Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?

(1/25) > >>

Marek1982:
Witam!

Tak jak w temacie ;-)

Pozdrawiam

Butel:

--- Cytat: Marek1982 w Wrzesień 06, 2007, 14:02:15 ---Witam!

Tak jak w temacie ;-)

Pozdrawiam

--- Koniec cytatu ---

Czy potrzebujesz uregulowań prawnych ?
Dz.U. Nr 153 z 24.08.2007
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, rozporządzenie z dnia 7 sierpnia 2007 r.
   Rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, maksymalnych stopni przypisanych do poszczególnych stanowisk oraz dodatkowych wymagań kwalifikacyjnych, jakim powinni odpowiadać strażacy na określonych stanowiskach służbowych.
http://www.skpnszz.org/downloads/2007r/Sierpien/d07a85.pdf

masiun:
ja pracuję ponad trzy lata na psk,ponieważ nie posiadam podoficerki musiałem być tam delegowany z operacyjnej jako młodszy technik w systemie 24 godzinnym.i tak problem został rozwiązany.teraz jestem na kursie i dostanę właściwe stanowisko po ukończeniu kursu.jak widać można tak pracować

Butel:
Z powodu braków kadrowych można oczywiście powierzyć obowiązki na określony czas bez odpowiednich kwalifikacji. Nie dzieje sie to wszędzie ale w uzasadnionych przypadkach tak jest, nie zawsze na początku jest to strażak z pełnymi kwalifikacjami, ktoś jednak musi pracować na M/PSK.

Marek1982:
Dzieki za odp.

W moim przypadku pracowalem w PSP 3 miesiące na podziale. Mam stopien str. Od tego miesiąca pracuje na PSK. Dostalem nowy zakres obowiązków i angaż. Zajmowany etat - docelowo st. dyspozytor. Czyli zeby wszystko bylo zgodnie z przepisami powienienem miec przeszkolenie podoficerskie. Czy tak?

Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej