Autor Wątek: Zakupy 2007  (Przeczytany 5898 razy)

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Zakupy 2007
« dnia: Lipiec 25, 2007, 09:54:29 »
Witam! Panowie napiszmy co udało nam się zakupić lub pozyskać w roku 2007 dodając do tego orientacyjną cenę i źródło finansowania.
Będziemy mieli w ten sposób pewnien przekrój i obraz tego jak wypadamy na tle innych jednostek w kraju.

U mnie w 2007 wygląda to tak:

- buty wz.428;  2200zł -  KSRG
- kominarki niepalne; 300zł - KSRG
-wężę W-52; 350zł - KSRG
-latarki; 350zł - KSRG
-buty officer; 850zł - KSRG
-prądownica; 300zł - KSRG
-rękawice niepalne; 400zł - KSRG

-mundury koszarowe; 400zł - UG
-hełmy ZS-03/06; 2400zł - UG
-Wymiana autopompy w GCBA; 2400zł - UG
-wymiana zurzytych elementów torby PSP - R1; 2000zł - UG

-Torba PSP-R1; 4300zł - KP PSP
-Aparaty ODO Fenzy; 8000zł - KW PSP

Do wszystkich tych wydatków nalezy doliczyć wydatki na paliwa, dwukrotny remont uszkodzonego selektywnego alarmowania (uszkodzene przez burze) które kosztowało ok.700zł oraz inne "drobne"wydatki których nie jestem w stanie sobie przypomnieć.

UG - urząd gminy
KSRG - dotacja z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego
KP PSP - przekazane z Komendy Powiatowej PSP
KW PSP - Przekazane z Komendy Wojewódzkiej PSP

« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2007, 11:28:02 wysłana przez bialyKsiaze »
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2007, 12:15:54 »
U nas jak narazie zakupiono 2 sztuki radiotelefonów przenośnych (KSRG), 10 mundurów wyjściowych (UG) i zamontowano moduł powiadamiania SMS-ami (UG i KP PSP).
W planach mamy zakup kominiarek, rękawic, pachołków ostrzegawczych, spodni do pracy w wodzie, butów "woderów" (KSRG). Bardzo prawdopodobny jest także zakup ubrań specjanych - "nomex" oraz hełmów ze środków prewencyjnych PZU. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2007, 12:37:30 »
witam ja może nie będe komentował zakupów w mojej jednostce ponieważ szkoda nerwów. Do tej pory  została wyremontowana motopompa PO-5. Zobaczymy co bedzie pod koniec roku bo zkupy przeważnie są robione w 4 kwartale roku, a tak pozatym to w zarządzie jest stara klika i im nigdy nic nie jest potrzebne mam nadzieje że na walnym zebraniu w lutym zmieni się coś w tej kwesti.

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2007, 15:47:49 »
ja tez nie bede komentowal zakupów w mojej jednostce...zreszta teraz jest lepiej bo wladze sie zmienily w jednostce.. ale w porownianiu to innych..//ehh szkoda gadac ;) pozdrawiam

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2007, 15:59:20 »
Ejj chłopaki naprawdę jest taka chujnia u was? U nas też tak było - w lutym zmieniliśmy zarząd i jest tak jak widać czyli nie najgorzej. Dodam tylko że te sukcesy udało nam się osiągnąć pomimo niechęci Komendanta Gminnego w stosunku do naszej OSP ponieważ całą kasę pcha on w swoją jednostkę.
Zapraszam do dyskusji i wypisywania zakupów! Pozdro
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2007, 16:23:26 »
Chujnia to mało powiedziane...... ale może coś się teraz ruszy mimo blokad własnego zarządu, tylko powiem że po inwentaryzacji nasz sprzet został wyceniony no około 7tys zł, więc szkoda słów jezeli kasa z UG co powinna była iść na sprzęt szła na organiazcje śmiesznych imprez i jakiś atk plenerów(po zmianie wójta dopiero to wyszło)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2007, 17:20:46 wysłana przez max[] »

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2007, 21:42:07 »
U nas na szczęście nie ma problemów. Trudno mi powiedzieć co kupiliśmy w tym roku ze sprzętu, gdyż mamy na to w budżecie chyba z 80 000,00 zł. Jedna jednostka dostała sprzęt ratownictwa drogowego (dotacja z związku i dotacja z urzędu gminy) i okrojony sprzęt w ramach programu bezpieczny strażak. Okrojony bo przyznano im same aparaty bez sprzętu. Aby było zabawniej jeszcze go nie odebrali bo w magazynie nie mogą znaleźć zagubionych masek (bez komentarza bo nie chcę sie denerwować). Łatwiej powiedzieć coś o remizach. Tak wiec dotychczasowe remonty 2 remiz pochłoneły kwotę około 20 000,00 zł. Kończą sie własnie prace projektowe jednej remizy i lada moment rusza procedura przetargowa na budowę remizy z świetlicą wiejska. Mamy w budżecie zabezpieczoną na to zadanie kwotę chyba 1 250 000,00 zł. Druga nowa remiza jest w trakcie projektowania i czeka na nią już w budzecie chyba z 80 000,00 zł. Problemem jest tutaj projekt zagospodarowania terenu. Ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku wkopiemy łopadę w dół pod fundamenty. Na etapie projektowania znajduje sie przeróbka wieży i bramy wjazdowej w trzeciej remizie i czeka na to kwota około 50 000,00 zł. A jak coś jeszcze zostanie to w mojej remizie może wymienimy okna. Ale tak dobrze jest jak gmina rozumie osp a osp potrafi pokazać że na nią można zawsze liczyć.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2007, 21:55:09 »
aż sie cos robi patrząc na takie kwoty!!! a u nas nie ma kasy w UG nawet na nowy rozdzielacz!!!a jaki budżet ma wasza gmina? że aż takie kwoty są na OSP

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2007, 22:23:33 »
Tego ci nie powiem bo po prostu w tej chwili nie wiem. Corocznie mamy w budżecie około 250 000,00 zł na cztery jednostki (2 w KRSG i 2 poza). Do tego jeszcze zawsze cos uskubiemy. A za tymi remizami chodzimy już, za pierwszą 15 lat a za drugą chyba z 3 lata i wreszcie wychodziliśmy. Ale jak napisałem wcześniej gmina rozumie sprawy bezpieczeństwa ppoż a my jako osp potrafimy pokazać, ze zasługujemy na takie traktowanie. U nas władza zrozumiała, że to ona odpowiada za bezpieczeństwo w gminie a nie np. komendant powiatowy psp czy komendant powiatowy policji. Stad taki wynik czego wszystkim osp życzę.

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2007, 06:34:18 »
u nas pieniadze w UM moze i sa. tylko nie bardzo nam chca dac.. mimo ze jestesmy z miasta gdzie niedaaleko siedzibe ma urzad to pieniazki przekazuje jednostka na wsi.. ktore maja 20 wyjazdow na rok. a my mamy ponad 100 i nam zaluja tej kasy.. troche jednak nie ladnie z ich strony.. zakupilismy teraz 6 par OFICERÓW i 6 helmow gallet f1 i mialy byc pienizaki na to z urzedu.. no i kupilismy a urzad powiedzial ze nie da i tyle... wszystko trzeba z wlasnuch pieniedzy placic.. fajnie co nie

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2007, 09:20:55 »
no to tylko wam panowie pozazdrościć!!! 250tys hoho marzenie( ciekawe co macie w garażach bo raczej przy takim budżecie żuczki tam nie stoją), aktualnie na ochronie ppoz w gminie jest 20tys( 5 jednostek w tym 1 KSRG), i do tego jak juz wczesniej wspominałem kasa wsiąkała, ze nawet tych 20tys nie było widać. Jedyna szansa na rozwój naszej OSP to projekty unijne i sponsorzy, na UG nie ma co liczyc
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2007, 09:23:26 wysłana przez max[] »

Offline gronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2007, 09:52:04 »
he he to już moja jednostka dostaje wiecej z KSRG niż twoja gmina ma na 5 jednostek

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2007, 09:58:18 »
to nie jest nic śmiesznego, nasi "krajowcy" maja jeszcze dodtkowo dotacje z ksrg około 15tys, ale ekwiwalenty i paliwo jest pokrywane z UG do tego ubezpieczenia, oraganizacja zawodów itd więc na sprzęt zostaje... (przemilcze)

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 26, 2007, 12:35:34 »
Między innym i dlatego też zlikwidowaliśmy u nas w gminie zawody. No może nie całkiem. Ale zawody organizujemy co dwa lata, w roku w którym są zawody powiatowe. Wtedy nie ma problemów kto ma jechć, nie ma kosztów, i wszyscy są zadowoleni. A z KSRG nie są wcale wielkie pieniadze. Nam w tym roku przyznano kwotę coś lekko ponad 4 000,00 zł.

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2007, 21:26:04 »
Witam wszystkich druchów.Powiem szczerze że w mojej osp z kupowaniem nowego sprzętu jest do bani.Udało nam się jedynie kupic rozpieracz holmatro a pozatym to same drobne rzeczy takie jak:buty officer,czy nomexy.Niektórzy z druchów nie moga od wielu lat doprosic sie mundurów.Z tym kupowaniem to jest wielka tragedia.Zupełnie inaczej sprawa ma się z tym gdy ktoś nam ten sprzęt sponsoruje,ale to zupełnie inna historia .Pozdrawiam wszystkich

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2007, 21:52:49 »
Do litanii na samym początku tego wątku dodam pozyskaną z fundacji deskę ortopedyczną wraz z pasami i stabilizatorami głowy:).

Witam wszystkich druchów.Powiem szczerze że w mojej osp z kupowaniem nowego sprzętu jest do bani.Udało nam się jedynie kupic rozpieracz holmatro a pozatym to same drobne rzeczy takie jak:buty officer,czy nomexy.Niektórzy z druchów nie moga od wielu lat doprosic sie mundurów.Z tym kupowaniem to jest wielka tragedia.Zupełnie inaczej sprawa ma się z tym gdy ktoś nam ten sprzęt sponsoruje,ale to zupełnie inna historia .Pozdrawiam wszystkich

Ale zapomniałeś chyba o tym że nikt o tak nie przyjdzie do nas i nie będzie nas prosił o to żebyśmy coś od niego wzięli bo on nie ma co z tym robić - cały sponsoring, przekazywanie sprzętu to również efekt pracy, chodzenia, proszenia się i załatwiania. a druhów pisze się przez "H" a nie "ch"...
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2007, 22:02:23 »
Biały książe wiem o co ci chodzi.Chodziło mi raczej o kupowanie sprzętu z własnych funduszy osp.W mojej jednostce osp zawsze staramy się kożystac z każdej dotacji czy dofinansowania.Zawsze chodzimy i staramy sie uzyskac tych pieniążków jak najwięcej ale to nie zawsze wychodzi.Pozdrawiam

Offline Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2007, 20:01:06 »
U nas w UG stawka na rok 2007 na straż wynosi 115 000 zł. na 6 OSP w tym jedna nasza z KSRG, z KSRG dostaliśmy 8000 zł. z czego jeszcze nie robiliśmy żadnych zakupów, po zakupach z KSRG i gminy napisze jak to wyszło. Pozdro

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2007, 22:37:27 »
u nas teraz zakupione zostaly buty officer i gallety. no ale to juz dwa tygodnie lezy na sklepie bo urzad jednak nam nie przeznaczyl tej kwoty jaka mielismy dostac... powiem wam ze ostatnio to sa takie jaja za przeproszeniem ze az mam ochote opuscic ta straz...remonty zaczete pod koniec czerwca i od polowy lipca wszystko stoi... lipa jak... wiadomo co :/

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 15, 2007, 12:02:20 »
Nie wypada mi się tu chyba wypowiadać . Po co mam was denerwować . Ale fakt jest żeby nowocześnie i dobrze wyposażać OSP trzeba lat pracy . Czasami niestety trzeba wyznawać zasadę „nie sztuka się napracować, sztuka to sprzedać”

Pozdrawiam i życzę zrozumienia u władz samorządowych , PSP , ZOSP i innych darczyńców

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 15, 2007, 12:54:12 »
MIKO ja bym jednak "nalegał" żebyś się wypowiedział w tej kwestii co do Twoich zakupów:). Pozdro
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 15, 2007, 14:05:04 »
W obecnej chwili ( przełom sierpnia/września ) realizuje następujące zakupu :

1.   Miernik 4-gazowy  SOLARIS AUR – Ex , O2 , CO , H2S
2.   4 komplety lekkich ubrań chemicznych  TYCHEM F2 , CE klasa III
3.   2 kombinezony do pracy w wodzie MILAGRO
4.   4 pary woderów 
5.   Turbowentylator oddymiający GF 164 SE
6.   Pilarka Stihl  MS440
7.   Materac próżniowy CDK ECONOMICAL - SPENCER
8.   Pompka próżniowa wykonana z ABS  do materacy Spencer
9.   Torba na materace vacum SPENCER
10.   Zestaw naprawczy do zestawów próżniowych SPENCER
11.   Zestaw szyn próżniowych w torbie z pompką Spencer
12.   Laryngoskop 4 łyżki metalowy
13.   Resuscytator MARK IV – AMBU
14.   Ssak ręczno-nożny TWIN-PUMP 
15.   Pulsoksymetr przenośny CHOICE MD 300 E

Są to już zakupy zatwierdzone do realizacji ( towar w dużej części już po zamawiany ), dodatkowo na uzupełnienie i przeglądy tylko sprzętu medycznego wydajemy co miesiąc ok. 500 zł

Mamy natomiast daleko zaawansowane rozmowy na temat :

1.   Używanego Respiratora Dräger Oxylog Standard
2.   Wymiany któregoś z naszych zestawów narzędzi hydraulicznych na :
             Lukas
             Pompa GW-4TB
             Nożyce LS 330 EN
             Rozpieracze LSP 60 EN + końcówki i łańcuchy
             2 x komplet węży min. 10 m
             jako zestaw ciężki .
3.   Nowy warsztat ODO - MSA AUER :
             -  Kompresor MSA 160 EFI :
                licznik motogodzin , auto stop , panel napełniający ( 4 punkty )
             -  MULTITEST PLUS stacjonarny
                przyrząd do badania szczelności masek , ubrań gazoszczelnych i reduktorów   

 I to tak naprawdę nie wszystko , bo już na lutego 2008 planujemy wymianę wozu
 pierwszego rzutu na Volvo 614 Rosenbauera  za 200 000 zł

Dostaliśmy w prezencie również w tym roku na SLRR dla Naczelnika ŁADE NIVE z silnikiem Chewroleta 1,7 wtrysk i na SOp Poloneza z silnikiem Rovera 1.4

Również pracujemy nad jeszcze jednym zadanie , za bardo duże pieniądze ale jeszcze za wcześnie o tym mówić .   

I co ciekawe Budżet Gminy na Straż z tego wykazu kupuje jedynie wóz i dołożył się do pilarki . Oczywiście od początku roku kupiliśmy wiele innych rzeczy z Budżetu Gminy mamy w 2007 ok. 200 000 zł poza inwestycjami .
Tylko tak jak powiedziałem wcześniej , poza pracą trzeba umieć się sprzedać i trochę pokombinować , bo kasa leży na ulicy . Choć nie ukrywam że też w tym nie jesteśmy najlepsi , bo wielu możliwości nie wykorzystujemy . A można by jeszcze to pomnożyć co najmniej x2 Tylko tak naprawdę brakuje już czasu , na pisanie wniosków , bieganie i załatwianie . Bo jak chcesz dobrze kupić i wydać rozsądnie pieniądze to każda z tych pozycji wymagała, znalezienia środków , często w formie konkursu , odszukania najlepszego sprzętu w porównaniu do ceny, poszukania najlepszego dostawcy itd. Jest to potężna praca , którą robimy społecznie poświęcając wiele godzin przed komputerem , na spotkaniach z decydentami i producentami.

PZDR

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2007, 12:59:11 »
U nas w tym roku super:

9 helmow
16 kominiarek
6 par rekawic
12 par butów specjalnych
12 kpl. koszarówek
6 UPS-ów
prądownica
wyciągarka
15 węży W-52
15 węży W-75
Torba R1+decha+szyny
Hydraulika na SLRt
pila spalinowa STIHL


Lączny koszt:okolo 35 tys. PLN

Życzę Wam wszystkim równie udanego roku i  tyle samo powrotów co wyjazdów

Pytanie do Miko.

Sądząc po sprzęcie (laryngoskop, respirator itd) wnioskuję, że macie u siebie ratowników medycznych??

« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2007, 13:05:20 wysłana przez Matys »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 12, 2007, 14:46:19 »
Praktycznie zawsze na wozie jest min. jeden Ratownik Medyczny lub Pielęgniarka z specjalizacją lub kursem kwalifikacyjnym : z ratownictwa medycznego lub anestezjologii , zresztą dlatego zastęp liczy na pierwszym 8 strażaków   -_-.

Pozdrawiam MIKO   

Offline gronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 12, 2007, 16:53:10 »
A u nas (w tym roku nie było za dobrze):
- zestaw hydrauliczny HOLMATRO (55 tys zl)- UG
- samochód STAR 266 (1995r) 35tys zł- KSRG
- agregat 2 tys zł- UG
- deska ortopedyczna 2,5 tys zł- fundacja
- prądownice i odcinki- 10 tys zł- UG
- remont GCBA- 15 tys zł- UG
- remont wieży odserwacyjniej 15 tys zł- OSP
I jeszcze prawdopodobiniej niedługo kupi UG 10 hełmów AUERA z latarkami... jezeli zostaną jakieś pieniądze w budrzecie...

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 12, 2007, 18:50:24 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2023, 20:26:58 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 14, 2007, 18:11:01 »
No to spore zakupy macie. U nas to ciężko a każdy grosz. Żeby nie komendant PSP to pewnie nic byśmy nie dostali a tak udało sie uzyskać z UG 15 tyś na zakup sprzętu hydraulicznego a drugie 15 dołożyła komenda. Teraz byłem u Wójta i nie chce dać 600 zł na 3 pary oficerów bo nam brakuje na samochodzie a nie wspomnę o tym żeby każdy kto jest w JOT miał własne umundurowanie.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 14, 2007, 18:20:03 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2023, 20:26:04 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Zakupy 2007
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 17, 2007, 23:38:43 »
U nas w Urzędzie Gminy jest spora kwota bo 360 000 zł. na 6 OSP w tym jedna nasza w KSRG, nie wiem dlaczego tak jest ale tej kwoty nie wykorzystuje się w pełni, głównie z tej kasy idzie spora część na remonty. Z tej puli jest kasa liczona na utrzymanie jednostek, paliwo, ubezpieczenia, sprzęt, ogrzewanie i opłacenie rachunków, ekwiwalent jak był itp. Nam na sprzęt i wyposażenie remizy udało się dostać ponad 50 000 zł.w tym roku. Także nie jest źle. Teraz myślimy o nowym samochodzie. Mamy go dostać na 110-lecie OSP (Lipiec 2009). Gmina obiecała 400 000 zł. Pozostaje jeszcze do pozyskania 300 000 zł. Postaramy się i  musi się udać. Na rok 2008 planowana jest w budżecie gminy rozbudowa remizy o dwa garaże. Na rok 2009-2010 jest termoizolacja budynku remizy, wymiana okien i bram garażowych i założenie wyciągów spalin.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2007, 23:43:05 wysłana przez Strażak »