Rozwój osobisty i zawodowy > Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Kursy MDP

(1/3) > >>

Bronq:
Witam. Jak wygląda kurs dla MDP?

Pozdrawiam Paweł

laciok:
zależy o jaki ci chodzi w szeregach MDP jest to w fazie trzy stopniowej podstawowy, d-ca MDP, instruktor MDP ukończone 16lat i zaliczone dwa poprzednie kursy. Szkolenie z egzaminami przewaznie robione
jest na obozach MDP zapytaj naczelnika jak jest u was.

Bronq:
Dopiero chce sie zapisać do OSP, a wiem że najpierw musze przejść ten kurs i dlatego pytam.

dh Kuba:
W MDP nie potrzebujes żadnego kursu jak ja byłem w MDP to jeździłem na moiędzynarodowe obozy strażackie w niemczech i czechach oraz raz byłem w Polsce w starżnie. Ale w szkoleniach MDP niczego sie nie nauczysz właściwie ja przez 1 OTWP nauczyłem sie wiecej z teorii i w 1 szkoleniu OSP nauczyłem sie dużo wiecej niż na wszystkich obozach MDP razem wziętych

wons:
 Nauczysz się wiele na zbiórkach MDP, jeżeli będzie je prowadził ktoś, kto chce i umie nauczyć tego, co jest potrzebne. Nasza MDP poznaje podstawy gaszenia, podstawy taktyki (nazewnictwo itp) sprzęt - jako podstawę. Po 16 r.ż. dochodzi już więcej wszystkiego łącznie z ćwiczeniem ze sprzętem, które może regulaminowo ćwiczyć MDP. po 18 r.ż. pozostaje tylko niewiele do nauczenia - to wszystko, czego niepełnoletnim zabraniał regulamin. A i to jako praktyka, bo teorię już wszyscy znają. Jak narazie wszystko to się sprawdza i każden po wejściu do JOT wie jak się zachować i umie sobie poradzić przy niekiedy poważnych zdarzeniach.
 Powtarzam - wszystko zależy od chęci instruktora i możliwości technicznych strażnicy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej