Autor Wątek: Zadanie BMW M3 vs TIR  (Przeczytany 7941 razy)

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Zadanie BMW M3 vs TIR
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 25, 2007, 14:22:10 »
 ^_^ do strażaka 79!!! To chyba jeszcze nie widziałeś,jak strażak ratuje sie "flopem" do rowu ,aby go nie rozpie..... nadjeżdżający kierowca!!!!Jeśli ktoś wali 130/h to żadne oświetlenie terenu akcji go nie wychamuje!!!!!Trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie MZ i to w dużej odległości.....wiesz o czym mówię.... trójkąty ,znaki,światła ostrzegawcze itd....PZDR  :rolleyes:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zadanie BMW M3 vs TIR
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 25, 2007, 14:43:49 »
sly, był kiedyś taki motyw:
strażacy oznakowali daleko trójkątem i znakiem o miejscu wypadku a gościu, który jechał autem, zauważył to,  wyminął i jakby nigdy nic jechał dalej tym pasem - zakapował dopiero gdy zorientował się ze faktycznie jest to wypadek - prawie na miejscu akcji....
czyli oznakowanie nie zawsze zastąpi zdrowy rozsądek u kierowców, bo niektórym sie włącza autopilot i jadą bez zastanowienia. ale to jest na szczeście rzadkość - dobre oznakowanie terenu akcji to nasze bezpieczeństwo!!!!!!!!!!! pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Zadanie BMW M3 vs TIR
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 25, 2007, 14:50:15 »
 :rolleyes: Masz racje !!!! I to w 200% ,chciałem tylko uczulić kolegę,że prawidłowe zabezpieczenie MZ to nasze bezpieczeństwo...... a,że wariatów nie brakuje to już inny motyw!!!!Ale musisz przyznać,że samo rozstawienie najaśnic w promieniu 5-10 m. od MZ to żadne zabezpieczenie... :rolleyes: PZDR

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zadanie BMW M3 vs TIR
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 25, 2007, 15:00:24 »
tak, oswietlenie samo w sobie nie jest żadną gwarancją, że jesteśmy bezpieczni, dlatego nie ma się co pie..... bawić tylko jeszcze wezwać policję do pomocy w zabezpieczeniu (o ile ich jeszcze nie ma). Mogą przecież odjechać kilkanaście-dziesiąt metrów od miejsca zdarzenia i postawić auto na światłach. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Zadanie BMW M3 vs TIR
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 25, 2007, 15:16:27 »
DO GUMIS1 :huh: Przedstawisz się cwaniaczku,czy jesteś na tyle słaby ,że będziesz się ukrywał pod nic nie znaczącym nickiem ?????  ^_^  ^_^

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zadanie BMW M3 vs TIR
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 25, 2007, 22:27:29 »
Ale oświetlenie wypada sprawić by po ciemku nie pracować. Nie muszę chyba udowadniać wyższości masztu oświetleniowego nad latarką . A jakiś tam efekt sygnalizacji , że coś się dzieje również ma . Chciałem tylko przypomnieć zdarzenie ma miejsce na zakręcie. 

PZDR

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Zadanie BMW M3 vs TIR
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 27, 2007, 14:36:57 »
No właśnie. Zawsze rozmawiamy o taktyce  a zabezpieczenie MZ zostawiamy kao niby oczywiste.
Jednak nie dla każdego jest to oczywiste. Nie raz obserwowałem kolegów których "zjadła" rutyna i po prostu podjeżdżali do wypadku i zaczynali robić swoje bez odpowiedniego zabezpiecznia.
Moim zdaniem najlepsze są niebieskie koguty. Staram się, żeby zawsze były włączone, chociaż mój kierowca często lubi "oszczędzać prąd"  ^_^.
W zależności od miejsca zdazenia z jednej strony staje GBA w poprzek drogi na wszystkich światłach. Wysyłam strażaka z pachołkami na drugą stronę wypadku w celu oznaczenia miejsca dostatecznie daleko. Przecież muszę zabezpieczyć miejsce dla drugiego strażackiego, dwóch karetek, itd. Proszę policję o pomoc w organizacji ruchu. Chociaż ich to raczej nie interesuje...

Właśnie mam zamiar kupić jakąś tablicę-znak "Uwaga wypadek!" ale nie wiem czy to coś da... Nie ma to jak GBA na kogutach.

strażak79

  • Gość
Odp: Zadanie BMW M3 vs TIR
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 27, 2007, 17:53:25 »
Każdy sposób na zabezpieczenie miejsca akcji jest dobry. W zadaniu było powiedziane że TIR jest ustwawiony w poprzek drogi więc automatycznie nie ma żadnego oświetlenia z wyjątkiem obrysówek (jeśli są) Ja ruszyłem głową i starałem się wykorzystać sprzęt jaki mam na aucie aby zabezpieczyć swoich ludzi. Zawsze moze zdarzyć się jakiś rozpędzony idiota ale pewnych żeczy się nie przewidzi

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zadanie BMW M3 vs TIR
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 27, 2007, 20:22:25 »
Pedros Policji się nie prosi , Policji się wydaje polecenia , oczywiście nie gdzie ma być objazd , a że ma być zamknięta droga i to jest ich obowiązkiem , a twoim jako KDR zabezpieczyć teren .  Osobiście wyznaje taką zasadę: do czasu gdy na miejscu zdarzenia są poszkodowani i  karetki niema ruchu pojazdów . Choć by korek miał mieć 20 km .
A co do zabezpieczenia terenu to nic dziś nie mówcie , bo wsadzono mnie na minę i przez 30 min starałem się klonować najlepiej na 20, bo w trzy osoby miałem do ewakuacji dobry kawałek dzielnicy .

PZDR