Służba > Związki Zawodowe

Składki związkowe.

(1/5) > >>

bojan:
Pisałem już w innym poscie, że rola zwiazków w tej chwili skupia się wyłacznie na ściąganiu skałdek i klepaniu wszystkiego co władza im podsunie. Pare lat temu kiedy przewodniczacym Floriana był  Pan Kołodziński( bo nie będe ukrywał że należe do tego związku) organizowane były róznego rodzaju spotkania, protesty. U mnie w jednostce był parę razy. Była pomoc w rozwiązywaniu problemów. Może to nie jest wielki problem(ale ogólnokrajowy) że jesteśmy pomijani w podwyższeniu grupy ogólnie, ale wedle innych stanowisk, uwazam to za pogarde wobec dyzurnych mniejszych jednostek. Więc do kogo mamy sie zwracać jak nie do zwiazków, ja z doswiadczenia wiem że związki moga dużo zdziałać, jezeli tylko chcą. A patrząc na poczynania obecnego kierownictwa ZZ na szczeblu krajowym jak i wojewódzkim tych chęci nie widać. Zadnych spotkań, inicjatyw, konsultacji ze strazakami. Ja od 3-4 lat takich  nie pamietam. Więc samo sie nasuwa jak w tytule.

Geddeon:

--- Cytat: Amigo w Sierpień 21, 2007, 18:12:53 ---Dwanaście lat na PSK i dziesięć w ZZ niewiem ile by mi musieli podnieść w grupie żeby zwróciły mi się składki.
--- Koniec cytatu ---

Człowieku ! Ja jeżdżę samochodem(-ami) 20 lat i chyba musiałbym Maybacha kupić i najlepiej jakby mi go walec przejechał  żeby mi się składki z OC i AC zwróciły.... ^_^
Jeżeli składki na działalność związkową traktujesz jako inwestycje to faktycznie się lepiej wypisz i zainwestuj w jakiś Fundusz lub może coś na Giełdzie Papierów Wartościowych....

A tak poważnie: to składki idą na utrzymanie i prowadzenie organizacji związkowych a co gorzej np. Solidarność musi odprowadzać niezły procent od składek do Zarządu Regionalnego (taka franczyza..;) )
Więc takich argumentów nie używaj....

mario:
Geddeon - we Florianie w organizacji terenowej nie zostaje nawet złotówka! Wszystko jest przekazywane dla ZW i ZK. Co wg mnie jest totalnym nieporozumieniem bo w nagłych wypadkach (np pogrzeby) sprawia że nie ma nawet kasy na kwiaty.
Chociaż trzeba nadmienić, że  składki Florian ma o połowę mniejsze niż NSZZ Sol - 0,5% (a nie 1%)!

piotr998:

--- Cytat: mario68 w Sierpień 25, 2007, 07:58:22 ---... we Florianie w organizacji terenowej nie zostaje nawet złotówka ... w nagłych wypadkach (np pogrzeby) sprawia że nie ma nawet kasy na kwiaty.
--- Koniec cytatu ---
Jeżeli taki przypadek miał miejsce to była to tylko czyjaś nieudolność, a nie sposób dystrybucji kasy związkowej.

mario:
Oj, miał miejsce....
Może to nie jest kwestia nieudolności ale braku dobrej woli ZarzWoj, który może "rzucić" parę groszy ale nie zawsze chce ...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej