Autor Wątek: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.  (Przeczytany 17521 razy)

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 12, 2007, 21:58:40 »
witam
wydaje mi sie ze identyfikatory imienne nosi tylko kadra dowodczo-sztabowa a ona nie chodzi raczej w koszarowkach tylko w kds-ach i ten identyfikator nosi sie na lewej piersi a stopien jest na pagonach
a na koszarowce i bojowym stopien jest na lewej piersi a nazwisk nie ma
a o jaka sluzbe Ci chodzi PSP czy OSP to zobacz tez w regulaminach umundurowania

pozdr

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 13, 2007, 09:20:20 »
chodzi mi o OSP czy na koszarówce i ups nosi sie emblematy funkcyjne

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 13, 2007, 10:43:43 »
http://www.osphermanowa.republika.pl/umundurowanine.htm. Na tej stronce jest wszystko dotyczące umundurowania OSP.Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:57:41 wysłana przez robn »

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 13, 2007, 10:44:33 »
witam!
I owszem, w Regulaminie Umundurowania (załącznik 17) są wzory takich dystynkcji , zobacz http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/umundurowanie.pdf  . Tak wogóle to polecam stronę ZOSP RP, możesz się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:57:28 wysłana przez robn »

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 16, 2010, 17:00:43 »
Mam takie pytanie odnośnie logo i emblematów OSP własnej produkcji. Czy można stworzyć jakieś logo i umieścić je na np drzwiach samochodu pożarniczego, lub takowe logo umieścić na emblemacie ubrania koszarowego??? Widziałem wielokrotnie takie loga czy też herby na pojazdach i zaciekawiło mnie to bardzo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:57:19 wysłana przez robn »

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 16, 2010, 17:46:40 »
Skoro wielokrotnie tak owe emblematy widziałeś to chyba oczywiste że się da.czyż nie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:57:06 wysłana przez robn »
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 16, 2010, 17:56:19 »
Że sie da to ja wiem:P tylko czy można. Widziałem także logo PSP poprzerabiane na OSP i też sie da, a jak wiemy tak robić nie można.
U mnie w OSP chcą stworzyć jakieś swoje logo i umieścić na samochodzie i nie chce żeby potem sie ktoś krzywił na widok tego.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:56:57 wysłana przez robn »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 16, 2010, 18:01:50 »
Pablito ma rację - można nawet zmienić wygląd munduru galowego, co zresztą często widzi się np. u naszych górali  ^_^ Z tym, że to nie jest takie łatwe na "widzimisię", tylko musi być dobrze umotywowane i wymaga zgody władz związkowych, tylko nie pamiętam na jakim szczeblu.

Emblemat na mundur to już sprawa całkiem drugorzędna - można sobie wprowadzić samemu, i nikt się czepiać nie powinien, bo to powszechny zwyczaj. Z zastrzeżeniem, że najczęściej owe odejście od regulaminu dotyczy umieszczania herbu miasta, gminy lub województwa na emblemacie. Nawiasem mówiąc wg. odrębnych przepisów oznakowania pojazdów pożarniczych dopuszcza teoretycznie tylko takie emblematy na aucie.

Ale wiesz, w sumie w OSP "wszystko się da", bo  to stowarzyszenie, które jest samorządne i bardzo niezależne - można co najwyżej spotkać się z krytyką, choć krytykujący to sobie dużo może
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:55:24 wysłana przez robn »
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 16, 2010, 18:35:35 »
Pablito ma rację - można nawet zmienić wygląd munduru galowego, co zresztą często widzi się np. u naszych górali  ^_^ Z tym, że to nie jest takie łatwe na "widzimisię", tylko musi być dobrze umotywowane i wymaga zgody władz związkowych, tylko nie pamiętam na jakim szczeblu.

Cytuj
1. Wymienione w regulaminie rodzaje ubiorów nie ograniczają możliwości stosowania elementów strojów regionalnych.
2. Stosowanie w ubiorach elementów strojów regionalnych wprowadza się w drodze uchwały zarządu wojewódzkiego ZOSP RP na wniosek zainteresowanej OSP lub OSP z terenu regionu.

http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/umundurowanie.pdf
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:55:37 wysłana przez robn »

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 16, 2010, 18:44:21 »
Cytuj
1. Wymienione w regulaminie rodzaje ubiorów nie ograniczają możliwości stosowania elementów strojów regionalnych.
2. Stosowanie w ubiorach elementów strojów regionalnych wprowadza się w drodze uchwały zarządu wojewódzkiego ZOSP RP na wniosek zainteresowanej OSP lub OSP z terenu regionu.

http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/umundurowanie.pdf
[/quote] to właśnie zmiana umundurowania galowego, np górali jak wspomniał Radhezz, a emblemat to inna inszość, i chyba nie wymaga pozwoleń(chyba)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:55:49 wysłana przez robn »
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 19, 2010, 11:15:48 »
@Pablito1990 - forum czyta wiele osób, które poszukują odpowiedzi na nurtujące ich problemy. Dlatego jeśli już komuś odpowiadamy na pytanie to róbmy to rzetelnie.
Jesli nie jesteś pewien - w sumie nie tylko ty ale i inni - to nie piszmy jakiejkolwiek wypowiedzi i nie zaczynajmy jej od "chyba" (bo "chyba" to się łódka na wodzie :) )

Jesli nie jest się czegoś pewnym wystarczy przeczytać dany przepis czy regulamin i nie będzie więcej "chyba".
W tym przypadku odsyłam do regulaminu umundurowania.

Posty kierowane do jednego użytkownika należny wysyłać jako PW /Sylwek
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:55:58 wysłana przez robn »

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 19, 2010, 14:54:56 »
Szkoda że co niektórzy producenci naszywek wprowadzają w błąd oferując zupełnie niezgodnie z regulaminami dla OSP
Złote wstawki  - nici .
TAK NIE POWINNI ROBIĆ
 

http://www.swistak.pl/a7513171,Naszywki-strazackie-NARAMIENNE-FAKTURA-VAT.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:56:07 wysłana przez robn »

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 19, 2010, 15:16:02 »
Cytuj
Szkoda że co niektórzy producenci naszywek wprowadzają w błąd oferując zupełnie niezgodnie z regulaminami dla OSP
Złote wstawki
Zgadza się, ale najbardziej przerażające jest to, że często robią to na wyraźne życzenie zamawiających.
Zdarza się, że klient powie - NAAAPRAWDĘ???! Oooo NIE WIEDZIAŁEM! (porażka  :wall: )
Nader często jednak robią to świadomie.  :fiuu:
Firmy hafciarskie widząc, ze jest również zainteresowanie na pozaregulaminowe naszywki, po prostu szukają klienta.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:56:17 wysłana przez robn »
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline osppilica

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Hell Hath No Fury Like a FireFighter
    • Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 23, 2010, 11:37:09 »
Ja zamówiłem kilkanaście sztuk naszywek na ramie z herbem miasta i napisem OSP u góry na dole z nazwą. Że tak napisze po prostu klasycznie, srebrna nić, bez dodawania JOT czy KSRG. Pomysł chwycił bo zaraz się znaleźli kolejni którzy chcieli też takie mieć, bo i na US i na koszarówkę. Identyczny wzór trafił na GCBA jak wrócił z remontu http://www.sgfp.com.pl/details.php?image_id=4 dwie tarczki pomiędzy drzwiami i po jednej z przodu o z tyłu (w sumie trochę dużo ich, i do tego napis OSP Pilica na drzwiach). Może dla niektórych wydaje się zbyt upstrzony tymi napisami i naklejkami i jeszcze nazwą własną związaną z pożarnictwem w mojej miejscowości. Ale chyba nie jest tragicznie :)

Wg mnie taka właśnie tarczka z herbem miasta, albo nawet jak jakaś OSP wymyśli sobie własny wzór grafiki (nie wiem hełm na tle skrzyżowanej prądownicy i hydrantu, czy hooligana i topora) to fajna sprawa. O ile trzyma się to tego, że nie podbierane jest logo PSP ani nie jest to robione złotym haftem.

Czasem można zauważyć takie parcie w OSP na złoto a la PSP (imienniki, tarczki, itp) że chyba gdyby się dało to by sobie jeszcze przyszyli naramienniki do US czy koszara i tam dali dystynkcje. Zawsze byłem zwolennikiem, że srebrna nić to OSP i z tego się jest dumnym jako ochotnik, a złota dla PSP i zawodowcy są z tego dumni. Ale można też czasem zauważyć OSP wesoło biegające w KDSach zamiast koszarówek. Ale problem wg mnie tkwi w tym, że w zasadzie nikt tego typu spraw w OSP nie kontroluje i nie ściga za takie cuda.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:56:28 wysłana przez robn »
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej - ZAPRASZAMY

www.sgfp.com.pl

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Emblematy na rekawy ubrań koszarowych i bojowych.
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 25, 2010, 20:44:30 »
Może dla niektórych wydaje się zbyt upstrzony tymi napisami i naklejkami i jeszcze nazwą własną związaną z pożarnictwem w mojej miejscowości. Ale chyba nie jest tragicznie :)

Wg. mnie wcale nie jest "upstrzony". Podoba mi się. No i macie prawdziwą D10W na dachu :}
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:56:37 wysłana przez robn »

Offline Kluza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Wiceprezes i dowódca Zastępu
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 17, 2011, 21:39:06 »
na pewnym forum piszą coś takiego , że w Opolu jest jednostka OSP która na emblematach ma napisane JRG4. tylko , że  w Opolu są tylko trzy JRG. Głogowska , Rondo i Niemodlin. czy tak można? jeśli nie , to co w takim przypadku zrobić? i czy to w ogóle jest możliwe , żeby mieli JRG na emblemacie jeśli  są OSP
pewnego razu umówiłem się z piękną kobietą. ubrałem najlepszy ciuch , najlepszy perfum i kupiłem kwiatka. idąc na miejsce spotkania usłyszałem syrenę. Rzuciłem kwiatka w błoto i pobiegłem do remizy , skąd wyjechaliśmy na pożar. dziewczyna się na mnie obraziła i już nigdy więcej ze mną nie umówiła. koledzy mieli mnie za największego frajera. jak mogłem tak postąpić? ja odpowiedziałem : " gdyby taka sytuacja się powtórzyła zrobiłbym to samo! i nigdy w życiu bym tego nie żałował !" Powołanie..

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 17, 2011, 21:45:14 »
na pewnym forum piszą coś takiego , że w Opolu jest jednostka OSP która na emblematach ma napisane JRG4. tylko , że  w Opolu są tylko trzy JRG. Głogowska , Rondo i Niemodlin. czy tak można? jeśli nie , to co w takim przypadku zrobić? i czy to w ogóle jest możliwe , żeby mieli JRG na emblemacie jeśli  są OSP

Następny niechlubny przykład niedowartościowania i przerostu treści nad formą.

http://ratownictwo.opole.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3312&Itemid=99999999

Komentarze :kwit:

Cytuj
Tam Był, powiedz mi bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć gdzie się mieści JRG 4?? Bardzo ciekawe.

nie wiesz gdzie? naprawde? ;p no przeciez w szczepanowicach i gosławicach ;pp
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2011, 22:02:23 wysłana przez grzela »

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 17, 2011, 22:58:38 »
czy to w ogóle jest możliwe , żeby mieli JRG na emblemacie jeśli  są OSP
a co to za problem? Dziesiątki firm robią takie naszywki i możesz zamówić co ci się podoba. Tylko po co takie coś?? Szpan?
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 17, 2011, 23:15:04 »
Z tego co wiem owa jednostka ma faktycznie logo PSP na naszywkach, ale na wstążce jest wpisane ochotnicza straż pożarna, niema tam nigdzie wzmianki o tym że jest to JRG-4. Różne osoby piszą różne rzeczy w internecie i niemożna wszystkiemu dawać wiary.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 20, 2011, 00:17:38 »
Eee to chyba ktoś w ramach żartów sobie wklepał te JRG-4. Nawiasem mówiąc OSP Szczepanowice to jedna z największych i najlepiej wyposażonych jednostek w powiecie, jeśli nie w województwie - 2xGCBA (w tym jedna Scania P340) i drabina to faktycznie jak mała JRG :rofl:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 20, 2011, 09:01:08 »
na pewnym forum piszą coś takiego , że w Opolu jest jednostka OSP która na emblematach ma napisane JRG4. tylko , że  w Opolu są tylko trzy JRG. Głogowska , Rondo i Niemodlin. czy tak można? jeśli nie , to co w takim przypadku zrobić? i czy to w ogóle jest możliwe , żeby mieli JRG na emblemacie jeśli  są OSP

Następny niechlubny przykład niedowartościowania i przerostu treści nad formą.

http://ratownictwo.opole.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3312&Itemid=99999999

Komentarze :kwit:

Cytuj
Tam Był, powiedz mi bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć gdzie się mieści JRG 4?? Bardzo ciekawe.

nie wiesz gdzie? naprawde? ;p no przeciez w szczepanowicach i gosławicach ;pp

oj niedokładnie doczytałeś komentarze

Cytuj
Na miejscu 
JRG 1 301o26
JRG 2 302o51, 302o25, 302o43(?), 302o90
JRG 4 309o13, 309o12, 309o58
OSP Szczepanowice 309o14,309o41
OSP Gosławice 309o18

Cytuj
309o13 i 309o12 , 309o58 to sa bierkowice 
a nie JRG4

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 20, 2011, 13:36:09 »

oj niedokładnie doczytałeś komentarze


A co to zmienia w kontekście całego wątku?

Offline lukasjaro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 20, 2011, 14:08:48 »
Radhezz    Nie wiem jakim cudem to zrobiłeś mieszkając w Chmielowicach? A mianowicie OSP Szczepanowice posiadają 2 x GBA, STAR 244 i star 266. A OSP Bierkowice, które faktycznie czasem nazywane jest JRG4 ma sprzęt który wymieniłeś.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 21, 2011, 12:28:54 »
Radhezz    Nie wiem jakim cudem to zrobiłeś mieszkając w Chmielowicach? A mianowicie OSP Szczepanowice posiadają 2 x GBA, STAR 244 i star 266. A OSP Bierkowice, które faktycznie czasem nazywane jest JRG4 ma sprzęt który wymieniłeś.
O kurna, sorry, mój błąd, myślami byłem gdzie indziej jak to pisałem :szalony:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Emblematy na rekawy ubran koszraowych i bojowych.
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 01, 2011, 22:40:32 »
jest sprawa, panowie... otóż moja jednostka wchodzi w tym roku do KSRG, zbiega się to mniej więcej z chęcią zamówienia przez nas nowych emblematów na wzór starych, na których znajduje się napis OSP <nazwa miejscowości>, herb oraz rok założenia, jednak w obliczu wejścia do systemu niektóre osoby upierają się, że na emblemat należy dodać napis KSRG, czego ja jestem zaciekłym przeciwnikiem. argumentują, że takie są wymagania ZW OSP, "wszyscy tak mają", ma być widać, że jesteśmy w systemie, czy że na akcji strażak PSP musi rozróżnić, kto jest z jednostki systemowej, a kto nie. jeśli mam rację podajcie proszę jakieś argumenty, które mogą przeważyć na moją korzyść, lub wyprowadźcie mnie z błędu.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."