Autor Wątek: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock  (Przeczytany 13063 razy)

Offline danielhad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 06, 2007, 22:01:23 »
Jest szansa zobaczyć to nagranie? Udostępnijcie;... bojówkę 33.85s muszę zobaczyć!
Pozdrowionka

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 10, 2007, 14:56:56 »
Proszę o link z filmem OSP Drzewce ;p podobno na gminnych zrobili 31 s. bylem w plocku i slyszalem ich rozmowy z jakims gosciem z PSP, dla mnie szok :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2007, 14:59:45 wysłana przez fokusmok998 »
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline kriss77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 11, 2007, 12:19:15 »
Dzięki za dobre słowa o mojej OSP Drzewce. Filmik z naszą bojówką z MP będzie niebawem do pobrania z www.jutrzenka.szu.pl
Ogólnie mogę stwierdzić, że organizacja zawodów pozostawia wiele do życzenia. Jak na zawody krajowe to organizatorzy dali ciała prawie na całej linii. Na szczęście poziom sportowy był we właściwym miejscu i to zatarło pozostałe niedostatki.   

Offline matthus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • OSP Kończyce Wielkie
    • OSP Kończyce Wielkie
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 11, 2007, 19:19:36 »
dla mnie szok bedize tylko wtedy gdy robili to zgodnie z regulaminem... bo tylko dlatego nie chce mis ie w to wierzyc... kiedy abedzie filmik chce to zobaczyc....

Offline kriss77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2007, 20:25:45 »
Według mnie nie ma się do czego przyczepić. Rozrzucenie, łączenie smoka, nakładanie kluczy, środki w górze, do końca łączenia rota przy pompie, ba nawet odejście roty dopiero po zanurzeniu linii ssawnej. Zresztą sami ocenicie jak będzie filmik.

Offline matthus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • OSP Kończyce Wielkie
    • OSP Kończyce Wielkie
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 15, 2007, 00:00:26 »
obejrzałem filmik przed chwilą... nie rozumie... motopompa odpalana jest na rozrusznik, ale ssawna super jestem w szoku i pelen podziwu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2007, 00:09:03 wysłana przez matthus »

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 15, 2007, 00:14:16 »
system łączenia linii ssawnej rewelka tylko dlaczego nie były używane klucze :huh: jeżeli sie mylę to proszę mnie poprawić ale na filmiku nic tam nie widać

Offline matthus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • OSP Kończyce Wielkie
    • OSP Kończyce Wielkie
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 15, 2007, 00:24:13 »
to przyjzyj sie uwaznie ja najpier na forum napisalem ze ich nie bylo ale jak ogladalem filmik jzu gdzies 10 raz to je zauwazylem naprawde sa sam w to na poczatku nei wierzylem wow

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 15, 2007, 00:32:46 »
masssakra koledzy chyba nic innego nie robili tylko od rana do wieczora ćwiczyli  ^_^  jednym słowem siwy dym :wacko:

Offline matthus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • OSP Kończyce Wielkie
    • OSP Kończyce Wielkie
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 15, 2007, 00:40:46 »
no chyba tak... wielki respect dla nich...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2007, 09:46:45 wysłana przez matthus »

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 15, 2007, 11:12:04 »
masssakra koledzy chyba nic innego nie robili tylko od rana do wieczora ćwiczyli  ^_^  jednym słowem siwy dym :wacko:

To nie jest tylko kwestia wyćwiczenia tego. Podam Ci przykład, ssawno robimy  w takim samym czasie jak i OSP Drzewce 12-13 s z wrzuceniem, ale calośc wychodzi nam w 38-39 s. Jeżeli ma sie motopompe dobrą, 2 rota nie czeka tyle na wode, u nas niestety juz wyciskamy z tej pompy co sie da i nadal czeka sie na wode.  Chyba nie trzeba nikomu na tym forum tego tlumaczyc,jak ważna jest sprawnosc pompy, bo tu sami strażacy, prawda:)
Ale chyle czoła przed ekipą z OSP Drzewce, i gratuluje obrony tytułu:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 15, 2007, 15:40:51 »
Widocznie na krajówce kluczy nie bylo a to przyspiesza troche ssawne ,gratulacje dla 2 roty goscie musza byc sportowcami posiadajac takie przyspieszenie (dogonili  1 rote) :wacko:

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 15, 2007, 16:38:39 »
Klucze były i moim zdaniem wszystko było zrobione zgodnie z regulaminem... zresztą na filmie klucze widać dokładnie...

Była na tych zawodach napewno co najmniej jedna dużo lepsza pompa...



P.S. Większość strażaków z OSP Drzewce to z tego co się orientuje piłkarze więc niema się co dziwić że szybko biegają...

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 17, 2007, 15:24:08 »
W czasie zawodów stałem obok operatora tej kamery i wszystko było zgodna z regulaminem (klucze, odpalanie pompy), uwaga mam co do smoka - leżał na węzach ssawnych a wg reg. cały sprzęt leży na podeście itylko klucze mogą leżeć na innym sprzecie, ale cóż podobno i tak im nie poszło bop na gminnych mieli 31 z hakiem....Gratulacje

Offline kriss77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 17, 2007, 19:07:28 »
Janosik! Przeczytaj jeszcze raz uważnie regulamin i napisz w którym miejscu zabrania się stawiania smoka na ssawnikach?

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 18, 2007, 20:10:22 »
Ta bojówka to naprawdę rewelacja, jednak Panowie popatrzcie jaką długość mają węże tłoczne. Jeżeli byłyby regulaminowe wyglądało by to trochę inaczej po rozwinięciu. Moim zdaniem na zawodach rangi krajowej to akurat powinno się sprawdzać. U nas z takimi węzami nie miał bym co robić nawet na powiatowych, to by nie przeszło.
Pozdrowienia dla Kija z 2 roty.

Offline kozirozi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 18, 2007, 23:59:09 »
Dopiero dzisiaj miałem chwile żeby oglądnąć kasete z zawodów - Drzewce gratulacje za I miejsce ale gdyby chłopaki z Żelaznej nie dali ciała na środku ssawnych myślę ,że oni cieszyliby się z tego miejsca. Jeszcze raz gratki.     
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2007, 00:05:10 wysłana przez kozirozi »

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 19, 2007, 08:11:46 »
strazakg  - wydaje mi się, że nie masz racji, może być tak, że węże są na pograniczu regulaminu np 19,60 i już będzie to tak wyglądało...
 

Offline kriss77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 19, 2007, 08:32:33 »
Nie bądźcie śmieszni i nie szukajcie dziury w całym! Trzeba by było być idiotą aby na krajowych skaracać węże wiedząc, że sędziowie na bieżąco prowadzili weryfikację sprzętu. Były odmierzone 19,5 m odcinki i było widać gołym okiem długość odcinków. Zresztą sędziowie weryfikowali skrupulatnie cały sprzęt. Mierzyli średnice prącownic, sprawdzali kompletność sprzętu, a nawet czy druzyny nie mają powycinanych uszczelek. Wszystkie odcinki tłoczne mamy dokładnie po 19,52 m. 

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 19, 2007, 09:01:37 »
Panowie nie bądźcie śmieszni. Rozwińcie sobie węże o długości 19,6 a sami zobaczycie jak wyglądają na płycie boiska przygotowanego do zawodów.
Mimo to i tak chylę czoła dla chłopaków za taki wynik.

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 19, 2007, 10:17:35 »
jak sędziowie mierzą węże na zawodach? długość z łącznikami (kłami) ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 19, 2007, 11:37:40 »
Janosik! Przeczytaj jeszcze raz uważnie regulamin i napisz w którym miejscu zabrania się stawiania smoka na ssawnikach?
Zawodnicy układają sprzęt na podeście w dowolny sposób, klucze do łączników mogą leżeć na innym sprzęcie (z wyjątkiem motopompy).
Smok ma leżeć na podeście (wyjątkiem są tylko klucze).
Jak widać na filmie smok leży z kluczami na wężach ssawnych.

Drugą linie gaśniczą buduje rota II w następujący sposób: przodownik roty zabiera z podestu prądownice oraz odcinek węża W-52 i biegnie po dowolnej stronie linii głównej na wysokość końca pierwszego odcinka węża od rozdzielacza. Następnie rozwija waż w dowolny sposób w kierunku stanowiska gaśniczego.
Jak widać na filmie rozwinięcie węża przez przodownika roty II nastąpiło przy rozdzielczu.
Jeszcze można byłoby się przyczepić do flastartu przez pomocnika przodownika roty II oraz długości węży.
Poziom sędziowania na zawodach krajowych był żenujący.

Offline kriss77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 19, 2007, 11:58:57 »
Grzela! Jeszcze raz przeczytaj regulamin i powiedz w którym miejscu jest napisane, że smok "musi" stać na podeście, a właściwie nie może stać na ssawniakach. Panowie słabo analizujecie regualmin. Regulamin nie zakazuje ustawiania np. smoka na ssawnikach, czy prądownicy na W52. Napisane jest dosłownie (4.1.2.2), że sprzęt nie może być ze sobą połączony, a łączniki nie mogą się ze sobą stykać! Od kiedy postawienie smoka na ssawnikach w miejscu gdzie łączniki się ze sobą nie stykają jest połączeniem go z ssawniakami?  Lepiej nie jestem wam w stanie tego wytłumaczyć.

Falstart, czy bardzo dobra reakcja startowa pomocnika II roty. Podług pozostałych zawodników wyglada to na falstart, ale podług wystrzału startera już nie. Przecież to widać i słychać.
_________________________________________________________

A i jeszcze co do rozwijania odcinka przez przodownika roty II przy rozdzielaczu. Racja regulamin mówi inaczej. Jednak na odprawie przed zawodami sędzia główny wraz z kierownikami poszczególnych jednostek dopuścili mozliwość rozwijania odcinka nawet zaraz za rozdzielaczem. To dla ułatwienia sędziowania. Bo jak dokładnie sprecyzować na wysokość pierwszego odcinka skoro jeszcze ten nie został rozwinięty?

Co do długości odcinków to były mierzone od łączników (bez kłów). Niedowiarków zapraszam na przyszłoroczne zawody, rozwinięcie i rozciągnięcie będzie tak samo wyglądało. Weźcie miary i się przekonajcie. Na zawodach gminnych będą dwa starty więc zaryzukujemy i postaramy się jeszcze poprawić ten wynik.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2007, 14:33:38 wysłana przez MGNACZUS »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 19, 2007, 12:36:36 »
W regulaminie pisze (4.1.2.2.), że tylko klucze do łączników mogą leżeć na innym sprzęcie ( z wyjątkiem motopompy), pozostały sprzęt na podeście, czy to nie jest takie oczywiste.
A o ustaleniach przed zawodami w sprawie rozwinięcia lini gaśniczej dla ułatwienia sędziowania nic nie wiedziałem.
Ocena moja konkurencji ćwiczenia bojowego była tylko na podstawie filmu i regulaminu.

Offline kriss77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Mistrzostwa Polski 2007 - Płock
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 19, 2007, 13:32:59 »
Gdzie jest napisane, że "tylko" klucze? Jeszcze raz przeczytaj uważnie. W pkt. 4.1.2.2 nie ma nic o tym, że "tylko" klucze. Cytuję dosłownie:" ...zawodnicy układają na podeście sprzęt w sposób dowolny, klucze do łączników mogą leżeć na innym sprzęcie ..." Jest więc napisane, że mogą, a nigdzie nie jest napisane, że "tylko" klucze!!! i że inny sprzęt nie może leżeć np. na ssawniakach!  Pewnie sugerujesz się zapisem, że "na podeście", ale wtedy wchodzimy w głębsze rozważania językowe. Bo czy smok nie jest ułożony na ssawniakach, na podeście? To tak jak powiedzieć, że Żoliborz nie leży w Polsce - tylko w Warszawie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2007, 13:51:48 wysłana przez kriss77 »