Autor Wątek: Man  (Przeczytany 2693 razy)

Offline antekstrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
    • http://
Man
« dnia: Maj 22, 2004, 15:39:42 »
Kiedy wprowadzą do podziału MANy które stoją w garażach od 3-lat ???????
(Przypominam zostały wycofane z powodu kilku wypadków )po modernizacji dalej stoja czy te auta sa tylko na pokazy?????? :ph34r:  

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Man
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2004, 11:32:34 »
Czy mozesz napisać coś więcej o tych wypadkach MAN'ów  Ja nie uzywam MAN'a ale chętnie poznam szczegóły co w nich jest nie tak
pozdro

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Man
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2004, 15:02:44 »
Rok 2000 albo 2001 w manach o oznaczeniach nadwozia 14.224 i 14.227 uszkodzeniu uległy i wymieniane były resory - okazało się że na etapie projektowania w firmie powiedzmy W :)nie przewidziano tego że resorki będą za słabe na statyczne obciążenie podczas postoju i że w zakrętach samochód pływa a jego tył w zakręcie wyprzedza przód ale tak było. Po wymianie samochody dalej służą i jest wszystko ok. Jak na razie. A jakie man - y są wycofane gdzie i z jakiego powodu

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Man
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2004, 15:25:08 »
Cytuj
Po wymianie samochody dalej służą i jest wszystko ok

To była jakaś wymiana? Z tego co mi wiadomo jest taki samochód na JRG7 w Poznaniu i jeździ on do akcji ale w zakręty trzeba wchodzić bardzo powoli. Kierowcy jak mają tym samochodem jeździć to mają jednego wielkiego stracha - ten samochód jeździ tak jak mu się podoba a nie tak jak kierowca chce! Posłuszny ten samochód jest tylko przy małej prędkości!

Gość_marian

  • Gość
Man
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2004, 16:01:47 »
w strzeleckiej JRG woj. lubuskie jest taki MAN i z ww. przyczyn miał wypadek który oczywiście został szybko skomentowany tak aby nie urazic ofiarodawców mana czyli niemców.Dodam że został skierowany do remontu i wróci na służbę.
 

Gość_antekstrazak

  • Gość
Man
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2004, 19:36:46 »
Woj. Lubuskie jest a raczej było 5-manów Strzelce -wypadek Zielona Góra -wypadek i wycofane Nowa Sól Sulęcin Lubsko niewiem jaka przyczyna był wypadku ale pozostałe trzy nie wyjeżdrzają pozdrawiam <_<  

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Man
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2004, 21:27:18 »
samochoduy MAN, wyglądały na solidne, a tu masz, ciekawe co zrobią z tymi co stoją w garażu? przecież z nimi trzeba też coś robić. A tak w sumie to Star 244 rulezz!

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Man
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2004, 17:25:29 »
Witam
Ostatnio przyszła informacja do naszej JRG, żeby zwrócić uwagę na blokadę tylnego mostu w 12.227, podobno są przypadki, że blokada się nie wyłącza co jest przyczyną defektu tylnych mostów, może to powoduje wcześniej wspomniane wypadki. Mechanizm skonstruowany jest na siłowniku pneumatycznym który nie zawsze odbija.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Man
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2004, 23:26:40 »
Awarie mostu są i owszem znam kilka ale występują po blokowaniu tylnich mostów. Po blokadzie niby rozłączasz most ale w moście się nie rozłącza napęd i ....... no właśnie most do Mana z wymianą to jakieś 15000 zł wiem bo wymieniałem :) Pozdrowienia dla serwisu z Zielonej Górki :)
Co do resorów była akcja wymiany piór prowadzona przez firmę karosującą W. Niewypałem są również płachty z tworzyw sztucznych pomiędzy kabiną a zabudową kierowców, a jeszcze jedno i kto wie czy nie najważniejsze. Nie sieję fermentu ale to napiszę całą skrzynia zabudowy położona na podwoziu trzyma się (przynajmniej u mnie na jednej z JRG) na 4 śrubach i jak ostatnio zobaczyłem, że nie były one dokręcone to mi się aż zimno zrobiło. Natychmiast podokręcaliśmy je i samochód od razu zrobił się bardziej stabilny. Sprawdźcie to u siebie.