Autor Wątek: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48  (Przeczytany 14559 razy)

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 23, 2007, 21:37:04 »
24/48 czy 24/72 czy też 12/24 12/48 co za różnica?? Przepracować i tak trzeba określoną liczbę godzin (normatyw). Obecny system jest lepszy ponieważ biorąc wone ma się 5 dni przerwy. a to 12/24/12/48 jest nieporozumieniem - dwa razy więcej papierów, zmaiana nocna oczywiście będzie musiała wykonywać zadania służb owe całą noc :). Ten ostatni system ma jeden ale za to ogromny plus tj. MNUSTWO NOWYCH STANOWISK Pozdrawiam

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 23, 2007, 22:40:16 »
jutro zabiorę głos w tej dyskusji i mam nadzieję, że przeciwnicy systemu 24/72 zrozumieją, że jest to najlepszy system z punktu widzenia dobra służby ;)

Czekamy z niecierpliwością  ^_^
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2007, 22:46:08 wysłana przez Butel »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 23, 2007, 23:32:01 »
Cytuj
[/24/48 czy 24/72 czy też 12/24 12/48 co za różnica?? Przepracować i tak trzeba określoną liczbę godzin (normatyw). Obecny system jest lepszy ponieważ biorąc wone ma się 5 dni przerwy. a to 12/24/12/48 jest nieporozumieniem - dwa razy więcej papierów, zmaiana nocna oczywiście będzie musiała wykonywać zadania służb owe całą noc . Ten ostatni system ma jeden ale za to ogromny plus tj. MNUSTWO NOWYCH STANOWISK''

Wszystko OK.
Ale najbardziej mnie denerwuje (czytaj wku....wia) podejście typu ''Obecny system jest lepszy ponieważ biorąc wone ma się 5 dni''.
Ja jestem zwolennikiem 24/72 i wielokrotnie argumentowałem to.
Proszę pomyślcie o PSP , a nie tylko o własnej dupie :huh:
 Lang  wierzę w Ciebie ,przekonaj ich ^_^
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2007, 23:52:54 wysłana przez tomstrazak »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 24, 2007, 07:24:55 »
Obecny system jest lepszy ponieważ biorąc wone ma się 5 dni przerwy. a to 12/24/12/48 jest nieporozumieniem - dwa razy więcej papierów, zmaiana nocna oczywiście będzie musiała wykonywać zadania służb owe całą noc

Jak czytam coś takiego to "ch..j mnie strzela". Jest to typowy roszczeniowy i egoistyczny głos w dyskusji przedstawiciela części Podziału Bojowego. Niestety jeszcze na podziale są ludzie do których nie trafiają żadne argumenty albo inaczej - którzy upierają się przy swoich ograniczonych argumentach. Bo jeśli jedynym argumentem za nie wprowadzeniem (hipotetycznie!) systemu czterozmianowego jest pięć dni wolnego to ja "podziękował" za taką dyskusję.
A potem się dziwimy, że biuro nas nie lubi skoro słyszy takie teksty.
To nic że są normatywy, dobro służby, konieczność "zgrania się" zastępu - Liczy się pięć dni wolnego a nie roz...lony grafik służb!

Tylko 4 zmiany! 24/72 a nie 12/24/48 bo tez go uważam za poroniony, chociaż patrząc z punktu widzenia naszych szefów to on rzeczywiście byłby najlepszy.

Lang czekamy niecierpliwie na Twój głos!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 24, 2007, 15:55:56 »
coś tam napisałem, ale mi znikło :(
muszę niestety spadać od klawiszy, ale obiecuję, że jak tylko znajdę trochę więcej czasu, to popełnię jakiegoś obszerniejszego posta w tym temacie

co do wyższości systemu 24/72 nad 12/24,12/48, to powiem wam, że teoretycznie pracuję w tej chwili właśnie w takim systemie, ale praktycznie dogadaliśmy się ze wspólnikami i nieoficjalnie dygamy 24/72 - dla pracodawcy nie ma to znaczenia absolutnie żadnego, a dla nas jest tak lepiej - nikt się nie wychylił, ponieważ mamy wszyscy w miarę dobrze poukładane w główkach - to uwaga do kolegi, który dał mi ostatnio minusika :)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 24, 2007, 16:36:43 »
jestem zdziwiony niepokojem kolegów, że do akcji będą jeżdzić w 4 osoby. Panowie ja od 10 lat do akcji wyjeżdzam zazwyczaj w składzie 3 osobowym- stan zmiany 13 osób--takie sa realia w jednostkach tego typu?
Jeśli chodzi o rodzaj służby- Wiadomo by było aby płacili za nadgodzxiny ale wbijmy sobie do naszych główek że jest tyo niemozliwe.
U mnie w komendzie wychodzimy na 40 godzinny tydzień pracy przy 3 zmianach. Swobodnie możemy przejść na 4 zmiany i w żadnym wypadku nie zakłóci to toku służby. jeśli 4 zmiany to czy 12 czy 24 godziny. I tu zdania są podzielone. Ci co dojeżdzają woleli by 24 zas ci na miejscu 12 (więcej chętnych którzy nie mają drugiej robótki)
Pozdrawiam

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 24, 2007, 17:09:38 »
jestem zdziwiony niepokojem kolegów, że do akcji będą jeżdzić w 4 osoby. Panowie ja od 10 lat do akcji wyjeżdzam zazwyczaj w składzie 3 osobowym- stan zmiany 13 osób--takie sa realia w jednostkach tego typu?
ok ale podaj kat komendy, statystykę zdarzeń z 3 ostatnich lat i pogadamy czy realia zmiany 13 osobowej są adekwatne do zagrożeń wystepujących na terenie powiatu pozdr

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 24, 2007, 18:32:14 »
kat.3, wyjazdów rocznie około 1000---takich komend w kraju jest bodaj najwięcej.
Wiem że jest to zbyt mały stan ale na najbliższą 10latkę nic i nikt tego nie zmieni

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 25, 2007, 19:06:50 »
Witam ja pracuję w tym systemie i nienarzekam :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 25, 2007, 19:57:08 »
Witam ja pracuję w tym systemie i nienarzekam :)
Ale chyba nie w straży!
Napisz dokładnie, gdzie taki system funkcjonuje i komu to pasuje.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 25, 2007, 20:14:14 »
Cytuj
....Panowie ja od 10 lat do akcji wyjeżdzam zazwyczaj w składzie 3 osobowym....
Oki, który to samochód wyjazdowy? do czego jeździsz nim?
EGO = 1 / wiedza

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 25, 2007, 20:34:02 »
Witam ja pracuję w tym systemie i nienarzekam :)
Cytuj
Ja pracuje 12/48 i jest fajnie
To w końcu w jakim systemie pracujesz??
No ale na pewno nie w straży sądząc po tym :
Cytuj
a czy jeżeli kończę szkołę średnią w kwietniu 2008 czy mogę pisać śmiało podanie o przyjęcie czy  jest możliwość przyjęcia w trakcie nauki  średniej  ?
Nadmienie że z tego co czytałem o tej punktacji to mam 19 pkt.
-medyczny,
-udokumentowane OSP,
-zawody OSP,
- uprawnienie na agregaty od 1kw,
-szkolenie osp,
 tu pytanie drugie nie posiadam prawka ale chyba nie jest wymagane??
Proszę o fachową pomoc.
Pozdro
W każdym temacie jest dobry, ale czasami można zgłupieć,
raz tak:
Cytuj
Ja sądzę że najlepsze są Koszarówki z "MILENY"
a za jakiś czas tak:
Cytuj
ja mam z mileny i w kroku pękają i przecierają się na nogach
Ocenę pozostawiam Wam.
Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 25, 2007, 20:42:10 »
OSP MILICZ - musisz chyba nam napisać gdzie pracujesz bo stajesz nam sie tu niewiarygodny :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2007, 20:49:57 wysłana przez mario68 »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:03:43 »
            Witam wszystkich,  ale widzę ze co nie którzy użytkownicy tego forum, jak i moderatorzy są niedowierzający, bardzo wnikliwi  i bardzo mocno trzeba ich przekonywać, więc odpowiadam wam na pytanie pracuję w Wojsku Polskim w jednym z największych składów chemicznych w Polsce a dokładnie jestem dowódcą zmiany Wojskowej Straży Pożarnej ale etatowej (nie mylić z nieetatową-gdzie u nas mamy tą samą ustawę co PSP podlegamy pod nią czyli chodzi mi o to  szybsza emerytura dodatki służbowe itp.) również obsługujemy teren miasta MILICZA gdzie na miejscu jest PSP i OSP-Którego jestem naczelnikiem lecz jednak tak dużo u nas się dzieje że my też wyjeżdżamy na pomoc PSP i jest nam z tym dobrze - posiadamy dobry sprzęt agregaty, pilarki, motopompy i dużo innego potrzebnego sprzętu ponieważ jak zaznaczyłem jesteśmy jednostką chemiczną.
           Odpowiadam także na pytanie pewnego kolegi co napisał ze do psp chciałbym się starać więc chciałbym do Wrocławia a już mówię czemu ponieważ ja lubię jak coś się dzieje i lubię pomagać ludziom a w takim dużym mieście jak we  Wrocławiu na pewno znajdzie się miejsce dla mnie.

Więc drodzy koledzy pracuję w systemie 12 godzinnym jest nas 24 chłopa i każdy ma coś tam dodatkowego ja również ciągnę drugi etat i nikt nit narzeka.

Pozdrawiam i mam nadzieję ze dobrze wytłumaczyłem wam o swojej osobie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2007, 09:05:17 wysłana przez OSP MILICZ »

brescii

  • Gość
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:11:21 »
Witam!!
Mam pytanko do kolegów zawodowców chodzi o to czy potrzebują do PSP do Wrocławia jeszcze ludzi do pracy i pytanie drugie mam kolegę który bardzo dobrze się zna na pożarnictwie i chciałby się przyjąć do PSP Wrocław ma zrobiony kurs na urządzenia energetyczne powyżej 1KW, kurs ratownictwa medycznego z KSRG, przynależność do OSP udokumentowaną od 12 lat i od 9 lat bierze aktywny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych lecz tu jest problem jak jest u was z prawem jazdy bo on nie posiada wcale, i drugi problem jest następujący w kwietniu kończy szkołę średnią czy warunkiem przyjęcia jest ukończenie szkoły czy przyjmą go jak pokaże zaświadczenie ze szkoły ze mu tyle zostało nauki proszę o fachową poradę.
Pozdrawiam.
  A ten post kogo dotyczy???
Cytuj
a czy jeżeli kończę szkołę średnią w kwietniu 2008 czy mogę pisać śmiało podanie o przyjęcie czy  jest możliwość przyjęcia w trakcie nauki  średniej  ?
Nadmienie że z tego co czytałem o tej punktacji to mam 19 pkt.
-medyczny,
-udokumentowane OSP,
-zawody OSP,
- uprawnienie na agregaty od 1kw,
-szkolenie osp,
 tu pytanie drugie nie posiadam prawka ale chyba nie jest wymagane??
Proszę o fachową pomoc.
Pozdro
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2007, 09:14:08 wysłana przez brescii »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:15:43 »
To pytanie dotyczy mojego kolegi ze zmiany :) Ale mam pytanie do was po co to śledztwo prowadzicie ?? i do kolegi BUTEL- jak jesteś taki wnikliwy to przyjrzyj się dobrze moim postom poczytaj je to tam jest napisane ze pracuję w wojskowej straży pożarnej a to że napisałem ze z mileny są dobre i potem że nie to chodziło mi o to że są dobre ponieważ dobrze leżą na ciele  a złe pod tym względem że przecierają się w kroku po prostu trzeba uważnie czytać.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2007, 09:17:53 wysłana przez OSP MILICZ »

brescii

  • Gość
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:19:24 »
Cytuj
a czy jeżeli kończę szkołę średnią w kwietniu 2008 czy mogę pisać śmiało podanie o przyjęcie czy  jest możliwość przyjęcia w trakcie nauki  średniej  ?
Nadmienie że z tego co czytałem o tej punktacji to mam 19 pkt.
-medyczny,
-udokumentowane OSP,
-zawody OSP,
- uprawnienie na agregaty od 1kw,
-szkolenie osp,
 tu pytanie drugie nie posiadam prawka ale chyba nie jest wymagane??
Proszę o fachową pomoc.
Pozdro
[ /quote] Jak kolegi ze zmiany to ile on ma lat???
To pytanie dotyczy mojego kolegi ze zmiany[ /quote]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2007, 09:21:04 wysłana przez brescii »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:25:16 »
kolega ma 29 lat jeszcze jakieś pytania?? bo zaczyna się to robić chore  :angry:
Nie wiem o co wam chodzi nie jestem na tym forum od dziś i po co pode mną dołki kopiecie??
Jestem Gasiorem takim jak każdy z was i ochotnikiem i zawodowym ale wojskowym więc w czym problem???????????

brescii

  • Gość
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:31:05 »
a czy jeżeli kończę szkołę średnią w kwietniu 2008 czy mogę pisać śmiało podanie o przyjęcie czy  jest możliwość przyjęcia w trakcie nauki  średniej ????
Nadmienie że z tego co czytałem o tej punktacji to mam 19 pkt.
-medyczny,
-udokumentowane OSP,
-zawody OSP,
- uprawnienie na agregaty od 1kw,
-szkolenie osp,
 tu pytanie drugie nie posiadam prawka ale chyba nie jest wymagane??
Proszę o fachową pomoc.
Pozdro
 
Sorki  może nie napisałem tego mam uregulowany stosunek do służby wojskowej kategorię A i służyłem w wojskowej straży pożarnej  na lotnisku
To teraz moje pytanie jak można odbyć wcześniejszą służbę wojskową bez skończenia szkoły średniej,no chyba że robisz szkołę wieczorową??? 
To pytanie dotyczy mojego kolegi ze zmiany

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:35:44 »

[/quote] To teraz moje pytanie jak można odbyć wcześniejszą służbę wojskową bez skończenia szkoły średniej,no chyba że robisz szkołę wieczorową??? 


Jaką "wcześniejszą służbę wojskową" z jaką "szkołą średnią" ?? czy ty byłeś kiedyś w wojsku co ty wypisujesz chłopie???
Byłem normalnie w wojsku jak skończyłem szkołę zawodową.






brescii

  • Gość
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:38:09 »
a czy jeżeli kończę szkołę średnią w kwietniu 2008 czy mogę pisać śmiało podanie o przyjęcie czy  jest możliwość przyjęcia w trakcie nauki  średniej ????
Nadmienie że z tego co czytałem o tej punktacji to mam 19 pkt.
-medyczny,
-udokumentowane OSP,
-zawody OSP,
- uprawnienie na agregaty od 1kw,
-szkolenie osp,
 tu pytanie drugie nie posiadam prawka ale chyba nie jest wymagane??
Proszę o fachową pomoc.
Pozdro
  To kogo ten post dotyczy??? Napisałeś że kolegi to dlaczego nie napisałeś ze kolega sie stara tylko ze Ty sie starasz i piszesz w pierwszej osobie??? [/quote] 
Sorki  może nie napisałem tego mam uregulowany stosunek do służby wojskowej kategorię A i służyłem w wojskowej straży pożarnej  na lotnisku
  a teraz to coś tu nie rozumiem jak można wcześniej skończyć wojsko bez szkoły średniej.Albo coś ściemniasz.Co do wypowiedzi z koszarówkami to fakt zrozumiałem o czym mówisz!
To pytanie dotyczy mojego kolegi ze zmiany :) Ale mam pytanie do was po co to śledztwo prowadzicie ?? i do kolegi BUTEL- jak jesteś taki wnikliwy to przyjrzyj się dobrze moim postom poczytaj je to tam jest napisane ze pracuję w wojskowej straży pożarnej a to że napisałem ze z mileny są dobre i potem że nie to chodziło mi o to że są dobre ponieważ dobrze leżą na ciele  a złe pod tym względem że przecierają się w kroku po prostu trzeba uważnie czytać.
Pozdrawiam
to teraz tak konczysz szkołę w kwietniu 2008 a jednocześnie pracujesz w WSP???
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2007, 09:41:34 wysłana przez brescii »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:45:48 »
Kolego faktycznie nie byłeś chyba w wojsku Normalnie można skończyć wojsko bez szkoły średniej rozumiesz????????????? Normalnie  zeby odbyć wojsko to trzeba mieć średnie???
 He he "jak można skończyć wcześniej wojsko bez średniego?"- ha ha ha ha !!!!

Lepiej już nie pisz takich głupot.
dobra nie chce mi się z tobą gadać
Pozdrawiam

brescii

  • Gość
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:51:59 »
Są kursy wojskowe, ale tylko wojskowe w cywilu nie są honorowane, słyszałem że w przyszłości maja coś zorganizować ale jak na razie są to plany. bo MON z KG nie może się dogadać chyba chodzi o pieniądze haha.
Kolego wcale tak nie jest właśnie jest już porozumienie i ratownicy szkolący sie w WSP kurs w PSP jest Honorowany
A tu odpowiedź dla kolegi jak byłem w WSP jak szedłem do woja powiem ci tak byłem w OSP już jakis czas i skończyłem szkołe poszłem do WKU i na ochotnika do woja a jak idziesz na ochotnika to wybierasz se jednoskę i Wybierasz mówisz ze chcesz służyć w WSP bo to kochasz i takie tam to napewno cie dadzą a jeszcze jak masz prawko na ciężarowe to napewno i idziesz a potem możesz się starać o zostanie jak jest taka możliwość ja już pracuję w WSP jako d-ca zastępu 2,5 roku i nie narzekam do PSP mi się nie wybiera mam tam dobrze a i tak wyjeżdzamy na miasto i okolice bo mamy porozumienie z PSP a u nas pali sie czesto i jest dużo wyjazdów.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!
no dobrze nie musisz juz nic pisać,rozumiem że uciekasz już od odpowiedzi!Wychodzi na to iż ściemniasz,gubisz się już w swoich wypowiedziach,nie będę już tego komentował,pozostawiam to innym użytkownikom forum!Ale śmieszne jest to Twoje stwierdzenie gdzie uważasz że to ja napisałem że można odbyć wojsko bez szkoły średniej,dobrze wiesz o czym mówię a celowo zmieniasz temat aby odwrócić uwagę od Twoich wypowiedzi cytowanych przez moją osobę...Śledztwo nikt nei prowadzi żadnego śledztwa...A co do Twojego stażu na forum to o niczym to nei świadczy...Pozdrawiam!!!Miłego dnia i sorki jezeli Cie czymś uraziłem jak to mówią w służbie ojczyźnie!

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 26, 2007, 20:22:22 »
Witam Myślę ,ze podejmując decyzje który system jest lepszy trzeba wziąśc też pod uwagę to że przy systemie 12h więcej razy jeżdzić bedziemy do pracy a to co niektórym w tym i mi nie bedzie już pasowało i bedą musieli odejsć ja mam do jednostki 40km w jedną strone 80 km w dwie koszta wzrosną a przenosic sie nie chce bo tam gdzie jestem mi pasuje .Robiłem już w systemie12/24/12/48 w WSP jak OSP MILICZ i zapewniam was ze stracimy na tym chociaż między innymi odpadnie mozliwosć odpoczynku czegoś takiego w tym systemie nie ma ,ale to tylko taka moja sugestia .pozdr.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 26, 2007, 21:11:15 »
Witam!
Pracowałem w wszystkich możliwych w SP systemach - chyba, że ktoś "nawiedzony", coś kolejnego wymyśli ^_^.
Obecnie - jak już w innym wątku pisałem 24/72 i zdecydowanie mi to jak i wielu kol. odpowiada! Szczególnie teraz w SK. Jest to chyba najbardziej optymalny ze wszystkich system zmianowy, a tłumaczyć dlaczego nie mam zamiaru. Kto tak trochę pracuje chyba wie?
Krótko nt.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.