Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Lata Pracy.

(1/4) > >>

Wojper:
ile lat strażak musi przepracowac do Emerytury? słyszałem że 22 lata , ale kto pyta nie błądzi. z góry dziękuje za odpowiedź. pozdrawiam

Seba:
Witaj :) po 15 latach można odejść na emertyurę z pułapu 45 % pensji potem z każdym rokiem przybywa procentów aż do 30 lat służby gdy nabywa się prawa do maksymalnej 75% emerytury.

Mark1:
Mała poprawka Seba po 15 latach nie 45% a 40%.

bartek6:
seba można emerytury mieć do 80% pod warunkiem że załatwisz sobie grupe inwalidzką, a jeśli się nie mylę to jak będziesz miał 1 grupę to nawet 85% ale tak jak mówię w tym przypadku jestem niepewny
także nie musisz pracować aby mieć pełną emeryture aż 30 lat
15lat- 40% emerytury,
 nastepny kazdy rok-2,6%
dolicza się też za wyjazdy do pożarów 30 wyjazdów w ciągu roku (liczy się tylko 1 wyjazd na służbie)-to 0,5% i tu też nie wiem jak jest do końca u mnie w komendzie twierdzą że można maź. uzbierać 2%
dolicza się też od specyfiki zadań np. płetwonurkowie i wysokościowcy mają wiecej ale ile to nie wiem bo nie wykonuję ich zadań nie mam uprawnień
zapewne wojper miał wiadomości nie do końca wyjaśnione- otóż te 22 lata które wspomniał to wystarczają aby z grupą inwalidzką miec 75% emerytury
lata cywilne liczy się po 1,3%
także pełna emerytura nie zależy tylko od lat służby w PSP

Seba:
z 45 % to się faktycznie walnąłem ale z usatwy wynika że po 30 latach masz 75% + dodatkowo 5 od komisji nie chce mi się sprawdzać a o emeryturze jeszcze nie myśle sorka dużo się nie pomyliłem i wielkiego błędu nie było. Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej