Autor Wątek: Nowy szef MSWiA...  (Przeczytany 30775 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Nowy szef MSWiA...
« dnia: Sierpień 08, 2007, 16:48:59 »
No i poleciała kolejna głowa. pan minister Kaczmarek właśnie pożegnał sie z funkcja na jego miejsce zostanie powołany pan Stasiak.

I pytanie podstawowe: Czy to ma dla nas jakiekolwiek znaczenie czy szefem jest X czy Y....? czy tos to zmieni.....?

Pozdrawiam

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2007, 16:57:46 »
Moim zdaniem nie ma znaczenia kto będzie ministrem SWiA. Straż Pożarna i tak jest traktowana jak piate koło u wozu. Wszystkie inne służby mundurowe są traktowane przez władze priorytetowo, tylko nie my. Nigdy chyba jeszcze nie było tak że SP dostała większą podwyżkę niż inne służby.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2007, 17:15:51 »
Z tego, co mówił premier leci też komendant główny policji. Jak nasz też poleci to nawet nie będę się starał zapamiętać nazwiska kolejnego :angry:
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2007, 18:18:35 »
Jak maja zrobic jakas dobra reforme PSP, podwyzszyc place jesli non stop sa wymiany na najwazniejszych stanowiskach ?
Non stop wymieniaja komendantow glownych albo ministra MSWiA
Kazdy proboje  zrobic po swojemu a nad wszystkim  i tak czuwa kaczka.
A jednym zdaniem jakbym mial to podsumowac to bym powiedzial...
"Kazdy... ... na swoj stroj"
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2007, 20:42:21 wysłana przez napalony »
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline ADR998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2007, 09:23:01 »
Komendant Główny Policji też poleciał...ciekawe kto następny....haha tanie państwo:)

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:28:38 »
Komendant Główny Policji też poleciał...ciekawe kto następny....haha tanie państwo:)

On nie polecial tylko podal sie do dymisjii sam.
Ale pewnie polecial by na dniach :)
Ciekawe czy poleci  Komendant PSP...

Pozdrawiam
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline ADR998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:39:31 »
A jaka to różnica czy podał sie do dymisji czy nie? Dymisja została przyjęta wiec poleciał....bo wiedział, że za kilka dni pewnie dowie się o tym z telewizji...bo tak to się ostatnio odbywa...

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/4858/

Offline Guideon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:40:01 »
To już są gierki na górze. Ten Komendant czy inny. Tak szybko się zmieniają. Teraz trzeba pomyśleć na kogo zagłosować w najbliższych wyborach. To przesądzi co będzie się działo w naszej służbie...

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:54:43 »
Co do zmiany KG to jak by znów sie zmienili to nie byłoby to zbytnim zaskoczeniem poprostu dostosowanie do sytuacji jaka panuje w polityce. Farsa i jeden wielki bałagan rządzą oby tylko od koryta nie odejść za dalek, a pożytku z tego całe nic. Co do przyszłych wyborów to należy się zastanowić czy wogóle spełnić ten swój obywatelski obowiązek i znów przyglądać sie rozgrywkom na salonach!?

Offline Guideon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2007, 11:39:12 »
" Co do przyszłych wyborów to należy się zastanowić czy wogóle spełnić ten swój obywatelski obowiązek i znów przyglądać sie rozgrywkom na salonach!?"

Już w ostatnich wyborach brało udział tylko ok. 30 % uprawnionych i mamy tego rezultaty. Teraz trzeba iść i zagłosować na taką partię która nie zrobi z Polski pośmiewiska za granicami. Która da gwarancję stabilnego i dobrego rządu.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2007, 13:46:28 »
Z BOKU:

Przypuszczam, że Geddeon powinien zażądać od Guideon zaprzestania uzytkowania tego nicku z uwagi na "uderzajace podobieństwo mogące powodowac pomyłki podczas identyfikacji osoby".


Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2007, 20:47:02 »
Nie wiem czy wątek "nowy szef MSWiA" ma jakikolwiek sens. Przy obecnej koalicji, ilości dokonanych zmian w Radzie Ministrów, ta zmiana (nie patrząc na jej przyczyny) jest tylko kolejną z wielu. Można mieć tylko nadzieję, że to już schyłek tej niby IV RP. A co do PSP, to - moim zdaniem - nie powinniśmy aż tak "biadolić". Szybko skończyły się czasy dr Skomry. I dobrze. Trzeba (należy) zaufać Kubiakowi. Może tyko po to, aby poprzednia (lub jej podobna) ekipa (Skomra) nie powróciła. I nie "zamieszała", tak jak On. Pozdrawiam "DUŻE DZIECI".
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

kacper88

  • Gość
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2007, 21:44:41 »
Mądrego to miło posłuchać....
Teraz trzeba iść i zagłosować na taką partię która nie zrobi z Polski pośmiewiska za granicami. Która da gwarancję stabilnego i dobrego rządu.
A w którym kraju Cię tak  obśmiali ? Jakieś z tego tytułu nieprzyjemności spotkały Cie z tej strony? to podziel się z nami.
Takich mamy jakich sobie wybraliśmy Ja nie jestem entuzjastom rządzących ale przez te dwa lata rządów i nierządów to oni nie mieli wielkiej wpadki jak poprzednicy. Ale niektórzy widzę ze maja krótka pamięć albo wybiórczą.
Kiedyś słyszałem ze ten niedoszły „premier z Krakowa” proponował straż wziąć pod samorządy, bo dla niego nie ma różnicy czy to PSP czy OSP.
Pozdrawiam

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2007, 21:46:43 »
Miało być tanie państwo, a jest kogiel mogiel na stanowiskach ministrów, a przez to w Komendach PSP i Policji. Jak tu można coś konkretnego zrobić jak co 3 miesiące przychodzi ktoś nowy. I za te 3 miesiące trzeba płacić zajeb... odprawy. Jak oglądam spot PiSu i słyszę, że w państwie jest bezpieczniej ( około 4 tys. etatów jest wolnych w Policji) to mnie krew zalewa. Gospodarka idzie do przodu, tylko, że PiS żadnej konkretnej ustawy w sferze finansów nie stworzył ... ale mimo to, to PiS-iaków zasługa. Najgorsze jest to, że taki 70 letni moherowy berecik siedzi przed TV i wierzy w te brednie. To jest nasza kochana IV RP.

PS. Polacy !!! Zanim postawicie krzyżyk w kolejnych wyborach, zastanówcie się 10 razy, a może nie będzie takiego gnoju jaki jest teraz.

Pozdrawiam

Modyfikacja specjalnie na życzenie kolegi "mireks" ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2007, 22:43:48 wysłana przez ja_chce_do_psp »
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2007, 21:54:47 »
Ale slogany... Karuzela z komendantami powoduje tylko (aż?) kołomyję z nagodzinami (raz są, raz ich nie ma) i z awansami (raz są, raz ich nie ma). Pośrednio odbija się to na stanach osobowych, ale generalnie jak się pożary gasiło, tak dalej je się gasi.
Mamy straszny żal, że polityka wdarła się do straży. Patrząc na forum mam wrażenie, że zbyt często to my wnosimy tą politykę w nasze życie zawodowe. No bo co, Panie Dzieju ma wspólnego Forum zawodowców z Radiem Maryja? vide post wyżej...
Rozumiem żal, że ten awansował a nie powininien. Ale po czynach ich poznacie. A nóż widelec to właśnie ta ekipa zwinie nagrodę komendanta głownego XX-lecia PSP?
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2007, 22:14:23 »
już raz p.Rokita jako szef sejmowej komisji spraw wewnętrzych polepszył mundurówce zaopatrzenie emerytalne (%) ok.1992-94( proponuję sięgnąć do przeszłości przed  obywatelskim obowiazkiem, który nieuchronnie się zbliża)

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 09, 2007, 22:54:35 »
Mądrego to miło posłuchać....
Teraz trzeba iść i zagłosować na taką partię która nie zrobi z Polski pośmiewiska za granicami. Która da gwarancję stabilnego i dobrego rządu.
A w którym kraju Cię tak  obśmiali ? Jakieś z tego tytułu nieprzyjemności spotkały Cie z tej strony? to podziel się z nami.
Takich mamy jakich sobie wybraliśmy Ja nie jestem entuzjastom rządzących ale przez te dwa lata rządów i nierządów to oni nie mieli wielkiej wpadki jak poprzednicy. Ale niektórzy widzę ze maja krótka pamięć albo wybiórczą.
Kiedyś słyszałem ze ten niedoszły „premier z Krakowa” proponował straż wziąć pod samorządy, bo dla niego nie ma różnicy czy to PSP czy OSP.
Pozdrawiam


kacper88 nierozumiem co Ci nie odpowiada w wypowiedzi Guideona.
Zadowolony jestes z obecnego rzadu ? Dzieki niemu poprawila sie sytuacja materialna Twojej rodziny i Twoja ?
Czy naprawde trzeba przytaczac Ci przyklady z niedalekiej przeszlosci abys doszedl do wniosku ze Polska w ostatnim czasie to posmiewisko na arenie miedzynarodowej ?
Mi osobiscie wstyd jest ze mieszkam w kraju w ktorym dzieja sie takie rzeczy.
Piszesz ze jakich sobie wybralismy takich mamy...
Ja nie glosowalem na PIS ani na LiS i sadze ze Guideon tez nie.
Tak naprawde chodzi tylko o wladze i kase.W dupie maja Ciebie i mnie i cala reszte...
Jakos nie zauwazylem zeby cokolwiek zmienilo sie na lepsze przez okres panowania tego rzadu.
A juz niedlugo przyjdzie szansa zeby to zmienic. I trzeba ja wykorzystac.
Bez urazy.
Pozdrawiam
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 09, 2007, 23:59:32 »
A ja się cieszę, ze szczęścia aż się uwalę chyba.
Bo dobry Pan Bóg nie dopuścił, żeby Tatuś Kaczyński walnął pięcioraczki.
Mogłoby i na KG PSP styknąć...

Wasze Zdrowie.
Contra facta non valent argumenta.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:23:31 »
Cytuj
Przypuszczam, że Geddeon powinien zażądać od Guideon zaprzestania uzytkowania tego nicku z uwagi na "uderzajace podobieństwo mogące powodowac pomyłki podczas identyfikacji osoby".

Po avatarze go poznacie..... ;)

kacper88

  • Gość
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 11, 2007, 10:13:14 »
Cytuj
Mi osobiscie wstyd jest ze mieszkam w kraju w ktorym dzieja sie takie rzeczy.
Wstydzić to się powinni Ci politycy co obiecywali a nie dotrzymali.
Cytuj
Tak naprawde chodzi tylko o wladze i kase.W dupie maja Ciebie i mnie i cala reszte...
Świętna prawda.
Co nowe wybory zmienią, dadzą nam 50% podwyżki? dostaniemy tanie mieszkania? Uczciwe przejrzyste państwo?
Nowe wybory to koszt około 190milionów złotych, za te pieniądze ile można kupić sprzętu…. I znowu się zmarnują.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 11, 2007, 10:28:19 »
Niema co gdybać i snuć różne dywagacje na tematy wyborcze i tak będziemy robić co do nas należy.
Panowie jak to zaśpiewał kiedyś p.Młynarski: "Róbmy swoje..."
Nie zapominajmy też ,że trzeba walczyć o swoje i żeby nam było lepiej.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 13, 2007, 16:43:44 »
A może po prostu zagłosować przekornie na tych którzy chcą nas wyrzucić z MSWiA po samorządy... ??
Moglibyśmy spać spokojnie, bo żadna partia która doszła do władzy z reguły nie spełnia obietnic wyborczych. :mellow:

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 13, 2007, 19:50:25 »
Czytalem ostatnio wywiad z nowo mianowanym szefem MSWiA. Było o planach w policji, nowym programie bezpieczeństwa, uposażeniach policji, nowym sprzęcie, aktywności społecznej policjantow, nawet o straży granicznej parę słów..... O straży NIC!

Jeśli jeszcze nie spadliśmy na dno w rankingu popularności w MSWiA to jesteśmy bliscy.

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 23, 2007, 14:59:01 »
A teraz podobno ma wrócic poseł Biernacki bo Schetyna chyba nie będzie. Już był wie jak to sie kręci i moze to jest plus dla słuzby.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: Nowy szef MSWiA...
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 26, 2007, 02:02:19 »
http://fakty.interia.pl/raport/wybory_2007/news/tusk-przedstawia-kandydatow-na-ministrow,1000226 jesli zostanie ministrem p. Schetyna to chyba nic dobrego dla nas nie oznacza