Autor Wątek: Sponsorowanie MDP?  (Przeczytany 7281 razy)

Offline Marcinkiewicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Sponsorowanie MDP?
« dnia: Wrzesień 10, 2007, 20:32:01 »
Koledzy należy za wszelką cenę dążyć aby nasze młode pokolenie przejeło coś od nas... Jeśli chodzi o finanse dla mojej MDP to głównym sponsorem jest Wójt Waszej Gminy którą zawsze reprezentujemy w województwie...

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2007, 20:13:49 »
Zanim podejmę jakąś decyzję z tym tematem - powiedz mi kolego Marcinkiewicz, po co otworzyłes ten temat? Bo jak narazie nie rozumiem

Offline Marcinkiewicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2007, 21:55:35 »
Po to Kolego aby dowiedzieć się jakie formy sponsorowania oraz zdobywania funduszy są w innych Drużynach... Chyba to nie tajemnica skąd można czerpać fundusze na tą formę działalności... No chyba że koledzy fundują za swoje pieniądze wszelkie stroje i szprzęt dla MDP... Jeśli się mylę prosze o zamknięcie tematu ...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2007, 22:03:23 »
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działa nie jest organizacja samodzielną i działa w ramach OSP. Finansowanie również winno odbywać się za pośrednictwem OSP, nieżależnie od tego skąd pochodzą środki finansowe (gmina, środki własne OSP lub pozyskane).
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2007, 22:15:12 »
Spokojnie, ja nie podałem że temat zamknę.
Chciałem tylko abys doprecyzował o czym mamy w tym temacie rozmawiać, bo z pierwszego postu nie rozumiełem twojej intencji. Poza tym dla informacji podam że funkcja moderatora nie wiąże sie tylko z zamykaniem tematów. ;)

U mnie urząd nie chciał kryć MDP przez co druzyna się prawie rozpadła, na razie czekamy aż coś się zmieni.

Offline Marcinkiewicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2007, 20:03:59 »
Oki SenseY...  :rolleyes:
MDP nie jest organizacją samodzielną, ale jeśli chodzi o temat iż zarząd jest na tyle "lewy", że nei interesuje sie drużyną i jest im obojetne czy ta drużyna wygrywa czy tez jej wogule nie ma... Chciałbym udać się do zakładów które są na naszym terenie (dodam iż są to zakłady SEVESKO II) o dofinansowanie drużyny... Jak myślicie czy to dobry pomysł???
Pozdro dla moderatora :]

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2007, 08:20:38 »
Aby występować na zewnątrz w sprawie ew. dofinansowania musisz mieć do tego zgodę/upoważnienie zarządu OSP do występowania w imieniu danej OSP. Ew. dofinansowanie również będzie dotyczyło tej OSP i przekazane na jej rzecz - może być ze wskazaniem na MDP.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline masa998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2007, 19:05:41 »
Drodzy koledzy nie wiecie czy wójt ma jakieś zobowiązanie co do dofinansowania, do zakupu umundurowania dla MDP ???

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2007, 09:26:45 »
Cytuj
Drodzy koledzy nie wiecie czy wójt ma jakieś zobowiązanie co do dofinansowania, do zakupu umundurowania dla MDP
Przykro to mówić ale Wójt niema bezpośrednich zobowiązań w stosunku do młodzieży.
MDP działa w OSP i to właśnie Zarząd w głównej mierze decyduje co zostanie przez Gminę zakupione.
Jeżeli Opiekun MDP ma dużą siłę przebicia w swojej jednostce to uzyska co chce ! a jeżeli nie to kiepsko !
Tyle w temacie Gminy, chociaż nie, może Zarząd wystąpić do Urzędu o pieniądze z pożytku publicznego na różne zamierzone
formy działania MDP - co w żaden sposób niekoliduje z funduszem na straże pożarne w Gminie.

Starym sprawdzonym i nadal w pełni aktualnym są sponsorzy !!!
Na ten przykład... wczoraj robiliśmy OTWP w naszej jednostce - puchary oraz nagrody zakupił sponsor !

Podsumowując - jak młodzież ma prężnego opiekuna to już połowa sukcesu i druga połowa to zrozumienie potrzeb MDP
przez Zarząd jednostki OSP !  :rolleyes:
Pozdro.

sikor

  • Gość
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2008, 13:35:18 »

Cytuj
Podsumowując - jak młodzież ma prężnego opiekuna to już połowa sukcesu i druga połowa to zrozumienie potrzeb MDP
przez Zarząd jednostki OSP !  :rolleyes:
Pozdro.

Trzeba jeszcze mieć dobrego opiekuna :) .My mamy takiego że zawsze z 4 dni przed zawodami ćwiczymy . A o dofinansowaniu czegoś nie będę mówił bo nasz drogi opiekun nawet nie wie że takie coś istnieje i gdyby wiedział to i tk by sie nie starał.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2008, 13:36:03 »
Wystarczy trochę zaangażowania by cokolwiek znaleźć na temat.
http://www.remiza.com.pl/mdp/20/Pieniadze_na_dzialanie_MDP.html - tutaj masz ciekawy materiał nawiązujący do tego tematu.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2008, 14:42:39 »
ja jestem oopiekunem i pieniądze załatwiam przedewszystkim od zarzadu , oraz otrzymuje pewien procent pieniedzy po festynach (oczywiscie moji chłopcy pomagają w organizacjii:) dostaje również pieniądze ze sprzedanych kalendarzy które roznosi MDP oraz szukam sponsorów z pobliskich firm. czesto są to małe kwoty (100-200 zł pomocne przy organizacji ognisk spotkan z innymi MDP) o czasami jak ostatnio kwoty wieksze (2000zł) na zakup dresów dla MDP ale najważniejsze jest aby chodzić i sie tym interesować a nie siedziec z założonymi rekami i byc opiekunem na papierze... pozdrawiam:*
PS;poszukuje naszywki do munduru opiekuna /MDP?? ^_^ :huh: :rolleyes:
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline czymek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Oficjalna Strona OSP Ursus
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2009, 12:44:25 »
Namawiajcie znajomych do przekazania jednego procentu ale nie na związek tylko na konkretną jednostkę później zagadajcie do prezesa czy by czegoś nie dofinansował dla MDP, u mnie takim sposobem mamy krótkofalówki na potrzeby MDP.
Osp Ursus

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Sponsorowanie MDP?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2010, 17:05:54 »
Słuchajcie, a czy Europejski Fundusz Społeczny może coś "odpalić" na MDP? Zbliża się zebranie sprawozdawcze i trzeba by jakiś pomysł rzucić z kąd wziąć kasę na nowe mundury i hełmy/kaski. :kask:

Pisał ktoś kiedyś taki wniosek? :kwit:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30