Autor Wątek: Trzeci zastepca KG PSP :)  (Przeczytany 21214 razy)

Offline wiarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 05, 2007, 21:37:16 »
Witam!

Ps. Kolejny Z-ca KG to chyba lekka przesada?

To w ramach "taniego państaw" chłopaki bawią się w straż pożarną, a co im szkodzi, skoro mają takie przyzwolenie.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 06, 2007, 00:30:59 »
Proszę zauważyć, kto jest p.o. dyrektora biura d/s nadzoru. Kto pamięta asp. Kurka z SA PSP Kraków. Niezła kariera, mimo to spoko gośc z niego.
Ja pamiętam, jeszcze jak tam chodziłem to był mł. kpt.,  ale naprawdę był równym gościem i nie odbijamu mu nigdy - mam nadzieję ze się nie zmienił i ze władza mu nie uderzyła do głowy. Przebiegu jego kariery później nie znam, bo mie to nie interesowało, ale faktycznie poszedł mocno do przodu. Ciekawe co dobrego wniesie do KG. Pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 06, 2007, 08:03:18 »
Porównując PSP do innych służb mam wrażenie, że u nas zmiany następują najczęściej i są najbardziej rewolucyjne. Moim zdaniem nie słuzy to stabilności i rozwojowi służby. Niestety, komendant który nie jest pewny przyszłości, obawia się utraty "stołka" myśli raczej o przyszłości swojej niż służby którą kieruje.

Z postów w tym wątku wieje optymizmem (którego tak bardzo PSP potrzeba) - ma wrażenie że do KG wchodzą wreszcie właściwi ludzie, którzy nie zapomną o bolączkach PB. Jedyną rysą jest to, że wszyscy są z jednej piaskownicy i mają ten sam punkt widzenia. Ale jestem pełen nadziei - są młodzi, trzeba im dać szansę.

Offline bond998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 06, 2007, 16:05:41 »
Macie kochani racje z tym 3 zastępcą KG. Ale jednego nie rozumiem jak można zostać beż SGSP jak d-cą sekcji a d-cy zmiany bez SGSP sobie nie wyobrażają ci nasi decydenci i może mają racje ale wyżej można. Tak teraz Łódz rządzi i tyle. Ciekawym kto jeszcze z KW PSP Łódz pójdzie do stolycy pewnie wszyscy by chcieli.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 06, 2007, 16:38:15 »
No to komendanci - zwiazkowcy pokazuja na co ich stac. Nic ze regulamin zaklada 2 z-cow. Jak cos to zmiana regulaminu zajmie im godzine, a kolejny emeryt ze swietnej grupy bedzie zadowolony... Wladza daje przyklad to chlopaki sie ucza... Nasz sluzba schodzi na psy... a wlasciwie to juz zeszla, a to wlasnie za sparawa zwiazkow zawodowych, a wlasciwie pseudo zwiazkowcow ktorzy maja gdzies strazaków tylko dbaja o swoje przywileje...

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 06, 2007, 16:54:11 »
Proszę zauważyć, kto jest p.o. dyrektora biura d/s nadzoru. Kto pamięta asp. Kurka z SA PSP Kraków. Niezła kariera, mimo to spoko gośc z niego.
Ja pamiętam, jeszcze jak tam chodziłem to był mł. kpt.,  ale naprawdę był równym gościem i nie odbijamu mu nigdy - mam nadzieję ze się nie zmienił i ze władza mu nie uderzyła do głowy. Przebiegu jego kariery później nie znam, bo mie to nie interesowało, ale faktycznie poszedł mocno do przodu. Ciekawe co dobrego wniesie do KG. Pozdr.
do wypowiedzi kolegow moge dodac, ze jeden z najbardziej konkretnych gosci na SA PSP w Krakowie osobiscie wspominam go bardzo dobrze i mam nadzieje, ze bedac na "gorze" nie zmieni sie. slyszalem glosy o jego przejsciu do KG, ale nie bardzo w to wierzylem. takze tym, ktorzy teraz Nami kieruja w KG wypada zyczyc powodzenia i czekac na efekty pracy.

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 06, 2007, 17:28:27 »
Miejmy tylko nadzieję, że dosyć młody staż służby (daleko do pełnej emerytury) nie będzie krępował kierownictwa i odważnie będą podejmować najlepsze dla PSP decyzje :)

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 07, 2007, 11:42:26 »
Ciekawi mnie brak wpisów kolegów ze zz. Skomra byłby już za takie coś zrównany z ziemią a tu cisza.
3 kom. i to nie zgodnie z regulaminem--Panowie ze zz może poproście  NJPKG o wyjaśnienie przyczyn takiego postępowania. kasa mniejsza na podwyżki, redukcja komend a tu 3  komendant--No ale cóż ile zz tylu i zastępców.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 07, 2007, 23:53:55 »
..... Panowie ze zz może poproście  NJPKG o wyjaśnienie.....

zobaczcie, wraz z nowym komendantem na forum pojawia się coraz wiecej tytułów  (i co przez to idzie literek tytułujących komendantów) nowych KG. Należałoby powstrzymać roszady na najwyższych stanowiskach bo za 10 lat to żeby wspomnieć na forum o komendancie IXIŃSKIM nalezało by mu dodać ABCDEFGHIJKLM.......... IXIŃSKI.... pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 08, 2007, 13:36:24 »
A co ze spęłnieniem kwalifikacji 3 Zastępcy Pana Komendanta?? Czy Zastepcy KG nie powinni posiadać tytułu magistra inzyniera pożarnictwa plus dodatkowe kwalifikacje:???Kto sie orientuje niech sprawę wyprostuje i mnie z błeu wyprowadzi. oczywiście potrzebne są dodatkowe kwalifikacje no może i Pan Hejduk je posiada ale podstawowych nie widać. Pewnie zrobiono odstępstwo ale czyżby zabrakło magistrów inzynierów pożarnictwa na 3 zacny stołek w KG!!??Nie spomne o regulaminie organizacyjnym ale z tym KG sobie powradzi podpisza go pewnie i opublikują na stro nie z datą wcześniejszą!Pozdrawiam
PS. Jestem w Szszooooooku!

Offline samuelson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 08, 2007, 22:20:59 »
ttomipsp
gratuluję wypowiedzi nic dodać nic ująć.
 
Wydaje się, że ZZ po wytężonym "sezonie" wzięły sobie zasłużone wolne. Wiadomo, że teraz nic złego się nie stanie, a wręcz przeciwnie - może być i jest tylko lepiej...

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 08, 2007, 22:58:35 »
Fakt kilka nowych twarzy, mam na myśli kpt. Jarosława Kurka, miałem przyjemność kpt poznać. Ten kto pisze o "karierze" to troche nie wie o czym pisze. W końcu ktoś docenił takiego gościa jak kpt Kurek. Może to opinia bardzo subiektywna gdyż był On moim dowódcą kompani ale jest on jednym z bardzo niewielu gości których w psp do tej pory poznałem, o którym można powiedzieć że jest wporządku gościem na którego zawsze można było liczyć, gość który cie nie zlewał jak miale problem. Wkońcu w KG ktoś z jajami.

Pozdarwiam

Offline MadMax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 10, 2007, 11:09:04 »
Ciekawe jak zmiany na politycznej karuzeli wpłyną na PSP. Grożba wcześniejszych wyborów wisi w powietrzu. Teoretycznie apolityczna PSP, stabilnie stojąca na czterech łapach powinna oprzeć się wszelakim zawieruchom. Wyciągając jednak wnioski z przeszłośći idę o zakład, że ten skład KG utrzyma się najwyżej do grudnia.

Offline No name

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 10, 2007, 11:37:04 »
Może koalicja się utrzyma bądź powstanie nowa??
Zobaczymy - narazie prawdopodobnie mamy spokój :mellow:

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 10, 2007, 20:29:38 »

Cytuj
A co ze spęłnieniem kwalifikacji 3 Zastępcy Pana Komendanta?? Czy Zastepcy KG nie powinni posiadać tytułu magistra inzyniera pożarnictwa plus dodatkowe kwalifikacje:???Kto sie orientuje niech sprawę wyprostuje i mnie z błeu wyprowadzi. e:???Kto sie orientuje niech sprawę wyprostuje i mnie z błeu wyprowadzi.

Ja nie pragnę skomentować Twojej wypowidzi. Pragnę skomentowć sposób Twojego (i wielu Tobie podobych) rozumowania. Wiem, że wielu z moim poglądem się nie zgodzi. To ich prawo. Ja uważam, że najlepszym strażakiem jest, był i będzie podoficer. To On, ze swoim średnim wykszałceniem, kursem podoficerskim (a nie mgr inż. oficer po jakieś idiotycznej szkole wyższej lotów balonami nad festynem gminnym) jest i będzie (bez względu na opcję polityczną) "solą" tej strażackiej "ziemi". "Strażak z piekła rodem" (pomimo oburzenia premierów; Kaczyńskiego i Giertycha) będzie decydował o poziomie polskiego pożarnictwa. I On, a nie żaden dr mgr inż. nie będzie, na szczęście, decydował o obliczu, naszej (bo nie jestem godzien przytoczyć słów Jego  Świątoblowiści Ojca Świętego Jana Pawła II) strażackiej ziemii. Będą o niej decydowli zwykli ludzie, i nie ma znaczenia czy Komendantów Głównych będzie dwóch, pięciu czy dwunastu. Byleby tylko, ich działania służyły ludziom i strażakom.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2007, 11:26:42 wysłana przez marus »
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline karolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 10, 2007, 20:55:06 »
marus popieram jeszcze tytuły i gwiazdki z nikogo nie zrobiły dobrego strażaka i człowieka tylko charakter,wiedza i doświatczenie.Osobiście znam jednego kapitana co nie może zrozumieć jak oficer z takim stopniem jak 01 mógł zostać KG.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 11, 2007, 03:17:55 »
Wysłane: Lipiec 08, 2007, 13:36:24
Wysłany przez: ttomipsp
Cytuj
A co ze spęłnieniem kwalifikacji 3 Zastępcy Pana Komendanta?? Czy Zastepcy KG nie powinni posiadać tytułu magistra inzyniera pożarnictwa plus dodatkowe kwalifikacje:???Kto sie orientuje niech sprawę wyprostuje i mnie z błeu wyprowadzi. oczywiście potrzebne są dodatkowe kwalifikacje no może i Pan Hejduk je posiada ale podstawowych nie widać. Pewnie zrobiono odstępstwo ale czyżby zabrakło magistrów inzynierów pożarnictwa na 3 zacny stołek w KG!!??Nie spomne o regulaminie organizacyjnym ale z tym KG sobie powradzi podpisza go pewnie i opublikują na stro nie z datą wcześniejszą!Pozdrawiam
PS. Jestem w Szszooooooku!

Myśle, że te stanowisko mogłopowstać dzieki kolegom z Floriana, kórzy ostatnimi zcasy mocno naciskali na KG...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 11, 2007, 07:54:17 »
Myśle, że te stanowisko mogłopowstać dzieki kolegom z Floriana, kórzy ostatnimi zcasy mocno naciskali na KG...
Czy mógłbyś rozszerzyć swoja wypowiedź ?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 11, 2007, 08:46:09 »
No proszę,  a mi się dostaje jak psioczę na układy ZZ ze stroną służbową!!!  ^_^

Offline jaza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 11, 2007, 20:04:22 »
Do Kol. Robarda w związku z Jego wypowiedziami (w dwóch wątkach, ale dot. tej samej sprawy - III Z-cy Komendanta Głównego PSP)

Po pierwsze chciałbym się odnieść do następującego cytatu: „Co do nowego zastepcy KG to uważam,że włASNIE TAKIEGO CZłOWIEKA NAM BTRAKOWAłO (ZNAJąCEGO SIE STRICTE NA FINANSACH), KTóRY DOGLADAłBY CAłOSCIOWO SPRAW NA TERENIE pOLSKI I UKRóCAł SAMOWOLE KOMENDANTóW.
Sądzę, że Biuro Finansów w KG PSP zawsze zajmowało się systemem finansowym nie tylko samej KG PSP, ale również systemem finansowym jednostek organizacyjnych PSP i nadzorowanych przez Komendanta Głównego PSP. Jest to Biuro posiadające dyrektora i dwa stanowiska zastępców dyrektora biura oraz w skład którego wchodzą cztery Wydziały. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek w KG PSP i w pozostałych jednostkach organizacyjnych PSP był wydzielony Z-ca Komendanta ds. finansów. Jeżeli ktoś był bardzo dobry w sprawach systemu finansowego to zostawał dyrektorem biura finansów, naczelnikiem wydziału lub działu finansów albo na stanowisku głównego księgowego (najlepiej na stanowisku cywilnym, a nie mundurowym). Jeżeli jest tak jak piszesz, że III Z-ca Komendanta Głównego PSP jest najlepszym finansistą w PSP (lepszym od obecnej Pani Dyrektor Biura Finansów) to powinien ją zmienić na tym stanowisku, a nie jako Z-ca Komendanta Głównego PSP zajmować się dublowaniem zadań związanych z Biurem Finansów KG PSP (patrz § 28 Zarządzenia nr 8 KG PSP z dnia 5 lutego 2007 r. w sprawie nadania regulaminu organizacyjnego KG PSP
http://www.straz.gov.pl/upload/binaries/pdf/regulamin_kg.pdf)

Po drugie chciałbym się odnieść do kolejnego cytatu: „Myśle, że te stanowisko mogłopowstać dzieki kolegom z Floriana, kórzy ostatnimi zcasy mocno naciskali na KG...
Czy Jesteś w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć, że na obsadę pozostałych dwóch Z-ców Komendanta Głównego PSP miały również wpływ naciski tego samego lub pozostałych Związków Zawodowych?

Po trzecie chciałbym się odnieść do ostatniego cytatu: „W 3 milionowej Litwie od zawsze (chyba) jest 3, lub 4 zastepców i co?”
Nie w liczbie Z-ców Komendanta Głównego PSP jest siła formacji i nadzieja na lepsze jutro, lecz w wiedzy i mądrości oraz strategii rozwiązywania problemów nurtujących formację - nawet w osobie jednego Z-cy. Wracając do cytatu: zamiast Litwy można przytoczyć też inne kraje z nieco mniejszą liczbą Z-ców, a zdecydowanie większą liczbą ludności tych państw do ochrony - tylko po co ta licytacja.

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2007, 23:32:12 wysłana przez jaza »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 12, 2007, 11:26:10 »
jaza napisał:
Cytuj
Jeżeli jest tak jak piszesz, że III Z-ca Komendanta Głównego PSP jest najlepszym finansistą w PSP (lepszym od obecnej Pani Dyrektor Biura Finansów) to powinien ją zmienić na tym stanowisku, a nie jako Z-ca Komendanta Głównego PSP zajmować się dublowaniem zadań związanych z Biurem Finansów KG PSP (patrz § 28 Zarządzenia nr 8 KG PSP z dnia 5 lutego 2007 r. w sprawie nadania regulaminu organizacyjnego KG PSP

Z całym szacunkiem, ale nic takiego nie napisałem....?

do kolegi Piotra998, w odpowiedzi na jego zapytanie:
Cytuj
Czy mógłbyś rozszerzyć swoja wypowiedź ?
Nie bardzo mogę, napisałem tylko to co słyszałem ...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 12, 2007, 11:31:36 »
Robard to Twoje słowa:
Cytuj
Co do nowego zastepcy KG to uważam,że włASNIE TAKIEGO CZłOWIEKA NAM BTRAKOWAłO (ZNAJąCEGO SIE STRICTE NA FINANSACH), KTóRY DOGLADAłBY CAłOSCIOWO SPRAW NA TERENIE pOLSKI I UKRóCAł SAMOWOLE KOMENDANTóW.
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 12, 2007, 11:36:07 »
Wszystko fajnie, tylko że to nie jest wypowiedź z tego wątku...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline samuelson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 12, 2007, 17:59:22 »
Wszystko fajnie, tylko że to nie jest wypowiedź z tego wątku...

Dla mnie bomba - najzabawniejsza wypowiedź na forum ha,ha......

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Trzeci zastepca KG PSP :)
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 13, 2007, 12:04:39 »
Wysłane: Lipiec 08, 2007, 13:36:24
Wysłany przez: ttomipsp
Cytuj
A co ze spęłnieniem kwalifikacji 3 Zastępcy Pana Komendanta?? Czy Zastepcy KG nie powinni posiadać tytułu magistra inzyniera pożarnictwa plus dodatkowe kwalifikacje:???Kto sie orientuje niech sprawę wyprostuje i mnie z błeu wyprowadzi. oczywiście potrzebne są dodatkowe kwalifikacje no może i Pan Hejduk je posiada ale podstawowych nie widać. Pewnie zrobiono odstępstwo ale czyżby zabrakło magistrów inzynierów pożarnictwa na 3 zacny stołek w KG!!??Nie spomne o regulaminie organizacyjnym ale z tym KG sobie powradzi podpisza go pewnie i opublikują na stro nie z datą wcześniejszą!Pozdrawiam
PS. Jestem w Szszooooooku!

Myśle, że te stanowisko mogłopowstać dzieki kolegom z Floriana, kórzy ostatnimi zcasy mocno naciskali na KG...
     :wacko: Faktycznie Florian skierował wniosek do KG ale o odwołanie Hejduka z funkcji p.o. Komendanta Wojewódzkiego za utarczki  włącznie z postawieniem wotum nieufności przez Floriana z Łódzkim komendantem miejskim  notabene wypromowanym przez związki. Który po trzech miesiącach komendantury poszedł z końcem czerwca na emeryturę .Nie stoję po niczyjej stronie , macie rację ale takie są fakty znam sprawę dośc dokładnie i nie podam nazwisk kto za tym stał ale na 100 % związki zawodowe.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2007, 12:09:49 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.