Autor Wątek: Komisja lekarska MSWiA  (Przeczytany 26117 razy)

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2010, 10:16:54 »
dodam, że podstawowe barwy rozróżniam bez problemu...

o matko!, ale mnie to rozbawiło. Powiedz to na komisji lekarskiej.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2010, 13:21:08 wysłana przez Ajax »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 14, 2010, 10:32:08 »
Witam, troszkę dużo tych rozporządzeń i ustaw, można się pogubić....W związku z tym chciałbym się dowiedzieć jaka ustawa jest aktualna wobec kandydatów do służby....W sieci znalazłem z kolei takie rozporządzenie http://lex.pl/serwis/du/1998/1050.htm
Interesuje mnie, które akt prawny reguluje wymagania lekarskie do służby, gdyż mam problem z okulistą, dokładniej z tablicami Inishary..., dodam, że podstawowe barwy rozróżniam bez problemu...Dziękuje za jakieś odpowiedzi i sugestie

Wszystkie podane powyżej:


http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19910790349

W 1992 r. rozporządzenie zaczęło obejmować PSP.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19920830425

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19951460712

Offline ochotnik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 14, 2010, 13:32:50 »
o matko!, ale mnie to rozbawiło. Powiedz to na komisji lekarskiej.
Nie potrafisz pomóc to się nie udzielaj, albo znajdź sobie inne forum typu onet....

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 18, 2010, 19:05:54 »
o matko!, ale mnie to rozbawiło. Powiedz to na komisji lekarskiej.
Nie potrafisz pomóc to się nie udzielaj, albo znajdź sobie inne forum typu onet....
he, he, he! podstawowe kolory!

Offline kw_kw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2011, 19:54:55 »
witam
mam pytanie odnosnie tego po jakim czasie zwolnienia trzeba stawac przed komisja lekarska ?? i jaki akt prawny o tym mowi? dzieki za informacje

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 17, 2011, 20:31:18 »
witam
mam pytanie odnosnie tego po jakim czasie zwolnienia trzeba stawac przed komisja lekarska ?? i jaki akt prawny o tym mowi? dzieki za informacje


Cytuj
Rozdział 2
Kierowanie do komisji lekarskich
§ 6. 1. Do komisji lekarskich kieruje się z urzędu lub na prośbę osoby ubiegającej się o wydanie orzeczenia lekarskiego.
2. Do komisji lekarskiej kieruje się z urzędu:
      1) kandydatów do służby,
      2) osobę, której stan zdrowia daje podstawę do przypuszczeń, że stopień jej zdolności do służby uległ zasadniczej zmianie lub że dalsze pełnienie przez tę osobę służby na zajmowanym stanowisku jest niemożliwe.
3. Do komisji lekarskich kierują, z zastrzeżeniem ust. 4-6, przełożeni właściwi w sprawach osobowych na wniosek lekarza zakładu służby zdrowia resortu spraw wewnętrznych lub z własnej inicjatywy.

http://www.elblag.policja.gov.pl/?m=121&h=komisje_lek

Dodam:

Cytuj
3. Niezależnie od terminów, o których mowa w ust. 2, badania profilaktyczne przeprowadza się w przypadku:

2) czasowej niezdolności do służby z powodu choroby trwającej dłużej niż 60 dni, w celu ustalenia zdolności do prawidłowego wykonywania obowiązków służbowych na dotychczasowym stanowisku służbowym.

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2005,nr,261,poz,2191,rozporzadzenie-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-w-sprawie-zakresu-.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2011, 20:36:51 wysłana przez grzela »

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 18, 2011, 17:58:39 »
witam
mam pytanie odnosnie tego po jakim czasie zwolnienia trzeba stawac przed komisja lekarska ?? i jaki akt prawny o tym mowi? dzieki za informacje

Po zwolnieniu ze służby, jeżeli zostało wysłane zgłoszenie na komisję lekarską, to powinieneneś dostać zawiadomienie po odbiór karty obiegowej.
Na podbicie lekarzy z karty obiegowej masz m-ąc aby kartę oddać z powrotem. Po oddaniu obiegówki czekasz na wezwanie stawienia się na komisję.
W moim przypadku od dnia zwolnienia do komisji minęło prawie 2 m-ące.
Jeżeli czeka ciebie komisja, to zapoznaj się z tym rozporządzeniem, bo ja dzięki temu zauważyłem błąd w swoim orzeczeniu wystawionym przez komisję, a co za tym idzie otrzymaniem procentów.

http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/kodeksy/rozporzadzenie;ministra;spraw;wewnetrznych;z;dnia;9;lipca;1991,1991,79,349,DU,235.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2011, 18:06:48 wysłana przez sam998 »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:02:08 »
... to ....... Na komisji lekarskiej dzieją się cuda............normalni cudotwórcy i uzdrowiciele z tych orzeczników  :miny:..... ale od czego są odwołania ...

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 17, 2012, 19:00:08 »
witam, po jakim czasie zwolnienia zmuszony jestem postawić sie na komisji msw?

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 17, 2012, 19:36:38 »
Z tego co wiem to po rocznym
Kolega był rok na zwolnieniu i własnie musi przejść komisje

Offline basket7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 17, 2012, 20:15:31 »
Nie do końca, właściwie pracodawca ( komendant) może cię wysłać na komisję już po L4 dłuższym niż 30 dni. Przerabiałem to jakiś czas temu :-) .

Offline gumiś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 17, 2012, 23:10:12 »
Nie ma terminu może komendant Cię wysłać po tygodniu zwolnienia.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 18, 2012, 09:11:41 »
Zgodnie z art 42 ustawy o psp:  par 2 komendant może wysłać na badania - ale zgodnie z par 3  tego artykułu na zasadach rozporządzenia ministra z 2005 roku Dz.U. nr 261, poz. 2191 - czyli:

- okresowo co 2 - 3 lata,
- po chorobie ciągłej dłuższej niż 60 dni,
- w związku z przewidywaną zmianą stanowiska.

Po roku ciągłego zwolnienia lekarskiego oczywiście obligatoryjnie.
Panowie - przepisy prawa to nie jest temat do opowiadania bajek.

Offline miły

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 18, 2012, 15:15:29 »
A tutaj mowa o komisji lekarskiej, a nie o badaniach  ^_^

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 18, 2012, 19:51:52 »
A kto orzeka po badaniach? Same badania nie mają żadnego znaczenia dla PSP - tylko proste orzeczenie komisji. Zdolny - Częściowo - Nie zdolny.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 18, 2012, 20:12:48 »
witam, po jakim czasie zwolnienia zmuszony jestem postawić sie na komisji msw?

Poczytaj od początku ten wątek!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline gumiś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:15:25 »
Zgodnie z art 42 ustawy o psp:  par 2 komendant może wysłać na badania - ale zgodnie z par 3  tego artykułu na zasadach rozporządzenia ministra z 2005 roku Dz.U. nr 261, poz. 2191 - czyli:

- okresowo co 2 - 3 lata,
- po chorobie ciągłej dłuższej niż 60 dni,
- w związku z przewidywaną zmianą stanowiska.

Po roku ciągłego zwolnienia lekarskiego oczywiście obligatoryjnie.
Panowie - przepisy prawa to nie jest temat do opowiadania bajek.

Dz.U. 2005 nr 261 poz. 2191

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 października 2005 r. w sprawie zakresu, trybu i częstotliwości przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań lekarskich oraz okresowej oceny sprawności fizycznej strażaka Państwowej Straży Pożarnej

  Czytaj ze zrozumieniem  to co zacytowałeś to badania kontrolne  o Komisja to inna bajka.
Po 60 dniach absencji obowiązkowo lekarz medycyny pracy ( a to nie komisjaaaaaaaaaaaaa)

 przepisy prawa to nie jest temat do opowiadania bajek

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 19, 2012, 02:45:54 »
  Czytaj ze zrozumieniem  to co zacytowałeś to badania kontrolne  o Komisja to inna bajka.

To co zacytowałem to akt wykonawczy do art 42 pkt 2 ustawy o PSP - w którym stoi jak wół, że strażak może być skierowany z urzędu do komisji lekarskiej. A rozporządzenie określa kiedy to "może" nastąpić.
Słowo "może" jest tu kluczem bo to oznacza, że obligatoryjnie do komisji/ na badania staje się tylko po 1 roku ciągłego zwolnienia. Komendant nabywa prawo wysłania strażaka z urzędu na badania dopiero po 60 dniach ciągłej absencji chorobowej.
Art 29 ustawy o PSP określa jasno kto dokonuje oceny stanu zdrowia strażaka. Tak więc słowo badania i komisja - są dla nas zgodnie z ustawą tożsame - a to oznacza, że w temacie dalszej przydatności do służby pod względem fizycznym i psychicznym to jedyny podmiot który może się wypowiadać - a orzeczeniem pierwszego lepszego lekarza medycyny pracy można sobie podetrzeć tyłek - dopóki nie wypowie się w tym temacie komisja lekarska msw.
Czytaj ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 02:50:45 wysłana przez strazakusX »