Autor Wątek: Zmiany Organizacyjne  (Przeczytany 24296 razy)

Gość_gorex

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 12, 2004, 20:38:22 »
czytam czytam i żygać mi sie zachciało. wstyd mi normalnie.
ktos kto ma dobre zdanie o strazakch po przeczytaniu tych postów zmieni je calkowicie. przecież nasze dyskusje dot. tylko pensji, zwady kto wiecej zarabia i kto jest madrzejszy.
P.S. z obserwqacji mysle ze to forum nie ma szans... na polepszenie poziomu dyskusji. przynajmniej w tej formie gdzie wypowiadac sie moze kazdy bez odpowiedzialnosci za wlasne slowa.  zrobmy musowa rejestracje z podaniem nazwiska wtedy moze bedzie lepiej.
 

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 12, 2004, 22:09:59 »
Czy ludzie już nie potrafią rozmawiać??? Czy potrafią sie tylko oczerniać??? Opamiętajcie się "gramy" podobno w jednej drużynie!!!

Guest

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 13, 2004, 11:42:20 »
Chyba nie potrafią! ;-)
Każdy ma prawo do własnej opinii. Jeżeli ja nie zgadzam się z jakimś twierdzeniem to z chęcią przedstawię swoje zdanie, poparte konkretnymi argumentami. To waga argumentów przechyla szalę na stronę danej opinii, a nie stanowisko służbowe, czy wzorek na pagonach (tylko na forum, bo w jednostkach jest inaczej. wiem).

Jednak to od tego co się ma pod kopułą zależy poziom dyskusji. Dziwi fakt, że  przeciwnicy niektórych opinii, ich autorów z marszu nazywają głupkami. Może to upał? Bark urlopu?
Pozdrowienia

Tom500

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 13, 2004, 11:43:28 »
Sorki. zapomialem się podpisać ;-)

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 13, 2004, 15:18:28 »
strażol
Już myslałem że przemilczysz. Pomyliłem się co do Ciebie.

Dzięki za zauważenie mojej skromnej osoby i jest mi bardzo przykro, że się rozczarowałeś.

Jedno mnie tylko ciekawi, że ilekroć ktoś krytykuje ZZ to wy dwaj się najbardziej udzielacie, i ich bronicie. Czyżby ZZ to Wy? A może zasiadacie w najwyższych wladzach ZZ? Hmmm? Ciekawostka.
No cóż wszystko na ten temat napisałem dodam do tego takie przysłowie
"Psy szczekają, a karawana jedzie dalej"
Mam dla Ciebie taką propozycję jest na forum dział "żale zawodowców" tam możesz się wypłakać na temat ZZ i nie będę Ci w tym przeszkadzał.
pozdrawiam.
 
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 13, 2004, 23:09:10 »
hmm bardzo swoją ostatnią wypowiedzią zaimonował mi Pan "Gość_gorex" brawo za trafne spostrzeżenie i stosowanie się do niego!  

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 13, 2004, 23:29:17 »
Pobieżnie przeleciałem po postach i mogę stwierdzić że "niezły macie burdel w tym swoim archeo - siostry" :) problem jest stary jak stara jest PSP :) nikt z nas go nie rozwiąże doputy nie pieprznie się cały ten system. Wiele osób nie rozumie że podział bojowy traci cierpliwość do wszystkiego co się dzieje w KM KP KW KG też jesteśmy strażakami, a czujemy się jak psy jedące z pańskiego stołu. Taka jest prawda czy się komuś podoba czy nie! W wielu postach przewija się problem nie doświadczonych oficerów, ale patrząc z drugiej strony jak ma się czuć oficer podziału bojowego którego biurowcy traktują jak szmaciarza do kopania? Wystarczy być kimkolwiek w biurze a już na podział wolno patrzeć z góry czy nie jest tak? Założę się że w wielu wielu komendach tak jest.  Sprawa druga czy styraż jest jeszcze a-polityczna i wolna od wpływów miłościwie nam panujących? Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie. Ja jestem dumny z tego co robię i nie zamierzam przestać mam nadzieję że wzejdzie jeszcze "słońce". Może to trochę naiwne ale może naprawdę zamienią kiedyś tylko na odcinku wypłaty zł na E  i dołożą jedno 0.

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 15, 2004, 09:22:22 »
do "Seba" możesz jaśniej?
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 15, 2004, 21:47:46 »
wkręć w pokoju 100 W żarówki to może się rozjaśni :) chodzi ci o logowanie się pod własnym nickiem? Jeżeli tak to nie zwróciłem uwagi że twój nick jest już tu od dawna zwracam honor :)

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 16, 2004, 00:18:05 »
wiesz..  jakbyś był bliżej to zrobiłbym Ci jaśniej w głowie.
czytaj uważniej nie bedziesz musiał zwracać honoru ani nikogo przepraszać
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 16, 2004, 10:36:49 »
nie przeprzepraszajcie, poprostu wiecej tego nie robcie:)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 16, 2004, 12:35:18 »
CZEGO?? pomyliłem się i tyle!

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 18, 2004, 21:26:09 »
Pamiętacie mamy na tej stronce rozmawiać o zmianach organizacyjnych w PSP!!! Czy może ktoś z Was czytał uważnie propozycję nowej ustawy o PSP??? Jest tam kilka zmian ale jedna mnie zainteresowała szczególnie prawdopodobnie nie będzie budżetów w KP i KM tylko w KW tak jak na policji czy to dobrze?? Moim skromnym zdaniem nie (ale każdy może mieć swoje). Mają się też zmienić w pewnym stopniu zasady zwalniania z służby, urlopów i awansowania. Czy może ktoś dowiedział się czegoś więcej?  :D  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 30, 2004, 12:11:49 »
mnie jedynie z tych propozycji satysfakcjonuje sprawa urlopów a zwłaszcza że w przxypadku braku opieki nad dzieckiem przez żonę ( odpukać np. przebywania w szpitalu) otrzymam ja takie prawo

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 30, 2004, 20:33:56 »
Niewiem czy wiecie ale na stronach mundurowych zz są projekty ustaw i nowe informacje. Warto przeczytać: o podwyżkach jest też projekt rozp.o czasie pracy itp. no i troszkę o zmianach organizacyjnych (http://www.zzsflorian.org.pl/  lub  http://skpnszz.webpark.pl/k2704.html) Miłej lektury!!  ;)
 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 30, 2004, 21:35:49 »
Cytuj
mnie jedynie z tych propozycji satysfakcjonuje sprawa urlopów a zwłaszcza że w przxypadku braku opieki nad dzieckiem przez żonę ( odpukać np. przebywania w szpitalu) otrzymam ja takie prawo
Nie wiem kolego czy dobrze Cię zrozumiałem, ale masz na myśli opiekę nad dzieckiem w czasie braku możliwości jej sprawowania przez żonę, bo jest w szpitalu.
Nie wiem jak jest w miejscu jakim pracujesz ale ja już wielokrotnie z takiej opieki korzystałem wtedy kiedy moje dziecko jest chore.
W przypadku przebywania zony w szpitalu to ta sama chwała.
Przysługuje rodzicom z tego tytułu 60 dni w roku (na dziecko) i 14 albo 15 (nie pamiętam) dni w roku z tytułu opieki nad żoną.
 
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 31, 2004, 16:36:41 »
Cytuj
mnie jedynie z tych propozycji satysfakcjonuje sprawa urlopów a zwłaszcza że w przxypadku braku opieki nad dzieckiem przez żonę ( odpukać np. przebywania w szpitalu) otrzymam ja takie prawo
mogłes cały czas korzystać (60 dni na dziecko***poprawiam zawsze mi sie myliło te60dni z 6 miesiącami***, 14 dni na żonę). My (chłopy strażackie) nie moglismy tylko brać 2 dni należących się na dziecko kobiecie strażakowi oraz całej społeczności cywilnej ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2004, 08:14:33 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 02, 2004, 11:58:18 »
tak , ale był warunek że zwolnienie otrzymałeś od pediatry i wtedy nie mogłeś wysłać dziecka do przedszkola lub szkoły- jeśli dziecko było zdrowe
ja miałem takie sytuacje i musiałem pisać raportn do komendanta
dam ci przykład
żona w szpitalu a ty masz 2 dzieci -n i co --w/g obecnego stanu możesz wziąść opiekę od pediatry ale obowiązek że dziecko nie może pójść do szkoły-
60 dni opieki tak , ale tylko na dziecko chore -  

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 02, 2004, 13:01:10 »
tak, zgadza się... jak w wieku przedszkolnym lub wakacje to się można kłucić. Kiedyś miałem taki przypadek, że kazali mi do babci oddać :) ale teraz ja tego pilnuje i nie jestem taki upierdliwy... :lol:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2004, 13:01:30 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 09, 2004, 17:34:01 »
Czy doszła do was informacja o tym że mają wrócić do straży "junacy" (osoby odbywające w straży służbę wojskową). Podobno w planach jest wprowadzić to już od stycznia 2005 roku. Czy ktos coś więcej wie na ten temat?

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 09, 2004, 18:50:49 »
Tak czytałam już o tym w czerwcu w jakieś gazecie ale myślałam że to bajdy do niedawna. Z naszej KW przyszło pismo że jednak to jest bardzo prawdopodobne. Służba junaków ma trwać dla ludzi z wyższym wykształceniem 6 m-cy a dla pozostałych 1,5 roku. Tak jest w projekcie ponadto będą mieli możliwość pozostać w straży po upływie tego czasu. Pozdrawiam  :rolleyes:
 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 11, 2004, 17:28:40 »
biurówko podaj konkrety- jakie pismo od kogo w jakim województwie
w lubelskim sie mówi że od nowego roku mają być 4 zmiany i cześć ludzi z biura mają dać na podział a część ma przejść do starostwa np.księgowość, prewencja , archiwum- ale to tylko niesprawdzone do końca wiadomości - brak konkretów ale juz coś w trawie piszczy