Autor Wątek: Uprawnienia Do Prowadzenia Sam Uprzywilejowanego  (Przeczytany 1845 razy)

Offline tomba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Uprawnienia Do Prowadzenia Sam Uprzywilejowanego
« dnia: Maj 06, 2004, 11:27:55 »
jakie trzeba miec uprawnienia (jakie dodatkowe kursy, papiery, gdzie to zalatwic), zeby moc prowadzic samochód uprzywilejowany w strazach ochotniczych, chodzi mi dokładnie o smochód volksvagen transporter, oczywiscie prawo jazdy kt. B ale co jeszcze ??? z góry dzięki za info. pozdrawiam (ps. pisze po raz pierwszy wiec sorry jesli co nie tak)

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Uprawnienia Do Prowadzenia Sam Uprzywilejowanego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2004, 23:57:46 »
Musisz mieć:
1. Badania psychotechniczne (psychotesty, i pozostałe przyżądy)
2. Badania lekarskie( okulista, laryngolog)
Na podstawie tych badań lekarz wydaje zaświadczenie i dopiero pracodawca wydaje pozwolenie na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych, w przypadku OSP będzie to Urząd Gminy
 

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Uprawnienia Do Prowadzenia Sam Uprzywilejowanego
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2004, 09:03:59 »
To może i ja się dołącze do pytania.
A co z tymi którzy uzyskali świadectwa kwalifikacyjne (tzw. wkładki) na starych zasadach? Ja mam takie świadectwo z przed roku więc jestem ciekaw czy powinienem jeszcze iść do urz. gminy po jakiś świstek czy nie.
Wydaje mi się, że skoro miałem wydany dokument według wówczas obowiązujących zasad to już nie muszę nic robic... ale może się mylę?
Pozdrawiam, Sylwek

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Uprawnienia Do Prowadzenia Sam Uprzywilejowanego
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2004, 22:45:20 »
Witam Serdecznie!
Cytuj
A co z tymi którzy uzyskali świadectwa kwalifikacyjne (tzw. wkładki) na starych zasadach?
Jeżeli chodzi o stare świadectwa to są one aktualne do momentu utraty ważności, podanej na dokumencie właściwym!
Pozdrawiam!