Autor Wątek: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..  (Przeczytany 22413 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
przypomniało mi się.....
przecież obecny skład KG był przed mianowaniem KW, nie wierzę że ludzie będący Komendantami Wojewódzkimi nie wiedzieli o takich rzeczach, o tych problemach. Przecież ich z księżyca nie wzięto, tylko jak to się teraz dumnie rozgłasza są fachowcami. Czyli co, jak byli KW to nie byli fachowcami? Nie wiedzieli o takich sprawach?
Poprzedni skład pracował pewnie nocą i w piwnicach żeby takie "ustawy" nie wyszły za szybko  :wacko: :wacko: :wacko: pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Mnie natomiast bardzo interesują następujące sprawy:

1. czy w związku z tym, że łącznie z nowym kierownictwem komendy wszyscy zgadzają się co do skandalicznej jakości rozporządzenia obecne kierownictwo dokonało już niezbędnych korekt w systemie zarządzania jakością, który miał gwarantować najwyższą skuteczność procedur stanowienia przede wszystkich takich projektów jak to rozporządzenie,
2. od kiedy toczą się  formalne postępowania i jakie są ich wnioski w celu wyjaśnienia kompromitacji, w stosunku do osób odpowiedzialnych, pozostających w służbie na wysokich stanowiskach?

Jeżeli ktoś ma wiedzę na powyższe tematy, śmiało proszę się podzielić. Jeśli na oba pytania odpowiedź jest negatywna, proszę nie przywoływać na razie credo Komendanta.
Jeśli natomiast jest odwrotnie, pierwszy napiszę przepraszam.

W moim mniemaniu oba powyższe kroki są obiektywnym warunkiem naprawy sytuacji. Czyli odsunięcie osób, które się nie sprawdziły i utworzenie systemu który da większą szansę, że szybkie kroki nowelizacyjne nie powtórzą historii poprzednika. Takie działania są z pewnością w gestii obecnego i poprzedniego kierownictwa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2007, 09:50:37 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Do Pana Osmyckiego

Odpowiedź podam na Pana post później.

Chciałbym tylko nadmienić, iż pod względem wypowiedzi jako Rzecznika KG, zdał Pan egzamin na piątkę. Bo rolą rzecznika jest odpowiedź nie na temat i bardzo wymijająca. Co ma piernik do wiatraka? My jesteśmy nieroby w oczach Pana Roberta bo za dużo siedzimy na forum. Za to Pan z pewnością pracuje od 5.00 do 23.00 a po pracy siada Pan jeszcze na pół godzinki na forum. Wiemy doskonale, że to forum kole Was w oczy. Mam tylko nadzieję, że Pana misja tam gdzie Pan teraz jest skończy się pod koniec roku, a wtedy może się spotkamy i zobaczymy, czym oprócz gównianego gadania jeszcze może się Pan pochwalić...

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Pan Osmycki napisał, że ma odwagę pisać tu na forum podając swoje nazwisko i imię. Długo się nie odzywa, może ktoś mu zabronił, albo nie ma juz odwagi odpowiedziec na kilka  (w tym moich) pytań. Pewnie niebawem będzie pisywał ale juz pod pseudonimem. Jaką formę swoich postów wtedy obierze  ???

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Witam!
P.Robert od <zawsze> tak... i grzecznie Tu pisze  ^_^ Co do meritum spr. Popieram pszemka!!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
my tu sobie gadu dadu... a w komendach dalej nic nie mozna kupic... legalnie oczywiscie. z tego co wiem firmy protestują, ale na niewiele sie to zda. gorzej bedzie jakw ramachprotestu nie bedą dawać do certfikacji swych wyrobów... wstarczy,ze przeczekaja do końca roku... i co wtedy powie pan kg... fosa z ustawy modernizacyjnej weżmie w łeb...

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
znam już kilka firm, które ze względu na bardzo duże koszty przeniosły (odroczyły) badania na przyszły rok.
Z tego co wiem Deva, Haix, Jolly jak na razie nie planują dostosowyania swoich wyrobów do głupich wymogów nowego rozporządzenia, także bye bye dobry sprzęt...

Co do innych, to terminy badań dostępne są w I kwartale 2008.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2007, 07:13:08 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 10, 2007, 09:23:14 »
http://wiadomosci.onet.pl/1602712,11,item.html

co wy na to????kolejne urozmaicenie naszego zawodu.....

Właśnie o <tym> Tu mówimy...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2007, 11:45:28 wysłana przez Ajax »

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
wczoraj było spotkanie w kg z producentami sprzetu p-poż. komendant szrama powiedział ,ze wszystko jest ok, nie ma zagrorzenco do realizacji zakupów... no bo józefów wnioski przyjmuje na ...dopuszczenia i jest ich juz 135.... ciekawe ile lat potrwa az wszystko dopuszczą...
czy ktoś wie jakie były tam ustalenia, wskazania co do zakupów?
bo na stronie kgpsp to takie lakoniczne...opowiesci...

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2007, 16:52:43 »
panowie jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ,że.... o kasiurę!!! :wacko:
bo nic innego nie przychodzi do głowy : jak firmy potraciły certyfikaty to teraz będą się biły o nowe, a nie będzie kto pierwszy, tylko kto da więcej hihi. :wacko:
takie małe czarnowidztwo

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Ciekawy wątek ale śmiech mnie pusty ogarnia jak czytam, że projekt przygotowywany był od jesieni 2003 do jesieni 2004 a tu mamy jesień 2007 - no widać, że nawet spokojne tempo pracu, jak i najwyższe normy i przygotowanie dokumentu przez specjalistów różnej maści nie uchroniło Nas - strażaków przed wpadką.
Obecna sytuacja, wiąże się z dla mnie z chęcią utrzymania CNBOP przy "życiu".
Osobiście po latach służby w różnych mundurach stwierdzam, że trzeba zmienić albo formy badawcze przez CNBOP albo ośrodek badawczy, bo co to za peleryna przeciwdeszczowa przez którą się "leje".
Może wreszcie weszły by na rynek polski dla polskich strażaków środki ochrony indywidualnej dostępne w krajach na zachód od nas - z dopuszczeniami niebędącymi dopuszczeniami CNBOP? Wyszłoby nam strażakom to na zdrowie.

Offline ktk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 18, 2007, 12:49:03 »
panowie jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ,że.... o kasiurę!!! :wacko:
bo nic innego nie przychodzi do głowy : jak firmy potraciły certyfikaty to teraz będą się biły o nowe, a nie będzie kto pierwszy, tylko kto da więcej hihi. :wacko:
takie małe czarnowidztwo
I tu właśnie jak kolega zauważył bardzo słusznie jest pies pogrzebany. Chodzi oczywiście o grubą kasę, a nie o "tą ruderę CNBOP" co to się ośrodkiem badawczym mieni-CENTRUM NAUKOWO-BADAWCZE!!!. Tu oczywiście nie chodzi o ludzi z CNBOP, którzy zapewne mają wiedzę w dziedzinie, którą się zajmują (wielokrotnie przewyższającą średnią w PSP), ale ta cała niemożność, skostniała państwowa struktura, nawyki i zaszłości czy w końcu brak zwykłej konkurencji z rynkiem powodują, że trzeba podpierać się przepisami, które samemu się pisało ..........ale po rozlicznych konsultacjach oczywiście z tzw. ludźmi z branży (to taki odpowiednik towarzystwa na poziomie ochrony przeciwpożarowej).
Jak się tak temu wszystkiemu przyjrzeć dokładnie to ciągle te same gęby się tam kręcą i naciągają kwity na swoją stronę. Teraz jest moda jak widzę po komunikatach by pod przykrywką różnych stowarzyszeń wciskać kity biednemu Komendantowi, co to wiele pojęcia nie ma jak to się w rozporządzeniu lody kręci.
Nowe czasy, a nazwiska ciągle te same specjalistów z branży i duchy byłych komendantów, dyrektorów i innych specjalistów.
W przypadku certyfikatów zgodności wydawanych w oparciu o nie wiadomo co (WBO- wielki uśmiech) jawnie tworzono monopol na pewne rozwiązania, potem zamówienie z wolnej ręki na parę milionów. I co? Wszystko zgodnie z prawem chociaż właściwie nic nie było zgodnie z prawem?
A teraz szykuje się to samo. Im dłużej czytam to rozporządzenie tym większą kolekcję nazwisk autorów sobie tworzę i wydaje się, że naprawdę jest to dobry materiał dla specjalnej komisji by to zbadała.

By pokazać i zobrazować mechanizm weźmy np.: str. 152 sorbenty (bo tylko 1 strona i nie trzeba się rozwodzić zbytnio).
Zrobimy tu krótki rozbiór logiczny:
Podział, oznaczenie i znakowanie – wszystko tu pięknie.
A teraz parametry. I tu się zaczynają oczywiście kwiatki.
Granulacja > 0,3 mm – dopuszczamy do tortu firmę S….c.
Zdolność pochłaniania oleju opałowego lekkiego >80% - tniemy głównego konkurenta f. S….c, bo ten ma póki co w kwitach 78 do 80.
Sposób postępowania ze zużytym medium – temat lansowany oczywiście przez firmę …..

Metoda pomiaru zdolności pochłaniania – lejek m. Westinghouse’a – prosta bo taką może CNBOP zrobić. Tylko po co skoro każdy producent sorbentu uniwersalnego to robi???

Ale dociekliwy strażak spyta jaki jest sens mierzyć chłonność oleju w sorbentach do kwasów, zasad czy substancji łatwo zapalnych………No to dlaczego nikt tego nie zauważył. A no bo pewnie parametry pisał inżynier z …. a wstęp teoretyczny robił naukowiec z…..

A zezłoszczony strażak spyta, po co badać coś co jest już zbadane. Dlaczego nie bada się innych typów sorbentów. Czy to przez niedopatrzenie czy może literatura w tym temacie nazbyt skromna ?

I tak można by eseje o każdej pozycji – zapewniam! Za każdą stroną łąka kwiecista.

PS. Do Pana R.
Pytanie brzmiało „A może odpowie pan sensownie dlaczego to rozporządzenie musiało zostać zatwierdzone w Brukseli. Czy dlatego może, że to taki gniot?! „
Nie chodziło o podstawę prawną jak pan opatrznie zrozumiałeś bo tą doskonale znam. Chodzi o sensowne powody bo chyba obaj dobrze wiemy, że nie chodzi tu o skośne kieszenie w ubraniu specjalnym - by tracić parę lat czasu. Wydaje mi się, że może nieopatrznie, ale Pan ciągle złej sprawie  służysz, albo …………..i tu może sobie Pan dopisać co zechce.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2007, 12:54:06 wysłana przez ktk »

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
ktk------ masz całkowita rację, tak jest z każdym asortymentem z rozporządzenia.
P.S. Pan R.S. już tu nigdy nie odpisze.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2007, 19:18:16 wysłana przez woj-tek1 »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Witam po dłuższej przerwie  :mellow:

To jest dowód na niemoc ludzką wobec rządzących. Robią jak chcą...

Oto nowe rozwiązanie KG na problemy ze świadectwami... nieoficjalnie dowiedziałem się, że problem został rozwiązany w taki sposób, iż firma która wygrała przetarg na odzież specjalną ma pierwszeństwo w CNBOP na uzyskanie świadectwa... pytam na jakiej podstawie i w oparciu o jakie przepisy???

Wydanie świadectwa: średnia cena świadectwa ok. 10000 PLN ! netto !!!! ZGROZA. Skoro jak ktoś pisał jest już 139 wniosków to kalkulacja jest prosta 1 390 000 PLN ... lub więcej.
W Niemczech również odzież musi przejśc dodatkowe badania HUPF. Ale tam badania może wykonać dowolna jednostka certyfikacyjna posiadająca akredytację ! W Polsce mamy monopol w postaci CNBOP. Dziwię się producentom, że nie skarżą USTAWY do Trybunału, ponieważ monopolizacja w Polsce jest zabroniona...


Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
 No a jak wygra firma w przetargu nie na odzież specjalną tylko np. na maski , sygnalizatory?
 co wtedy. Na pewno nie ma problemu? Po prostu nie wepchnie się bez kolejki i strażacy nie dostaną nowych np. masek, że o zakupach do 14 tys euro nie wspomnę.  Skoro jak pisze BRAVEHART KG dostrzega problem ze świadectwami to powinni coś o tym napisac na swj stronie, a nie tylko to, że nie ma problemów. Z pewnością jakaś firma to zaskarży i CNBOP będzie wtedy oddawać kasę za świadectwa. Tylko po co było jeść tę żabę?

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 30, 2007, 23:04:43 »
brevehart -niestety nie potwierdzsie to co mówisz.  w łodzi deva wygrała przetarg na us-y, ale jakos nikt ich w pierwszej kolejności nie chce przebadac...dlaczego ...? bo to ponoć obca firma.nieoficjalnie wienm ,ze świadectwo ma już... wus brzeziny ale nie startuje w przetargach (włascicielem tej firmy jest zosp rp ) narazie. więc oni stana siemonopolistą.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 01, 2007, 09:02:46 »
UWAGA UWAGA UWAGA !!!

Troszkę z innej beczki ale dotyczy odzieży specjalnej.

Ze wzglęgu, iż mam już tutaj swój mały kącik dotyczący znajomości odzieży specjalnej a ten temat jak zdążyłem zauważyć wrze i mówi się głównie właśnie o tym sprzęcie mam newsa dotyczącego odzieży specjalnej i tego w jaki sposób KG oraz CNBOP chroną nas przed waliwym sprzętem.
Jak już mówiłem i słusznie zresztą o czym za chwilę się przekonacie, CNBOp jest samotworem KG i wzajemnie, którzy nie potrafią nam zagwarantować odpowiedniej jakości sprzętu.
Dowód, który przedstawię za kilka zdań, poświadcza to nad czym pracowałem od dosyć dawna i dotyczy fimy, która robi wszystkich w konia i do tego robi to bezkarnie przed oczyma KG oraz CNBOP, ponieważ proceder trwa od 2004 roku i jak do tej pory tylko kilka osób w Polsce postanowiło z tym walczyc niczym z wiatrakami.
Przejdę do sedna sprawy:

Otóż KM PSP w Warszawie zorganizowała przetarg na zakup 240 szt. odzieży specjalnej, gdzie rating był 0% parametry techniczne oraz 100% cena. Przetarg wygrała firma, która naruszyła wielkorotnie wszelkie zasady morlane oraz przekroczyła ramy bezpieczeństwa i jak będziecie mogli zauważyć KM nic z tym chyba nie mza zamiaru zrobić. O szczegółach możecie przeczytać tutaj:
http://kmpsp.inf.sgsp.edu.pl/przetarg/spec_prot_1.pdf

Trochę tego jest ale wszystkich zainteresowanych odzieżą specjalną zapraszam do lektury, bo to prawdziwa zgroza.
I proszę zdać się na moją wiedzę i przypuszczenia, iż nie jest to nagonka jednego producenta na drugiego, bo dowody są oczywiste. Szkoda tylko, że cały czas odzież feralnego producenta trafia na rynek.

Informację, tę zamieszczam także ze względu na moich kolegów, jako przestroga oraz tych niedowiarków, którym od dosyć dawna podrzucam gotowe rozwiązania dotyczące zakupu odzieży, którzy niezbyt przychylnie odbierają moje sugestie.


Offline ktk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 01, 2007, 10:03:11 »

Informację, tę zamieszczam także ze względu na moich kolegów, jako przestroga oraz tych niedowiarków, którym od dosyć dawna podrzucam gotowe rozwiązania dotyczące zakupu odzieży, którzy niezbyt przychylnie odbierają moje sugestie.


A jakie to są te Twoje rozwiązania bo jestem niezwykle ciekawy.

PS. A tak swoją drogą to Pan Jerzy Kamiński bardzo dociekliwy jest i metody pracy opanował wyśmienicie. Szkoda, że z tej kreciej roboty nic dla strażaków dobrego nie wynika.
Ale my mamy także w pamięci całą dekadę (tak prawie całe 10 lat jak by może ktoś zapomniał) poświęconą na jego durne pomysły z ubraniami specjalnymi popularnymi (USP), które nie spełniały żadnych norm i wtedy było ok. (i kosztowały aż 400zł).
Ma rację co do Mileny. Ale jemu niestety zależy tylko na władnej d.... a nie na strażakach. A sprzyja temu totalne nieuctwo i nieznajomość tematu wśród osób, które za to odpowiadają. I zespoły powoływane doraźnie (ta nowa zaraza w psp) połączone z konsultacjami ze zz tego nie poprawią.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 01, 2007, 10:30:44 »

Informację, tę zamieszczam także ze względu na moich kolegów, jako przestroga oraz tych niedowiarków, którym od dosyć dawna podrzucam gotowe rozwiązania dotyczące zakupu odzieży, którzy niezbyt przychylnie odbierają moje sugestie.


A jakie to są te Twoje rozwiązania bo jestem niezwykle ciekawy.

PS. A tak swoją drogą to Pan Jerzy Kamiński bardzo dociekliwy jest i metody pracy opanował wyśmienicie. Szkoda, że z tej kreciej roboty nic dla strażaków dobrego nie wynika.
Ale my mamy także w pamięci całą dekadę (tak prawie całe 10 lat jak by może ktoś zapomniał) poświęconą na jego durne pomysły z ubraniami specjalnymi popularnymi (USP), które nie spełniały żadnych norm i wtedy było ok. (i kosztowały aż 400zł).
Ma rację co do Mileny. Ale jemu niestety zależy tylko na władnej d.... a nie na strażakach. A sprzyja temu totalne nieuctwo i nieznajomość tematu wśród osób, które za to odpowiadają. I zespoły powoływane doraźnie (ta nowa zaraza w psp) połączone z konsultacjami ze zz tego nie poprawią.

Sory ale nie kapuję o co Ci chodzi. Ale wybaczę Ci bo widzę, że jesteś tu nowy i pewnie nie zdążyłeś przeczytać wystarczającej ilości postów na temat odzieży specjalnej !
Tak masz rację Pan Kamiński pewnie dba w 100% o swój tyłek - ale odpowiedz mi na pytanie dlaczego KG i CNBOP oraz inne upoważnione jednostki kontrolne nic w tej sprawie nie zrobiły?
Szkoda, że w Twojej wypowowiedzi tak mało jest na temat winowajcy.

Niepotrzebnie sortujesz atak w moim kierunku. Specjalnie zamieściłem tę informację w tym poście aby pokazać m.in. Panu Osmyckiemu jak to CNBOP jest potrzebne w naszym kraju. A, że nie potrafisz czytać między wierszami, to Twój problem.
Pytasz o moje rozwiązania??? Moje rozwiązania większość z obecnych tu kolegów olewa i zachowuje się podobnie ja Ty. Przykład: Jakiś czas temu próbowałem przekonać kolegów, iż ubrania koszarowe wykonane z impregnowanej bawełny lub z poliestru, to kompletny niewypał... przedstawiłem w czym tkwi problem.. po czym spotykałem odpowiedzi, które wracały do punktu wyjścia.

Przyznam Ci jedno, dużo wiesz na temat Pana Kamińskiego w przeciwieństwie np. do mnie a na pewno do innych strażaków, z których większość ledwo potrafi wymienić nazwy firm a co dopiero ich właściciela i jego poczynania z ostatnich 10 lat....

Offline ktk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 01, 2007, 11:23:22 »
Cytat: BRAVEHEART
Sory ale nie kapuję o co Ci chodzi. Ale wybaczę Ci bo widzę, że jesteś tu nowy i pewnie nie zdążyłeś przeczytać wystarczającej ilości postów na temat odzieży specjalnej !
Do kolegi BRAVEHEART

Oczywiście nie chciałem Cię obrazić, jak i zresztą nikogo na tym forum. Nie po to chyba ono w końcu jest?!
Nie jestem na bieżąco z wątkami na forum stąd zadałem pytanie jakie są twoje pomysły na temat ubrania specjalnego i tylko tyle. Byłaby to ciekawa wypowiedź odniesiona np do zapisów w nowym rozporządzeniu.

Ja osobiście uważam, że w PSP powinny występować tylko:
1. odzież ochronna
2. mundur (umundurowanie) zwany jako wyjściowy.

I tyle, a reszta te koszarówki, kds-y i berety to jedna wielka bzura. A widział kto KG lub jakiegoś generała w berecie? Niestety jest temat tzw. mundurówki - i jest on raczej nie do przeskoczenia, stąd te bzdury popierać będzie większość strażaków.
Serdecznie pozdrawiam kolegę


« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2007, 11:47:24 wysłana przez ktk »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 01, 2007, 11:34:13 »
No Problem ktk :)

Przyznam, że trochę zaskoczyła mnie Twoja wypowiedź, bo przeglądałem poprzednie posty w tym temacie i całkiem niezłego kopa dałeś P. Osmyckiemu :) (już masz plusa).

Masz pewnie rację jeżeli chodzi o taki podział umundurowania o jakim wspominałeś, ale z drugiej strony po co w 40 stopniowym upale mam jechać do pożaru np. trawy w Ubraniu specjalnym. W mundurze galowym też raczej nie da rady :)
Dlatego moim zdaniem idąc za wzorem krajów zachodnich, także w Polsce powinniśmy stosować ubrania koszarowe tylko i wyłącznie z Nomexu a jeśli nie ma aż tyle kasy to należy skorzystać z tańszych ale dobrych rozwiązań, np. Protex M (modakryl z bawełną), o którym pisałem już milion razy. Ponadto uważam, iż kategorycznie nalezy przyjrzeć się konstrukcji ubrania koszarowego, wyrzucić z niej te śmieszne kamizeli a na chłodne dni stosować bieliznę termoaktywną, która jest tańszym ale lepszym rozwiązaniem niż to dotychczasowe.

To tak pokrótce, bo zaraz mod stwierdzi, że nie na temat.


Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 04, 2007, 19:53:11 »
do... BRAVEHEART
Podobno Kg pracuje nad zmianami w rozporządzeniu mundurowym dot. asortymentu i należności, czy to prawda? Bo może pracują tylko nad sprawa sortów.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 05, 2007, 13:43:19 »
do... BRAVEHEART
Podobno Kg pracuje nad zmianami w rozporządzeniu mundurowym dot. asortymentu i należności, czy to prawda? Bo może pracują tylko nad sprawa sortów.

Nic mi na ten temat nie wiadomo ani oficjalnie ani nieoficjalnie :(

Jeżeli KG nad czymś pracuje, to znaczy, że nie wyciągnęli wniosków z błędów pracy ich poprzedników, mimo iż ich krytykowali i nie przyznawali się do tego trolstwa, które podpisał  min. Kaczmarek. KG znów robi coś za plecami...

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 10, 2007, 08:10:04 »
Tak więc tamat upadł - a szkoda. Pan Osmycki stwierdził zapewne, że z chołotą rozmawiał nie będzie... albo KG czeka jaki będzie wynik wyborów. A mówili mi, że PSP nie jest upolitycznione .. ble

A oficjalnie nic na temat nowych prac nad nowelizacją ustawy nie słyszałem !

Idąc jescze dalej nawiązałem kontakt z kilkoma producentami i jeżeli nad czymś PSP pracuje, to nikt ich o zdanie nie zapytał.


Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 10, 2007, 20:39:14 »
jest już jedna jaskółka, a mianowicie świadectwo dopuszczenia Nr 1 z CNBOP - to na ubranie specjalne z Brzezin.
W związku z tym Pozwolili sobie (Brzeziny) zareklamowac się we  wszystkich komendach i poposyłali reklamę z chęcią sprzedaży, ze sczegółowymi wyliczeniami. A co mają zrobić inni producenci?? Moze nigdy nie dostaną takiego swiadectwa albo bardzo późno. Jak się w CNBOP udało zrobić próbę deszczową bez urządzenia do takich badań? Jak ktos wie to piszcie.