Autor Wątek: Co byście zrobili?  (Przeczytany 8310 razy)

Offline DasOguras

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Co byście zrobili?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 07, 2008, 23:47:28 »
Witam wszystkich, mam 17 lat i jestem prawie w połowie 2 klasy liceum, mieszkam w Częstochowie więc planuję się wybrać do CSPSP, chcę ukończyć szkołę jako młodszy aspirant(do wyboru był jeszcze zdaje się technik pożarnictwa czy podgenerał, polecicie coś oprócz aspiranta??). Dowiedziałem się też o studiach strażackich, i chciałbym wiedzieć czy po ukończeniu CSPSP mogę iść bezpośrednio na studia strażackie(w warszawie chyba, jestem zielony w te sprawy więc przepraszam za niewiedzę), albo może opłaca się bardziej iść od razu na te studia nie kończąc CSPSP, i bardzo chciałbym wiedzieć jakie możliwości kierunków dadzą mi studia(wiem że są jakieś wydziały bezpieczestwa cywilnego i pożarowego i jeszcze służba w SGSP ale nie mogę sięw tym połapać), dodam że do nauki za bardzo nie jestem nastawiony, ale za to bardzo lubię pomagać ludziom(jak wszyscy tu :)), fajnie by było jakby można by złożyć papiery do obu szkół i pójść tam gdzie się dostanie.

PS. czy w CSPSP przy rekrutacji egzaminatorzy patrzą na wyniki matury(oceny i przedmioty zdawane) bo wiem że są egzaminy z chemi i fizyki i tak sobie myślę po co by patrzeli na maturę skoro są egzaminy, a kolega mi cały czas gada że na maturę patrzą i nie wiem kto ma rację.
Dzięki z góry za odpowiedź, pozdro dla wszystkich fire-manów  ^_^

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Co byście zrobili?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 08, 2008, 08:54:52 »
no rzeczywiście masz namieszane informacje...

1. nie ma czegoś takiego
Cytuj
chcę ukończyć szkołę jako młodszy aspirant(do wyboru był jeszcze zdaje się technik pożarnictwa czy podgenerał, polecicie coś oprócz aspiranta??
po 2 latach nauki piszesz egzamin i jak go zdasz to masz tytuł technika pożarnictwa i stopień młodszego aspiranta, jak go nie zdasz to którychś z niższych stopni. Stopni nie można sobie wybierać ^_^  ^_^ nadanie stopnia regulują poszczególne ustawy prawne

2.
Cytuj
Dowiedziałem się też o studiach strażackich, i chciałbym wiedzieć czy po ukończeniu CSPSP mogę iść bezpośrednio na studia strażackie(w warszawie chyba, jestem zielony w te sprawy więc przepraszam za niewiedzę), albo może opłaca się bardziej iść od razu na te studia nie kończąc CS PSP, i bardzo chciałbym wiedzieć jakie możliwości kierunków dadzą mi studia(wiem że są jakieś wydziały bezpieczestwa cywilnego i pożarowego i jeszcze służba w SGSP ale nie mogę się w tym połapać),

Możesz iść bezpośrednio po CS na studia do SGSP o ile dostaniesz pozwolenie od swojego komendanta, bo wtedy, po szkole jesteś już funkcjonariuszem PSP. Więcej o SGSP możesz się dowiedzieć tutaj: http://www.sgsp.edu.pl/ wydziały są dwa : Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego i Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego a to oczym piszesz- służba w SGSP to służba w czasie toku nauki na WIBP,  żaden dodatkowy kierunek. Studia trwają 8 semestrów, nie sposób jest wszystko wyjaśnić w jednym poście ale masz teraz długi weekend to przysiądź na chwile, poczytaj ten dział, jakieś stare posty i na pewno Ci się wszystko wyjaśni.

3.
Cytuj
dodam że do nauki za bardzo nie jestem nastawiony, ale za to bardzo lubię pomagać ludziom(jak wszyscy tu Smiley), fajnie by było jakby można by złożyć papiery do obu szkół i pójść tam gdzie się dostanie.

No to największy problem będzie tu.... i szkoły aspiranckie i Główna to nie przedszkole i jeśli chcesz na poważnie o tym myśleć to musisz się zaprzyjaźnić z książkami.

4.
Cytuj
PS. czy w CSPSP przy rekrutacji egzaminatorzy patrzą na wyniki matury(oceny i przedmioty zdawane) bo wiem że są egzaminy z chemi i fizyki i tak sobie myślę po co by patrzeli na maturę skoro są egzaminy, a kolega mi cały czas gada że na maturę patrzą i nie wiem kto ma rację.
Nie. W CS PSP oraz SA PSP pod uwagę bierze się ukończenieszkoły średniej a potem wyniki z egzaminów wewnętrznych. Z kolej do SGSP potrzebna Ci jest matura z fizyki i matematyki w tym jeden z tych przedmiotów musi być rozszerzony. Dawniej i tam pisało się egzamin wew. ale zostało to zmienione na przelicznik % z wyników z matury.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline DasOguras

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Co byście zrobili?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 08, 2008, 22:19:31 »
Dzięki za odp.
No to pozostaje mi tylko iść do CSPSP, a ten końcowy egzamin opiera się głównie na zadaniach z chemii i fizyki(jak wstępny) czy już jest tak jakby tak bardziej ogólnie z pożarnictwa?, a gdy by się oblało ten egzamin to można by do niego powtórnie przystąpić?(są może dostępne jakieś archiwalne egzaminy z ubiegłych lat?).

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Co byście zrobili?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 09, 2008, 02:25:01 »
spokojnie, egzaminem końcowym nic się nie martw. Jest on z wiedzy, którą zdobywasz w szkole, ale najpierw trzeba się do niej dostać:) można pisać egzamin powtórkowy, ale tym się nie martw na zapas:) teraz skończ LO a potem uderzaj do szkoły:) powodzenia

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline DasOguras

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Co byście zrobili?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 09, 2008, 22:09:24 »
Tomek998_xx już nie mogę się doczekać  ^_^

a jest coś takiego jak wybór kierunku: "ratownictwia wysokościowego" albo "jednostki ratowniczo-gaśniczej"?, a właśnie, do jakiej kategorii zaliczylibyście płetwonurka?

ps. a to że biorą pod uwagę zdanie szkoły średniej oznacza że trzeba mieć zdaną maturą choćby z podstawowych przedmiotów na poziomach podstawowych i z tym progowym 30%?  -_-
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2008, 22:15:10 wysłana przez DasOguras »

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Co byście zrobili?
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2008, 09:51:08 »
Co do matury: to aspirantki jej nie wymagaja a więc możesz sie ubiegac nawet bez zdanej matury ale patrząc logicznie to co to za strażak bez matury ^_^ pozdro :mellow:

Offline DasOguras

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Co byście zrobili?
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 14, 2008, 15:05:45 »
Tomek998_xx, a ty po cspsp zamierzasz pójść gdzieś dalej czy już zacząć pracę?

PW!!! Osobiste posty na forum ogólnym będą stanowczo kasowane.Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2008, 21:33:19 wysłana przez Ajax »

Offline marcin44

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Co byście zrobili?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2008, 15:01:28 »
:rofl:dla mnie jest to śmieszne ze wy o tym nie wiecie od zawsze tak było ze do PSP za zwyczaj dostawali się chłopaki zwani inaczej plecaki od zawsze jest tak w każdej polskiej pracy to rzeczywistość naszego kraju wszędzie liczy się kolega koleżanka ciocia wujek mama tata brat siostra idziesz tam gdzie ci załatwia a jak załatwisz sam to już ktoś na twoim miejscu jest                             ale próbować nic nie szkodzi

Dokladnie tak! Znajomosci, znajomosci i jeszcze raz znajomosci! Tylu fajnych chlopakow nie moze zdobyc wymazonej pracy, a ty musisz sie urzerac z "mulami" i "cherlawcami" co im W52 z rak wyrywa! Szlak!

Pozdro. Pace!