Autor Wątek: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP  (Przeczytany 18682 razy)

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2007, 22:13:49 »
Witam.W mojej osp jakby na wezwanie przybiegł gośc którego nieznamy tobyśmy go wyprosili.A jeśli byłby to strażak z sąsiedniej osp którego dobrze znamy to niema problemu.

Offline sobek7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2007, 23:06:38 »
Panowie z tego co ja się orjętuje to nie ma stopni w strazy mamy funkcje które nadawane są nam na walnym zebraniu lub na zebraniu zarządu jednostki(jeżeli następuje rezygnacja) według statutu jednostki
Jeżeli chodzi o jazde z inną jednostką to raczej nie chyba że z gminy a ubespieczenie jest grupowe na wszystkich strazaków( kto w razie czego pokryje koszty wypadku np????)
pozdrawiam:)
miłość to nie żaden cud, bo miłować kazał bóg, skoro taka wola nieba to strażaków kochać trzeba :)):)):))

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 15, 2007, 21:20:15 »
Czasem każda para rąk sie przyda,ale brać kogoś obcego to ryzyko, chyba że bardzo dobrze zna się tą osobę, zna jej możliwości i ma do niej pełne zaufanie i to nie tyczy się tylko dowódcy czy jednego z chłopaków tylko całego zastępu który wyjeżdża do akcji.

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 21, 2010, 15:00:35 »
witam. mam takie pytanie,jeśli będę znajdować się blisko remizy innej jednostki niż moja ale w tej samej gminie czy mogę wziąć udział w akcji wskakując do ich sekcji??

Moderator: Zanim założysz nowy wątek sprawdź czy podobny nie istnieje. Wątki scaliłem./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 19:29:48 wysłana przez Sylwek »
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 21, 2010, 16:06:36 »
Jeżeli D-ca owego zastępu z którym będziesz chciał się udać na akcję nie będzie miał nic przeciwko to jak najbardziej możesz.

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2010, 19:56:43 »
wiem ze dowódca mnie weźmie(znamy się już trochę bo jako naczelnicy osp spotkaliśmy nie raz i razem tez d.pe na pożarze przypiekliśmy) chodzi mi bardziej o prawo czy wszystko będzie ok??
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2010, 22:42:43 »
Jeżeli chcesz jeździć w OSP poza swoją gminą to jest jeszcze kwestia ubezpiecznia, musiałbyś być ubezpieczony w tej drugiej gminie też.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

sowa80

  • Gość
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 23, 2020, 11:36:23 »
Podbijam temat
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2020, 11:47:00 wysłana przez sowa80 »

Offline NickName

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 23, 2020, 14:57:24 »
Może jeździć. Musi zostać przyjęty do stowarzyszenia (Ważna uchwała zarządu OSP, gdyż spośród członków stowarzyszenia wydzielany jest JOT). Mieć aktualne badania lekarskie i przedstawić dokumenty uprawniające do brania udziału w działaniach rat-gaś - jeżeli ten sam powiat wystarczy się dogadać w KP żeby zrobili kopie dokumentów i włączyli do kwitów drugiej OSP. Musi też mieć opłacone ubezpieczenie dedykowane dla jednostki w której chce jeździć. Ubezpieczenie może być imienne lub zbiorowe. Jeśli zbiorowe musi widnieć na liście JOT. Przerobiłem ten temat i jeżdżę w tej OSP, w której miejscowości akurat przebywam. Ten sam powiat, różne gminy.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 23, 2020, 15:55:02 »
Może jeździć. Musi zostać przyjęty do stowarzyszenia (Ważna uchwała zarządu OSP, gdyż spośród członków stowarzyszenia wydzielany jest JOT). Mieć aktualne badania lekarskie i przedstawić dokumenty uprawniające do brania udziału w działaniach rat-gaś - jeżeli ten sam powiat wystarczy się dogadać w KP żeby zrobili kopie dokumentów i włączyli do kwitów drugiej OSP. Musi też mieć opłacone ubezpieczenie dedykowane dla jednostki w której chce jeździć. Ubezpieczenie może być imienne lub zbiorowe. Jeśli zbiorowe musi widnieć na liście JOT. Przerobiłem ten temat i jeżdżę w tej OSP, w której miejscowości akurat przebywam. Ten sam powiat, różne gminy.
A jak wygląda sprawa z funkcjonariuszami PSP? Gmina dodatkowo go ubezpiecza np w dwóch jednostkach osp tej samej gminy?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline NickName

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 24, 2020, 10:55:52 »
Przyznam, że nie do końca rozumiem pytania. PSP i OSP to dwa różne podmioty a co za tym idzie system ubezpieczeń.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 24, 2020, 19:50:32 »
OSP na terenie gminy raczej są w jednej firmie ubezpieczone, także raczej będąc w jednej osp w drugiej nie ma takiej potrzeby
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 29, 2020, 11:24:17 »
W OSP mam członka działającego w 2 jednostkach na terenie jednej miejscowości. Nikt z tym nie ma problemu, ubezpieczenie jest jedno na całą gminę.

Offline Strazak9111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Czy strażak OSP może jechać na akcje w innym OSP
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 07, 2020, 03:01:46 »
Mam kilka pytań:
1. jak w tytule
2. by zostać zastępcą naczelnika należy mieć jakieś tam inne wyszkolenie niż podstawowe? No i jaki mogę zyskać najwyższy stopień gdy mam tylko szkolenie podstawowe?
Ad. 1 - tak
Ad. 2 - najlepiej mieć ukończony kurs naczelników albo chociaż dowódców, jednak możesz uzupełnić (ja jestem naczelnikiem od 2016 roku i miałem wtedy 25 lat, na dzień dzisiejszy mam ukończony kurs dowódców, na naczelników muszę jeszcze poczekać, ale nie mam z tego tytułu kompleksów - swoje obowiązki i tak muszę wypełniać i staram się to robić  jak najlepiej 😊