Pożarnictwo > Sprzęt

Sprzęt hudrauliczny

<< < (3/8) > >>

MIKO:
Witam , mam takie pytanie ile razy w ciągu roku używacie narzędzia hydrauliczne . Rozumiem że jak was stać to można kupować nowy sprzęt . Ja ostatnio wymieniałem jeden z zestawów u Nas w jednostce. Kupiłem w idealnym stanie zestaw Lukas z 1997 roku :

1.   Pompa spalinowa GW-4TB cicha spalinowa 58 dB  + zasila dwa urządzenia  przemiennie.
2.   Rozpieracz LSP 60 EN
3.   Nożyce LS 330 EN
4.   Końcówki i łańcuchy
5.   komplet węży

To naprawdę zestaw z górnej półki , cena ok. 2000 euro . Piszę dla tego ok. bo daliśmy 3000 euro ale w zestawie była jeszcze jedna pompa elektryczna Lukas z zwijadłami po 2x15 m węży , oraz zestaw WEBER H2

Za 2000-3000 euro idzie znaleźć naprawdę ładny sprzęt . Ostatni np. miałem ofertę na Lukasa pełen komplet ( pompa spalinowa z zwijadłami 2 x 20 m nożyce , rozpieracze , łańcuchy , druga pompa ręczna , cylinder )  1991 rok  również jak nowy za 1200 euro . Niestety nie zdążyłem zebrać kasy poszedł w ciągu dwóch dni , sprzedawał urząd gminy w Niemczech .


PZDR       

OSPwonski:
Mimo wszystko, jeśli macie kasę, kupcie HOLMATRO, nieporuwnywalny z np. LUCASem. Różnica w komforcie pracy jest ogromna.

Meku:
Jest jeszcze jeden parametr o którym nikt tu nie wspomniał. Jednorazowy sponsor z kasą to nie wszystko !
   Koszty serwisowania to spory wydatek jak na OSP. 
A np. polityka LUKAS-a to tani sprzet a serwisem cene sobie wyrównują. 
Więc Sebek patrz na to, by za dwa lata sprzęt nie trafił na regał w twoim garażu.

GB2:
Chyba co do cen serwisu to pomyłka.
Ceny przeglądów Lukas-a są niższe niż Holmatro.

Poza tym Lukas wcale nie jest taki tani - bo jego ceny są porównywalne z Holmatro.
Zdecydowanie dużo tańszy jest Weber tylko nie wiem jak jest z jego serwisem. Nie zakładam jednak, że serwis jest droższy niż Holamatro.

Pozdrawiam

MIKO:
Pracuje między innymi na Weber nieporozumienie  - nie spotkałem bardziej awaryjnego sprzętu . W tym roku już dwa razy nawalił w czasie akcji i całe szczęście że był drugi zastęp .  O mniejszych usterkach szkoda już wspominać .
PZDR 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej