Publiczne > Dowolne tematy

książki

(1/4) > >>

barwa:
No i udało!!!
Mamy nowy dział.
Mam nadzieję, że teraz będziemy dalej się tak udzielać jak do tej pory, a żeby było ciekawiej zróbmy sobie podział.
Temat "trochę kultury" zostawmy do pisania o różnych kulturalnych rzeczach, a tu piszmy o książkach. Jeśli któryś moderator lub admin to przeczyta mógłby przenieść tutaj posty dotyczące książek. Tak, żeby był pożądek.

W wolnym czasie, jaki miałam w ostatnim tygodniu przeczytałam sobie książeczkę pod tytułem "Córka wikingów" Ver'y Henriksen.
Taka sobie niby lekka saga norweska, ale należy do działu beletrystyki.
Ciekawie i dość szczegółowo opisane krajobrazy, sposób życia, wojny i wyprawy wikingów.
Wciągająca historia i nieoczekiwane zwroty akcji.
Polecam gdyby ktoś miał ochotę coś niby lekkiego przeczytać.

tommy:
ja ostatnio czytam (po raz drugi) książkę "Świat wg Clarksona", jest to zbiór felietonów jakie napisał Jeremy dla jakieś gazety. Pisze tam dosłownie o wszystkim, dlatego książkę polecam każdemu. Słyszałem różne opinie nt tej książki, ale mi sie bardzo podoba. Polecam też drugą część tej książki. Pozdrawiam.;]

oto krótka recenzja.

"Świat według Clarksona" to tryskająca humorem książka, w której jak zwykle niepoprawny Jeremy Clarkson dzieli się z nami swoim spojrzeniem na pełen absurdów świat. Z charakterystyczną dla siebie ironią bezlitośnie obnaża bezsens wielu aspektów życia we współczesnej cywilizacji. Z książki dowiemy się - między innymi - jak funkcjonuje psychika mężczyzny, dlaczego nie warto być milionerem i jak polować na lisy używając radzieckiego noktowizora. Clarkson wyjaśni, dlaczego powinno nam być żal Concorde'a i zniechęci nas do posiadania prywatnego basenu. Zdradzi nam, czy lubi Niemców i Unię Europejską oraz opowie, jak pod nieobecność żony opiekował się trójką swoich dzieci.
Przed lekturą "Świata według Clarksona" uprzedźcie przebywające w pobliżu osoby, że często będziecie parskać śmiechem! - no, z tym to tak różnie bywało. ;)

madmax29:
a ja uwielbiam Mistrza i Małgorzatę!! ale nie mam zamiaru zachwalać, bo to klasyka  :wacko:

strażak79:
A ja polecam wszystko co napisał Stefan Wiechecki.
Język przedwojennej warszawkiej Pragi i zabawne anegdoty z życia warszawiaków rozbawiaja do łez.

bulon:
polecam Znaczy Kapitan
ksiazka obowiazkowa dla kazdego zeglarza ale i kazdy powinien sie dowiedziec jak budowala sie polska marynarka handlowa.

poczatek moze zniechecic ale ptoem jest bosko :)
to rarytas !

http://www.literatura.zapis.net.pl/okresy/wspolczesnosc/borchardt/znaczy.htm

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej