Autor Wątek: Podobaja Mi Sie Strazacy....  (Przeczytany 22874 razy)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 21, 2004, 21:38:34 »
Jeśli chodzi o imprezy strażackie to my np. u siebie robimy - tzw. piknik strażacki. Wstęp dla wszystkich jest wolny.  

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 21, 2004, 21:54:34 »
Witam Malwinka!
Lepszego forum nie mogłaś wybrać!
Tylu adoratorów i Ty jedna! :rolleyes:
Nasuwa mi się taka refleksja, czy powiedzenie "za mundurem panny sznurem" jest jeszcze aktualne i na czasie.
Ja uważam, ze trochę to się zaciera. Jaka jest tego przyczyna? Jeżeli ma ktoś jakąś koncepcje to zachęcam do wypowiedzi. ;)

Pozdrawiam wszystkich!
 

Offline jaa1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 21, 2004, 22:35:21 »
oj Malwinko ;) nieladnie. A co na to Twoj chlopak-oficer PSP :blink: ??Nie pomyslalas, ze moze mu sie zrobic troszke przykro. On sam bedzie siedzial w sobotni wieczor, a Ty w bordowej sukience, gorseciku wiazanym z tylu, w szpileczkach bedziesz plasala z nowopoznanym strazakiem :o .....

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 21, 2004, 22:37:40 »
W odpowiedzi do Piotrekq88.
Bale strażackie zanikają, zanikają i powoli będą jeszcze bardziej zanikać.
Przyczyna:
1. trzeba prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług rozrywkowych,
2. trzeba zapłacić ZAIKS, chyba że mamy orkiestrę z zewnatrz, to Oni płacą,
3. trzeba składać deklaracje CIT, nie każdy to potrafi,
4. jeżeli bal to napewno i sprzedaż alkoholu, trzeba od tego odprowadzić podatek,
5. trzeba przygotować taki bal i zapewnić ochronę, lecz wszyscy chcą sie tylko
   bawić, a kto ma dogladać porzadku?
6. itd ...
dość tych utyskiwań "keep you smiling" tak jak powiedział Piotrekq88 "zawsze sie coś znajdzie".
W moim tłumaczeniu znaczy, znajdzie się sposób na zorganizowanie zabawy.
Zabawy staramy się powiązać z innymi uroczystościami, gminnymi,  powiatowymi, z okazji zawodów strażckich. Zapewniamy ochronę, społeczeństwo się bawi, formalności skarbowe załatwiają inni, słowem sielanka lub jak ktos woli "Happy End".
Oczywiście, tak jak napisał SenseY, wstęp na te imprezy jast wolny.

Offline Malwinka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 21, 2004, 22:40:14 »
Sensey ...a powiedz prosze co to jest PIKNIK STRAZACKI? Co tam sie dzieje na tym pikniku? Pieczenie kiełbasek?  :P Pokazy strazackie? Orkiestra strazacka?
U Was...to znaczy gdzie? Zdradz nam rabek tajemnicy?
Kto to organizuje? :)
Pozdrowionka. :rolleyes:  

Offline Malwinka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 21, 2004, 22:50:08 »
Senior Siara: .... masz racje, cos w tym jest. Jakis czas temu w Rozmowach w toku był taki temat <za mundurem panny sznurem>. Nie wiem czy to przypadek czy swiadome działanie...ale wystepowało tam dwoch strazakow, niezwykle przystoinych i z klasa...niejaki aspirant i kapitan PSP.
Pobili na głowe wszystkie inne słyzby mundorowe...ogladałam wtedy ten program z przyjaciołkami i byłysmy zgodne. Strazacy wypadli najlepiej...cos maja w sobie. jakis urok czar.... :rolleyes:
Znow sie rozmarzyłam.... :D  

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 21, 2004, 22:54:01 »
Zgadzam się z SeniorSiara, Malwinka nie mogła znaleźć lepszego forum ... a może jednak mogła .... wybrała nasze, STRAŻACKIE, powinniśmy byc dumni.

To co powiedział Senior Siara "za mundurem panny sznurem" ma jeszcze rację bytu. Nasza sympatyczka, Malwinka, jest tego przykładem. W naszej miejscowości gdy występujemy w mundurach, można zauważyć "ogniki" w oczach kobiet i dziewczyn.

Offline Malwinka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 21, 2004, 23:01:06 »
Do <jaa1> czyli Grzesia. Musze Cie rozczarowac Grzesiu miły :) Nie mam chłopaka strazaka...oficera PSP i nikt nie bedzie tesknił za mna w sobotni wieczor . Choc ta perspektywa mi sie podoba... teskniacy za Malwinka strazak siedzi przy kominku w sobotni wieczor.... :D
Masz bogata wyobraznie :P ale to tez czasami mozesz wykorzystac....- polecam w sprzyjajacych warunkach :) z własciwa osoba.
Poplasałabym sobie ...same nozki mi sie rwa do tanca. :rolleyes:  Chłopaki...co z tymi balami strazackimi?

Offline jaa1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 21, 2004, 23:10:04 »
Droga Malwinko, czy to nie Ty powiedzialas:"...Kuzynka mojego chłopaka - oficera PSP...".
Strazak siedzac  w sobotni wieczor i wyczekujac Mlwinki, moze   z tesknoty poszukac sobie jakiegos innego obiektu zainteresowania, takze nie jest to chyba zbyt interesujaca perspektywa.

Offline Malwinka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 21, 2004, 23:10:57 »
STRASZAK....wow ...ale ty jestes madry.Te 6 punktow....ktore napisałes...te ZAIKS, te deklaracje CIT...pierwszy raz o tym słysze...az tyle problemow aby sobie potanczyc troszeczke?  ;)
CARPE DIEM...cieszcie sie zyciem, chwytajcie dzien chłopaki...zycie jest krotkie :)  

Offline Malwinka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 21, 2004, 23:17:48 »
Mojego byłego chłopaka :D takie jest zycie Grzesiu....i toczy sie dalej. Pozdrawiam

Offline Malwinka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 21, 2004, 23:20:27 »
I tak mam ochote wybrac sie na tance ;)  

Offline Malwinka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 22, 2004, 00:00:33 »
Jaa....nie bedzie odpowiedzi na priv...i nie bedzie nr gg.  :angry:
Zepsułes mi humor... zazdrosny czy co?  :angry:  

Offline jaa1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 22, 2004, 00:43:38 »
Na pewno nie zazdrosny, a humorkow nie psuje ot tak sobie. Poprostu chcialem wyjasnic pewna niescislosc, bo nieladnie jest klamac oficersckich, grzecznych, kulturalnych, gentelmenskich strazakow.
Z wyrazami szacunku ten (nie)kultularny.

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 22, 2004, 00:53:09 »
Straszak ma w 100% racje. Nawet straży rzuca się kłody pod nogi.
Oczywiście prawo sobie, a my sobie:
- ZAIKS, rzadko bywa w remizach.
- Nie robimy biletów, tylko zaproszenia dla sponsorów - kto zasponsoruje ten przychodzi (jak w kosciele, „co łaska, ale nie mniej niż 50zł)
- Deklaracja CIT - nie bierzemy rachunków to i nie ma deklaracji  ;)
- Sprzedaż alkoholu - zawsze może jakaś wódeczka stać w lodówce.
- Ochrona - który z kolegów po kilku "głębszych" nie czuje się ochroniarzem.
Inna sprawa, jeżeli jest to impreza plenerowa, wtedy trzeba o wszystko zadbać.

Czy zabawy będą istnieć? - Myślę, że tak, dopóki są tacy zapaleńcy i miłośnicy tematu jak foumowicze, tak długo będą bale, zabawy, festyny.

A tak na marginesie muszę powiedzieć, że takie zabawy, i festyny cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców miast, (co roku na organizowanym w naszej remizie balu sylwestrowym bawią się lekarze, urzędnicy z pobliskiego 130 tysiącznego miasta, a zabawa trwa do 9 rano).

Zachęcam wszystkich do organizowania imprez; jest to świetne doświadczenie i możliwość podreperowania budżetu.
Pozdrawiam serdecznie!
 

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 22, 2004, 12:39:34 »
Ty jaa1 jesteś naprawdę zazdrosny, a to bardzo, bardzo  zła cecha.
Malwinka powiedziała, że podobają jej się strażacy, więc pozwól jej samej wybrać, nie swataj Jej.
Jej marzeniem i pragnieniem jest być na balu strażackim, a jeżeli się czegoś bardzo pragnie, to, to się spełnia.
Być może podczas balu trafi ją strzała Amora  i wybierze .... strażaka ochotnika.
Dlaczego chłopak-oficer PSP ma siedzieć samotny w sobotni wieczór, niechaj rozpali ogniem prawdziwej miłości serce swej wybranki.
Choć jego służba polega na gaszeniu pożarów, taki pożar (serca) zostanie jemu wybaczony.
 

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 22, 2004, 12:44:57 »
A swoją drogą jak pomyślę, ....w bordowej sukience, ... sznurowanym z tyłu gorseciku, .... szpileczkach, o ho, ho, ... słodkie marzenia.
Pozdrowienia dla Malwinki  za to, że wniosła trochę odmienności w to forum, czyż nie tak.
 

Guest

  • Gość
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 22, 2004, 14:04:35 »
Dziekuje Straszaku...bede Ci wdzieczna do koncza moich chwil za te słowa otuchy :) i wsparcia...

Offline Malwinka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 22, 2004, 14:07:56 »
I rowniez dla Ciebie Straszaku serdeczne pozdrowienia :)  

Offline Przyszły Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
    • http://www.kingoftheroad.prv.pl
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 22, 2004, 15:10:07 »
Cytuj
Cytuj
Mili państwo czy Wy otwieracie jakiś kącik towarzyski?
Przesadzasz !!!  :D  ;)

Każdy w tym forum może sobie założyć temat jaki chce, najwyżej zostanie wykasowany  :)
Zadałem tylko pytanie kolego.Malwinko a żołnierze z elitarnych jodnostek też Cię pociągają?

Offline Malwinka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 22, 2004, 15:34:33 »
Przyszły Strazaku ... nie. :angry:  Nie znam zadnego zołnierza z elitarnych jednostek i nie interesuje sie nimi. Podobaja mi sie jedynie strazacy :rolleyes:

I pamietam jeszcze ten kacik towarzyski ;) wiec sie miej na bacznosci ... :D  

Offline jaa1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 22, 2004, 16:00:31 »
Kolego straszaku, mylisz sie myslac, ze jestem zazdrosny. Zgodze sie z Toba ze to bardzo zla cecha, ale troszke mnie nie zrozumiales. Tak czy inaczej zycze Wam  wszystkim udanych i niezapomnianych balow strazackich, spedzonych u boku milej osoby. Dzien strazaka juz tuz, tuz.... Tobie Malwinko w szczegolnosci, mam nadzieje ze Twoj humor ulegl poprawie od wczoraj, a Twoje samopoczucie na balu bedzie wysmienite :rolleyes:  

Offline Malwinka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 22, 2004, 16:14:11 »
Jaa ...dziekuje za troske...ale wiesz co...nie lubie Cie :angry:
Ciesz sie zyciem Kolego i rowniez wybierz sie na bal. :)
Bedziesz miał lepszy humor... poczujesz wiosne...i wogole swiat stanie sie piekniejszy. Szczerze polecam.

Offline jaa1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 22, 2004, 16:25:07 »
Na bal sie z pewnoscia wybiore. Wiosne juz poczulem, ciesze sie zyciem.....
A bynajmniej nie mam do Ciebie animozji, no ale coz, zycie jest okrutne...

Offline Malwinka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podobaja Mi Sie Strazacy....
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 22, 2004, 16:32:27 »
OK :P Piekna mamy dzis pogode...w sam raz na spacerek :rolleyes: