Autor Wątek: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?  (Przeczytany 85658 razy)

Offline Marek1982

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« dnia: Wrzesień 06, 2007, 14:02:15 »
Witam!

Tak jak w temacie ;-)

Pozdrawiam

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2007, 14:15:30 »
Witam!

Tak jak w temacie ;-)

Pozdrawiam

Czy potrzebujesz uregulowań prawnych ?
Dz.U. Nr 153 z 24.08.2007
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, rozporządzenie z dnia 7 sierpnia 2007 r.
   Rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, maksymalnych stopni przypisanych do poszczególnych stanowisk oraz dodatkowych wymagań kwalifikacyjnych, jakim powinni odpowiadać strażacy na określonych stanowiskach służbowych.
http://www.skpnszz.org/downloads/2007r/Sierpien/d07a85.pdf
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2007, 15:54:07 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline masiun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2007, 15:41:33 »
ja pracuję ponad trzy lata na psk,ponieważ nie posiadam podoficerki musiałem być tam delegowany z operacyjnej jako młodszy technik w systemie 24 godzinnym.i tak problem został rozwiązany.teraz jestem na kursie i dostanę właściwe stanowisko po ukończeniu kursu.jak widać można tak pracować

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2007, 15:59:18 »
Z powodu braków kadrowych można oczywiście powierzyć obowiązki na określony czas bez odpowiednich kwalifikacji. Nie dzieje sie to wszędzie ale w uzasadnionych przypadkach tak jest, nie zawsze na początku jest to strażak z pełnymi kwalifikacjami, ktoś jednak musi pracować na M/PSK.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Marek1982

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2007, 16:06:11 »
Dzieki za odp.

W moim przypadku pracowalem w PSP 3 miesiące na podziale. Mam stopien str. Od tego miesiąca pracuje na PSK. Dostalem nowy zakres obowiązków i angaż. Zajmowany etat - docelowo st. dyspozytor. Czyli zeby wszystko bylo zgodnie z przepisami powienienem miec przeszkolenie podoficerskie. Czy tak?

Pozdrawiam

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2007, 16:08:27 »
Dzieki za odp.

W moim przypadku pracowalem w PSP 3 miesiące na podziale. Mam stopien str. Od tego miesiąca pracuje na PSK. Dostalem nowy zakres obowiązków i angaż. Zajmowany etat - docelowo st. dyspozytor. Czyli zeby wszystko bylo zgodnie z przepisami powienienem miec przeszkolenie podoficerskie. Czy tak?

Pozdrawiam
Tak jak najbardziej kurs podoficerski jak najszybciej.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Marek1982

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2007, 16:11:35 »
Butel dzieki za pomoc  :mellow:

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2007, 17:26:57 »
Jak widzisz można ale uciekaj szybko na podoficerkę bo się bedą dziwnie patrzyć na Ciebie z WSKRu :) Pamietaj że musisz mieć 3 lata służby żeby zajmować etać dyspozytora a 5 lat starszego dyspozytora. Chyba, że inne stanowisko a inny etat co często ma miejsce.
Pozdrawiam

Offline masiun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2007, 17:35:30 »
bzdurą jest jeżeli się twierdzi,że po kursie podoficerskim można już zasiąść na sterami PSK,może jeżeli chodzi o etat.ja pracowałem ponad 3 lata jako st.str.mł.technik i sami wiecie jak jest z kursami podoficerskimi.ponadto na takim kursie nic nie nabywa się wiadomości potrzebnych do pracy na psk.moja praca tam wynika z tego iż lubię to co robię i sprawdzam się w tym.kwalifikacje owszem ale gdyby były kursy dla dyspozytorów.a czasami trzeba czekać na kurs sami wiecie ile latek.a co do wskr-u to z nimi nie miałem nigdy problemu i oni ze mną. myślę,że chodzi tu o bezproblemową współpracę a potem kwalifikacje
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2007, 17:39:57 wysłana przez masiun »

Offline masiun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2007, 18:29:52 »
od kiedy wyjechałem na kurs zobaczyłem możliwość awansu a ja poprostu lubię tą robotę i to mi pasuje.od początku służby byłem w jrg na PA a od ponad 3 lat psk więc wiem jaka to praca.i nie narzekam,no może na kasę

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czy szeregowy (str, st.str) może pełnić służbę na PSK?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2007, 22:39:13 »
Witam!
Czyli ogólnie rzecz biorąc - może pracować nawet stażysta, byle by tylko  szybko podnosił <swe> kwalifikacje i nie dał w miedzy czasie "cyca"  -_- Reszta nieistotne. Taka zapchaj>>> dziura  ^_^ Ot, co!
Cytuj
jak widać można tak pracować
PROSTE i tanie...  :wub:
Cytuj
ktoś jednak musi pracować na M/PSK.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2007, 23:40:01 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline kuba_strazak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
dyspozytor - jakie wymagania?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2009, 17:39:27 »
czy żeby zostać dyspozytorem w PSP trzeba mieć ukończoną jakąś szkołę pożarniczą? no i jakie wymagania stawiane są "przyszłym dyspozytorom"?

Offline rapapap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: dyspozytor - jakie wymagania?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:58:24 »
po pierwsze podoficerka, a jeżeli chciałbyś być dyżurnym operacyjnym to aspirantka minimum. Jeżeli chodzi o wymagania to z dnia na dzień większe. Poczytaj forum to zorientujesz się czego od dyspozytorów oczekują informatyk / znajomość języków /  cała reszta co komu wpadnie do głowy , a na koniec dowiesz się , że związki zawodowe nie zgadzają się na podniesienie grupy bo burzy coś tam wg ich mniemania. Jeżeli masz wybór to proponuję zostać na podziale. Jak  raz wdepniesz w psk/msk to już raczej się  stamtąd nie wyrwiesz w dosłownym tego słowa znaczeniu. (ani na podział no i czasami jest też problem spokojnie wyjść do kibla).
nie dyskutuj z idiotami - najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: dyspozytor - jakie wymagania?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2009, 20:37:50 »
na stronie solidarności pan osmycki wyjaśnia czemu te grupy nie poszły i o czasie pracy pisze albo powiem lepiej- bredzi, że niby nas ktoś pytał na jaki system się zgadzamy i to dwa razy, a szkoda słów.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: dyspozytor - jakie wymagania?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2009, 08:44:15 »
p.Osmycki niech zważa na powiedziane i napisane słowa a nie unosi się emocjami - stoicki spokój powinien Go cechować.
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline geniusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: dyspozytor - jakie wymagania?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:45:14 »
Ja już dwa lata prawie na psk i druga grupa. Powodzenia

Offline speedfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: dyspozytor - jakie wymagania?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 20, 2009, 16:51:00 »
Witam wszystkich.
Mam takie pytanie odnośnie otrzymania grupy po ukończonym stażu. Czy należy się grupa 4 czyli dyspozytor jeżeli spełnia się określone warunki. Nadmieniam iż są wolne  etaty na PSK a 01 nagradza funkcjonariusza za zaangażowanie grupą 2-młodszy technik. Jest to prawnie jakoś uwarunkowane.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline axell69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: dyspozytor - jakie wymagania?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2009, 11:37:55 »
Grupa 6 - dyżurny stanowiska kierowania - to ma być w korpusie podoficerskim czy aspiranckim?
Pozdro

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dyspozytor - jakie wymagania?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2009, 12:09:57 »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 12:49:29 wysłana przez grzela »

Offline speedfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: dyspozytor - jakie wymagania?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 26, 2009, 21:26:18 »
Panowie ponawiam swoje zapytanie ?
Jeżeli strażak ukończył służbę przygotowawczą i od 2 lat pracuje na PSK posiadając stopień podoficerski to należy mu się najniższa grupa na tym stanowisku czyli dyzpozytor (4). U nas praktykuję się że taki gość otrzymuję grupę 2 to jest młodszego technika. Moim zdanie to jest żywne robienie nas w ch....
Po pierwsze młodszy technik to stanowisko przeznaczone dla systemu codziennego!
Proszę o radę z góry dzięki.
Pozdrawiam.

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
młody strażak na PSK czy na PB
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2009, 19:30:34 »
Witam! jest organizowany nabór do mojej powiatówki  na dyspozytora. chciałbym się dowiedziec jak wyglada wasza praca  i czy jako mlody to się połapie w tym wszytskim aby cały powiat ogarnąć. gdzie jest lapiej na podziale czy na PSK??? wielkie dzięki za każdą odpowiedź. PZDR

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: młody strażak na PSK czy na PB
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2009, 20:01:54 »
Zgodnie z rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej:

Stanowisko dyspozytor KP, ukończony kurs podoficerski i 5-letni staż służby.

Cytuj
§ 3.
Do wymaganego stażu służby dla określonego stanowiska służbowego nie wlicza się okresu służby kandydackiej.

Trzeba zacząć jednak od PB.

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: młody strażak na PSK czy na PB
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2009, 20:06:12 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: młody strażak na PSK czy na PB
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 16, 2009, 20:16:31 »
Docelowo, czyli po 8 latach wliczając służbę kandydacką.

Podejrzewam, że żaden z Komendantów nie powiesiłby nad sobą topora powierzając tak ważne stanowisko komuś prosto z ulicy!?

Chociaż!!!

Cytat z dzisiejszego Newsweeka art. pt. „112! Proszę czekać…”

Cytuj
Niedawno na dolnym Śląsku spaliła się kamienica. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że jej mieszkańcy przez dłuższy czas usiłowali alarmować o pożarze, dzwoniąc na numer 112. Nie udało się, bo dyspozytor, który trafił tam w ramach wojskowej służby zastępczej, zasnął. Obudziła go dopiero policja.

Trudno powiedzieć, czy tel. 112 obsługiwał na PSK, czy w CPR.

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: młody strażak na PSK czy na PB
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 16, 2009, 20:23:26 »
ale jak się odniesiesz do tego linku co napisałem powyżej. Przypomnę http://www.szczecin.kwpsp.gov.pl/visitor/?view=praca_preview&chapter=20090311121158
ja osobiście znam taką osobę co jest dyspozytorem po kursie podstawowym i doswiadczenia m a 6 miesięcy!