Autor Wątek: Protest strażaków OSP  (Przeczytany 19014 razy)

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2007, 13:01:06 »
Rozdział drugi, paragraf 8, punkt 2 statutu Związku Ochotniczych Straży Pożarny RP mówi że celem związku jest : "Rzecznictwo i reprezentowanie członków Związku wobec organów administracji
publicznej oraz udzielanie im pomocy w realizacji zadań statutowych."
"By inni mogli żyć.."

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 07, 2007, 13:46:33 »
Ok. ale to statut Związku , a nie OSP i niema tu mowy że OSP samo nie może , więc jak to jest z tą zależnością i podległością , bo dalej do mnie nie dociera . W statucie OSP jest tylko zapisane że OSP może zrzeszać się w Związkach i tyle .

I może się czepiam , ale wydaje mi się że trochę nad interpretujecie pewne rzeczy . Bo to co cytujecie , świadczy jedynie o tym że ZOSP ma nam pomagać , a nie zarządzać i ograniczać swobodę działania jednostek OSP .

Chciałem tylko zauważyć że wszystkie działania  organizacyjne np. JOT to tylko wytyczne i propozycje , a nie polecenia , bo po prostu ZOSP niema takich uprawnień .Oczywiście zawsze może szantażować . Nie dostaniecie odznaczeń , nie dostaniecie dotacji bo coś tam . Tylko tak naprawdę w większości jak nie w całość ZOSP dostało te środki by rozdysponować na OSP i łaski nie robi , tylko tak naprawdę nikt nie chce się przeciwstawić monopolowi .   Więc zwracajcie uwagę na pewne sformułowania np. „podległość” bo ni jak się to ma do prawdy . Bo zrzeszenie się to nie podległość . Podlega ZMG -> ZP –> ZW -> ZG , a nie OSP . Bo OSP w teorii się zrzeszyły by być reprezentowane . Ale jest kilka, jak już nie kilkanaście jednostek w Polsce które nie są członkami Związku i jakoś żyją . No może medali sobie nie przypinają . I w mojej okolicy w najbliższych miesiącach kolejne wystąpią , prawdopodobnie nawet jeden Zarząd Miejsko Gminny zostanie zlikwidowany .  Bo uznają że takie „reprezentowanie” , nie jest im potrzebne .

PZDR

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 07, 2007, 19:30:41 »
Cytuj
Więc tak proponuje petycje do Prezesa ZOSP RP Pana Pawlaka podpisaną przez jak największą liczbę ochotników z jasno określonymi postulatami. Łatwo powiedzieć chcemy pieniędzy na sprzęt ale to nie o to chodzi bo pieniedzy nam nie dadzą bo jak widać ich nie mają. Trzeba zmienić przepisy i my musimy ruszyć całą tą machine legislacji bo jedno rozporządzenie nic tu nie pomorze.
A nasze działania będą miały efekty gdy będą zorganizowane, legalne i wiarygodne, więc nie należy nic robić na własna rękę !!!!!
Śmieszne to jest. Napiszesz petycje która wyląduje w koszu, a w najlepszym wypadku w biurku. Nie wiem skąd Pawlak strzepie te pieniądze, a po za tym nie jest w rządzie i ma gówno do gadania bo Kaczory władze mają. Jak mi się dobrze wydaje to inicjatywę ustawodawczą posiada 100 tyś. obywateli, a więc trzeba zebrać te podpisy po strażakach i napisać mądrą ustawę, którą sejm odrzuci. Państwo Kaczyńscy mają wszystko w du..e byle być przy korycie rządowym. Z pielęgniarkami nie chce gadać nawet, a jak się użyje mocniejszych argumentów to też nic się nie zdziała bo zwinie się i odleci.
Jeśli wstąpiło się do ZOSP RP to i można z niego wystąpić. U mnie w powiecie tylko jedna OSP nie należy do związku i powiem wam, że jest najlepiej funkcjonującą OSP!!! Patrząc na taką sytuacje to coś tu nie jest tak jak powinno być. Myślę że trzeba użyć radykalnych środków. Polacy jak zwykle są bojaźliwi i jak przyjdzie co do czego to każdy ucieknie.
Taka mała aluzja:
W Polsce tak naprawę solidarność nie istnieje. Np. Jeśli sąsiad ma 10 krów to ten drugi sąsiad mówi: niech mu ta jedna zdechnie bo on ma za dużo.  Trzeba zmienić sposób myślenia!!! Jeśli sąsiad ma 10 krów to niech ja będę miał ich 20 i wszyscy będą zadowoleni.
W tym rządzie nie ma z kim gadać nawet. Jeśli każdy mówi że to straż ochotnicza i że nic nie robi to niech przyjdzie przeszkoli się i jedzie na akcję lub dwie i zobaczy jak to jest. Nikt nie patrzy co my robimy i jakim sprzętem!!! Że jak trzeba to wstajemy o 3 w nocy i zapie..... i nie szczędzimy przy tym zdrowia bo ochrona osobista strażaka w Polsce opiera sie na USP za 500zł i PH5 oraz butach Officer. Każdy się z nas śmieje że się bawimy jak dzieci w piaskownicy. U kogoś Polak widzi łebek od szpilki, a u siebie nie widzi całych wrót.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 07, 2007, 19:57:32 »
Ok. ale to statut Związku , a nie OSP i niema tu mowy że OSP samo nie może , więc jak to jest z tą zależnością i podległością , bo dalej do mnie nie dociera . W statucie OSP jest tylko zapisane że OSP może zrzeszać się w Związkach i tyle .
I może się czepiam , ale wydaje mi się że trochę nad interpretujecie pewne rzeczy ...
Jeżeli jako osoba fizyczna mogę być członkiem OSP i obowiązuje mnie statut tej jednostki to na tej samej zasadzie Osp jako członka ZOSP obowiązuje statut Związku. Nie ma obowiązku przynależności do ZOSP, ale jeżeli OSP należy do ZOSP to obowiązuje ja statut Związku tak jak osobę fizyczna obowiązuje statut OSP. Można wystąpić z OSP i ZOSP, ale dokąd jest się członkiem statuty obowiązują.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 07, 2007, 21:05:45 »
Ok. ale to statut Związku , a nie OSP i niema tu mowy że OSP samo nie może , więc jak to jest z tą zależnością i podległością , bo dalej do mnie nie dociera . W statucie OSP jest tylko zapisane że OSP może zrzeszać się w Związkach i tyle .
I może się czepiam , ale wydaje mi się że trochę nad interpretujecie pewne rzeczy ...
Jeżeli jako osoba fizyczna mogę być członkiem OSP i obowiązuje mnie statut tej jednostki to na tej samej zasadzie Osp jako członka ZOSP obowiązuje statut Związku. Nie ma obowiązku przynależności do ZOSP, ale jeżeli OSP należy do ZOSP to obowiązuje ja statut Związku tak jak osobę fizyczna obowiązuje statut OSP. Można wystąpić z OSP i ZOSP, ale dokąd jest się członkiem statuty obowiązują.  -_-
 

Witam

Jako członek związku stowarzyszeń dałem możliwość by zwiazek mnie reprezentoważ, ale nie ma w tym cech wyłączności. OSP jako osoba prawna ma pełne prawo do wyrażani swoich poglądów i reprezentowania swojego stanowiska na zewnątrz. Nie ma tu żadnych ograniczeń, a wręcz przeciwnie są one zakazane.

Pozdrawiam

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2008, 18:56:30 »
Cytuj
Więc tak proponuje petycje do Prezesa ZOSP RP Pana Pawlaka podpisaną przez jak największą liczbę ochotników z jasno określonymi postulatami. Łatwo powiedzieć chcemy pieniędzy na sprzęt ale to nie o to chodzi bo pieniedzy nam nie dadzą bo jak widać ich nie mają. Trzeba zmienić przepisy i my musimy ruszyć całą tą machine legislacji bo jedno rozporządzenie nic tu nie pomorze.
A nasze działania będą miały efekty gdy będą zorganizowane, legalne i wiarygodne, więc nie należy nic robić na własna rękę !!!!!
Śmieszne to jest. Napiszesz petycje która wyląduje w koszu, a w najlepszym wypadku w biurku. Nie wiem skąd Pawlak strzepie te pieniądze, a po za tym nie jest w rządzie i ma gówno do gadania bo Kaczory władze mają. Jak mi się dobrze wydaje to inicjatywę ustawodawczą posiada 100 tyś. obywateli, a więc trzeba zebrać te podpisy po strażakach i napisać mądrą ustawę, którą sejm odrzuci. Państwo Kaczyńscy mają wszystko w du..e byle być przy korycie rządowym.

No teraz władza się zmieniła a więc możemy próbować. Poza tym jeśli nawet petycja jak stwierdził mój przedmówca "wyląduje w koszu" to będziemy mogli ze spokojnym sumieniem podjąć bardziej radykalne środki do zwrócenia uwagi na sytuacje OSP w Polsce.
"By inni mogli żyć.."

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2008, 20:25:41 »
Popieram \1111\!!!!!! w PSP jest tak ze jak samochod ma 10 lat to juz go wycofuja ! na zachodzie kazda jednostka tak robi nawet OSP . Niech zniosa kase za wyjazdy ale wziamian mogli by doposarzyc nasze jednostki w porzadne auta !!!
poZdRawiam  ( zrobmy cos a nie piszmy bo tak to lipa bedzie _)
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 21, 2008, 20:39:50 »
wiecie co wam powiem? Chciałbym mieć w swojej jednostce auto które ma te 10 lat a niech i ma nawet 15. Obecnie moja jednostka OSP posiada 30-letniego Żuka, który mimo wieku daje jeszcze rade wyjechać do pożarów i innych zdarzeń ale przez to że nie mamy auta wyposażonego w beczkę jesteśmy wzywani wtedy gdy już musimy albo gdy dane zdarzenie ma miejsce w promieniu 5 km...I tak ten ostatni 2007 rok upłynął nam pod znakiem 4 wyjazdów z czego to był 1 pożar, 2 wyjazdy do usuwania skutków nawałnicy i jeden na zabezpieczenie imprezy...

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 21, 2008, 20:45:15 »
u mnie jest 37letni Magirus maja nam cos na 100 lecie sprawic nowego ( uzywke ) ale my marzymy o starze 1466 bo w ciul trudny teren u nas jest a w tym roku juz 8 wyjazdow hehe
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 21, 2008, 20:51:22 »
nam też by wystarczył jakis dobry terenowy Star. Ważne żeby tylko miał beczkę...ale co mogą zrobić jednostki OSP będące poza KSRG? tym bardziej ze większość a właściwie cała kasa idzie na jednostkę w miejscowości gminnej która jest w KSRG. Mi chodzi tylko o to żeby zwiększyć angażowanie naszej jednostki do różnych działań bo jak tak dalej będzie to nasi druhowie będą się tylko spotykać podczas zebrań i konserwacji sprzętu..a i tak jest nas z roku na rok coraz mniej i nikt nie chce nowy przyjść bo jak widzi że nić sie w naszej OSP nie dzieje to po co on ma sie zapisywać...

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 21, 2008, 20:54:03 »
No masakra MASAKRA mosza cos z tym zrobic
WIECEJ SPRZETU DLA OSP !!!
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 21, 2008, 21:00:54 »
Więcej sprzętu i kasy! Przecież to nie chodzi o to żeby mieć jak najlepszy sprzęt jaki jest tylko dostępny na rynku ale o to żeby nie korzystać z takiego co ma 30 lat i w czasie akcji potrafi sie popsuć i wtedy możemy tylko patrzeć jak sie pięknie pali ta stodoła :angry: a też i dla samych ratowników ten sprzęt może sie okazać zagrożeniem dla ich zdrowia...Po prostu ktoś w tym kraju nie docenia wkłady i poświęcenia oraz serca jakie wkładają strażacy ochotnicy w to co robią. Jak dla mnie to mogliby całkowicie wstrzymać te nasze skromne wynagrodzenie za godziny akcji a w zamian to więcej pieniędzy dotować na nowy sprzęt,jak wspomniał kolega hapec, który zachęciłby młodych do wstąpienia w szeregi OSP

Offline rodman06

  • Gigantus
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 21, 2008, 21:43:23 »
Powiem krótko, protest owszem jeśli chodzi o sprzęt, ale państwo nie musi nam dawac więcej pieniędzy. Są przecież OSP w Polsce, które mają sponsorów. Jeśliby taki protest zorganizowac, to nie musimy jeździc pod sejm. wystarczy, że powolutku (zgodnie z prawem) będziemy wszystkimi naszymi wozami jeździc po Warszawie. Paraliż stolicy szybciej dociera do władz niż krzyki i agresja.
A co do sprzętu racja, masakryczny jest w większości jednostek, np. podczas słynnej kuźnii Raciborskiej 92' spłonoł Magirus z lat 60-tych (paranoja), jeśli tak dalej pójdzie i OSP nie zastrajkują to PSP nie będą strajkowac, bo będą miały pomocną ręke ze strony OSP z których ludzie się śmieją że ze swoim sprzętem i umiejętnościami to tylko ogień podtrzymują.

JESTEM ZA PROTESTEM. BLOKUJMY Wa-we. tylko mówic to jedno a wykonac to drugie, jak reszte namówic?
GCBA Jelcz Wymiata

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 21, 2008, 21:51:41 »
To namawiać trzeba tych którzy mieszkają blisko Warszawy. Ja mam do niej ponad 400km...i jakbyśmy chcieli tam sie wybrać naszym Żukiem to po pierwsze: 300l benzyny, zapasowy komplet wszystkich części i chyba jakieś pozwolenie tez od macierzystej JRG. Więc w przypadku mojej OSP to pomysł mało wykonalny, tym bardziej że nasi członkowie mają swoją prace.

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 21, 2008, 21:56:40 »

JESTEM ZA PROTESTEM. BLOKUJMY Wa-we.

"Pamiętaj, wstając z wyra, że najpierw prawa gira"

Nie widzę sensu blokady stolicy przez Strażaków...
Prześpij się kolego, odpocznij, rano pamiętaj "jak i którą nogą wstajesz" a potem wymyśl coś kontruktywnego...

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 21, 2008, 22:09:59 »
Taki protest już był jak straż z Zieleni Miejskiej pod MSWiA przechodziła – też autkami jeździli po Warszawie i do tego alarmowo , może Ajax , Butel pamiętają ?

Wtedy przyniosło efekt  -_- !

Pozdrawiam MIKO

Offline mjk

  • specjalista ds. zbędnych
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Semper Fi.
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 21, 2008, 22:23:48 »
weźcie się odczepcie od Warszawy...

Myślicie ze jak zablokujecie Warszawę to co pieniądze dostaniecie?? sprzęt?? samochody???

Nie dostaniecie nic... a jeszcze możecie stracić. A co do tego że jeździcie starymi samochodami to nikt wam nie karze jeździć tak jak wam nikt nie karze być w OSP...
może zamiast lamentować to warto szukać sponsorów zwrócić się do władz lokalnych o wsparcie finansowe...

Jakoś, niektóre OSP potrafią to zrobić...

No tak najlepszym lekarstwem na wszystkie bolączki jest zablokowanie Warszawy... brawo dla was...


PS.
Chciałem wszystkich przeprosić jako Warszawiak:
1. za to, że mamy sprzęt jaki mamy
2. że mamy 17 JRG, 3 OSP, JRG SGSP i kilka ZSR
3. że w Warszawie nie ma tzw. dodatku stołecznego
4. że nasze miasto jest stolicą Polski
5. że miasto daje pieniądze na sprzęt i samochody
6. że... (tu możecie wpisywać za co was jeszcze mogę przeprosić)

a i jeszcze jedno może się powtórzę ale napisze to:

ODCZEPCIE SIę OD WARSZAWY

Pozdrawiam
biznes jest zawsze sprawą osobistą...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 21, 2008, 22:37:24 »
Myślicie, że jak zablokujecie Warszawę to co pieniądze dostaniecie?? sprzęt?? samochody???
Nie dostaniecie nic... a jeszcze możecie stracić. A co do tego że jeździcie starymi samochodami to nikt wam nie karze jeździć tak jak wam nikt nie karze być w OSP...
może zamiast lamentować to warto szukać sponsorów zwrócić się do władz lokalnych o wsparcie finansowe...
I tu kolegę popieram, bo skoro gmina (starostwo) nie chce dawać pieniędzy na OSP, to co Wam da strajk lub zablokowanie warszawy? Chronicie rejon gminy lub miasta, a żaden wójt/starosta nie da pieniędzy na sprzęt który będzie niewykorzystany, lub będzie stał w garażu na pokaz innym jednostkom.
Po pierwsze przekonać należy do siebie lokalne władze.
nam też by wystarczył jakis dobry terenowy Star. Ważne żeby tylko miał beczkę...ale co mogą zrobić jednostki OSP będące poza KSRG? tym bardziej ze większość a właściwie cała kasa idzie na jednostkę w miejscowości gminnej która jest w KSRG. Mi chodzi tylko o to żeby zwiększyć angażowanie naszej jednostki do różnych działań bo jak tak dalej będzie to nasi druhowie będą się tylko spotykać podczas zebrań i konserwacji sprzętu..a i tak jest nas z roku na rok coraz mniej i nikt nie chce nowy przyjść bo jak widzi że nić sie w naszej OSP nie dzieje to po co on ma sie zapisywać...
I uważasz że to jest powód do protestu???? Dlaczego sie nie staracie by wejść do KSRG? Inni mogą a Wy nie? Poczytaj też post "Jak ożywić jednostkę"

A jeszcze dodam.... są na forum ludzie, którzy wiedzą jak lobbować swoje jednostki, na poparcie mają świetne zespoły zgranych ze sobą ludzi, sprawnie i skutecznie biorą udział we wszelkich niemal akcjach, wiedzą i doświadczeniem nie ustępują strażakom PSP, co przekłada się na to że władze lokalne im ufają i dają na sprzęt. Poszukaj sobie na forum kontaktów w jaki sposób to zrobić.
pozdr
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 22:46:10 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 21, 2008, 22:44:15 »

JESTEM ZA PROTESTEM. BLOKUJMY Wa-we.

"Pamiętaj, wstając z wyra, że najpierw prawa gira"

Nie widzę sensu blokady stolicy przez Strażaków...
Prześpij się kolego, odpocznij, rano pamiętaj "jak i którą nogą wstajesz" a potem wymyśl coś kontruktywnego...

Dokładnie po pierwsze "blokowanie Warszawy" jest mało realne na większą skale, po drugie nic tym nie zdziałacie. Śmieszne jest to że potrafimy tylko mówić (czytaj płakać) że mamy stary sprzęt i że trzeba nowy a mało kto potrafi przedstawić konkrety.
Ja również uważam że trzeba starać się o środki od sponsorów i innych organizacji pozarządowych a nie czekać na "mannę z nieba".
A co do KSRG to nie jest to "brama do raju" lecz rzeczywiście ten skrót otwiera wiele drzwi :)

Nie zapominajmy też o tym że w kraju jest część jednostek OSP którym widzie się całkiem dobrze i mają pieniądze ale to zależy od regionu, gminy i przede wszystkim strażaków. Choć mam nadzieje że Ci właśnie koledzy druhowie zrozumieją i poprą nasze działania.

PS: aha nie piszcie że "więcej pieniędzy na OSP" i "nowy sprzęt" to konkret.

A więc jeśli ktoś ma konkretne pomysły proszę pisać ponieważ zanim zaczniemy "krzyczeć" musimy wiedzieć co.... bo inaczej nikt nie weźmie nas na poważnie.

I jeśli nawet nie będziemy mieć poparcia wszystkich "starszych kolegów" i "Prezesów" co często jest hamulcem wielu inicjatyw to będziemy występować we własnym imieniu.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 22:53:32 wysłana przez szeregowy »
"By inni mogli żyć.."

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 22, 2008, 00:28:53 »
Pieniądze leżą na ulicy , czasami aż głupio mi się odzywać o sprzęcie i wyposażeniu , ale to jest 18 lat ciężkiej pracy i układów . No i nie możesz o drugiej w nocy odpowiedzieć Burmistrzowi , że nie pojedziesz wody wypompować z ulicy bo jest niedziela i rano do pracy trzeba iść .

O szczegółach nie będę pisał bo po co mam denerwować mniej zaradnych kolegów .

A o proteście w Warszawie napisałem tylko jako stwierdzenie faktu , ponieważ dobrze pamiętam tamte czasy 91/92 i znam dobrze ludzi którzy o PSP w MSWiA walczyli wówczas.

OSP ma od dłuższego czasu zielone światło tak wielkie jak słońce – oczywiście nie będziemy mieli w Polsce  na razie 20 tyś. jednostek na poziomie JRG , czasem trzeba postawić sobie pytanie jakie są na naszym terenie zagrożenia i co jest nam potrzebne ?  Osobiście jestem za 6 jednostkami OSP na gminie po 1 samochodzie gaśniczym niż 2 jednostkami po 4 wozy.

Pozdrawiam MIKO

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 22, 2008, 09:16:40 »
weźcie się odczepcie od Warszawy...

Myślicie ze jak zablokujecie Warszawę to co pieniądze dostaniecie?? sprzęt?? samochody???

Nie dostaniecie nic... a jeszcze możecie stracić. A co do tego że jeździcie starymi samochodami to nikt wam nie karze jeździć tak jak wam nikt nie karze być w OSP...
może zamiast lamentować to warto szukać sponsorów zwrócić się do władz lokalnych o wsparcie finansowe...

Jakoś, niektóre OSP potrafią to zrobić...

No tak najlepszym lekarstwem na wszystkie bolączki jest zablokowanie Warszawy... brawo dla was...


PS.
Chciałem wszystkich przeprosić jako Warszawiak:
1. za to, że mamy sprzęt jaki mamy
2. że mamy 17 JRG, 3 OSP, JRG SGSP i kilka ZSR
3. że w Warszawie nie ma tzw. dodatku stołecznego
4. że nasze miasto jest stolicą Polski
5. że miasto daje pieniądze na sprzęt i samochody
6. że... (tu możecie wpisywać za co was jeszcze mogę przeprosić)

a i jeszcze jedno może się powtórzę ale napisze to:

ODCZEPCIE SIę OD WARSZAWY

Pozdrawiam

BRAWO !!! dla Ciebie MJK  przyłaczam się do tego co napisałes,a do reszty lepperiady chcącej najechac na warszawe, zastanówcie się dwa razy albo i ze cztery zanim następnym razem poniesie was literacka fantazja (bo tylko w tym jesteście mocni)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 22, 2008, 12:23:14 »
Witam wszystkich!!!

Drodzy DRUHOWIE to może zróbmy tak jak policjanci (wysyłali widelce do Ministerstwa) lub jak funkcjonariusze PSP (mieli wysyłać łyżeczki - żeby się solidaryzować z policjantami) może zacznijmy też wysyłać coś tam do góry jest przecież NAS masa ludzi więcej niż POLICJA razem  z PSP !!!!!

Powiadomić wszystkie media w Polsce ustalić jakiś stosowny dzień na wysyłke, zorganizować komitet strajkowy i on niech napisze we wszystkich imieniu jeden list  i wysyłać do Góry może pomoże?

Pozdrawiam

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 22, 2008, 15:34:49 »
weźcie się odczepcie od Warszawy...

Myślicie ze jak zablokujecie Warszawę to co pieniądze dostaniecie?? sprzęt?? samochody???

Nie dostaniecie nic... a jeszcze możecie stracić. A co do tego że jeździcie starymi samochodami to nikt wam nie karze jeździć tak jak wam nikt nie karze być w OSP...
może zamiast lamentować to warto szukać sponsorów zwrócić się do władz lokalnych o wsparcie finansowe...

Jakoś, niektóre OSP potrafią to zrobić...

No tak najlepszym lekarstwem na wszystkie bolączki jest zablokowanie Warszawy... brawo dla was...


PS.
Chciałem wszystkich przeprosić jako Warszawiak:
1. za to, że mamy sprzęt jaki mamy
2. że mamy 17 JRG, 3 OSP, JRG SGSP i kilka ZSR
3. że w Warszawie nie ma tzw. dodatku stołecznego
4. że nasze miasto jest stolicą Polski
5. że miasto daje pieniądze na sprzęt i samochody
6. że... (tu możecie wpisywać za co was jeszcze mogę przeprosić)

a i jeszcze jedno może się powtórzę ale napisze to:

ODCZEPCIE SIę OD WARSZAWY

Pozdrawiam

Ty czlowieku jestes jakis niepowarzny ??? przypuszczam ze nalezysz do PSP wy tam macie b.dobry sprzet biezpieczne wozy itd.  jak by tak kazdy myslal jak ty i by nik nie jezdzil to co by sie dzialo ? My w OSP jak i WY w PSP ryzukujemy zycie wiec czemu nie mozemy miec na podobnym poziomie sprzetu ?? odp mi
A blokowac wa-wy nie popieram poniewaz za duze przyniesie to straty dla Polakow .
Zacznijmy od jakiejs petycju lub cus
pozdro
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline mjk

  • specjalista ds. zbędnych
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Semper Fi.
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 22, 2008, 16:29:58 »
weźcie się odczepcie od Warszawy...

Myślicie ze jak zablokujecie Warszawę to co pieniądze dostaniecie?? sprzęt?? samochody???

Nie dostaniecie nic... a jeszcze możecie stracić. A co do tego że jeździcie starymi samochodami to nikt wam nie karze jeździć tak jak wam nikt nie karze być w OSP...
może zamiast lamentować to warto szukać sponsorów zwrócić się do władz lokalnych o wsparcie finansowe...

Jakoś, niektóre OSP potrafią to zrobić...

No tak najlepszym lekarstwem na wszystkie bolączki jest zablokowanie Warszawy... brawo dla was...


PS.
Chciałem wszystkich przeprosić jako Warszawiak:
1. za to, że mamy sprzęt jaki mamy
2. że mamy 17 JRG, 3 OSP, JRG SGSP i kilka ZSR
3. że w Warszawie nie ma tzw. dodatku stołecznego
4. że nasze miasto jest stolicą Polski
5. że miasto daje pieniądze na sprzęt i samochody
6. że... (tu możecie wpisywać za co was jeszcze mogę przeprosić)

a i jeszcze jedno może się powtórzę ale napisze to:

ODCZEPCIE SIę OD WARSZAWY

Pozdrawiam

Ty czlowieku jestes jakis niepowarzny ??? przypuszczam ze nalezysz do PSP wy tam macie b.dobry sprzet biezpieczne wozy itd.  jak by tak kazdy myslal jak ty i by nik nie jezdzil to co by sie dzialo ? My w OSP jak i WY w PSP ryzukujemy zycie wiec czemu nie mozemy miec na podobnym poziomie sprzetu ?? odp mi
A blokowac wa-wy nie popieram poniewaz za duze przyniesie to straty dla Polakow .
Zacznijmy od jakiejs petycju lub cus
pozdro

Kolego ja nie napisałem nigdzie, że nie możecie mieć sprzętu jak PSP...
napisałem, że OSP powinno szukać pieniędzy u siebie w starostwach i w firmach... a nie plakać ze nie ma sprzętu czy pieniędzy...

A co do blokowania Warszawy to co do strat to jedyni, którzy poniosą straty to będziecie Wy...

__________________________________________________________________________________________

Witam wszystkich!!!

Drodzy DRUHOWIE to może zróbmy tak jak policjanci (wysyłali widelce do Ministerstwa) lub jak funkcjonariusze PSP (mieli wysyłać łyżeczki - żeby się solidaryzować z policjantami) może zacznijmy też wysyłać coś tam do góry jest przecież NAS masa ludzi więcej niż POLICJA razem  z PSP !!!!!

Pozdrawiam

Myślę, że jak wyślecie talerze albo półmiski to to będzie dopiero efekt...

a co do Policji i PSP czy ta forma protestu coś przyniosła?? czy tylko braki podczas inwentaryzacji w Jednostkach??:)
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2008, 16:33:28 wysłana przez mjk »
biznes jest zawsze sprawą osobistą...

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 22, 2008, 16:57:02 »
JA jestem za tym że by napisać petycje i zebrać pod niż jak najwięcej podpisów, ale przede wszystkim należy jak już wcześniej wspominałem określić czego konkretnie chcemy.  Bo same podpisy nic nie zdziałają.
"By inni mogli żyć.."