Autor Wątek: Generały  (Przeczytany 3977 razy)

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Generały
« dnia: Maj 17, 2004, 18:08:07 »
po ostatnich awansach generalskich interesuje mnie czy są jeszcze województwa w których nie ma generała w moim woj. tj. mazowieckim jest aż nadwyżka proszę o pozostałe województwa . kto z tych generałów dostał awans w tym roku o kim napisał wiersz pan osmycki

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Generały
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2004, 22:49:13 »
Bardzo nad tym ubolewam ale na Dolnym Śląsku nie żądzi jeszcze generał :o  B)  :D  :P  :ph34r:  

Offline jurol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Generały
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2004, 16:30:43 »
Jaki to wiersz ?

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Generały
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2004, 17:06:31 »

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Generały
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2004, 17:18:51 »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Generały
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2004, 23:31:38 »
Na dolnymśląsku nikt nie rządzi, a nawet jakby jakiś zdesperowany generał rządził to by mu dół wykopali i już by nie rządził :) Pozdro dla Generałów  

Offline jurol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Generały
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2004, 18:43:06 »
Dzięki za adres!
Wierszyk  ok.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Generały
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2004, 17:06:57 »
kto oszukuje- czy autor wierszyka o generałach ( pisze o 7 ) czy przegląd pozarniczy wydanie majowe (piszący o 3 awansach generalskich). czekam na wiarygodne dane a pozatym dalej mnie interesuje czy ci generałowie spełnili wszelkie wymagania dla otrzymania takiego stopnia zwłaszcza lata pracy

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Generały
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2004, 13:54:39 »
na Podkarpaciu jak narazie "generałów" brak..

Offline marmor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Generały
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2004, 13:27:04 »
Zastanawiam się kiedy zostanie powołany Marszałek Koronny w PSP. ludzie do czego to doszło. Jeden Wódz w stopniu Generała i to tyle. Kochana kadro oficerska odbiło wam. Pamiętacie Zawodową Straż Pożarną. Byliście młodymi i gniewnymi a teraz co z Wami, boli głowa. Czy wiecie jak ciężko jest gasić dziś pożary z takim rozbudowanym oficerskim korpusem. Kiedyś półkownik to był szycha, major jak ojciec, kapitan jak matka, chorąży miał wilki szacunek, podoficer wielki autorytet, strżak miał z kogo brać przykład. Jakie były pożary, jaki lichy sprzęt. Dobrze chłopaki sobie radzili był sens i niezawodność w pracy.  :angry:  <_<     :unsure:  

Offline marmor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Generały
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2004, 20:54:48 »
Jakie sprzeczności powstają około 2 lat temu moim Dowódcą zmiany był wspaniały fachowiec st.kpt. Na kontrolę do mojej JRG z łapanki przyjechał Oficer Operacyjny w stopniu kpt. zupełnie zielony i zrbił nam alarm, a potem do wykonania ćwiczenie. Kpt ćwiczył st. kpt. Przez te i inne głupoty spadł szacunek do oficerów. Kiedyś w podziale dowódcami byli najwyżej chorążowie i podoficerowie. Myślę że przez tą nadprodukcję oficerów musiało dojśc do rozbudowania stopni w kadrze oficerskiej.  Dlatego mamy Nadbrygadierów. Brygadier jak to mało znaczy Nadbrygadier to jest to.  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Generały
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2004, 20:34:46 »
podobno o tym ostro duma kwatermistrz w kg bo awans tej pani jest właśnie wstzrymany ze względu na brak wzoru umundurowania generalskiego dla kobiet
jeszcze jedno dużo czasu minęło a ja niedowiedziałem się kto kłamie w sprawie awansów generalskich --robcio czy pp. robciu ja w tej chwili sie nie czepiam tylko chcę wiedziec kto kłamie a kto pisał prawdę

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Generały
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2004, 21:38:25 »
Ciekawy temat tu poruszono - znany nie od dziś. Może wzorem p.Generałów i kadry oficerskiej powstanie niebawem rozszerzony korpus aspirantów i podoficerów. Miejsca na pagonach jeszcze  trochę jest np. st.asp.sztab., ogn.sztab., st.ogn.sztab. itp. Kadry takiej również nam szybko przybywa. Napewno wiązało by się to ze znacznie mniejszymi wydatkami i jakimś tam napewno zadowoleniem z awansu. Tylko co mogą malućcy? Decyzje tego rodzaju niestety podejmowane są na górze, a kto odbierze sobie, aby dać nieco temu na dole! :huh:  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Generały
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2004, 23:43:25 »
marmor - trafiłeś w sedno, święte słowa.
dorzuciłbym do tego kapelanów z koniecznym stopniem oficerskim.  :lol: No bo jakże ksiądz wyglądałby w stopniu strażaka....eeee nie godzi się...hańba dla episkopatu!! I jaka kasa mała....


Bartek -  z tego co ja wiem awansów generalskich miało być więcej niż faktycznie przyznano... (ale to tylko moje nie sprawdzone informacje więc czepiaj się dalej..:) )

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Generały
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 05, 2004, 11:28:02 »
gedeon ja sie nie czepiam tylko chcę znać dość ważną rzecz-- czy w obecnym roku dostało awans 7 komendantów(w/g r.osmyckiego) czy 3 w/g artykułu z przeglądu pożarniczego
dla mnie to ważna informacja a widzę że są dość różne informacje