Autor Wątek: kto stratuje w 2008 do SA?  (Przeczytany 89954 razy)

Offline zuker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #550 dnia: Sierpień 14, 2008, 10:50:09 »
Ja mam takie pytanie do tych co ukonczyli juz szkole. Co tam trzeba wziac co sie moze przydac na unitarce i wogole?? co szkola wogole daje jak sie tam przychodzi??
To jest nasz czas!!! To są nasze historie…!!!

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #551 dnia: Sierpień 14, 2008, 12:12:29 »
Ja mam pytanie do tych którzy się dostali do SA . jak się przygotowywaliście do testów teoretycznych ?? z czego korzystaliście ??

No właśnie. Doradźcie z czego najlepiej się uczyć.

polecam -> http://www.kursprzygotowawczy.pl/

Byłem na tym kursie i się dostałem ^_^

a oprócz tego z czego jeszcze korzystałeś przygotowując sie ?? jaką szkołę średnią skończyłeś jak można wiedzieć ?

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #552 dnia: Sierpień 14, 2008, 12:20:13 »
Większość moich kumpli uczyła się z testów, które udostępniają Szkoły Aspirantów w Krakowie i Częstochowie, można je zakupić w sekretariatach i nawet wysyłają pocztą. I  w zupełności to wystarczyło, bo niektóre zadania się powtarzają, albo schemat rozwiązywania jest taki sam, tylko dane do zadania się różnią. Ale to nie problem, jak się zna schemat.
Bardziej ambitni doktoryzowali się z chemii i fizyki na korkach. W obydwóch przypadkach skutek ten sam - dostali się i każdy z nich zachwala swoje metody sukcesu.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #553 dnia: Sierpień 14, 2008, 12:30:35 »
Cytuj
Teraz juz nie ma zadnego progu zeby sie dostac...
W tym roku nie było progu ale jeszcze rok temu tak. Kadet ten zdawał właśnie rok temu.

grubydh

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #554 dnia: Sierpień 14, 2008, 14:00:47 »
Do Grześ_ratownik: Słuchaj gadasz tak, bo się nie dostałeś. Moim zdaniem kadet o którym mówisz napisał test na bardzo dużo punktów i go nie interesowało jaki jest próg. Gdybyś się dostał mówił byś całkeim co innego, a teraz nagle wszystko złe w CSPSP. Pozdrawiam ;-)

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #555 dnia: Sierpień 14, 2008, 15:02:37 »
chwilunia poza domem i juz do mamusie chlopaki chca leciec co z was za strazacy:)
sorrki ze sie wtracilem

Cześć małpa151 :) nie będę Ci mówił, gdyż powiedzą że jestem wredny i mówie tak bo... (cos wymyślą )
Ale sam sie przekonasz ( mam nadzieję ), jak to jest być gdzieś zamkniętym, bez moiżliwosci wyjścia tylko z góry zaplanowane działania, chodzenie wg. regulaminu, bez dziewczyn, alkocholu, zabaw, rodziny, kumpli i ogólnej swobody.  Gdy po 4 miesiącach bez wyjazdu w wojsku, pojechałem na urlop, jak wyszełem poza brame jednostki myślałem że zaczne tańczyc na środku drogi, śpiewać, skakać orany cóż to był za szok jak zobaczylismy dziewczyne idącą chodnikiem!! :D <ślinotok> ;-)
Więc każdy by chciał już teraz mniej wiecej określić czy to swojej dziewczynie czy komus innemu - kiedy przyjedzie!
Gdyby ktoś bał sie rozłąki, myśle że nie pakowałby się w 2 letnią aspirantke. Poznałem sporo osób i uważam, że prawie wszyscy to prawdziwi mężczyźni nie bojący się wyzwań!

Z fizyki i chemii heheh. Dodam jeszcze, że z moich obserwacji i doświadczeń wnioskuje, że nie trzeba być jakoś specjalnie zdolnym, mądrym itd. Jeden kadet z CSPSP zdając do szkoły nie wiedział, że jak starał się o przyjęcie do szkoły jest jakiś próg pytań (28 poprawynych odp) żeby zaliczyć teorię. A  dziś widziałem go na zdjęciu (na stronie cspsp) jak odbiera awans służbowy za wysokie wyniki w nauce. Sam ne wiem o co chodzi w tej szkole.

Grzesiu, oj Grzesiu. Nie bądź w gorącej wodzie kąpany.  Wnioskujesz osobe po minucie rozmowy z nią, ba nawet mówisz że kadeci niesą mądrzy, zdolni itd. zastanów sie co teraz powiedziałeś, bo skoro oni nie są mądrzy, zdolni, itd.  to kim Ty jestes skoro sie nie dostałes?   - ofermą?  ;]

Te chłopaki zapomnieli juz dawno o egzaminach, skupiaja sie na tym co teraz dla nich wazne a ten egzamin maja szczerze gdzies - to Ty sie masz o to martwic a nie oni!  Oni mają swoje egzaminy w szkole.  Pozatym doszli do wszystkiego metodami prób i błędów, wiec po co mieliby ułatwiac komus zadanie i opowiadać o wszystkim co jak gdzie ( wg. mnie to osłabia, gdyż jak dojdizesz do tego samemu - sam sie zachartujesz :) ), a takich pytających napewno mieli kilkadziesiat.
Jak już wcześniej powiedziałem małpie151 - dostaniesz się to zobaczysz ( czego Ci życzę: byś stał się jak to mówisz "nie specjalnie mądry, nie specjalnie zdolny", bo nie specjlanie rozgarnięty to już jesteś więc kroczek do przodu ;D ), że staniesz sie spokojniejszy, mniej narwany, bardziej opanowany i nie będziesz miał ochoty mówić o wszystkich szczegółach obcym ludziom, tymbardziej że jeszcze nie wiadomo czy się wogóle dostaną...


A teraz powracając do tematu:
No właśnie, co bierzecie na unitarke ze sobą prócz rzeczy które tam zostały wymienione?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2008, 15:35:51 wysłana przez Artis »
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #556 dnia: Sierpień 14, 2008, 17:16:51 »
Nie no chlopaki rozumiem (chociaz nie z autopsji) takie potrzeby, to bylo po porostu w ramach zartu i tyle.
A teraz tak na temat to zgadzam sie ze poziom pytan na egzaminie wstepnym nie jest wygorowany i duzo pytan mozna zrobic na logike, niekoniecznie bedac obrytym z chemi i fizy, ale nie znaczy to ze aspiranci po tej szkole sa nieukami, i zgadzam sie z Artisem ze kadeci nie specjalnie chca opowiadac o swoich osiagnieciach naukowych, szczegolnie co roku widzac takie opinie o nich, ale nie znaczy to ze sa tepi i wogole.
I tak w ramach podsumowania nie ma co zwalac ze sie nie dostalo bo sa plecaki, bo ten komus zaplacil itp. bo zeby sie dostac to tak ogolnie nie trzeba bylo spelnic kto wie jak wygorowanych wymagan i nalezy wyciagnac wnioski na przyszlosc a nie szukac usprawiedliwien niewiadomo gdzie (zeby nie bylo ze nie wiem o czym mowie to zabraklo mi 0,2sek i mam pretensje tylko do siebie).
I pozdrowienia dla ekipy z krakowa a w szczegolnosci dla Artisa:)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2008, 17:18:33 wysłana przez malpa151 »

Offline zuker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #557 dnia: Sierpień 14, 2008, 17:44:41 »
-  orzeczenie Komisji Lekarskiej,
-  dowód osobisty,
-  książeczkę wojskową,
-  oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej (maturalnego),
-  przybory toaletowe,
-  bieliznę osobistą,
-  przybory piśmienne (zeszyty, długopisy).

To jest na tym papierku co dostalem z CSPSP. Ale z tego co wiem to chyba tez rzeczy nie wystarcza zeby przezyc unitarke prawda?? nie wiem co chlopaki bierzecie?? jakis spiwor, posciel czy cos bo ja wlasnei nei mam zielonego pojecia;/ Co tam moze sie przydac?? bo unitarka juz coraz blizej i trzeba powoli kupowac co niektore rzeczy...
To jest nasz czas!!! To są nasze historie…!!!

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #558 dnia: Sierpień 14, 2008, 18:50:16 »
chłopaki co nieco o unitarce macie też tutaj:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3047.60.html
może nie za wiele ale zawsze coś:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #559 dnia: Sierpień 14, 2008, 19:03:58 »
Dokładnie Darek! szacuneczek ;)
Również pozdrawiam :)

zuker - żadnej pościeli, ubrań cywilnych, czy dodatkowego bagarzu - wszystko dostaniesz na miejscu.

np. Z doświadczenia z poligonów wojskowych ( których z reguły nie wspominam zbyt miło :/  ale przynajmniej zapamiętam je do konca życia ;D ) wezmę:
- igłe oraz troche nici ( w tym troche grubszych, lub cieńszy sznureczek ), dodatkowe pary bielizny oraz skarpet ( w tym jakieś grubsze na początek gdy będe rozchadzał buty ), skuteczny środek przeciw komarom ( prócz podstawowych leków: fastum, ibuprofen, moze jakis bandaż w płynie ) nóż, a słyszałem również że dla niektórych potrzebny będzie stoperan...  ale ja nie biore :P
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline zuker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #560 dnia: Sierpień 14, 2008, 22:47:20 »
wielkie dzieki chlopaki:] wasze wskazowki na pewno sie przydadza:D pozdrawiam
To jest nasz czas!!! To są nasze historie…!!!

Offline zuker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #561 dnia: Sierpień 14, 2008, 23:30:48 »
a ja mam takie jescze pyttanie jak to jest z żołdem?? kiedy zaczyna sie go dostawac i ile tego jest??
To jest nasz czas!!! To są nasze historie…!!!

Offline NT Cadet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #562 dnia: Sierpień 15, 2008, 01:16:30 »
pytałem sie babki w sekretariacie w Krakowie i mówiła ze żołd wynosi ok 400, 500 zł (zależy wszystko od funkcji) ale ona nie była za bardzo pewna i na unitarce sie go nie dostaje ;D

Offline PSP fan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #563 dnia: Sierpień 15, 2008, 02:08:03 »
Ale napiszcie coś jeszcze o nauce. Z jakich podręczników korzystaliście itp. To się przyda przyszłym kandydatom.

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #564 dnia: Sierpień 15, 2008, 10:00:31 »
Cytuj
to kim Ty jestes skoro sie nie dostałes?   - ofermą?  ;]
Wydaje mi się ale Ty chyba 1 raz do SA nie startowałeś. To skora ja jestem ofermą to Ty też. A skąd tak nagle zmysłów nabrałeś? Dostanie do szkoły dodało Ci pary w języku, odwagi i zmysłów. I to, że jeden drugiemu nie chce pomóc w dostaniu się do SA to nie jste normalne. Bo uważam, że bliźni blźniemu powinien pomagać a ne podrzucać mu kłody pod nogi. Bo skoro tak niby się własnymi siłami dostajecie to nie macie czego sie bać i ukrywać. A nie dostałem sie dlatego, że zabrakło mi szczęścia. Nie mam do nikogo pretansji, do siebie również. Przez całe życie byłem bardzo dobry w bieganiu (najlepszy w klasie). Na egzamine zawadziłem o fałdę na bieżni i się potknęłem zabrakło mi 0.02sek i nie dano mi poprawiać (zreszto nikomu nie dano poprawiać) dodam że na 60m w kwietniu maiłem 7.76sek a tu było 10m mniej do przeboegnięcia czyli można sobie bliczyć jaki faktycznie miałbym czas.

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #565 dnia: Sierpień 15, 2008, 15:20:03 »
Nie zamierzam się wdawać w dyskusje ani wyjaśniać Ci moje sytuacji dlaczego dopiero ostatnio zaczołem tu zaglądać ( gdybyś poczytał to byś się domyślił ) bo zapewne nikogo to nie obchodzi ( co tam gadasz ) :)
Owszem, nie zdawałem pierwszy raz, ale różnica między nami jest taka, że gdy rok temu zabrakło mi 1 pytania - nie pisałem głupot na forum że ( i to są TWOJE słowa ) "kadeci nie są specjalnie mądrzy, zdolni itd."
Nie zwalałem również winy na szczęscie, powiedziałem poprostu prawde - sam zawaliłem, ale z każdej porażki można wynieść swoje błędy i je naprawić. Te niepowodzenie bardziej zmotywowało mnie do większej pracy nas samym sobą i tak własnie zamierzałem zrobić. A efekty można było zaobserwować.
Nie nabrałem pary w języu bo zawsze ją miałem. Siedze cicho do czau...  ale jak widze że ktos obraża w świadomy sposób moich kolegów - nie wytrzymuje i musze napisać Ci coś od siebie bo juz od kilku meisiecy śmieje się z tych głupot które piszesz ( "chce pracować w straży nawet za 600zł bo mieszkam z mamą..."  to najsłynniejszy z którego polew ma duża grupa tego forum - Ci powiem w tajemnicy ;D )!

A nazwanie Cie ofermą to czysta dedukcja - bo skoro niejesteś nawet "nie specjalnie mądry, zdolny itd." to poniżej tej granicy niewiem co jest.
Nigdy nie przyszło mi do głowy by nazwać kogoś tak po krótkiej obserwacji! czy to Strażak, Policjant, Żołnierz, Ochroniarz, Sportowiec, Naukowiec czy .... niewiadomo kto.

Z tego co piszesz, musimy wszyscy Ci pogratulować "bycia najlepszym z najlepszych w Twojej klasie w liceum!!!" ;D

A teraz dam Ci "koleżeńską" rade na przyszłość: nie obrażaj ludzi, puki nie poznasz całej sytuacji i nie będziesz pewien, że jest tak naprawde jak mówisz bo jak narazie Tylko zwracasz na siebie uwage takimi wypowiedziami i robisz sobie kłopoty.

Pozdrawiam i zakańczam nasz temat bo chyba nie rozumiesz niczego, co do Ciebie piszę. Jeśli chcesz dalej popisać to pisz na Prywatną Wiadomośc lub gg. :]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2008, 15:35:29 wysłana przez Artis »
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline zuker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #566 dnia: Sierpień 15, 2008, 18:42:44 »
spoko loko chlopaki co wy sie spieracie o jakies glupoty??:D dajcie sobie po strzale w pysk i bedzie wszystko jasne:D:Dpozdrawiam wszystkich:D
To jest nasz czas!!! To są nasze historie…!!!

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #567 dnia: Sierpień 16, 2008, 11:31:47 »
a ja mam takie jescze pyttanie jak to jest z żołdem?? kiedy zaczyna sie go dostawac i ile tego jest??

to co wiem od kolegi z krakowa to mowil ze dostaniesz po unitarce zalegly zold za 2 miechy od razu,
a co do ciuchow i potrzebnych rzeczy to jesli bierzesz swoje ciuszki jakies to maja byc caluskie czarne bez zadnych znaczkow firmowych, radzil wziąć magnez (przeciw skurczom), latarke, igle z nitka, koperty i papier do pisania listow i radził nie chorowac  ^_^ nie wiem jak w Czestochowie maja bo co szkola to obyczaj ale wlasnie u nich w Krakowie codziennie pompowales a skoro byles chory szedles do izolatki, a po izolatce musiales nadrobic pompowanko  ^_^
a i jeszcze dobrze miec marker lub dlugopis popdpisac swoje rzeczy gdyż podczas nocnych alarmow łapiesz za ciuchy ktore nie koniecznie musza byc Twoje, a potem wychodza cyrki  :wacko:
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline zuker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #568 dnia: Sierpień 16, 2008, 16:09:40 »
o widzisz to spoko fajnie bedzie jak przetrwam i dostane troszke kasy:D:D juz coraz blizej... trzeba korzystac jescze z koncowki wakacji:D:D:D
To jest nasz czas!!! To są nasze historie…!!!

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #569 dnia: Sierpień 18, 2008, 11:48:31 »
@Arts to skoro z Cebie taki strażak to czemu nie chcesz zdradzić swojeg przepisu na sukces. Wydeje mi się, że prawdziwy strażak to powinien lubić pomagać innym, a Ty nie chcesz.

grubydh

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #570 dnia: Sierpień 18, 2008, 12:20:48 »
Grześ_ratownik ale z Ciebie koleś... Przepis na sukces to ciężka nauka i praca nad kondycją fizyczną. Zgadzam się z tym co Artis mówi, a ty widze nadal nie dajesz za wygraną, że obrażasz wszystkich kadetów i ludzi, którzy dostali się do SA. Moim zdaniem Ci którzy w tym roku zakwalifikowali się to tylko i wyłącznie przez ciężką i wytrwałą prace. Pozdrawiam wszystkich :-)

Offline alkamil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #571 dnia: Sierpień 19, 2008, 10:38:49 »
orientujecie sie jak to wszystko wygląda po unitarce? chodzi mi o to np jakie sa pokoje sypialne i w co sa wyposazone jezeli w cokolwiek sa?

Offline soomo18

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #572 dnia: Sierpień 19, 2008, 17:12:39 »
z tego co tam widziałem mieszkając 9 dni na kursie rat med z osp to są pokoje 4 lub 3 osobowe łóżka piętrowe 4 szafy stolik 4 krzesła i to by było na tyle -_- ale to było na 4 piętrze wiec nie wiem jak niżej -_-

Offline alkamil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #573 dnia: Sierpień 20, 2008, 01:13:24 »
spoko. w sumie to nawet nieźle.

Pozdrawiam i do zobaczenia na unitarce.

Offline Shave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #574 dnia: Sierpień 20, 2008, 13:36:28 »
co do zołdu to znalazłem takie coś:

http://www.lex.com.pl/serwis/du/1997/1097.htm

i tam co nieco pisze i z tego wynika ze chyba to nie bedzie zadne 500 zł raczej blizej mu do 50.

Choc nie wiem nie znam sie, najlepiej niech sie wypowie ktos kto juz ukonczył albo jest w trakcie.
No to do września :D