Pożarnictwo > Profilaktyka, prewencja

Czynności z zakresu ochrony ppoż

(1/2) > >>

skdz:
Witam!
Koledzy specjaliści proszę o pomoc w kwestii interpretacji jakie to są "czynności z zakresu ochrony ppoż"? Jako pracodawca opracowałem sam Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z rozporządzneim MSWiA czyli wywiązałem się z obowiązku wynikającego z art. 4 ust. pkt.7 ustawy o ochronie ppoż  a strażak mi ja kwestionuje bo nie ma podpisu osoby która ją opracowała jest mój podpis jako pracodawcy - bo ja ją opracowałem. Z tego wynika że muszę tylko zapłacić jakiejś firmie lub strażakowi żeby on mi te instrukcję uznał? Przecież art. 8 ustawy o ochronie ppoż mówi że korzystanie z usług ppoż jest dobrowolne- a to jest mój obowiązek taką instrukcje zrobić!

andreks:
Witam
Podzielam Twoj pogląd dot. instrukcji, nie musi jej opracowywac zaden specjalista ppoż , moze to zrobic kazdy, takie są przepisy. Proponuje odwolac sie od decyzji, jezeli taka został wystawiona wobec Pana.
Pozdrawiam

Adonis:
Tak nie dokońca, prosze poczytać Ust.o ochr. p.poż. Art.4 ust 2b

andreks:
Witam!
Nie ma Pan racji kwestia uprawnien o których mowa w ustawie art. 4 ust. 2b dotyczy tylko tych osób którm pracodawca powyrzył w zakresie obowiązków prowadzenie spraw ochrony przeciwpożarowej w zakładzie.
Instrukcję bezp. pozarowego zgodnie z rozporzadzeniem MSWiA opracowuje wlaściciel, zarządca lub użytkownik obiektu - nigdzie nie jest napisane ze musie posiadac jakies specjalne kwalifikacje!!!

skdz:
Witam dziękuję za odpowiedzi. Czytając art. 4 ustawy widzimy że w ust.1 są wymienione "obowiązki" właścicela w celu zapewnienia ochrony ppoż budynku obiektu. W ust. 1a czytamy, że za realizację "obowiązków z zakresu ppoż" odpowiedzialny jest własciciel. Czyli w art 1 są wymienione "obowiązki" czy  "czynności"?
W ust 2b natomiast czytamy że "czynności w zakresie ppoż" w zakresie "obowiązków z zakresu ppoż" wykonują osoby wymienione w 2a (czyli posiadające wyższe wykształcenie i i szkolenie specjalistów) i powinny posiadać conajmniej wykszt. średnie i kurs inspektorów. O co tu chodzi???? :huh:
W 2a napisane jest o "czynnościach z zakresu ppoż polegających na zazapobieganiu powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożaru" a w 2b o "czynnościach wyłącznie w zakresie wynikającycm z ust. 1 czyli obowiązków właściela"
Hmm, chciałbym dojść do tego o co tu chodzi bo mnie to zaintrygowało. Ja już sam nie wiem kto jest kto i co może. Czy dla Was to jes jasne? CZy chodzi o dowolność interpretacji w zależności od jasności danego rozumu? Czy jest tak trudno określić co kto może a czego nie może?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej