Służba > Forum ochotników

Ssawna

(1/2) > >>

Młodzik:
Witam,

21 czerwca startujemy w zawodach pozarniczych rzecz jasna. Ja mam II rote z kolega w bojowce... chcialbym sie dowiedziec od starszych kolegow, jak przygotowac sie do tego wyspepu? Jakie znacie techniki skladania ssawnej, sposoby cwiczen ulatwiajace pozniejszcze skladanie samej ssawnej itd.

Dzieki z gory za wszelki podpowiedzi

Mlodzik

SenseY:
Jeżeli chodzi o technikę to jest ona tylko jedna opisana w regulaminie.
No budowy linii ssawnej powinno dobierać dwóch najlepszych i najsilniejszych strażaków. odradzam podpiłowywanie kłów przy łącznikach, bo węże mogą się rozpiąć - mialem taki przypadek. układając węże na podeście ustawcie sobie łączniki tak aby potem nie trzeba było tych łączników obracać aby trafić kłami. Mechanik podający smok ssawny też musi go podać tak by kły od smoka były właściwie utawiona (np góra i dół), klucze jk wam podaje to też właściwą stroną abyście nie musieli ich przestawiać. Na początku ćwiczcie na sucho, najlepiej jak nikogo nie ma, aby nikt wam nie przeszkadzał.
Poza tym musisz mieć ukończone 16 lat aby Cię dopuścili do zawodów. Ale nie możesz być napewno ani mechanikiem ni dowódcą. W II rocie możesz być.

Młodzik:
No mam 16 i akurat sie łapie :) i mnie wsadzili tam na II rote z kumplem :),

Jezeli chodzi o ukladanie klow itd. to spoko to juz stosujemy, cwiczymy 2-3 godziny dziennie, od tygodnia, naszym najlepszym czasem bylo 19 sek, po wrzuceniu smoka do basenu, to chyba nie wystarczy?  :(  jak cwiczyc aby jeszcze szybciej to zrobic?

SenseY:
Możesz jeszcze spróbowac ewentualnie sprawiać linię sawną z drugiej strony basenu wtedy nie musisz przeskkiwać przez tę linię aby zabrać węże gaśnicze 52. Czyli postawić te węże ssawne przed motopompą a węże tłoczne za motopompę (z przodu) w samym rogu podestu przy basenie. Wtedy masz wszystko pod reką, chłopaki od linii głównej tk niech ją zbudują, żeby nie była ona pokręcana, to opóźnia dopływ wody do rozdzielacza.

gorex:
no i jak zawody?
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej