Autor Wątek: Żale Zawodowców  (Przeczytany 52424 razy)

Offline KUCHAR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 28, 2004, 09:15:49 »
Panowie!
Kolejny raz proszę o składaniu swoich osobistych żali w Prywatnych Wiadomościach. Dostaję wiadomość na maila, że ktoś odpowiedział na moje pytanie, wchodzę/ może coś interesującego przeczytam/ a tu spór dwóch osób, który mnie zupełnie nie interesuje. Może założycie temat "Żale ogn. Nowaka do asp. Kowalskiego".  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 29, 2004, 15:21:37 »
kuchar bo nie wszyscy przyjmują krytykę i brną dalej ze swoimi postepowaniem
mark ja ci wpółczuję takiego komendanta - u mnie jest taki sam i wstrzymuje awanse, a przewodniczący zz (cholera znów się narażam związkowcom na forum) w komendzie uważa że nic nie może zrobić i nie interweniuje pomimo nacisków przez kolegów

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 29, 2004, 18:34:57 »
Bartek miałem takiego komendanta, już jest inny. Co do zz to oczywiście powinny walczyć o awanse dla ludzi i to nie podlega dyskusji.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 29, 2004, 20:42:35 »
ja tez tak uważam ale do niektórych to nie dociera

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 03, 2004, 00:10:32 »
Cytuj
co najwyżej skłamałem w pewnych faktach ale i sie przyznałem a klamstwo to nie to samo co oszustwo
:lol: Bartek Ty widzisz co piszesz????
[size=8]Przykład:gość zdradza żonę, kiedy ta go pyta gdzie był, ten opowiada że  w delegacji...(kłamie w pewnym fakcie -nieobecności w domu), robi to wielokrotnie a potem się przyznaje że nie był w delegacji...czy znaczy to że nie oszukiwał??? :blink:  nie.?..nie można go nazwać oszustem tylko kłamcą...?[/size]
Cytuj
bo nie wszyscy przyjmują krytykę i brną dalej ze swoimi postepowaniem
A jak u Ciebie jest z tym przyjęciem krytyki ??
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2004, 00:46:00 wysłana przez Geddeon »

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 05, 2004, 11:29:27 »
gedeon nie łam wcześniejszych obietnic i to tyle

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 05, 2004, 15:28:41 »
Dziendobry Wieczór

Po gruntownym sprawdzeniu pewnych informacji w kwestii 70%-towego odrzutu nominacji oficerskich to uprzejmie donoszę, że w roku 2004 na Dzień Strażaka było złożonych 314 wniosków na mł.kpt. z czego 299 rozpatrzono pozytywnie. Łatwo policzyć, że negatywnych wniosków (tj.takie po których nie dostaje się stopnia) było 15 sztuk co stanowi 4,77% ogółu wniosków. :o
Wobec powyższego trudno uznać, że prawdą jest stwierdzenie jakoby 70%  wniosków zostalo odrzuconych. Może chodzi o I stopnie oficerskie na Dzień Strażaka i kursy zaoczne łącznie - ale liczby kształtują się następująco: na 136 wniosków, mł.kpt. otrzymało 136 (wiemy, że co najmniej jeden komendant powiatowy nie złożył wniosku). Dodając 136  do 314 mamy łączną liczbę 450, z tego 15 odrzuconych - daje to odsetek 3,55% - gratuluję  dobrego źródła wiadomości.

Dla porównania podam tylko, że w 2003r. odsetek odrzuconych wniosków wynosił ponad 15%.

Z tych danych mogę wyciągnąć następujące wnioski:
Po pierwsze - odsetek odrzuconych wniosków spadł bardzo drastycznie (prawie pięciokrotnie);
po drugie - przyczyny takiego spadku odsetku odrzuconych wniosków mogą być różne: lepsze uzasadnienia, dokładniejsze wypełnianie wniosków itp. ale być może również dyskusje i opinie zz dotyczące niemerytorycznego odrzucania wniosków w zeszłym (2003r.). Być może dyskusje na ten temat znudziły kogoś albo doprowadziły do wyciągnięcia solidnych wniosków. I nie myślę tu tylko o KG ale także o KP czy KM, którzy lepiej motywowali swoje wnioski.
Po trzecie - autor 70%-wego  odrzutu wniosków nie stanowi rzetelnego źródła informacji, dlatego proponuję brać "poprawkę na wiatr" na dalsze Jego "rewelacje"

Z tego tematu nasuwa mi się jedna rada dla piszących:
"pisz jak uważasz, a uważaj jak piszesz"  :D .


Pozdro
Robert Osmycki

 

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 05, 2004, 22:55:38 »
I o to chodzi!!! merytoryczna głęboka analiza i odpowiednie wnioski !! Brawo dla Roberta O.!!   Jednakże naprawdę to forum bez bartka i goddeona UMRZE!!! powoli zaczynam myśleć że wy dwaj to naprawdę jeden z rozdwojeniem jaźni!! trzeba by was sprawdzić po IP czy aby nie ten sam .... wyniszczacie się i dzięki temu jest po co tu wracać :) spróbował bym chętnie mediacji ale sprawy zaszly za daleko i przydał by się jakiś ring co byście załatwili to po męsku :)  
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2004, 00:10:15 wysłana przez Seba »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 07, 2004, 01:33:37 »
Nie wyniszczamy.....poprostu może zbyt gwałtownie demonstrujemy swoje spostrzeżenia wobec napisanych przez nas postów.......(przynajmniej ja) a co do IP to nie ma problemu. :)
Cytuj
spróbował bym chętnie mediacji
:angry:

Pozdrawiam

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 07, 2004, 09:18:19 »
z mediacją to ja żartowałem :) lepszy był by ten ring :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 08, 2004, 03:56:22 »
wiem, ale wystarczy ring słowny..... :)  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 08, 2004, 19:00:06 »
do seby --kolego pouczasz że prowadzę polemikę z gedeonem a sam w innym temacie przekomarzasz sie z pielgrzymem a wiec nie pouczaj kogoś i daruj sobie takie uwagi
do robcia-- kolego sprawdziłeś dane wpłynięte do kg ale było sprawdzić co wpłynęło do kw a raczej sprawdz co odrzucono na pniu- nie mówiąc już no komendach powiatowych ---puść w obieg po kraju ankietę a zobaczysz tego efekty
a odsetek spada z poprzednimrokiem bo traktowanie osób piszących raport zniechęciło ich do ponownego pisania

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 09, 2004, 03:01:36 »
są tacy ludzie co chcą mieć rację za wszelką cenę....jeśli coś jest białe to wezmą mikroskop i udowodnią że nie tak do końca białe...i chodzby im nie wiem co mówić to i tak będą tkwić w tym co oni uważają za słusznie....i zawsze coś znajdą byle tylko postawić na swoim....

Nikogo z tego forum oczywiście nie mam na myśli...... ;)  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 11, 2004, 11:32:40 »
Rzadko zgadzam sie bartek6 ale ma racje..
trzebaby sprawdzić ile wniosków zostało w KP i KW albo ilość asp. z wyższym wykształceniem wtedy wiadomo ...
   ale z drugiej strony- czy każdy musi być oficerem?
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 11, 2004, 14:58:07 »
Cytuj
   ale z drugiej strony- czy każdy musi być oficerem?

Mądry starszy aspirant z okolic Poznania powiedział mi kiedyś jak byłem na praktyce u nich: "lepiej być mądrym aspirantem, niż głupim oficerem...."
Może w tym coś jest....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 11, 2004, 15:49:07 »
bo to powiedział aspirant i nie wspomniał nic o mądrych oficerach !!!!
Wstyd takie rzeczy wypisywać.
Co do tematu, to popieram bartka6.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 11, 2004, 18:35:48 »
dzięki azotox i gorex za poparcie i może dobra propozycja aby sprawdzić ilu jest aspirantów z wyższym wykształceniem i wtedy będzie wiadomo
w mojej komendzie jest takich aspirantów 9, i podoficerów 5 którym też awans został wstrzymany

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 11, 2004, 23:33:07 »
a ja dla przeciwwagi powiem że w moim powieci był 1 (jeden) aspiran który w kwietniu br. obronił pracę licencjacką i w maju został mł.kpt. czyli 100% skuteczności

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 13, 2004, 11:14:01 »
Dziendobry Wieczór

A ja już nie będę w sprawie nominacji nic pisał dopóki bartek6 nie sprawdzi jakie uprawnienia ma komendant powiatowy (miejski)  i wojewódzki jako kierownicy jednostek organizacyjnych (wobec czego mogą wystawiać lub nie wnioski na wyższe stopnie swoich pracowników-strażaków) oraz dopóki nie zauważy, że w województwie lubelskim (z którego bartek6 pochodzi) jest najwyższe nasycenie kadrą oficerską w całej PSP (ponad 40%) i aspirancką, a liczba stanowisk oficerskich i aspiranckich jest znacznie niższa niż liczba dotychczasowych oficerów i aspirantów. Jak tak dalej komendanci będą występować o nowe stopnie to stażyści w województwie lubelskim już na starcie zaczną od stopnia aspiranckiego  :D a w połoie kariery np. na stanowisku dyspozytora PSK lub CPR otrzymają szlify genralskie  :P . Genialne

Pozdro
Robert Osmycki

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 14, 2004, 11:42:16 »
robciu o ile sie nie mylę to wszystko rozpoczyna sie od komendanta powiatowego (najpierw rozmowa, potem raport- czyli podsumowując obowiązuje droga słuzbowa-wszystko zazwyczaj w atmosferze nieprzyjemnosci)
druga sprawa woj. lubelskiego-czy jak ktos mieszka-pracuje w tym województwie to nie ma prawa do awansu?- kolego piszesz takie stwierdzenia że jak czytaja to koledzy majacy jeszcze odrobine nadziei na awans to im się scyzoryki w kieszeni otwierają i ziemniaki w piwnicy gnija- masz rację nie pisz więcej na ten temat starczy twoich pracowitych wyjaśnień  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 16, 2004, 00:46:29 »
Cytuj
woj. lubelskiego-czy jak ktos mieszka-pracuje w tym województwie to nie ma prawa do awansu?-
Każdy ma prawo do awansu. Jak na JRG liczącej 30 osób jest 10 oficerów to może być też 20, co to za różnica?
A najlepiej jakby w straży byli sami oficerowie.....
 <_<
Cytuj
kolego piszesz takie stwierdzenia że jak czytaja to koledzy majacy jeszcze odrobine nadziei na awans to im się scyzoryki w kieszeni otwierają i ziemniaki w piwnicy gnija-
Wydaje mi się że to chyba Tobie a nie kolegom żal dupę ściska....
Bartku na mojej JRG jest 15% oficerów.... a jeszcze kilka osób studiuje, za parę lat będzie to już 50% oficerów a reszta aspirantów i podoficerów.
Zwykłych strażaków nie będzie.... A oficerom będzie się robić stanowiska takie jak d-ca sekcji-oficer, d-ca zast - oficer ...niebawem st.rat. - oficer.
Kiedyś oficer to był gość...staż pracy, doświadczenie,autorytet..itd.
Ja rozumiem że nikomu nie można zabronić kształcenia się.... ale dlaczego każdy wykształcony musi zaraz zostać oficerem???? Przychodzi gość do służby po szkole aspirantów...do niczego się nie nadaje praktycznie nic nie umie(znam taki przypadek)...ale już jest na studiach. Za kilka lat będzie oficerem.... tylko jakim???
Dla niego ważne jest kto z "wujków" pracuje tu czy tu i kim jest.....
Kiedyś to wszystko szlag trafi.....będą sami oficerowie, tylko kto będzie sprzątał?? :(  
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2004, 01:03:41 wysłana przez Geddeon »

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 16, 2004, 11:23:28 »
Kiedyś to wszystko szlag trafi.....będą sami oficerowie, tylko kto będzie sprzątał??
no właśnie!!!!!!  

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 16, 2004, 18:45:47 »
A moze dadzą nam jak lekarzom możliwość pracować w UE
to nikt nie zostanie w  RP  :D  
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline KING

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 16, 2004, 20:40:27 »
Cytuj
Kiedyś to wszystko szlag trafi.....będą sami oficerowie, tylko kto będzie sprzątał??
no właśnie!!!!!!
Znam zmiany gdzie oficrowie i aspirancji sprzątają kibelki jak kazdy. Srają jak wszyscy - wiec sprzątają. Jezeli najwiekzym problemem jest problem sprzatania przez oficerów, spirantów, podoficerów - to wydaje mi sie Panowie że wam sie nudzi cholernie, brakuje wam zajeć i prawdziwych problemow. Oby tak dalej. Jak nam pozmieniają przepisy, czas pracy to dopiero sie zaczną problemy.  B)
   

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Żale Zawodowców
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 17, 2004, 11:00:05 »
gedeon łamiesz wcześniej obiecane zasady -dlaczego to robisz? rozumię jeśli mój wywód , post itp. dotyczył by ciebie , odpowiedzi na twój post lub krytyki ale ty ciągle coś musisz pisać zwłaszcza w moich opisanych postach i dajesz pretekst aby inni forumowicze mieli ubaw i zapraszają nas na ring.
przecież ostatni mój post był nie kierowany do ciebie, a tylko do innej osoby i od niej oczekiwał bym odpowiedzi-chyba że jesteś tą osobą
Jeśli chodzi o awanse to proponuję zajrzeć na inne posty i tam te osoby które twierdzą że za dużo aspirantów i oficerów mówią co innego wręcz przeciwnie uważają że każdy ma prawo do nauki awansu itp.
Ja jestem oficerem i jak jest taka potrzeba to robię wszystko co i zwykły strażak-wiem do czego służy szczotka przy kiblu i widły przy pożarach stodół
jeszcze raz proszę cię gedeon NIE ŁAM WCZEŚNIEJSZYCH OBIETNIC I NIE ODPOWIADAJ ZA KOGOŚ