_-
ale tu chodzi o takich co nawet za swoje $ kupuja i z napisem Straz na plecach ida kosic trawe .....

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 24, 2007, 17:23:29 »
Jezeli bez emblematow to moze sobie nawet w mundurze generalskim chodzic -_-
ale tu chodzi o takich co nawet za swoje $ kupuja i z napisem Straz na plecach ida kosic trawe .....
yaskoow to się nazywa ''bo Ja jestem strażakiem!!!" ^_^ i wiąże sie to z tym że wszyscy w koło muszą o tym wiedzieć albo kolesie chcą podnieść swoje mniemanie :wacko: podejście niektórych ludzi do munduru jest nie małym przegięciem ale są na tym świecie ludzie i krawężniki więc nic z tym nie zrobimy 
pzdr

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 24, 2007, 19:33:25 »
ja podczas kasacji sprzętu w mojej jednostce wykupiłem parę koszarówek i ups sprzedawali je za grosze <20 do 30 zł>a np ups jest bdobrym ubraniem roboczym oczywiście bez tych emblematów
mnie osobiście denerwuje jak widzę że jakiś smarkacz zapiepsza w ups na rowerze albo w kasku na skuterku spotkałem takie przypadki

Offline Axe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 25, 2007, 13:07:41 »
Także używam zniszczonej koszarówki ( która mozna jeszcze do prowadzic do używalności )  do prac przy domowych. W mojej jednostce OSP koszarówki sa posegregowane w których pracujemy gospoczarczo w remizie a osobne mamy do zdarzeń nio ale wiadomo ze nie wszystki jednostki OSP dysponuja duża ilościa ubrań koszarowych by mogły działac w taki sposób . 

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 25, 2007, 21:08:41 »
ja najczęściej używam spodni od ups do prac domowych gdyż są grube i wytrzymałe np do koszenia trawy za pomocą kosy spalinowej

strażak czy członek mdp to rozumiem że używa munrurów do prac domowych ale ja nie rozumiem dlaczego cywile w nich chodzą i to z oznakowaniem,kupują na allegro i chodzą po mieście czy na to jest jakiś paragraf??
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2007, 21:15:33 wysłana przez Butel »

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 26, 2007, 23:04:19 »
PiotrekMDP nie słab mnie chłopie, no to może jeszcze jak krowa będzie się cielić tlenu z R-1 jej podać, a UPSy??? macie do koszenia trawy koło domu, bo spodnie są grube. Ludzie, ruszyć tym co macie na karku, bo na razie widzę wypowiedzi rolników i kosiarzy, którzy są w straży, bo mogą sobie w mundurze skosić trawę koło domu, albo buraki na przyczepę załadować.
Axe do lumpeksu i na pewno jakieś portki do prac przydomowych znajdziesz, a te koszarówki oszczędzajcie, bo jak do akcji w nich jeździcie, i przy domu zapieprzacie to w końcu Wam braknie.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2007, 23:11:46 wysłana przez OSPwonski »

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2007, 09:54:59 »
jak sobie wykupiłem z kasacji spodnie czy coś tam to chyba mogę z nimi robić cochcę,no chyba że się mylę to mnie poprawcie :angry:

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 27, 2007, 13:26:58 »
Mam wrażenie że niektórzy kasują sprzęt któy jest jeszcze zdatny do użycia. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Ale jeśli nie to widocznie nie jest w straży tak źle.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 27, 2007, 16:25:44 »
A gdyby tak ten niby sprzet do kasacji ale jak widze z wypowiedzi zdatny jeszcze przekazac biedniejszym jednostkom ktore czasem nawet nie maja pelnego satnu koszarowek to czy cos by sie stalo .
U nas rok temu wymienialismy obuwie na takie ktore ma niby "spelniac standardy" a stare oddalismy za symboliczna zlotowke jednostce  ktora od kliku lat startuje w trampkach na zawodach :rolleyes:
Tak wiec musimy sobie  pomagac nie..... ^_^
pozdro

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Umundurowanie strażaków
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 27, 2007, 17:58:31 »
sprzęt kasują i kasują, a później narzekają że brakuje albo że jednak można było to zostawić... tak niestety jest.. wiem bo u nas w jednostce tak było...