Służba > Związki Zawodowe

cos o zwiazkach - przeczytaj!!!

(1/5) > >>

tedi21:
jestesmy w msk w trakcie wyboru systemu pracy byly dwie opcje 12/24_12/48 lub 24/48 wiec komendant zapytal wszystkie pracujace osoby na msk czyli obsade stałą i bylo 6:3 za systemem 24/48 wiec dla mnie wybor jest prosty: mamy demokratyczny kraj zwyciezyla wiekszosc - prawda?! i wtedy ujawnily sie zwiazki "kochana solidarnosc" wzieła stronę jednego dyzurnego który chciał systemu czterozmianowego i wiecie jaki byl ich argument taki ze w tej trujce znalezli sie sami dyżurni operacyjni a w szóstce za systemem trzyzmianowym bylo dwóch dyzurnych trzech pomocników dyżurnego i jeden kierowca opercyjnego!! i co wy na to sadzicie drodzy koledzy?? wg mnie i zawsze tak uwazalem ze zwiazek powinien bronic praw pracownikow a nie jednego kolesia tym bardziej ze w 6 za sytemem 24/48 byla osoba z zzs ale jej zdania nikt nie wziął pod uwage gdyz zwiazek solidarnosc skupil sie aby dobrze bylo jednemu dyzurnemu >kolesiostwo jest wszędzie< czyli wg zzs mozna podzielic obsade na pierwszej i drugiej kategorii???!!!! prosze wypowiedzcie sie na ten temat bo moze tak jest wszedzie??
pozdrawiam!!!!

robn:
zaproponować by komendant obsadził msk związkiem zawodowym, będzie miał jednomyślność.
A poważniej, to powinna się liczyć większość a nie jakość (to znaczy ze ten jeden dyżurny więcej to jakiś super spec i nie może sie podporządkować woli większości)..... pozdr.
ps. pisz jak sprawa się rozstrzygnęła....

Geddeon:
Witam
Czytając post rozpoczynający dyskusje chciałem zadać autorowi parę pytań a właściwie jedno najwazniejsze:
1. jaki jest powód tego, że  tych trzech dyżurnych operacyjnych za cholerę nie chce powrócić do starego systemu ?
2. Piszesz że :
--- Cytuj ---komendant zapytal wszystkie pracujace osoby na msk czyli obsade stałą i bylo 6:3 za systemem 24/48
--- Koniec cytatu ---
czy pełna obsada to 9 osób ? jak to sie dzieli u Ciebie na 4 zmiany ?
2-2-2-3 ?  czy aby pytał wszystkich ?

Kiedy został wprowadzony 4-zmianowy system  służby na SK powołano 4-ego dyzurnego operacyjnego oraz jego zastępce. Dla niektórych był to awans. Teraz wracając na poprzedni system 3 zmianowy ktoś musi stracić tę funkcję i nie zawsze może to byc awans w górę. Z powodu braku wakatów lub równorzędnych stanowisk  może to oznaczać również "zejście w dół".  czy może sie tak zdarzyć ?
Więc może stąd ta niechęć do przejścia na stary system ?
Uważam że najlepszym wyjściem byłoby wprowadzenie systemu 24/72 w SK. Nikt nie straciłby posady i wszyscy byliby zadowoleni i pogodzeni.
U mnie nikt nie pytał co kto chce . Po prostu: strażacy z obsady SK napisali do Komendanta pismo w tej sprawie i złożyli podpisy + podpisy poparcia oficerów pełniących tam służby (normalnie 8-godzinni)

A teraz bezpośrednio do autora:

--- Cytuj ---wiec dla mnie wybor jest prosty: mamy demokratyczny kraj zwyciezyla wiekszosc - prawda?!
--- Koniec cytatu ---
Kraj to moze jest demokratyczny ale Straż ? No nie wiem.....
Można by podyskutować, ale nie o to chodzi.

--- Cytuj ---wg mnie i zawsze tak uwazalem ze zwiazek powinien bronic praw pracownikow a nie jednego kolesia
--- Koniec cytatu ---
uważam wręcz odwrotnie :)
przede wszystkim powinien bronić swoich członków. Jeżeli uważasz ze wszystkich to również Powszechny Zakład Ubezpieczeń powinien ubezpieczać wszystkich ludzi a nie tylko tych co wykupili polisy a Powszechna Kasa Oszczędnościowa powinna wypłacać pieniadze wszystkim ludziom a nie tylko tym co mają w nim oszczędności.

Nie chce mi się więcej w tym temacie pisac bo uważam że nie warto. Poprostu jakoś nie mam zaufania do ludzi którzy... no właśnie...
Napisałes tylko jeden jedyny post i dla tego jedynego postu wreszcie się zarejestrowałeś ...
Gdzie byłeś kiedy dyskusja na ten temat zaczęła się w zakładce  SK-CPR-CZK ?? Jakoś nie napisałeś nic sensownego.  Czemu nie brałeś udziału w dyskusji ?
Ale żeby się wyżalić i ponapierd...ć to jesteś pierwszy...   
A co związek może zrobić w kwestii zmiany systemu ?? Może opiniować, wystosować pismo?
Dziwi mnie że zatytułowałeś temat "coś o związkach - przeczytaj!!!" a w sumie piszesz tu swoje żale na temat tylko i wyłącznie związków w twojej komendzie....  Tym bardziej dziwne bo 'S" wypowiadała się oficjalnie za przywróceniem 24-godzinnego toku służby w SK  :huh:
Byłbyś dobrym redaktorem Faktu lub Superexpresu.
I co na to Twój demokratyczny Komendant ? Jaka podjął decyzję ?
Mam nadzieje że odpowiesz mi na pytanie zawarte na początku mojego postu.

tedi21:
prosze bardzo masz odp na swoje pytania

odp:
1. nie wiem czemu nie chca odpowiada im system pracy po prostu z różnych powodow osobistych
2. obsada to 2 2 2 2 i kierowca oficera operacyjnego
3. od zawsze bylo 5 dyzurnych i 3 zastepcow (troche inaczej to rozwiazano) wiec nikt nic nie zyskuje finansowo ani nie traci
4. obsady nieetatowej (skoczków 8 godz.) nie pytano

 a teraz cos do Ciebie

1. jesli uwazasz ze nie warto pisac to nie pisz nikt Cie o to nie prosi
2. czemu oceniasz ludzi po tym ile razy wchodza na forum - moze nie mialem nic sensownego wczesniej do pisania a moze dopiero piewszy raz jestem na forum a moze k...... nie mam czasu - nie twoj interes
3. na nikogo nie napi.....m bo mnie osobiscie ta sprawa nie dotyczy gdyz nie pracuje na sk nie jestem tez ani nie mam nic do zwiazkow osobiscie - nie pomogli mi ale tez nie zaszkodzili
chcialem poznac wasza opinie na ten temat (zatytuowalem go tak a nie inaczej bo mi sie tak podoba) ale widze po twojej wypowiedzi ze nie warto gdyz "strazak strazakowi wilkiem"
mam nadzieje ze jestes z siebie dumny!!!

Geddeon:
"i wtedy ujawnily sie zwiazki "kochana solidarnosc",   ..... zwiazek solidarnosc skupil sie aby dobrze bylo jednemu dyzurnemu >kolesiostwo jest wszędzie<

--- Cytuj ---na nikogo nie napi.....m bo mnie osobiscie ta sprawa nie dotyczy gdyz nie pracuje na sk nie jestem tez ani nie mam nic do zwiazkow osobiscie - nie pomogli mi ale tez nie zaszkodzili
--- Koniec cytatu ---
Nie napier...sz wcale tylko sam sobie przeczysz....


--- Cytuj ---czemu oceniasz ludzi po tym ile razy wchodza na forum - moze nie mialem nic sensownego wczesniej do pisania a moze dopiero piewszy raz jestem na forum a moze k...... nie mam czasu - nie twoj interes
--- Koniec cytatu ---
Ty nazywasz "kolesiostwem" wstawienie sie za jednym gościem nie znając dokładnie powodów więc jaka to różnica ?

--- Cytuj ---(zatytuowalem go tak a nie inaczej bo mi sie tak podoba)
--- Koniec cytatu ---
:D typowe uzasadnienie: Bo Tak !

--- Cytuj ---ale widze po twojej wypowiedzi ze nie warto gdyz "strazak strazakowi wilkiem"
--- Koniec cytatu ---
Twoja wypowiedź w zupełności jest pozbawiona jakichkolwiek stwierdzeń skierowanych przeciwko komukolwiek... nieprawdaż ? Zarzuty "kolesiostwa" się nie liczą bo dotyczą związkowców a to już nie strażacy....

Mimo wszystko ciekawy jestem tych "różnych powodów osobistych" i wstawienia się "kochanej solidarności" .  Bo przypadek dość ciekawy tyle ze znamy go tylko z jednej strony....


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej