Autor Wątek: Zwolnienie lekarskie  (Przeczytany 2638 razy)

Offline gargus190

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Zwolnienie lekarskie
« dnia: Październik 01, 2007, 22:24:26 »
witam.mam pytanko czy leząc w szpitalu a bedac na urlopie musze brac zwolnienie lekarskie wiem ze to moja strata ale ja niechce brac zwolnieiania i chce by to bylo liczone jako bym byl na urlopie.

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2007, 22:31:39 »
Twoja sprawa.kogo to obchodzi co się z Tobą dzieje jeśli jesteś na urlopie.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2007, 22:39:22 »
ja niechce brac zwolnieiania i chce by to bylo liczone jako bym byl na urlopie.

a co - walczysz o tytuł "Strażaka Roku"?

a tak na poważnie - twoje chęci nie mają tutaj znaczenia - jesteś niezdolny do pełnienia służby, a ponieważ z urlopu możesz zawsze być odwołany, powinieneś to zgłosić. Niezdolność do pełnienia służby przerywa urlop i przełożony powinien udzielić pozostałą część w innym terminie.

Zrobisz jak będziesz uważał - tylko nie zdziw się, jak ktoś Ci powie, że jesteś frajerem.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2007, 22:52:49 »
chciałem tak napisać ale lang mnie uprzedził .....
Jak nie brałeś kasy w tym okresie urlopowym za przejazdy i dodatek do wypoczynku (bo to jedynie moze by Ci później stwarzało problemy natury papierkowej - jeszcze raz trzeba pisać wniosek i takie tam podobne) to możesz robić tak jak lang mówi. chyba ze tytuł strażaka roku ci odpowiada.......  :wacko: :wacko:
EGO = 1 / wiedza

Offline rolf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2007, 08:26:21 »
ja też ma pytanie czy mogę wziąść opiekę na dziecko aż dwa tygodnie jeśli moja zona pracuje i czy w komendzie nic nie mogą mi za to zrobić .

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2007, 16:52:59 »
ja też ma pytanie czy mogę wziąść opiekę na dziecko aż dwa tygodnie jeśli moja zona pracuje i czy w komendzie nic nie mogą mi za to zrobić .

Możesz wziąć nawet dwa miesiące na dziecko (dzieci) w roku (razem z żoną) + dwa tygodnie na żonę. Jedyne z czym się możesz liczyć, to wzięcie tej okoliczności pod uwagę przez przełożonego przy ustalaniu dodatku służbowego...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2007, 17:29:16 »
 Jedyne z czym się możesz liczyć, to wzięcie tej okoliczności pod uwagę przez przełożonego przy ustalaniu dodatku służbowego...
 I to jest nasza chora straz w policji zaden przelozony nie robi problemu ze bierze sie opieke :angry:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2007, 20:34:45 »
jak wytrzeźwieję to Cię emmil wyprostoję... a na razie dobrej nocy...

:) Już jest lepiej :)

Nie wiem o co ci chodzi z tą "chora straz w policji", ale podejrzewam, że nie masz nic przeciwko temu, żeby koledzy, którzy ciągną opiekę na maksa i do tego specjalizują się w "strategicznym chorowaniu" byli tak samo doceniani przez przełożonych, jak ci mniej "chorowici". A może sam jesteś takim strażakiem, którego rzadko można zastać w służbie, bo jak nie jest na chorobowym, to akurat wybiera zaległy urlop?
Częsta absencja z powodu choroby powinna być brana pod uwagę przy ocenianiu dyspozycyjności funkcjonariusza - jeżeli twój przełożony nie widzi problemu, to może powinien go zastąpić ktoś inny?
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2007, 12:18:48 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline jopek5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2007, 11:13:30 »
>>> dwa miesiące na dziecko (dzieci) w roku (razem z żoną) + dwa tygodnie na żonę <<<

troszke to nie tak:
przysługuje ci 60 dni płatnej opieki ( wraz z Żoną) w roku na dzieci
w tym  14 dni na osobę dorosłą

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2007, 11:36:27 »
@jopek5 - doprecyzowałeś w ilościach dni to co @lang napisał miesiącami czy tygodniami :)

Dodatkowo, jeżeli złożymy oświadczenie w kadrach, że żona nie będzie korzystała z 2 dni płatnej opieki nad dzieciem to też możemy wykorzystać wolny czas, który poświęcić możemy na nasze pociechy :).

Mam pytanie 2 dni wolnego na dziecko jak jest w PSP rozliczane?? Na godziny na dni coś bliżej ktoś z tego korzystał??



Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2007, 13:52:00 »
chyba masz prawnika w komendzie, proponuję udaj sie do niego lu pisemnie zapytaj oficjalnie.