Autor Wątek: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.  (Przeczytany 20009 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 23, 2011, 08:36:05 »
W przypadku dodatku motywacyjnego są dwie zasadnicze kwestie:
- NIE JEST obligatoryjny - może być stosowany w systemie "wynagradzania" strażaków ale NIE MUSI! Wtedy cała kwota która może być przeznaczona na dodatek motywacyjny w całości "wchodzi" do puli dodatku służbowego
- dodatek motywacyjny należy się za czynności/obowiązki które NIE ZNAJDUJĄ SIĘ w posiadanych zakresach czynności

czyli reasumując - jeżeli ZZ w danej komendzie chcą zapobiec patologiom to wspólnie z komendantem ustalają, że nie ma czegoś takiego jak "dodatek motywacyjny". Jeżeli zaś pewna pula pieniędzy wyodrębniona jest w ramach dodatku motywacyjnego to wystarczy dopilnować aby rzeczywiście była przyznawana za zaangażowanie  w czynności nie ujęte normalnym zakresem czynności.
Ale znając życie panom związkowcom też zawsze kapnie coś z tytułu dodatku motywacyjnego (za zasługi) więc mamy ogólne przyzwolenie zarówno ZZ jak i kadry dowódczej...
Takie "oczy szeroko zamknięte"....

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 23, 2011, 08:39:06 »
@ogn.Fox - chyba trochę nietrafnie wsadziłeś posta z linkiem - jeżeli dyskusja się rozwinie to wydzielę osobny wątek
Zastanowiłem się gdzie go umieścić ale przyznasz ,ze temat warty się zastanowienia ? I przepraszam jak zaśmieciłem forum  ...

Jeśli u nas też tak jest ( WARTO SIĘ TEMU PRZYJŻEĆ ) nie chce sie powtarzać ,ale juz wcześniej wspominałem, że sposobem ustawienia szarych stażaków do pionu jest danie komendantom pieniążków ,a oni z wdzęczności nie będą o nic się upominać.
I tak może sobie PSP bez podwyżek i ' inflacyjnej ' funkcjonować, bo oni sobie to odbili w inny sposób.
A ta sprawa w połączeniu z zachowaniem KG na ostatnim spotkaniu z NSZZ daje obraz na ludzi którzy mają decydujący głos w PSP.

Powiem ci ,ze w naszych szeregach jest bardzo podobnie .Nasi 01 ,02 i dalej po szczeblach hierarchii dostają nagrody bardzo wysokie , nie neguje ze sobie na nie  zasłużyli -bo może i tak , ale jeżeli założyć ze strażak na  swoje święto dostaje 300-600 zł ,a 01- 02 dostają  3 tyś -6 tyś zł to już jest troszkę przesadą można nazwać -ale nie mi o tym decydować do tego są ZZ aby w ten temat się wgłębić ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2011, 08:49:40 »
Powiem ci ,ze w naszych szeregach jest bardzo podobnie .Nasi 01 ,02 i dalej po szczeblach hierarchii dostają nagrody bardzo wysokie , nie neguje ze sobie na nie  zasłużyli -bo może i tak , ale jeżeli założyć ze strażak na  swoje święto dostaje 300-600 zł ,a 01- 02 dostają  3 tyś -6 tyś zł to już jest troszkę przesadą można nazwać -ale nie mi o tym decydować do tego są ZZ aby w ten temat się wgłębić ...
tyle, że ta kwestia jest trochę ponad nami (tymi na samym dole)
hojność komendantów wojewódzkich (w stosunku do komendantów powiatowych) jak i zapewne komendanta głównego w stosunku do wojewódzkich wynika z tego, że dzielą oni kasę której nie mają - nagrody/dodatki wypłacane są z budżetu właściwej komendy a więc nie ma to żadnego przełożenia na budżet przyznającego nagrodę/dodatek
To tak jakby płacić znalezioną kartą płatniczą .... :)

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 23, 2011, 18:37:19 »
@ mario w policji jest podobnie tylko dzielą się oni na zabiurkowych i tych co pracują w terenie czyli krawężników,to tak ogólnie bo podział jest jeszcze większy...Ale wracajac do naszej służby to przytoczę taką sytuację która miała miejsce przez kilkanaście jak nie kilkadziesiąt dobrych lat.Otóż pan komendant powiatowy X corocznie przyznawał sobie nagrodę roczną z budżetu komendy(oczywiście z poparciem jakiegoś tam gremium)Żeby to zobrazować przytoczę nie wszystkie kwoty orientacyjnie według regulaminu komendy:
Komendant-400zł
Naczelnik-250zł
Pracownicy biurowi 200zł
PB-100zł
Kwoty te oczywiście jeszcze uzależnione od absencji chorobowej.I tak to trwało do jakiejś tam daty x gdzie ZZ się zbulwersowały o to że jak tak może być ze Pan komendant X pobiera dwie nagrody za pracę roczną,bo jemu właśnie taką nagrodę przyznaje KW,i tak było 400 zeta z KP i 600 zeta z KW.Pewnie jeszcze do dziś tak jest w nie jednej komendzie.
Następna sprawa wracając do do tematu dodatku motywacyjnego nikt chyba jeszcze nie dostał go w skutek ukończenia np.kursu podstawowego czy podoficerskiego na PB,a tu pracownicy komendy wyjeżdżają na sympozjum kwatermistrzowskie służbowym samochodem np.do Zakopanego na kilka dni i nie dość że mają delegację to jeszcze przyznany dodatek motywacyjny,bez komentarza...


Wydaje mi się @ mario że co dysponowania kasą to KW przyznaje z własnej puli nagrody,ale jak tak nie jest to KM brał 2 razy ze swojej puli,co do ZZ to są one świerze bo dopiero drugą komendanturę działają,wcześniej nie było ZZ i tym się komendanci szczycili.
Co do drugiej części wypowiedzi nie zgadzam się w zupełności,bo przykładowi wyjeżdżając czy to na kurs podoficerski czy podstawowy też są delegowani i podnoszą swoje kwalifikacje tak jak ci kwatermistrzowie i też by się im należało.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 19:32:57 wysłana przez Fanatyk »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 23, 2011, 19:09:21 »
Dziwne trochę jest to, że k-t powiatowy SAM SOBIE decyzją administracyjną przyznawał nagrodę pieniężną. Jest to niemożliwe z racji tej, że k-ta powołuje (jest jego bezpośrednim przełożonym) komendant wojewódzki i tylko on ma prawo wnioskować o nagrodzenie powiatowego i wydać decyzje o przyznaniu nagrody - oczywiście z PULI PIENIĘDZY KOMENDY POWIATOWEJ.
No, ale skoro piszesz to może taka patologia miała miejsce - życzę powodzenia przy obiektywnej kontroli jednostki.
Jeżeli się wasze ZZ dopiero po jakims długim czasie dopiero zreflektowały to macie cieniuuuutkie związki.

W przykładzie kwatermistrzów którzy pojechali na sympozjum nie masz racji. NIe myl delegacji (należącej sie z tytułu wyjadu słuzbowego) z czynnościami wykraczającymi poa normalne obowiązki służbowe - przede wszystkim oni pojechali tam w wolnym czasie. Wyobraź sobie kierowcę który wyjeżdża z delegacją w łapie po otrzymany samochód - sprawdza go na miejscu, liczy sprzęt na skrytkach... Powinien dostac dodatek motywacyjny czy nie? A to są analogiczne sytuacje. 

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 23, 2011, 20:09:14 »
@tomtom - rzeczywiście po części masz rację bo trzy posty temu napisałem na tyle nieprecyzyjnie że mozna to było odczytać opacznie.
ZZ  nie mają uprawnień ustawowych do tego o czym napisałem (choc też nie jestem do końca do tego przekonany). Jednak znam przykłady komend gdzie ZZ na tyle dobrze współpracują (bez cudzysłowia) z komendantem że mogą w pewien sposób wpłynąć na część środków przeznaczonych na dodatki motywacyjne. A więc w sytuacji gdy chcą zapobiec patologii w ich przyznawaniu moga uzgodnić że na DM może być przeznaczone ("zarezerwowane") mniej środków lub ich przyznawanie nie będzie odbywać sie na zasadzie naciagania i wymyślania zasług. I o to mi chodziło.
pzdr
mario

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 05, 2016, 11:42:30 »
Mam pytanie: czy w Waszych komendach jest wstrzymany dodatek motywacyjny przyznawany strażakom powyżej 9 grupy??
Nie tylko dla odchodzących na emkę ale dla wszystkich ???

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 05, 2016, 11:56:16 »
Gdyby był wstrzymany, to 01 przekazałby

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 05, 2016, 11:56:33 »
W mojej komendzie dodatek motywacyjny jest jak Yeti, każdy o nim słyszał tylko nikt go nigdy nie widział  -_-

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 05, 2016, 11:57:15 »
U mnie to rzadkość dodatek motywacyjny.. Dla odchodzących na emeryturę dopiero 01 przyznaje po 25 latach służby. Teraz nie daje nawet grupom specjalistycznym... Co do tej informacji jakoby nie dawał powyżej 9 grupy to nic nie wiem.

Offline ogon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 05, 2016, 20:45:18 »
Kolega kamo001 chyba dobrze słyszał. Jest to powiązane prawdopodobnie z pismem KG dot. wstrzymania wydawania decyzji personalnych dot awansów, nagród, dodatków itd. Z tego co ja wiem to nie od 9 grupy tylko od 12.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 06, 2016, 08:48:39 »
(...)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2021, 14:07:37 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 06, 2016, 11:53:22 »
Kolega kamo001 chyba dobrze słyszał. Jest to powiązane prawdopodobnie z pismem KG dot. wstrzymania wydawania decyzji personalnych dot awansów, nagród, dodatków itd. Z tego co ja wiem to nie od 9 grupy tylko od 12.
jak nie czytałeś pisma (w zasadzie to 3 pism) to nie pisz głupot bo pół Polski to czyta i pomyśli że to prawda
Zubek daruj sobie, już po pierwszym piśmie tłumaczyłem każdemu po kolei ocb. ALe oni dalej swoje i co ciekawe nie jest to ich wina, to wina części "niemądrych" KM/KP którzy czytanie ze zrozumieniem uznali za zbędną umiejętności a szkodzenie strażakom za niezbędna.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 06, 2016, 12:56:15 »
na temat  interpretacji tych pism można by ze 3 doktoraty oprzeć i nie jest to tylko wina czytających... autor też się moim zdaniem nie popisał prostotą treści

ale wracając do tematu koledzy wyżej niesłusznie wnioskują

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 06, 2016, 19:35:29 »
To moze ktos kompetentny przedstawi wnioski z tych pism. Utnie to niepotrzebne spekulacje...

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 26, 2016, 20:58:49 »
Mam pytanie.

Ile wynosi ( lub jak jest naliczany) dodatek motywacyjny.
Chodzi mi o to ile maxymalnie można tego dodatku otrzymać. :kwit:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dodatek Motywacyjny - wszystko o dodatku.
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 26, 2016, 21:05:09 »
Mam pytanie.

Ile wynosi ( lub jak jest naliczany) dodatek motywacyjny.
Chodzi mi o to ile maxymalnie można tego dodatku otrzymać. :kwit:

Czytaj  :kwit: Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 lutego 2008 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej.