Autor Wątek: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?  (Przeczytany 85659 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: młody strażak na PSK czy na PB
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 16, 2009, 20:36:01 »
ja osobiście znam taką osobę co jest dyspozytorem po kursie podstawowym i doswiadczenia m a 6 miesięcy!

U nas w województwie nie spotkałem się, a nawet nie słyszałem o tak skrajnym przypadku.
Jest to wbrew przepisom i wszelkim normom.  :kwit:

Offline memer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: młody strażak na PSK czy na PB
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 16, 2009, 20:42:38 »
Stanowisko dyspozytor KP, ukończony kurs podoficerski i 5-letni staż służby.
Podejrzewam, że żaden z Komendantów nie powiesiłby nad sobą topora powierzając tak ważne stanowisko komuś prosto z ulicy!?

Hmm... W mojej komendzie stanowisko to zostało powierzone strażakom zaraz po wstąpieniu do służby (2 strażaków po kursie podstawowym)...  :fiuu:

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: młody strażak na PSK czy na PB
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 16, 2009, 21:38:48 »
tam gdzie ja chce iść do pracy jest tak samo??? dlaczego tak jest. Kto mi odpowie?? czy jak ja cos zawinie to ja odpowiadam czy przełozyny który mnie wsadziłna to stanowisko wiedzać, ze nie mam prawa na nim być? jak to wygląda?

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: młody strażak na PSK czy na PB
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 16, 2009, 21:57:43 »
Grzela  Podaj mi dokladny link, gdzie mogę  przeczytać to, zeby objąć stanowsiko dyspozytroa musze miec kurs podoficesrki i 5 lat służby!

Kol. majki997 Twój wątek zostanie zamknięty jeżeli sam nie zrobisz ze swoimi postami porządku, zgodnie z Regulaminem Forum: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3641.msg113773.html#new
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2009, 22:30:42 wysłana przez Ajax »

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: dyspozytor - jakie wymagania?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 02, 2009, 12:18:25 »
Wg. projektu nowego rozporzadzenia likwidowane jest stanowisko st. dyspozytora a dyspozytora mozna dostac nie jak do tej pory po 4 latach ale po 5 latach, ciekawe czy zmianie rowniez ulega grupa dyspozytora (na ta ze s. dyspozytora czyli z 4 na 5) ? bo podpisane w marcu rozporzadzenie o uposazeniu milczy o zmienie grupy (dyspozytor - 4, st.dyspozyotr - 5), chyba ze wyjdzie jeszcze poprawione rozporzadzenie o uposazeniach zaraz po tym jak zostanie podpisane nowe rozporzadzenia kwalifikacyjne ?

No bo przeciez jak ktoś ma stanowisko st. dyspozytora to przy likwidacji musza go przeniesc na rownorzedne: a dyspozytora jest na 4 grupie a dyzurny stanowiska kieroania na 6. Wychodzi wiec zeby przerzucic st. dyspozyotra na dyspozytora trzeba dypozytorowi podniesc grupe +1 czyli rowna bylemu st. dyspozytorowi.
co sadzicie o tym Panowie dyspozytorzy ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2009, 12:34:15 wysłana przez davcio »

Offline ddjss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: dyspozytor - jakie wymagania?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 03, 2009, 13:32:11 »
Z tego co wiem. Minimum podoficer. Obecnie mam grupę 4, a jak widać bez aspirantki dalej nie pociągnę, bo to maksimum. Jeżeli speedfire uważa, że u niego są takie praktyki, to "jakoś" to musi dotrzeć do 01. Spokojnie można na 4-tą. Moje etapy przejścia "stanowiskowego": miałem od strażaka stażysty 1. młodszego ratownika, potem młodszego specjalisty ratownika, no a teraz dyspozytor. Więc meritum sprawy zamyka się w tym - jak "ktoś" (a wiadomo kto) docenia i faworyzuje ludzi. Ot, to:)
Jestem nieuczciwy i kłamliwy, ale potrafię oszukać tylko siebie samego.

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 03, 2009, 18:20:55 »
Witam! Juz pisałem na ten tematg w ostatnim wątku, ale pojawiła sie nowa sprawa.
Trwają nabory do służby na PSK  oto przykłady:

http://www.szczecin.kwpsp.gov.pl/visitor/?view=praca_preview&chapter=20090311121158  (KP PSP Drawsko Pomorskie)

http://www.szczecin.kwpsp.gov.pl/visitor/?view=praca_preview&chapter=20090403123837   (KP PSP BIAŁOGARD)

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA z dnia 7 sierpnia 2007 roku w sparwie stanowisk służbowych - stanowisko dyspozytora mozę objąć osoba po kursie podoficerskim z 3 letnim doświadczeniem ( okres próbny czyli 3 lata nie jest brany pod uwagę) czyli po 6 latach strazak po przyjęciu do służby wg rozporządzenia moze objąć stanowiko dyspozytora. Wytłumaczcie mi , ALE SENSOWNIE dlaczwego są takie oferty pracy. Czy to jest zgodne z prawe??

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 03, 2009, 18:29:17 »
nabór jest na stanowisko STAŻYSTY!!!. istnieje tam także słowo DOCELOWO - oznacza ono, że możesz być dyspozytorem ale nie musisz. W razie gdyby nie było chętnych na to stanowisko, komendant "zaproponuje" je Tobie, bo przecież byłeś w naborze jako DOCELOWO - dyspozytor.
Czyli na razie będziesz "dymał" jako młody do wszystkiego a jak skończysz wymagany czasokres to możesz zostać dyspozytorem. Proste..... Niestety nie będziesz tutaj mądrzejszy od przysłowiowej kury.....
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 03, 2009, 18:36:01 »
Prawo prawe, a życie życiem.

Mam kolegę, któy zaraz po kursie podstawowym i paru miesiącach jazdy na podziale został przeniesiony na PSK i siedzi tam do dziś. Niedawno zrobił kurs podoficerski. I mimo usilnych prób nie może przenieść się na PB. A na PSK siedzi sam jeden.

Tak więc jakoś ta jasność jaką dostrzegasz robn wcale nie jest dla mnie taka oczywista.

straz98

  • Gość
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 03, 2009, 19:12:38 »
Panowie przyczepiliście się PSK , ale przecież zawsze nabór odbywa się na stanowisko stażysty a docelowe stanowisko to st. ratownik, d-ca zastępu itd. tak to już jest.

Offline masiun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 03, 2009, 19:16:07 »
na moim przykładzie jak już kiedyś pisałem,tuż po ukończeniu stażu(przypadek czasowy) pracowałem na PSK ponad 3 lata jako młodszy technik KP oddelegowany na PSK.nastał wreszcie mój czas-zrobiłem kurs podof. i jestem dalej na PSK na właściwym etacie.oczywiście jako młodszy technik byłem finansowo ładnie w plecy od pozostałych.więc jednak da się!

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 03, 2009, 19:18:36 »
czyli rozumiem WAS, ze treśc naboru moze sobie byc taka jak jest, ale na PSK mogę iśc dopiero po 6 latach pracy  w PSP. Dlaczego komendanci łamią przepisy?? Wszytsko się da ale czy to jest zgodfne z prawem. A jak po kursie pójde do komendant ai powiem, ze ja tam jestem nie zgodnie z roporządzeniem to co wtey będzie?

straz98

  • Gość
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 03, 2009, 19:25:50 »
To wcale nie jest łamanie przepisów i jest zgodne z prawem, kwestia tylko czy człowiek się do tego nadaje czy nie. Na PSK też ktoś musi pełnić służbę, a przyjmując się do straży przy takim naborze wiesz co cię czek ai nie możesz narzekać że miałeś iść do JRG a wylądowałeś na PSK, a służba to nie plac zabaw i trzeba się bawić takimi zabawkami jakie sądla ciebie przewidziane. Jeśli ktoś cię nie oszukuje a tu tego nie widzę to wg mnie jest ok

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 03, 2009, 19:29:03 »
kolego straz90 ale rozumiesz mnie ze to jest łamanie przepisów. ja do konca nie rozumiem dlaczego oni tak robią. Rozumiem Cie ze paiskownica, i ze czloweik sie do tego nie nadaje (ale nie na miejscu takie słowa)  bohaterze. Czy jest ktoś mi wstane wytłumaczyc dlaczego tak jest i czy tak wogole moze byc?

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 03, 2009, 21:00:18 »
Hmm.... a nie bierzecie pod uwagę sytuacji, że stażysta może się lepiej sprawdzać na tym stanowisku niż strażak z kilkunastoletnim stażem ?

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 03, 2009, 21:46:27 »

... objąć osoba po kursie podoficerskim z 3 letnim doświadczeniem ( okres próbny czyli 3 lata nie jest brany pod uwagę) czyli po 6 latach strazak po przyjęciu do służby wg rozporządzenia moze objąć stanowiko dyspozytora.
...chyba kolego źle interpretujesz Rozporzadzenie...wyraźnie pisze: wymagany staż służby - 3 lata, o ile się orientuje to nie ma tam rozbicia na staż i na służbę stałą. "3 letni staż" sie wlicza do czasu służby.

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 04, 2009, 14:33:54 »
kolego  Davcio jeden z ustępów owego rozporządzenia jets nastepujący:
Cytuje
§ 3.
Do wymaganego stażu służby dla określonego stanowiska służbowego nie wlicza się okresu służby kandydackiej.
 WDIZE ZE NIE JESTESCIE MI W STANIE ODPOWIEDZIEC DO KONCA DLACZEGO TAKI NABORY SA ORGANIZOWANE- przykro mi

straz98

  • Gość
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 04, 2009, 15:15:38 »
majki997 ty nie chcesz zrozumieć, trzeba chociażby odróżnić służbę kandydacką od przygotowawczej, jeszcze raz tłumaczę żadna komenda nie ma w regulaminie organizacyjnym w tabeli etatowej stanowiska stażysta, więc nabory prowadzi się na docelowe stanowisko, a na początek musisz dostać stanowisko stażysty bo inaczej nie można. Natomiast docelowe stanowisko i faktycznie wykonywana praca zależy od potrzeb danej komendy i będzie to czasem st. ratownik, d-ca zastępu czy technik albo inspektor itd.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 04, 2009, 16:38:33 »
Cytuj
§ 3.
Do wymaganego stażu służby dla określonego stanowiska służbowego nie wlicza się okresu służby kandydackiej.
 WDIZE ZE NIE JESTESCIE MI W STANIE ODPOWIEDZIEC DO KONCA DLACZEGO TAKI NABORY SA ORGANIZOWANE- przykro mi
Wydaje mi się że należysz do grupy ludzi: jak prawo nie jest po mojej stronie to jest to złe prawo..... Łopatologicznie wręcz zostało Ci wytłumaczone dlaczego tak się robi. Koniec i kropka. Rozpisujący nie dyskryminuje w ofercie nikogo - daje równe możliwości dla wszystkich. Swoje cele także prosto określa - więc czego nie rozumiesz? Idź do tej komendy i zapytaj się w kadrach dlaczego Cię krzywdzą...
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 05, 2009, 14:57:23 »
kolego  Davcio jeden z ustępów owego rozporządzenia jets nastepujący:
Cytuje
§ 3.
Do wymaganego stażu służby dla określonego stanowiska służbowego nie wlicza się okresu służby kandydackiej.
 WDIZE ZE NIE JESTESCIE MI W STANIE ODPOWIEDZIEC DO KONCA DLACZEGO TAKI NABORY SA ORGANIZOWANE- przykro mi

ot kolego majki997 za Toba jeszcze długa droga czytania aktów prawnych...
jak już jestes w tej straży to , żebyś widzał choć różnice pomiedzy służbą przygotowawcza a służba kandydacka !! pomoże Ci w tym strona np. www.google.pl

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 05, 2009, 18:09:24 »
... dlaczwego są takie oferty pracy. Czy to jest zgodne z prawe??
Jak najbardziej zgodne z prawem. Komendant w takiej ofercie od razu informuje, że docelowo (po przejściu całej drogi wymaganej prawem) kandydat będzie zatrudniony na określonym stanowisku, a nie np. w podziale czy biurze - sprawa jasna i klarowna. Np. osobo chętna do służby typowo w podziale nie podejmie tej oferty i nie będzie później przepychanek.  :zle:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 06, 2009, 12:34:46 »
Co wy na to: strazak w służbie przygotowawczej po kursie podstwowym i miesięcznym "przyuczaniu" w systemie 8 godzin na PSK pod opieką doświadczonych dyspozytorów pełni samodzielnie służbę na PSK...(póki co radzi sobie) - wybrany był właśnie w tak zorganizowanym naborze! Poska to piękny kraj... :gwiazdki:

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 06, 2009, 15:06:27 »
postanowiłem zadzwonic do pani kadrowej z jednej komend w której  taki nabór jest w trakcie. Otóż pani mi powiedziała, że po kursie podstawowym znaczy szeregowców będę pracował na PSK jako stażysta czyli inaczej jako p.o. dyspozytor i rozporządzeni a niby na to zezwalają ale ja tego NIE ROZUMIEM.czy to jest normalne ze osoba po 3 miesiecznym kursie BEZ ZADNEGO DOSWIADCZENIA bedzie sobie wstanie poradzic i prawidlowo   zarzadzać powiatem który ma 1600km2 i 70 tyś ludności???

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 06, 2009, 18:22:21 »
a czy uważasz że osoba po 3 miesięcznym kursie ma na tyle wiedzy pożarniczej że może tylko jeździć do śmietników i do traw. a do wypadków czy pożarów dużych obiektów już nie może bo się za krótko uczył???
oprzytomnij troszeczkę i zacznij myśleć nad innym zawodem, bo praca w straży chyba Cię przerasta.
EGO = 1 / wiedza

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 06, 2009, 18:43:21 »
kolego ROBN to chyba ty musisz oprzytomnieć. Nie wiem czy znasz statystyki ale 50% wyjzadów PSP ma do OWADÓW szalejących. a gaszenie śmietnikow tak jak pisałes czy wejscie w aparacie do mieszkania moim zdaniem nie ma filozofii i nie pisz mi ze PRACA STRAZAKA W PODZIALE JEST BARDZO STRESUJACA I ODPOWIEDZIALNA chybapod tym kątem jeżeli myslisz o dostaniu odlezyn  na plecach przez oglądanie telewizji chyba za duzo się na ogladałes amerykańskich filmów. jak jedziesz do zdarzenia nie wiem czy wiesz ale teraz jeżdża pełne obsady wozu wiec jest was 6 osób nie jeden na cały powiat ROZUMIESZ TO BOHATERZE Z PODZIALU KOTREGO PRACA W STRAZY NIE PRZERASTA jak jest was 6 osob to jezeli jeden nie wie czegos lub nie umie zrobic to pozostalo jeszce 5 a na PSK jestes jeden. Jezeli twierdzisz ze jako strazak po kursie szewregowóc mozna pracowac na PSK to wiedze ze ty masz\ dopiero zerowe pojęcie na temat pracy w PSP.