Autor Wątek: Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy  (Przeczytany 17807 razy)

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« dnia: Maj 17, 2004, 18:24:00 »
przeczytałem komunikat związkowy dotyczący problemów związanych z nieawansowaniem na wyższe stopnie i się bardzo wku...pisałem juz na ten temat ale wówczas zarzucano mi że nie muszę byc bryg.   itp. widze że awansu nie dostało wielu oficerów ale także i korpus podoficerski został olany
tłumaczy się to tym że na tym stanowisku nie przydzielony jest taki stopień, że za mało lat służby ,że nie takie wykształcenie a ja mam jeden przykład a raczej 2 jak to było i jest mozliwe
1.dawny k.g.Pan X w 1997 roku miał bryg. a już w 2001 gen. bryg
2.Pan Y w 1997r. był mł.bryg.a jest już nadbryg od 2002
czy w/w panowie spełnili te warunki o ktrórych pisałem a na których posiłkują się w przypadku awansowania podwładnych-dotyczy oficerów
piszczie o podobnych przypadkach czy wasi kom. też spełnili wszystkie wymagania
na koniec wstyd mi za takie postępowanie ludzi którzy ukończyli szkołe warszawską-nie powinni się utożsamiać z tą szkoła  

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2004, 19:11:01 »
Również zanm takie przypadki "szybkiego awansu" np 1999 starszy kapitan otrzymany na pagon a dziś st. bryg :) tu były wszelkie możliwe przepisy pominięte tylo czym się tacy ludzie zasłużyli. Zrobiono ze Straży prywatne firmy, a niektórzy Komendanci (powtarzam niektórzy :) - większa ich część) stawiają się na stanowisku równym jak ich koledzy z terenu działania i uważają siebie za prezesów firm.

Offline jurol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2004, 16:45:13 »
I co Panowie o tym myślą , co z tym można zrobić ?
czy Związki Zawodowe mogą coś wskurać , bo u mnie tak samo , a związki zajmują się tylko oczekiwaniem na przyjście" wici z centrali". Domowe problemy są nie zauważalne , może jakiś inny związek , złożony z młodych otwartych na problemy ludzi  , a nie jakieś stare pierniki oczekujące na emeryturkę.Wydaje się czytając posty , że pisze tu dużo " młodych " strażaków ; w wielu sprawach mają racje ale z samego pisania nic nie wychodzi. Bierzcie się do działania  a będzie lepiej bo te awanse nie tylko Was wku -ją.

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2004, 17:16:42 »
nie wiem jak w innych JRG ale umnie pod względem współpracy z KP jest OK. Komendant pisze wnioski o stopnie i idą one do KW, tylko zgadnijcie kto "siedzi" w KW i zajmuje się awansami. Gość który nie posiada wykształcenia pożarniczego oczywiście pan BRYG., ale czuje się na tyle ważny, że blokuje, zwykłym "szaraczkom podziałowym" i nie tylko, awanse. Zapomniał Wół jak Cielęciem Był. Zresztą kogo to powinno obchodzić skoro Komendant Powiatowy pisze wniosek o następny stopień to wie ile ma pieniędzy i czy go na to stać.  

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2004, 23:36:48 »
Kłopot z wnioskami polega na tym, że KW uzurpują sobie prawo do tego aby "wsytrzymywać wnioski". Wniosek np. o pierwszy stopień oficerski kierowany jest do Ministra a wszystkie organy po drodze go opiniują powtarzam opiniowanie nie polega na zatrzymywaniu wniosków. Ta dygresja była do czytelników z KW zajmujących się kadrami.
No więc jak już nie dostaliśmy stopnia to łąpiemy pióro do rączki i piszemy tą samą drogą co poszedł wniosek raport o wyjaśnienie kto komu w terminie nie przesłął wniosku i przynajniej wiemy co zrobić za rok:)

Zapomniałem dodać:
Związki w KP KM są czasami za słabe aby przejść jakiś temat Związki wojewódzkie nie zawsze chcą wyjaśniać sprawy bo tam już jest polityka (niestety) a Zarządy krajowe nie zawsze wiedzą jakie cuda się dzieją w terenie a nawet jakby wiedziały to i nie mogą się zająć wszystkim.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2004, 23:41:09 wysłana przez fireman »

strażol

  • Gość
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2004, 13:37:24 »
Cytuj
Związki w KP KM są czasami za słabe aby przejść jakiś temat Związki wojewódzkie nie zawsze chcą wyjaśniać sprawy bo tam już jest polityka (niestety) a Zarządy krajowe nie zawsze wiedzą jakie cuda się dzieją w terenie a nawet jakby wiedziały to i nie mogą się zająć wszystkim.
Nie mogą czy nie chcą? Bo to jest różnica. Moim zdaniem nie chcą. A może po prostu się boją. Wywalczyli co chcieli dla siebie, znowu dostali pare mieszkań służbowych, a teraz się boją żeby ktoś ich nie opierd...ił. Niestety taka jest gorzka prawda. I dziwię się wszystkim członkom, tym szarym zwykłym strażakom, którzy tak ślepo wierzą w to co im Przewodniczący mówi od tylu lat. Łże jak pies jeden z drugim. Mydlą wszystkim oczy. Niby to dzieki związkom wszystko udało sie załatwić. Ciekawe. Widzieliście kiedyś grabie brabiące od siebie?????
To samo jest z władzami w Związkach. Przykre ale prawdziwe. Zauważyliście że Policja ma jeden związek i nie ma problemu. A w PSP ile jest związków. I nie mogą się między sobą dogadać. O co tu chodzi?  

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2004, 11:47:54 »
@strażol masz rację jak przedstawiciel związków ma ja.. ochote:) to bierze sprawę w ręce i prowadzi ale nie każdy taki jest mam ostatnio taki temat, który jest omijany przez związki bo sie boją ruszyć gdyż najoględniej mówiąc jest niepolityczny (czytaj. niewygodny).  najlepiej by było aby taki jeden z drugił "związkowiec" opuścił takową funkcję bo na takim zachowaniu cierpi pozostała społeczność :) Zatem potwierdzam co juz napisałeś związki czasami z nieznanych mi powodów nie chcą zająć się jakąś sprawą

strażak

  • Gość
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2004, 15:44:25 »
Przeczytałem post strażola. Wylał tyle swojej żółci, że aż pociekło z mojego kompa! Wyluzuj kolego. Zawał Cię dopadnie albo inna cholera. A tak nawiasem mówiąc to ciekawy jest ten atak na związki akurat w czasie wręczenia nagród i dzielenia podwyżek. Może kolego nie dostałeś po cichutku kasy, bo związkowcy z twojej KP, KM, KW, KG ( niepotrzebne skreślić) zabrali Ci grabie? Może grabiłeś za długo wyłącznie dla siebie!
I tak na marginesie. I TY MOŻESZ BYĆ PRZEWODNICZĄCYM ZBIERAJĄCYM TAKIE KOKOSY! Tylko przed tem musiałbyś się zapisać dozwiązku zawodowego. No i ktoś musiałby Cię wybrać na tę funkcję. W wyborach przed którymi musiałbyś się wykazać, że :
- zrobiłeś coś dobrego dla innych (!!!)
- będziesz robił to dalej.
I nakoniec nie oszukuj innych. W policji są trzy związki zawodowe. I jest w nich ca. 45 000 policjantów. Dlatego są mocne.
Pozdrawiam.  Zapraszam na zebranie związkowe w twojej KP, KM, KW, KG ( niptrzebneskreśl sobie sam). I pozwól się wybrać na przewodniczącego. Dopiero wtedy sobie NAGRABISZ!

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2004, 20:13:08 »
strażak -widzę że bardzo jesteś oburzony na krytykę skierowaną w związki zawodowe musze cię zmartwic ja też się do tej krytyki przyłaczam o czym już pisałem w któryms poście i podzielam posty w/w forumowiczów
1.byłem w związkach i wypisałem sie z nich zaraz po tym jak się zorientowałem co sie tam dzieje - jednym słowem prywata nic dla kolegów z pracy a już szczyt chamstwa to niereagowanie na problemy które spotkały strażaków nie zrzeszonych w związkach- nie interesuje to zarządu związku
2.zarząd (a znam opinie też od kolegów z innych komend -byłem na spotkaniach) trzyma zazwyczaj strone komendanta ale muszę za to ich pochwalic że robią to bardzo zrecznie że trudno jest połapaźć sie strażakom z podziału - nie są stale w kontakcie z komendą- to na szczeblu powiatowym
3.na szczeblu wojewódzkim to tylko siedzą tacy co trzymają się stanowiska a na zjazdach wciskają taką ciemnotę co oni nie robią że żal ich słuchać
4. na samej górze czyli pan osmycki też wciska ciemnotę- mam kolegów w głównej i wiem jak wygląda tam praca tego pana
oczywiście znów narażę się na krytykę związkowców ale swoje powyższe zdanie poprę takimi stwierdzeniami
1.jak potraktowano w tym roku awanse i co zrobiły związki - w mojej komendzie też olano kolegów (odpowiadam części - ja nie liczyłem na awans) a co zrobił związek - otóż nic na dodatek olano w 100% ludzi należących do związku a zarząd tłumaczył się że do nich to nienależy. a co zrobiła góra (pan osmycki)-otóż napisał pismo że się nie zgadza z takim traktowaniem i tyle a co dla osób poszkodowanych - czy pan osmycki miałby odwagę aby na spotkamiu z komendantami mocno uderzyć w stół i stwierdzxic że te awanse mają być nadane w ciągu miesiąca - otóż nie ma takiej odwagi
2.co zrobiono z podwyżkami - ja uważam że nic nie zrobiono poza paroma pismami aby pokazać ludziom z dołu jak to góra walczy o pieniądze- co np. z zaległym wyrównaniem mundurówki za tamten rok- już pan osmycki zapomniał i się nie upomina o swoich wyborców
na koniec liczę że pan osmycki się odezwie i będzie mi znów zarzucał jakim to ja jestem zarozumialcem itp. mijającym się z prawdą - proszę o pana niech pan napisze jak wygląda pański dzień pracy bo po ilości pism - komunikatów jakie pan tworzy to jest pan leniuch i ile pan zarabia - zwłaszcza ile nadano panu dodatku słuzbowego

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2004, 20:18:53 »
zapomniałem dopisać o wierszu napisanym na poczet generalskich awansów przez pana osmyckiego - poza poezją to mało ma pan do powiedzenia dla wyborców
zawiodłem się na panu i związku - myślę że część forumowiczów mnie zrozumie

strażak

  • Gość
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2004, 22:15:54 »
Bartku 6, zapomniałeś dodać na końcu, że gdyby w tym kraju nie było związków zawodowych, to byłaby to kraina mlekiem i miodem płynąca.  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2004, 07:51:04 »
strażaku jak tak to podsumuję - gdyby nie tragedia w czechowicach , kużnia raciborska, powodzie w 97 i póżniej to straż była by dalej niedoceniana
to nie związki spowodowały poprawę w straży a własnie te wydarzenia
wniosek trzeba czekac na kolejną tragedie aby była poprawa a nie na działalność związków - oczywiście że wolałbym aby to związki spiowodowały a nie tragiczne wydarzenie

strażol

  • Gość
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2004, 11:17:49 »
Dokładnie takjest. Tez należalem do związku. Zapisałem sioę za namową starszych kolegó. Wiadomo młody, świeżo po szkole nic nie wiedziałem. Ale jak tylko sie zorientowalem o co naprawde tam chodzi wypisalem się z tych struktur. To jest karygodne. Mowicie o awansach, że ludzie nie dostali awansów, nawet związkowcy, a ja słyszłaem że Pan związkowiec wymieniany przez was dostal. Mało tego dostal młodszego kapitana. Ciekawe jaki kierunek studiów skończył i czy ten kierunek jest przydatny na zajmowanym stanowisku jak to w projekcie rozporządzenia zapisano.
Nic dla ludzi tylko wszystko dla siebie. Ale cóż ryba psuje się od głowy. To samo jest w naszym rządzie. I wszedzie tam gdzie ktoś ma cos do powidzenia.

Gość_Robert

  • Gość
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2004, 18:19:29 »
Dziendobry Wieczór

Do strażola:
Twoje wypisywanie postów w tym temacie przekracza wszelkie granice: kultury, prawdy i wzajemnego szacunku. Przykro mi tylko, że ADMINISTRATOR nie reaguje na takie pisanie. Co do strażola to uważam, że trzeba być skończonym pieniaczem albo prowokatorem, żeby pisać takie bzdury. Ja stawiam na prowokatora bo nie dość, że wykorzystujesz cudzy login - fakt nie zarejestrowany to notorycznie mijasz się z prawdą. Przepraszam raz napisałeś prawdę: rzeczywiście otrzymałem stopień młodszego kapitana, po ukończeniu szkoły wyższej. Nie będę się tłumaczył czy szkoła miała charakter wojskowy, pożarniczy czy od nauki o zasadach sadzenia ziemniaków. Nie ma w rozporządzeniu wymienionych uczelni po któryvch należy się pierwszy stpopień oficerski, a skoro Komendant Główny PSP, któremu w imieniu Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ"Solidarność" podpisałem Votum nieufności -  wniosek o pierwszy stopień oficerski dla mnie złożył, a Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji (z SLD) wniosek taki podpisał, to wydaje się, że lepszej weryfikacji mojego prawa do stopnia nie mogło być. No chyba, że udowodnisz, że się "dogadałem" bo w tym kraju wszystko jest możliwe B) Po za tym, jakbyś spojrzał w tabelę stopni to po aspirancie sztabowym jest młodszy kapitan.
Jeśli chodzi o to kto "Łże jak pies" - informuję czytelników, że żaden przewodniczący centrali związkowej (SolidarnośćI, Floriana czy Pracowników Pożarnictwa) nie dostał żadnego mieszkania służbowego - teraz ani wcześniej. Już dwa razy na ten temat pisałem, dlatego uważam, że post strażola jest prowokacją. Ponadto totalnym kłamstwem jest twierdzenie, że związki w straży nie mogą się ze sobą dogadać. Wystarczy spojrzeć na dokumenty, kilka wspólnych stanowisk lub postanowień na przestrzeni ostatnich dwóch lat oraz wspólne akcje protestacyjne, pikiety i manifestacja! Więc po co "strażol-u" łżesz jak pies? Chyba tylko po to by wsadzić kij w mrowisko. Pytanie tylko po co? i akurat teraz? Akurat kiedy związki dostały do zapoiniowania szereg przepisów pożarniczych i w spoób jednoznaczny oceniły je negatywnie, bo niemamy zamiaru zgodzić się na nowe niewolnictwo i zamordyzm w straży oraz utratę uprawnień pracowniczych.
Dlaczego nie odzywasz się w temacie zmian przepisów na gorsze? Może masz w tym interes? Jeśli tak to moja teza o prowokacji z twojej strony jest słuszna. A jeśli nie masz w tym interesu to tym gorzej dla ciebie - bo jesteś zwykłym pieniaczem.

Do bartak6:
Już kiedyś takie epistoły wypisywał niejaki "szyba". Też miał kolegów którzy go skrzętnie informowali a on ("szyba") miał te wieści opublikować. Do dziś czekam. Może ty bartku6 mi odpowiesz.
A odnosząc się do uwag wniesionych przez bartka6 to:
do 1. w celu wydawania opinii czy szczytem chamstwa ze strony związku jest niereagowanie na problemy strażaków niezrzeszonych to proszę byś zajrzał do ustawy o związkach zawodowych to dowiesz się jaką kompetencję mają związki. I wiedz, że w najlbiższym czasie będzie to co raz bardziej widoczne. W wyniku zmian polskich przepisów i wprowadzania unijnych, związki będą mogły występować tylko o pracowników zrzeszonych  (w tej chwili jeszcze mogą na prośbę osoby niezrzeszonej). Mało tego - uzgdanianie zasad wynagradzania ( czy też rozdziału środków na wynagrodzenia) dotyczyć będą tylko tych jednostek w których są związki zawodowe. To tylko dwa przykłady, żeby dość obrazowo przedstawić nie tyle możliwości związków tylko pozycję niezrzeszonych. Tam gdzie nie będzie związków zawodwych tam decydować będzie jednoosobowo komendant. Bronić interesów pracowników (strażaków) też będzie komendant.
do 2. przemilczę by nie dać satysfakcji, że znowu muszę Tobie zarzucić kłamstwo.
do 3. moja koleżanka i koledzy, którzy piastują "fuchy" przewodniczących struktur regionalnych trzymają się kurczowo następujących stanowisk: dyspozytor w KP lub KM, straszy ratownik kierowca, dowódcy zmiany, dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy jednostki (aż dwóch), starszy operator sprzętu specjalistycznego, zastępca naczelnika (aż jeden) itp. Naprawdę szkoda stracić takie  stanowiska bo mogą być gorsze.
do 4. odpowiedziałem na początku.
Co do wyborców - to myślę, że mylisz parlament ze związkiem zawodowym. W moim przypadku rozliczany jestem na bieżąco - ale to uprawnienie przysługuje tylko związkowcom. :P


Odnosząc się do tematu stopni to uważam, że dość trafnie ocenili sytuację alex i fireman. Istnieje zbyt wielu pośredników pomiędzy  wnioskodawcą a przyznającym wyższe stopnie. Do tego dochodzą niedokładne przepisy kwalifikacyjne (zmieniane non stop) oraz wytyczne, limity itp. pozaprawne ustalenia. Jak ktoś przeczytał dzieło komendy głównej o zmianie porzepisów w PSP to dowiedziałby się, że się szykuje kolejna rewolucja pogmatwania do granic możliwości sposobu nadawania stopni.
Problem jest znany nie od dzisiaj a od paru ładnych lat. Zawsze podejmujemy interwencje w znanych nam przypadkach (bez względu na przynależność lub nie). W zeszłym roku sprawa dotyczyła podoficerów. Wiem, że w wielu wypadkach sprawa została wyprostowana. Tym razem większość problemów dotknęło oficerów. Niestety, Sekretarz Stanu w MWSiA Pan Andrzej Brachmański nie podzielił zdania związku, stwierdzając, że należy ściśle spełniać wymagania przepisu kwalifikacyjnego i posiadać odpwiednie wykształcenie ogólne i zawodowe wymagane na danym stanowisku. To, że ktoś wcześniej dostał stopień, zanim zmieniło się rozporządzenie kwalifikacyjne nie upoważnia zainteresowanego (zdaniem Pana Brachmańskiego) do uzyskania wyższego stopnia pomimo nabycia koniecznego czasokresu oraz pozytywnej opinii przełożonego oraz nie zwalnia od podnoszenia kwalifikacji. Osobiście nie zgadzam się z tym zdaniem, ale moc sprawczą ma minister a nie związek.

Tym razem to tyle.

Pozdrawiam Robert Osmycki
 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2004, 23:59:03 »
Witam wszystkich .
Widzę że co jakiś czas powraca temat kto jest winny, że źle się dzieje w straży.
Od ostatnich dyskusji pojawiło się nowe pokolenie znających jedyną prawdę o związkach zawodowych.
Tak, Panowie, jak zwykle macie rację. Wszystkiemu są winne związki.....
Bo któżby inny..????
Wypowiedzi niektórych graniczą naprawdę chyba z obłąkaniem.
Wychodzi na to że władzę w tym resorcie nie należą do ministra, komendantów, tylko do związkowców. Naprawdę przykro czytać wypowiedzi kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia o działalności związkowej a wypowiada się jak ekspert.
Bartek6 jest typowym przykładem karierowicza, który jak sam napisał jest prześladowany przez przełożonych którzy ciągle każą mu coś robić, a on nie po to kończył SGPSP żeby zapier.....ć tylko po to żeby dostać najwyższy stopień.
Bartku nie wiem czy to odpowiednia droga bo takich są setki, a więc masz olbrzymią konkurencję.
Narzekasz strasznie na to, że związek nic nie robi że nic się nie dzieje. Zapewne jak osiągniesz swój cel (brygadier) będziesz narzekał, że za dużo działają i wpieprzają Ci się w paradę. No cóż, taka jest kolej rzeczy.
Bartku6 to co wypisujesz to naprawdę coś niesamowitego. Ty się już czujesz jak conajmniej Komendant Wojewódzki. No w końcu masz bardzo wiarygodnych kolesi w KG to wszystko wiesz.  :lol: To naprawdę jest argument nie do przebicia.
Szkoda komentować, bo i po co??
Cytuj
gdyby nie tragedia w czechowicach , kużnia raciborska, powodzie w 97 i póżniej to straż była by dalej niedoceniana
to nie związki spowodowały poprawę w straży a własnie te wydarzenia
Odpowiadam : gdyby nie ZZ to tę poprawę w straży odczuliby nie strażacy a ich najwyżsi przełożeni.
Podaj mi przykład Bartku kiedy to w straży były jakieś znaczące podwyżki dane "z góry" przez kochających swoich podwładnych Komendantów????
NigdY!!!!
Zawsze trzeba o wszystko walczyć, protestować, pikietować.....
Proszę nie wypisuj już takich bzdur, bo naprawdę albo nie wiesz co piszesz, albo piszesz co nie wiesz.
Co do twojego pomysłu żeby podac swój stopień i stanowisko to chyba się nie dziwisz reakcji??? trzeba było nazwać ten temat " Napisz kto Ty jesteś i daj się odstrzelić" - znaczyłoby tyle samo. Możesz sobie podać rękę ze strażolem, on jest tak nie doinformowany jak Ty. Pisaliśmy już na forum mnóstwo razy o ZZ w Policji a on dalej uporczywie twierdzi, że tam jest jeden związek.
Cytuj
1.byłem w związkach i wypisałem sie z nich
ale wypisałeś się i masz je gdzieś..., nic nie chciałeś zmienić, a teraz piszesz
Cytuj
zawiodłem się na panu i związku - myślę że część forumowiczów mnie zrozumie
Ja do tej części nie należę... jak może zawieść Cię ktoś kto Cię nie interesuje??
jak to jest ,że na sprawach związkowych znają się najlepiej Ci co związki olewają i w związkach nie są???
Czy Ty byś działał skutecznie jako związkowiec nawet w swojej KW wiedząc że masz za plecami takich gości jak Ty ?? Nie sądzę...
Co do strażola to nie mam do końca przekonania czy to ta sama osoba <_<
ale faktycznie gość który się pod niego podszywa robi to tylko po to by siać zamęt a jego argumenty są przerażająco niedorzeczne i nawet jeśli chce prowokować to nie jest do tego dostatecznie przygotowany.
 Niestety pada to na podatny grunt.


 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 01, 2004, 11:22:33 »
do gościa roberta-
1. twój nick wyjaśnia że jesteś gościem na forum więc się zachowuj jak gość a nie zwracasz się do ludzi -strażola - że łżę jak pies - jeśli jestes panem osmyckim to proponuję trochę kultury
2. pouczasz administratora co ma robic z postami a ja myślę że ty jako niezarejestrowany nie powinieneś zabierać głosu i w kierunku twoim administrator robi ukłon
3. gratuluję awansu - nie wiedziałem o tym - ale twój awans wszystko wyjaśnia o braku reakcji i głośnego sprzeciwu z twojej strony jako przew. związku
4. no właśnie jakoś szkołe skończył że nadano ci ten stopień - czyżbyś się obawiał reakcji od kolegów którzy nie dostali stopnia a ukończyli studia o kierunku umożliwiającym nadanie stopnia - może faktycznie skończyłeś studia związane z sadzeniem ziemniaków a nie np. z budownictwem , ochroną środowiska itp.
5.proponuję ci się zalogować i opisywać zaistniałe sytuacje w straży docierać jak najcześciej do ludzi - nawet tych którzy cie krytykują( jesteś teraz osobą która powinna być poddawana zarówno krytyce jak i pocvhwałom, ale jak nie przyjmujesz krytyki to już twoja sprawa). myślę że ty rzadko zaglądasz na forum i nie odpisujesz na tematy które naprawdę dręczą strażaków a jedynie zabierasz głos jak ktoś cię skrytykuje-dlaczego np. nie odpowiesz np. na pytanie czy strażakowi na podziale należy się posiłek gorący( bo tak jest w ustawie) a takie było pytanie na forum- ale oczywiscie ty mało zaglądasz na forum bo nie masz czasu - ale jak ktos cie skrytykuje to zaraz o tym wiesz i odpowiadasz chyba że cię informuje o tym gedeon i do niego teraz odpowiadam
1. to wogóle witam cie po długiej nieobecności - trzeba skrytykować związki i przewodniczącego abys zabrał głos
2.masz rację że nie jestem ekspertem do spraw związku - ale ja nigdy nie pisałem że nim jestem- ale na tyle wiem co się dzieje że coś mogę na ten temat napisać
3.karierowiczem nie jestem , bo jak bym nim był to nie siedział bym na stanowisku d-cy zmiany- zresztą jak byś poczytał posty to zrozumiałbyś że nie garnę sie do stołka - biura , ale robię to co lubie czyli udział w akcjach gaśniczych i w przeciwieństwie do wielu osób zwłaszcza biurowców to się nie opier....tylko zasuwam zwłaszcza przy akcjach tak samo jak strażak
4.związki robią swoją robotę ale uważam że w 30% swoich uprawnień- to jużnie są te związki zawodowe z wcześniejszych lat
5. ja mam takie odczucie że albo ty jestes panem osmyckim albo jego ordynansem

Gość_Robert

  • Gość
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 01, 2004, 14:09:34 »
Dziendobry Wieczór

Do bartka6
Jeśli chodzi o zalogowanie się do FORUM, to uprzejmie donoszę, że niestey miałem kłopoty natury technicznej (uzyskane hasło nie otwierało mojego loginu), a później nie miałem okazji powtórzyć próby zalogowania. Być może moja wiedza akurat w tym temacie jest zbyt nikła i dlatego miałem powyższe kłopoty. Ale o ile pamięć mnie nie myli to jak na razie na tym FORUM mogą się wypowiadać tak zarejestrowani FORUMOWICZE, jak też goście, więc mam prośbę byś mi tego uprawnienia nie odbierał, szczególnie, że masz do mnie dużo pytań oraz uwag ;) .

Co do dyskusji ze "strażolem" to uprzejmnie informuję (tak by nikogo nie urazić), że to nie ja zacząłem dyskusję w takim sposobie - dla pamięci zajrzyj na tekst "strażola" w tej dyskusji z dnia 27.05.2004 g.13:37.

Co do kwestii awnsu mojeggo i innych to po prostu nie odpowiem bo ręce i nogi mi opadają jak czytam twoich wywodów i tłumaczeń co autor Osmycki miał na myśli a co ukrył przed strażakami. Nawet jak bym napisał całą epistołę co dla wszystkich zainteresowanych strażaków przynajmniej nasz związek zrobił to i tak będziesz lepiej wiedział, więc szkoda na takie tłumaczenia miejsca. Jestem pomimo to gotów napisać na ten temat tu lub na stronie KSP - jeżeli inni Forumowicze będą sobie tego życzyli.
Co do mojej szkoły to powiem tak: moim zdaniem jest ona przydatna w PSP jak również w innych zawodach.
Co do rad z punktu 4 to chętnie za nie podziękuję, jednocześnie wyjaśniając, że nie wchodzę w tematy po to by dowiedzieć się o rzeczywistym zdaniu strażaków. Gdybym włączał się do każdego tematu to albo schodziłby on na temat związków (co często się i tak dzieje bez mojego udziału) albo schodziłby na tematy osobiste (tak jak tutaj) lub kończyłby się w oka mgnieniu (jak już się kiedyś zdarzyło). Dlatego staram się nie przeszkadzać. Po za tym jak bym się wszędzie pokazywał to bym napewno się tobie oraz innym znudził i musielibyście szybko główkować kogo się teraz czepić  :D .
Co do posiłków - to nie uwierzysz ale niestety mam taką kartkę przyklejoną przy komputerze z napisem: "posiłek dla podziału". Nie wierz mi, ale jest to jeden z wielu problemów który staramy się rozwiązać (jako związek). Po to by o nim nie zapomnieć w nawale spraw bardzo ważnych (płace, emerytury itp.) zapisałem sobie ten temat i praktycznie codziennie go widzę. Oczywiście jako malkontent powinieneś mi odpisać: "i co z tego że go widzisz jak nic nie robisz?" odpowiem: Problem widzę a roboty wokół tego tematu nie musi być widać - ważne, żeby ten problem (jak wiele innych) został pozytywnie załatwiony.
Podobnie w sprawie "pedalskich" kołnierzyków oraz innych tematów - nie tylko sygnalizowanych na tym FORUM.
Jeśli chodzi o pięć punktów do Geddeona to powiem na ich temat tylko tyle:
To prawda, że nie są to już te same związki co kiedyś - ale jak już tak piszesz to dopisz, że z wielu powodów: czasy się zmieniły, prawo (wielokrotnie!) się zmieniało, sposób działania związków się zmienia (stosownie do sytuacji i obwarowań w jakich związki się poruszają) zmieniła się również sytuacja komisji zakładowych, które po 1998 roku mają więcej zadań niż do tej pory (związane jest to z decentralizacją administracji i PSP). Mają pracodawców na swoim podwórku. To spowodowalo zmianę podejścia do spraw. Po za tym związkowcy też się uczą (patrz mój przykład :ph34r: ) i co raz więcej uzyskują za pomocą działań prawnych a nie krzykiem. Oczywiście, nie wszystkie działania są "widoczne" z różnych przyczyn - ważne by został odniesiony zamierzony skutek (cel). Nie wszystkie efekty przychodzą natychmiast i to może wielu irytować. Niestety w takich przypadkach należy uzbroić się w troszeczkę cierpliwości a nie od razu wykrzykiwać, że nic nie zwojowano.

A na koniec powyższej dyskusji odniosę się do punktu 5. skierowanego do Geddeona: Drogi Bartku6 - "przyganiał kocioł garncowi a sam smali". Przeczytaj początek swojego tekstu i koniec, a później zastanów się nad definicją słowa kultura.


Pozdrawiam serdeczenie

Robert Osmycki

 

Offline Franc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 01, 2004, 15:15:33 »
Panowie, Panowie!!!!
Proponuję zakończyć ten dziwny pojedynek na słowa i zabrać się do roboty.
Tak sie składa, że od kilku lat jestem członkiem KZ NSZZ i doświadczam dziwnych uwag z serii "Bartek6" - co zrobiliście itd...... .
A kolega Bartek6 - jako d-ca zmiany (rozumiem z wieloletnim stażem) co może powiedzieć o swoich osiagnięiach gdy płacił składki związkowe ? Czy jego działalność w zwiazku ograniczała się do tego, że księgowy potrącał mu składki, czy tylko na zebraniach związkowych pytał Przewodniczącego " co zrobiono"
Związek w każdej JRG to nie jest tylko Przewodniczący ale wszyscy jego członkowie, którzy powinni stać murem przed Komendantem.
Pozdrawiam.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 01, 2004, 15:48:17 »
panie robercie - poza obszernym pisaniem -a raczej muszę to przyznać sprytną odpowiedzią nic z tego pisania nie wynika i dalej przynajmniej ja podtrzymuję swoje stanowisko na temat związku i jego władzy  

Gość_Robert

  • Gość
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 01, 2004, 23:42:37 »
Dziendobry Wieczór

Do bartka6

Chociaż raz będziemy mieli takie samo zdanie, bo ja również podtrzymuję swoje zdanie na temat związku i jego władzy.
Serdecznie pozdrawiam

Robert Osmycki

Beniamin Blumschen

  • Gość
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 02, 2004, 01:25:43 »
Bartku6 albo jesteś niepoczytalny ( od słowa czytać) albo masz jakąś amnezje....
Piszesz takie pierdoły że szkoda gadać, w dwóch postach potrafisz sam sobie zaprzeczyć !!!!
Jako dowódca jesteś chyba niezłym powodem do dostarczania rozrywki podwładnym...  :lol:
Zarzucasz gościowi Robertowi że nie ma kultury bo pisze że strażol łze jak pies a nie zauważyłeś albo nie chciałeś zauważyć że tak napisał strażol o gościu_Robercie
Twoje teksty w postach to naprawdę kupa śmiechu.... Obiektywnie patrząc to zaczynasz wiele postów bez sensu.
Wygląda na to że jesteś biedny i krzywdzony i szukasz ludzi którzy podzielą Twoje zdanie. Wszystko Ci nie pasuje, wszyscy Cię biedaczku wykorzystują, a Ty cierpisz i szukasz winnych.... i znajdujesz.
Dlaczego ani raz nie napisałeś że KG 'wali w człona' ze strażakami jak tylko można ????? nie, nie napiszesz.... bo jeszcze ktoś cię rozpozna i zniszczy twoją drogę do kariery....O dzizus!!!! cóż to byłby za koszmar....
Jesteś podatny na bzdurę strażola ( a może to  Ty jesteś jego ordynansem??)
ale jeszcze jak Ty pięknie potrafisz przekręcać fakty.... :blink:
Jesteś gorszy niż te baby co dzwonią do Radia Maryja.... :lol:
Szczerze mówiąc jakbym był Twoim podwładnym to chyba zabiłbym się własną pięścią...   Słowo pisane różni się tym od słowa mówionego, że zawsze można poczytać co się napisało.... Ty chyba tego niestety nie robisz, a szkoda. Uśmiałbys  się.
Cytuj
. twój nick wyjaśnia że jesteś gościem na forum więc się zachowuj jak gość a nie zwracasz się do ludzi -strażola - że łżę jak pies - jeśli jestes panem osmyckim to proponuję trochę kultury
Ten fragment rozbawił mnie naprawdę.Ty jesteś już tak starym bywalcem forum że normalnie inni więdną... napisałeś mnóstwo bzdurnych postów i zacząłeś  kupę idiotycznych tematów i uważasz się już za takiego wygę że szok. Kochany, to nie ilość a jakość się liczy. Bartek zacznij czytać wszystko a potem odpisuj !!! Czytasz chyba tylko to co ci pasuje, ale chętnie pouczasz innych. Biedny strażol tak go ten p. Osmycki zwyzywał, a on taki kulturalny.... o dzizus, ale on jest , no nie???
Nie pomyśl sobie że jestem jakimś ordynansem kogo kolwiek. Jestem związkowcem ale z "F" a nie z "S". Więc bez takich zarzutów. Czasem trzeba spojrzeć obiektywnie, a patrząc w ten sposób na twoje wypowiedzi można dostać torsji.
Cytuj
. no właśnie jakoś szkołe skończył że nadano ci ten stopień - czyżbyś się obawiał reakcji od kolegów którzy nie dostali stopnia a ukończyli studia o kierunku umożliwiającym nadanie stopnia - może faktycznie skończyłeś studia związane z sadzeniem ziemniaków a nie np. z budownictwem , ochroną środowiska itp.
Ty masz jedyną słuszną szkołę SGSP na którą trudno jest się bardzo dostać a Ty się dostałeś, musisz mieć niezłe plecy..hmmm...
A nawiązując to budownictwo jest tak bardzo przydatne w straży jak sadzenie ziemniaków. No przecież straż się zajmuje wznoszeniem budynków itp.
Myślę że więcej takich jak TY i ta straż napewno wyjdzie na wyżyny, tylko jakie?
A co do ataków na Twoją osobę to przychodzi mi do głowy tekst Leszka z serialu "Daleko od szosy" dotyczący kultury i sztuki:Jak się ma przed sobą taką sztukę to trudno zachowac kulturę Naprawdę zamiast ślepo pisać pierdoły i zaprzeczać faktom zacznij czytać dokładnie co kto napisał a potem pisz i oceniaj bo jak narazie to bardzo ośmieszasz sam siebie i Nasz Korpus Oficerski (na podziale i w biurze).




 

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2004, 19:18:39 »
Do Beniamin Blumschen
Mam nadzieję że twój post zakończy głupie pyskówki na forum (choć mówią, że nadzieja to matka głupich - ale każda matka kocha swoje dzieci).
Po prostu jak zawsze najwięcej do powiedzenia o pracy innych mają Ci których granatem nie oderwiesz od zajmowanych stanowisk. Panowie najpierw popracujcie na podziale i w biurach a potem piszcie. Tylko popracujcie bez olewactwa. I tu i tam są dni kiedy pot cieknie po jajach i dni kiedy nic tylko leżeć podwoziem do góry.
Pozdro dla tych którzy mimo wszystko robią swoje.
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

marylenka

  • Gość
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 04, 2004, 08:29:30 »
O rany, kiedy czytam to co piszecie dochodzę do wniosku, że to nie zawodowcy tylko jakieś przedszkole. Proponuję aby każdy z was przeczytał  swój post...zgadnijcie czym one róznia się od siebie....niczym, bo kazdy z was krytykuje drugiego, wszyscy są winni, tylko nie ja...prawda?
Moze pora na troche krytycyzmu wobec samego siebie.
Cenie to co robicie, to cięzka i niebezoieczna praca, ale te wasze dyskusje powalają z nóg. Gdyby nakręcić film, hm to doprawdy byłoby się z czego pośmiać....obrady Sejmu i wasze dyskusje maja coś wspólnego....potrafia rozbawić ludzi swoją beznadziejnością.


pozdrawiam i życzę więcej poważnych dyskusji a nie pyskuwek jakie tutaj uskuteczniacie.
 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 04, 2004, 17:13:12 »
pielgrzymie na twoja prośbę zakańczam pisanie odnosnie tego tematu ale jednocześnie zapraszam krytykantów aby zajrzeli na mój pierwszy post tego tematu im czego on dotyczył i jakie było zadane pytanie a potem niech dopiero zarzucaja sidła
 

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 06, 2004, 10:13:04 »
bartku6 odnośnie twojego pierwszego postu, to wydaje mi się, że wystarczyła by tylko dobra wola i nie było by kłopotu. Często jest tak, że KM(P) oleje temat awansu a potem tłumaczy się, że no ja chłopie to chciałem, ale to te ch... z KW Ci nie zatwierdzili  :( , no i ma kłopot z głowy. A często wniosek o wcześniejszy awans jest uzasadniony jednym zdaniem, że strażak ten jest koleżeński i wykonuje swoją pracę  :D - no i powiedz jak taki wniosek zatwierdzić?
Prawda o awansach często leży po środku. Wielu przełożonych potrafi wykorzystać każdą okazję związaną z większymi akcjami aby przygotować wniosek i mocno go uzasadnić a wielu pomimo tego, że mają taką możliwość nie robi nic.
Pozdro
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.