Autor Wątek: Zmiany Organizacyjne  (Przeczytany 24302 razy)

holmatro

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 25, 2004, 02:12:49 »
Prawdopodobnie od stycznia będzie system 12/24/12/48 + likwidacja wolnej służby.

Dlatego że:

1.   Związki naciskają na ustawowe określenie czasu pracy. I mają rację. Owszem jesteśmy ostatnią służbą z "wyrem" ale też ostatnią w której komendant może strażaka wysłać do jakiejś akcji na miesiąc i w zamian nie dać ani kaski ani wolnego!!! Tak być nie może i ja się z tym zgadzam.

2.   Druga sprawa to, że przepisy nie pozwalają na tyle godzin pracy i dopóki się z tym nie mieszało, to ten stan rzeczy tak sobie istniał. Skoro jednak zaczyna się kombinować to trzeba będzie zrobić dobrze tak, aby nikt się nie doczepił, a więc zgodnie z przepisami (też tymi z UE).

3.   Dla nas najlepiej było by dostać trochę więcej pieniędzy i dalej pracować jak teraz, ale na to się nikt nie zgodzi bo wiadomo, że za jakiś czas znowu podniosły by się głosy, że dalej jest niesprawiedliwie. Tak więc system zostanie zmieniony.

4.   Od maja mamy liczyć nadgodziny, aby sobie je zrekompensować i być w zgodzie z UE. Ale czy ktoś jest tak naiwny, że myśli iż ktoś mu zapłaci? Podejrzewam, że nawet nie wszystkim uda się odebrać wolne.

5.   Dla strażaków najlepsza była by opcja 24/72 lub 7. służba wolna. Niestety na to bym nie liczył, a to dlatego, że mielibyśmy za dobrze, a pewne decyzyjne osoby jak mają wybrać lepiej lub gorzej dla strażaka to z pewnością wybiorą to drugie. Ponadto wprowadzenie systemu 12/24/12/48 załatwi też kilka innych spraw, m.in.: zwiększenie gotowości bojowej (przynajmniej teoretycznie), odpada problem kwalifikacji czy jak śpimy to też pracujemy, nie trzeba martwić się o bazę noclegową (może część pomieszczeń uda się wykorzystać inaczej), znajdzie się jeszcze kilka innych plusów.

6.   Trzeba będzie wprowadzić czwarta zmianę, ale co z tego? W systemie 24/72 też trzebaby ją wprowadzić, a przy 7. wolnej też jakoś zapchać powstałą dziurę. Przeorganizuje się KW i KP/KM przesuwając kilka osób na podział, tam gdzie można zmniejszy się stany zmian, kilka osób się zatrudni i już będzie czwarta zmiana. I tak i tak trzeba na to trochę kasy, ale w skali kraju naprawdę niewiele. Nawet jeżeli byłoby to 4 000 strażaków * 25 000 zł rocznie (średnio) to jest 100 mln zł. Jest to naprawdę niewiele, a myślę że nie trzeba będzie przyjmować więcej jak 2000 ludków (zmniejszy się też bezrobocie).


Swoją drogą zastanawiam się czy ktoś z „decyzyjnych” zastanawia się jakie skutki dla kadr PSP będzie miała zmiana warunków odchodzenia na emerytury, która ma nastąpić po 2006 r. Nie trudno sobie wyobrazić masowe odejścia osób w wieku ok. 40 lat, którym nie będzie się opłacało zostawać i być zmuszonym pracować jeszcze drugie 20 lat.

Ale jest też akcent pozytywny. Kalisz obiecał dodatkowe pieniądze na Policję. Znowu będziemy mieć argumenty aby też nam sypnęli. Szkoda tylko, że do maja jest tak daleko, bo może i nam by coś obiecał.
 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 25, 2004, 11:36:15 »
Prawdopodobnie taki system właśnie będzie....chociaż jeszcze nic nie wiadomo i jeszcze pewnie nie szybko będzie. System ten jednak i tak przekracza o 8 godzin miesięcznie więcej.... ale to jest szczegół.

Ad.4 Mało kto wierzy że zostanie za to zapłacone. Chyba że po kilku latach będzie jakaś rekompensata, jak to ma miejsce ostatnio za lata 91-92 (rewaloryzacja czy coś tam..) Tyle że pewnie wtedy to będzie g***o warte.

Jest jeszcze jedna sprawa o której troche przycichło.... Otóż nasza 13-stka miała zostać "wtopiona" w nasze pensje. Dla mnie osobiście to bez znaczenia czy będzie to raz na rok czy co miesiąc w wypłacie.
Bzdurna sprawa ale niektórzy ubolewają nad tym, że nie dostaną jednorazowego zastrzyku gotówki.... (tak jakby nie można sobie odkładać po 150 zł m/c a później wypłacić)
Co do odchodzeń na emeryturę to skutki naprawdę mogą być fatalne....
masowe odejścia, brak kasy na odprawy,brak nowych wyszkolonych i doświadczonych ratowników... itp.

Pożyjemy, zobaczymy....


 

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 25, 2004, 17:14:04 »
Co do 13 -tki to zrobią jak zrobiono w tym roku z mundurówką podniesiono jej kwotę ale włączono w jej zasób coś co do tej pory było zakupowane z innej "półki" czyli dresy koszuliki itd.
Z 13 zrobia będzie tak samo przykładowa 13 w kwocie okoo 1200 zł podzielona na 12 miesięcy powinna wynieść 100 zł/m-c, a pewnie bedzie około 80-90 zł i powiedzą że przecież bierzesz przy pensji tylko że troszkę mniej.
Podwyżka ???.... jaka podwyżka jako podwyżkę potraktują właśnie 1/12 trzynastki. "Przeciez dostaliście". Krzywdy to nasi włodarze nie zrobią sobie na pewno.
SYSTEM PRACY/SŁUŻBY
System pracy musib być zmieniony ?? nie nie musi chodzi tylko o obnizenie miesięcznej normy pracy strażaka. Czasu wolnego to wziąść nikt nie weźmie bo i kto nas zasąpi na podziale nie będzie kto miał pracować jak wszyscy nadgodziny wezmą. Pieniądze, które wg projektu mają być wypłacane to już FARSA (przykład dotyczy strażaka zmianowego).

strażak Teofil (zbieżność osób występujących całkowicie przypadkowa :):)) pracował przez 4 miesiące (tyle ma wynosić okres rozliczeniowy w którym obliczać się będzie nadgodziny):
      
      
      

. . . . . . . . . . . Faktyczny czas pracy . . . . . . . . . . . . .Normatywny czas pracy
maj . . . . . . . . . . . . . 216 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  176
czerwiec . . . . . . . . .  216 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  176
lipiec . . . . . . . . . . . . 216 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  176
sierpień . . . . . . . . . . 216 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  176
RAZEM . . . . . . . . .  864 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  704

864-704=160 godzin co do tego momentu zgadzam się z KG rozbieżność
następuje przy obliczaniu wartości finansowej za nadgodziny:
1. Sposób zgodny z przepisamy Prawa Pracy
2. Pomysł z Marsa KG przedstawiany Ministrowi

ad.1
- dwie pierwsze godziny to stawka na godzinę + 50%
- kolejne godziny to stawka +100%
zatem stawka (np. na grupie dowódca zastępu 1150 brutto) obliczona na godzinę:
1150/176= 6,53 zł brutto / godzinę

(6,53 + 3,26) * 2 = 19,58 zł
(6,53 + 6,53) * 158 = 2063,48 zł
RAZEM 2083,06

ALE TO BY BYŁO ZA DUŻO raz na 4 miesiące takiemu gościowi zapłacić więc wymyślono sposób 2 na okradanie strażaków. Przypomnę że pierwszy sposób jest opisany w USTAWIE KODEKS PRACY , a drugi to ma być rozporządzenie czyli akt rangi podustawowej czyli nie może być on niezgodny z ustawą KP zatem 2 sposób liczenia nie wynagrodzenia za nadgodziny a "dodatku za "za przedłużony czas służby lub dyżuru":

ad.2
zatem stawka (np. na grupie dowódca zastępu 1150 brutto) obliczona na godzinę:
1150/170= 6,77 zł brutto / godzinę

6,77 * 25% = 1,69 zł brutto / godzinkę
1,69 * 160 = 270,40 zł
RAZEM 270,40

Chciałbym zwrócić uwagę projektodawcom na to, że okres chłopów pańszczyźnianych już w Polsce minął, a stawka pracy na czarno już dawno minęła 1,35 zł na godzinę na rekę.
JAK się pomyliłem w obliczeniach gdzieś to na pewno nie w sposób znaczący dla całej sprawy
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2004, 17:15:46 wysłana przez fireman »

Gość_strazak

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 25, 2004, 22:52:01 »
Dyskusja bardzo ciekawa, tylko poco w niej tyle uszczypliwosci? Wlazlem na strone zwiazkow zawodowych i polecam przeczytac jak pracuje policja, bor, straz granicza itd. bardzo ciekawa lektura . Po przeczytaniu nasuwa sie pytanie: dlaczego wladze psp do tej pory nie uregulowaly prawnie tego, co innie sluzby mundurowe maja juz gotowe w formie WYDANYCH przepisow!!! i na koniec dygresja: zwyklego strazaka nikt nie pytal, czy da rade oprocz gaszenia pozarow ratowac ,,chemicznie, technicznie, medycznie itd" Wpieprzono po prostu mu to na kark i git! A przypominam, ze bylo to 14 !!!!!!! LAT TEMU. Do dnia dzisiejszego nie rozwiazano problemu braku 4000 etatow. A jesli nie bedzie ich dalej to co? Mam pracowac 365 dni w roku? Nie mam na to najmniejszj ochoty! CHCE 40 GODZINNEGO TYGODNIA PRACY. MOJA RODZINA CHCE MIEC OJCA I MEZA, A NIE GOSCIA W DOMU!
DZISIAJ ZEBY PRZEZYC PRACUJE OK. 400 GODZIN MIESIECZNIE. I MAM TEGO DOSC!!!

KG

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 26, 2004, 15:47:10 »
Cytuj
Są panowie w KG co mają większy dodatek niż aspirant wypłatę, pokończyli różne szkoły to niech myślą i kombinują - za to dostają kasę (nie małą) więc niech myślą jak to zrobić.
rana - więc się nie dziw.
I kto tu mówi o sianiu zamętu???
Człowieku, to Ci naopowaiadał o takich dodatkach w KG???
Sam siejesz ferment i wieszasz psy na KG za wszystko, chociaż to nie KG nie jest za to odpowiedzialna.
Co do ludzi, to spójrz ilu jest chetnych do pracy w straż. Nawet jako zwykły strażak. Codziennie do KW czy KP przychodza chętni. A co do pieniędzy to nie KG finansuje PSP drogi kolego. Nie zauważyles że już nie ma centralizacji. Niech sie KW albo KP razem z wojewodami albo starostami zastanawiają skąd wziąc te pieniądze. Od tego jest nasz kochany rząd.
A Ty nie dostajesz kasy za to co robisz??? Więc po co ta ironia. Każdy dostaje za to, co robi. Pracując w KW nie dostajesz więcej niż ci z KP albo JRG???
I tak samo KG ma więcej ale zapeweniam Cię że niewielewięcej niż KW.
A najlepiej bedzie jak zapytasz Pana Roberta - przewodniczącego, który urzęduje w KG.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 26, 2004, 21:08:37 »
-KG- widzę że wziąłeś to strasznie do siebie.....
Stajesz w obronie KG i masz rację, grasz w tej drużynie więc jesteś lojalny...OK!
Nie chciałem być uszczypliwy ale sam zobacz:
Cytuj
Sam siejesz ferment i wieszasz psy na KG za wszystko, chociaż to nie KG nie jest za to odpowiedzialna.
KG od dawna żyje swoim życiem, zgadzam się wprawdzie że nie za wszystko jest odpowiedzialna. Wszystkiemu jest winny Minister SWiA. !!!! Który to powołuje KG a którego to powołał przezydent z partii rządzącej którą to wybrali ludzie w wyborach parlamentarnych więc m.in. my więc sami sobie jesteśmy winni....... ok rozumiem...
2.
Cytuj
Codziennie do KW czy KP przychodza chętni.
tak, tak..... a kto się dostaje ????? sam sobie odpowiedz.
3.
Cytuj
A Ty nie dostajesz kasy za to co robisz??? Więc po co ta ironia.
tak dostaję, jak każdy.... myślę ze każdy wykonuje swoją pracę najlepiej jak potrafi i za to jest nagradzany. A ta niby ironia????
Cytuj
Człowieku, to Ci naopowaiadał o takich dodatkach w KG???
Rozumiem, aspirant nowo przyjęty na etat mł. rat. ma wypłatę ok 1000 zł. czy najwyżsi rangą mają mniejszy dodatek??????? jakoś nie wierzę.... ale jeśli tak jest to dziwię się że tak niektórzy lgną na te najwyższe stanowiska, przecież się to nie bardzo opłaca.
Dobra, dośc tych uszczypliwości. Może faktycznie przesadzam....
Chodziło mi głównie o to że po to najwyżsi nasi zwierzchnicy tyle zarabiają żeby ten problem (godziny pracy) rozwiązać z korzyścią dla pospolitego strażaka. Chyba, że za to nie są odpowiedzialni i nie będą mieli żadnego wpływu na kształt toku służby pod nowymi unijnymi przepisami czasu pracy..... to wycofuję się  z tego co napisałem.
Pozdrawiam.
PS. Cytując mnie napisałeś w ostatnim wierszu "rana-więc się nie dziw" ale domyślam się że to był poprostu błąd przy zaznaczeniu tekstu. Bo jakoś nie bardzo mi pasuje do całości cytatu.
PS2. Nie czepiam się, tylko chce być pewien..(cytat)

 

KG

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 27, 2004, 13:39:52 »
Spoko. Alke nie generalizuj mówiąć że w KG sa takie dodatki. Ci na najwyższych stołkach może i tak. Ale sama KG nie składa się z najwyższych stołków. Są tez podrzędni robole co zapierniczają nawet po godzinach.
A jeśli chodzi o marnowanie piędzy, co to w którymś poście było poruszane, to w jaki sposób można zmarnować coć czego sie nie ma. KG zarzuca się kupowanie róznych rzeczy, które tak faktycznie kupują starostowie i innni dygnitarze w porozumieniu z KW, KP, KM. KG może wydać ewentualnie swoja opinie lub zatwierdzenie na dana rzecz. A decyzje i tak podejmuje się na dole.
I nie piszę tego wcale dlatego że bronię KG. Pracowałem kiedyś w KM. I tak jak wszyscy uwazałem że to KG jest za odpowiedzialna. Ale dlatego że ludzie tak mówili od dawna, i plotka szł w Polske. A i ZZ dolewają oliwy do ognia. Tak więc nikogo nie bronie nikogo nie oskarżam bezpodstawnie.
 

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 28, 2004, 19:33:11 »
Do KG zgadzasz się z tezą, że za działalność na terenie powiatu odpowiada KP, KW na terenie województwa, która zarazem koordynuje działania KP no i KG która odpowiada za działania PSP na terenie kraju. Idąc dalej to KG przedstawia projekty przepisów do MSWiA, więc są odpowiedzialni za działalność całej PSP. Inna sprawa, że do tej pory rząd nie przyjmował żadnych uwag związków odnośnie większej ilości godzin w miesiącu. A dlaczego nie starał się zmienić nam czasu pracy z prostej przyczyny bo to kosztuje państwo dodatkowe pieniądze. No, ale mnie to guzik obchodzi ja chce dostać godziwą zapłatę za solidnie przepracowane godziny. Wstawiano nam w 92 roku, że jak więcej obowiązków będziemy mieli to dostaniemy większe pieniądze i co się zmieniło nic, więc teraz nadszedł czas zapłacenia za nadgodziny i to uczciwego nie 1,45 lub mniej brutto. Czasy, kiedy się pracowało dla państwa i PRL-u się skończyły.
Co do czasu służby jak by KG i rząd nie kombinował bez zatrudnienia dodatkowych ludzi lub godziwej zapłaty się nie obędzie.  I na koniec jeszcze jedna uwaga, aby zatrudnić 4000 ludzi /wyliczenia różne/ po pierwsze trzeba czasu, czyli kurs  przed przeszkoleniem takiemu człowiekowi nie wolno brać bezpośredniego udziału w akcjach i pieniędzy których podobno nie ma czyli idąc dalej do stycznia nie ma co liczyć na zatrudnienie ludzi a po styczniu dla odmiany musi minąć czas do pełnego wyszkolenia strażaków i co ano mamy 12 miesięcy w których pracujemy więcej. I państwo prędzej czy później będzie nam musiało zapłacić.
 
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

KG

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 28, 2004, 19:42:07 »
Cytuj
Idąc dalej to KG przedstawia projekty przepisów do MSWiA, więc są odpowiedzialni za działalność całej PSP. Inna sprawa, że do tej pory rząd nie przyjmował żadnych uwag związków odnośnie większej ilości godzin w miesiącu. A dlaczego nie starał się zmienić nam czasu pracy z prostej przyczyny bo to kosztuje państwo dodatkowe pieniądze.
Owszem przedstawie projekty, które sa opiniowane przez Związki Zawodowe. W takim razie ZZ również są współwinne. Skoro akceptują poczynania KG.  

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 28, 2004, 19:50:38 »
Dobrze napisałeś są opiniowane i na tym koniec KG i rząd nie musi ich brać pod uwagę. Można się starać o zmianę w komisji sejmowej i tak dolej. No i zapomniałeś dodać, że ustawę można zaskarżyć. DODAJ JESZCZE, że za gradobicia i powódź też są winne ZZ
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 29, 2004, 10:52:46 »
Jest również pomysł żeby w PSP byli goście z "odróbki" wojskowej (może -KG- coś słyszał na ten temat).
Są tego plusy i minusy....
Plus: * powiększony stan osobowy, łatwiej wprowadzić 4 zmianę.
Minus: * tacy ludzie przychodzą odbębnić swoje więc sie niezbyt angażują.pożytek nie wielki.
Do Mark1
Cytuj
za gradobicia i powódź też są winne ZZ
....pewnie dlatego u mnie leje już 2-gi dzień..... ;)  Muszę zapytać przewodniczącego czy maczał w tym palce. :angry:
Nie ma co się denerwować.....zawsze ktoś się znajdzie kto ma związkowstręt i zawsze obwini ZZ.
tak już musi być.
Pozdrawiam.

KG

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 29, 2004, 12:35:35 »
Widzę że ZZ jak zwykle cieszy się dobrym samopoczuciem i to się chwali. Chociaż Wy jesteście zdowoleni, bo jakoś tego zadowolenia nie widać wśród reszty braci strażackiej. Nawet tej w KG. Dlatego nadal obwiniajcie za wszystko KG i tych, którzy nie chcę się przyłączyć do ZZ, bo to oni są wszystkiemu winni.  

Guest

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 29, 2004, 12:36:58 »
Cytuj
Dobrze napisałeś są opiniowane i na tym koniec KG i rząd nie musi ich brać pod uwagę.
To skoro nic nie morzecie to czemu tyle lat mydlicie wszystkim oczy??????
 

pedro

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 29, 2004, 12:48:44 »
Do Mark 1; w 92 roku uzyskaliśmy szczególne prawa emerytalne, to bardzo istotna sprawa. A tak wgóle to chemy/ ? / mieć tak jak w UE , to będziemymieć. Skoro chcemy służyć /pracować/ 40 godz. w tygodniu to po co ustawa o PSP przecież jest kodeks pracy.Czy aby za parę lat przy możliwym przejśćiu Straży Pożarnej pod samorządy nie okaże się, że zawodowe SP będą tylko w większych miastach a w powiatach będą funkcjonowały wzmocnione OSP? Czy aby nie tak jest w UE?. Uważam \podobnie jak wielu moich kolegów z  obu systemów służby/ ,że  obecny system i czas słuby jest ok, natomiast zarobki powinny być wyższe
Pedro

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 29, 2004, 19:55:30 »
KG
Dlatego nadal obwiniajcie za wszystko KG i tych, którzy nie chcę się przyłączyć do ZZ, bo to oni są wszystkiemu winni.

Kolego KG pokaż mi mój post w którym namawiam kogokolwiek do przyłączenia się do ZZ. Sam należę do ZZ i tego nie kryję, uważam że związek jest potrzebny w PSP. Tak się składa, że ZZ krytykują często ludzie do nich nie należący /ale o tym już pisał Geddeon/.

Guest To skoro nic nie morzecie to czemu tyle lat mydlicie wszystkim oczy??????
Zapomniałeś kolego że ZZ działają na podstawie ustawy o ZZ i nogą działać tylko na tyle, na ile zezwala prawo.  No chyba że masz lepszą receptę na działalność to ją przedstaw.
pedro
A tak wgóle to chemy/ ? / mieć tak jak w UE , to będziemymieć. Skoro chcemy służyć /pracować/ 40 godz. w tygodniu to po co ustawa o PSP przecież jest kodeks pracy.Czy aby za parę lat przy możliwym przejśćiu Straży Pożarnej pod samorządy nie okaże się, że zawodowe SP będą tylko w większych miastach a w powiatach będą funkcjonowały wzmocnione OSP? Czy aby nie tak jest w UE?.

Zaskakujesz mnie w takim razie, po co policja, straż graniczna, BOR, wojsko na system 176 godz. jeżeli będziemy mieli przejść pod samorządy to czy będziemy pracować 216 czy 176 i tak przejdziemy  nie będą nas pytać czy chcemy czy nie. Co do mniejszych powiatów zapewniam Cię kolego że będą funkcjonować jednostki ale czy w tej formie to trudno powiedzieć. Co do OSP to nie przyrównuj zachodnie do naszego, tam ludzie działający w OSP mają ulgi podatkowe,  płaci  się za wyjazd. Odnośnie dotychczasowego systemu nie jest Ok bo jest niezgodny z dyrektywą UE.
 
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Gość_romano

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 29, 2004, 22:21:18 »
Cytuj
Widzę że ZZ jak zwykle cieszy się dobrym samopoczuciem i to się chwali. Chociaż Wy jesteście zdowoleni, bo jakoś tego zadowolenia nie widać wśród reszty braci strażackiej. Nawet tej w KG. Dlatego nadal obwiniajcie za wszystko KG i tych, którzy nie chcę się przyłączyć do ZZ, bo to oni są wszystkiemu winni.
Powiedz mi KG kto wywalczyl znaczace podwyzki, kto strajkowal i czy przypadkiem nie skorzysales z tych podwyzek, inicjowales wogóle jakies zaangazowanie w tej sprawie.Po zakonczeniu strajku pewnie buzia byla zadowolona jak na pasku bylo wiecej PLN.  Dlatego powiem CI ze "zz" maja dobre samopoczucie  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 29, 2004, 23:59:10 »
Jak zwykle sprawa stacza się na jedną drogę.....obwiniania ZZ i naprawdę za wszystko.
-KG- to ja namawiałem do wstąpienia do ZZ ale nie w sensie agitacji tylko dawałem przykład tym wszystkim którzy krytykują i wiedzą jak zrobic żeby było lepiej. Jak wiadomo ich inicjatywa kończy się na tym. Skoro boią się działać pojedyńczo zaproponowałem żeby wstąpili do ZZ dali się wybrać na przew. i wzięli sprawy w swoje ręce. I tu zapał i odwaga tanieje.....
Takie to było moje namawianie......
Guest - działając zgodnie z prawem jest coś takiego jak opiniowanie i jest coś takiego jak uzgadnianie. Poczytaj sobie czym to się różni bo (sorry) ale ja nie chcę się już powtarzać.
-pedro-
Cytuj
Skoro chcemy służyć /pracować/ 40 godz. w tygodniu to po co ustawa o PSP przecież jest kodeks pracy.
A po co nam uchwały sejmu skoro mamy konstytucję?????
Ktos sobie kiedyś wymyślił że "czas pracy strażaka jest normowany wymogiem służby" - fajnie co??? jak już raz pisałem możemy pracować 4-5 dni bez wolnego i za darmo bo taki będzie "wymóg służby".
Cytuj
A tak wgóle to chemy/ ? / mieć tak jak w UE , to będziemymieć.
ja w referendum głosowałem na "nie", a jak Ty głosowałeś ??? zdawałem sobie sprawę z przepisów i miałem świadomość co nas czeka po wstąpieniu. Skoro taki był demokratyczny wybór to co możemy teraz zrobić?? Trzeba ponieść teraz konsekwencje wstąpienia do UE....ja też nie jestem z tego zadowolony.
Cytuj
Uważam \podobnie jak wielu moich kolegów z obu systemów służby/ ,że obecny system i czas słuby jest ok, natomiast zarobki powinny być wyższe
Powinny być....ale nie są. I ja wątpię że kiedykolwiek będą z tego powodu że pracujemy dłużej.
Moi koledzy pracujący 24/72 nie narzekają a ci co pracują 12/24/12/48 też twierdzą że jest nieźle bo za kazde nadgodziny mogą sobie odebrać wolne, tyle że częściej muszą jechać do pracy (14-15 razy) Wszyscy oni twierdzą że więcej czasu spędzają w domu. My żadnych wolnych raczej nie odbierzemy a na zapłatę też nie możemy liczyć bo niby dlaczego ??? "czas pracy strażaka jest normowany wymogiem służby".
A więc najlepiej jest tak jak jest.....no nie??

-gość_romano- poczytaj posty w innych tematach to dowiesz się dlaczego były podwyżki....(przez powódz, dał komendant gł., podarował minister, słowem wszyscy dali, nie trzeba było protestować...)
 
PS. Nie wolno mieć dobrego samopoczucia bo to niektórych chyba drażni. A już jak jesteś w ZZ to powinieneś być przygnębiony......
 

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 01, 2004, 01:39:52 »
Geddeon- dzięki za dodanie spraw nie chciałem się rozpisywać, kto gdzie i kogo. Zdaję się, że część /braci/ strażaków nie dorosła do sprawy im się wydaje, że  te nieznośne ZZ zawodowe wymyśliły sobie zmienienie systemu pracy, który jest tak dobry. Dla wszystkich kolegów ten system nie był dobry i nie jest nie wiem czy Ci wszyscy koledzy zdają sobie sprawę, że w PSP byli równi i równiejsi:
1. System 24/48 brał urlop np. 15 dni kalendarzowych to znaczy wliczając soboty i niedzielę do urlopu, system 8 godzinny też 15 dni, ale bez sobót i niedziel, co daje 15 dni, ale oni 21 dni, czy w jednej PSP mogą występować takie różnice. Mój kolega z systemu 8 godzinnego zapytał, było tak dobrze czemu próbuje się zmienić system my pracowaliśmy 24/48 co dało 216 godz. w miesiącu a oni 176 godz. Ale pensje były takie same jeżeli nie wyższe na korzyść systemu 8 godz. Zaraz koledzy przedstawią ze staram się podzielić strażaków na tych 24 i 8 godz. Ale czy ten podział został wymyślony wiele lat prędzej. Tylko nie przedstawialiśmy go uważając ze wszystko jest OK. Powtarzano mi wciąż, że my pracujemy 28/48 więc możemy sobie dorobić. Pytam się, dlaczego to my mamy sobie dorobić a Ci 8 godz. Nie. Wywołałem świadomie ten temat, dlatego żeby uświadomić kolegą ze nie wszystko jest OK jak piszą. Ja nie uważam się za człowieka jest gorszego tylko dla tego, że pracuję 24/48. Proponuję rzetelną dyskusję na ten temat  tzn dlaczego tak jest i musi być ponieważ ja uważam że tak nie musi być. Proszę o nie wypowiadanie się na ten temat kolegów nie pracujących w PSP.
 
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

gosc

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 01, 2004, 10:40:25 »
do "starego wygi" jakim niewatpliwie jest Mark1 - dlaczego wprowadzasz kolegow w blad? dlaczego klamiesz pioszac o podwojnym systemie naliczania urlopow, innym dla systemu zmianowego i innym dla dziennego? ustawa o PSP i akty wykowancze do niej scisle precyzuja zasady udzielania i naliczania urlopu BEZ WZGLEDU NA SPOSOB PELNIE NIA SLUZBY  - biorac 15 dni urlopu kazdemu ze strazakow odlicza sie z przyslugujacemu w danym roku normatywu 15 dni i na razie liczy sie wszystkie dni tj. kalendarzowe, przygotowany projekt zmian ustawy o PSP i zwiazane z nim zmiany aktow wykonawczych okreslaja wymiar urlopu w dniach "roboczych"...

straz98

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 01, 2004, 10:41:35 »
Mark1- uwagi za lub przeciw obecnemu systemowi służby można mieć różne, racja, że wymiar godzinowy jest za duży, ale z drugiej strony nie powinno się nikogo uszczęśliwiać na siłę bo można pomyśleć " wy strażacy nie wiecie co dla was dobre i my wam zrobimy lepiej". Z tymi urlopami to już przegiołeś. Taks samo się liczy urlopu dla 8 jak i dla 24 godzinnych. Dni wolne i tu i tu się wlicza, i jeśli ich ilość przekroczy 4 to urlop się wydłuża.

Gość_Obserwator

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 01, 2004, 10:59:17 »
Odnośnie służby w systemi zmianowym i 8 godz. czytałem w "gorących dyskusjach strażaków' nt. : służba dyżurna to co napisał Sławo. Też się z tym zgadzam, że 8 godz. są faworyzowani przez komendantów. Dlaczego mają większe dodatki itp.
Znam JRG, które dopiero od tego roku wydłużają urlop po wykorzystaniu 4 dni świątecznych!!!  Sami widzicie jaki jeszcze panuje ciemnogród.

Napiszcie mi czy w Waszych jednostkach przeliczają godziny od maja, bo w mojej JRG jeszcze nie, a wiem od innych ludzi w moim województwie, że już mają naliczone godziny i do końca sierpnia muszą mieć wybrane wszystkie zaległe 10 wolne.

Wpisuję się jako gość, ale jestem strażkiem.
Miłego dnia.

biurowiec

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 01, 2004, 13:11:51 »
MARK1:
skąd ty wziołeś faworyzowanie pracowników 8  godzinnych dotyczace urlopów. Jak pisali inni to BZDURA. Jezeli biore 15 dni urlopu - to mam 15 a nie 21.
W JRG jest duzo godzin pracy, w biurze mniej ale my nie mamy co miesiaca darmowe 5 dniu urlopu ( 10 sluzba). Pozatym ja w systemi 8 godzinnym nalapalem juz  ponad 20 dni nadgodzin (obsluga zebran OSP, zawodów OSP, festynow, sluzb zamiennych za Dyzurnego Operacyjnego PSK itp.) a nie wpisuje pracy po godzinach, czy tzw. "wpadnij na chwile bo trzeba napisac...".

Godziny sa naliczane od maja. Nie tylko na podziale jest ich za duzo bo:
5 x 8godz = 40godz.
do tego sluzba Dyzurnego na PSK 24godz.
czesto jeszcze zebrania lub zawody w niedziele 8 godz.
40 + 24 +8 = 72godz w tygodniu, a zdazalo sie tak czyli troche za duzo...

strażol

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 01, 2004, 13:35:12 »
Kilka postów temu Panowie Związkowcy zarzucali mi, że sieję fermęt, że pisze głupoty. Prosze jak się popisał Mark1 czołowy obrońca Związków Zawodowych. Kto teraz sieje fermę? I w jakim celu celu? Żeby skłócić 8 godzinnych ze zmianowymi? Po co? Jaki ma w tym cel? Każdy z nas, czy 8 godzinny, czy zmianowy robi swoją robotę, i za nią ma placone. Skąd Wy Związkowcy bierzecie takie informacje, że 8 godzinny to ma większy dodatek jak zmianowy? Że w KG to dodatku mają tyle co aspirant pensji? To się rodzi chyba tylko i wyłącznie z waszej zawiści i chorego umysłu. QRWA!!!! Ludzie!!! Przestańcie siać ferment. Przestańcie moncić. Przestańcie skłócać ludzi. Wszyscy jedziemy na tym samym wóżku. Nie pasuje jednemu czy drugiemu praca na zmiany, to wy...dalaj do biura. Wtedy zobaczymy jaki będziesz zadowolony. Znam przypadki w Polsce gdzie ludzie na podziale maja więcej dodatku albo nawet i tyle samo co z-ca lub dowódce JRG.
Przepraszam za wyrażenia ale jak czytam posty Panów z ZZ to żygac się chce i zastanawiam sie co oni robią jeszcze w stukturach PSP? Dlaczego Ci ludzie, członkowie, im tak ślepo wierzą??? Przecież wystarczy poczytac ich posty na forum żeby przejżeć na oczy. Mam nadzieję, że co niektórzy własnie to zrobili. Jesli nie to z pewnością zrobią to niedlugo, no chyba że sa tak zagożałymi fanami ZZ jak Panowie Mark1 i Geddeon, albo po prostu nie maja dostępu do sieci. Cóż.
Pożyjemy zobaczymy.

Gość_Obserwator

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 01, 2004, 14:22:56 »
Sami widzicie co napisał "biurowiec". Ci z podziału wg niego mają DARMOWE 5 DNI WOLNE  w miesiącu, ale nie widzi idiota, że pracujemy w piątek i świątek, a nie tak jak on ma wolne. Czy nie mamy racji, gdzie tu sprawiedliwość.

były członek ZZ

  • Gość
Zmiany Organizacyjne
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 01, 2004, 19:04:25 »
Nic dodać nic ująć. Cały obraz naszej kochanej PSP. Nawet biedne nieskazitelne, wręcz święte ZZ same wpadły w dół wykopany przez siebie. Pięknie. No cóż podobno kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Brawo Panowie, trzymajcie tak dalej. Jestem mocno ciekaw w jaki sposób mogliście wywalczyć te podwyżki dla nas, które to sobie tak przypisujecie, skoro nie znacie podstawowych praw, zasad, etc. Nie potaficie czytac przepisów. Nie znacie Ustaw. ŻENADA!!! Szkoda, że nie bierzecie do siebie tych wszystkich zarzutów, które pod waszym adresem są kierowane, tylko olewacie je totalnie śmiejąc się wszystkim prosto w twarz. No ale pewnie słowo pisane do was nie przemawia. A szkoda. Bo przy takich ilościach jakie sami płodzicie to aż dziwne.  
Jezu, a potem się dziwicie, że ludzie wieszają na was psy.