Autor Wątek: Wyposarzenie Osobiste  (Przeczytany 12728 razy)

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 17, 2005, 20:23:20 »
Już sie dowiedzialem i mam y 10 Nomexów z atestami  :D  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 18, 2005, 11:39:26 »
Ja bym chciał się odnieść do postu Fedyka998.
Rozumiem Cię i się zgadzam.
Wg mnie tak właśnie to powinno wyglądać. Jednostka OSP z KSRG powinna dostawać nowe umundorowanie UPS. Natomiast stare przekazywać do mniejszych jednostek. Po co jednostce typu S z GLM-em (Żukiem) nowe UPS? Takie jednostki jak z 5 razy wyjadą w roku to góra. Problem stanowi że ci strażacy nie chcą używanych, oni zawsze będą udawać pokrzywdzonych i wołać nowe, bo niby że na nie zasługują.

Wracając do tematu.
Przejmując rok temu funkcję naczelnika miałem 6 nomexów (4 letnich) i 9 starych rozwalających się par butów, rękawice zwykłe robocze i 6 hełmów którym kończył się już atest.
Dziś braki jeszcze są: hełmów jest 12 wszystkie nowe (tamte przekazaliśmy do mniejszych jednostek - komendant miał potem z nimi udrękę), 10 nowych nomexów (+6 starych które cały czas używamy), doszło 13 par butów (stare wywaliliśmy). W tym roku chcę zakupić 15 par rękawic, i 15 kominiarek, dokupić kilka par butów. Moim takim mottem dzialania jest "BHP najpierw".

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 18, 2005, 15:53:08 »
Ja tam 2 lata temu dostałem, 5 letnią koszarówkę i chodzę w niej do dziś. Szyłem ja chyba z 10 razy, napisu straż prawie wcale nie widać i nie narzekam, a jak potrzeba wskoczyć w nomexa to biorę od kogoś kogo nie ma.. no problems ;) wystarczy troszkę zrozumienia dla skromnych budżetów..

POZDRAWIAM!!

Offline krystian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 03, 2005, 13:32:03 »
No to u nas nie mozna nażekać kazdy ma swojego nomexa do tego koszarówke obuwie tzw skutery rekawice laterka dla każdegoco prawda taka troszke słaba podobna do tych z rynku ale swieci i ma kazdy no i rekawice robocze.HEŁMY  PAB  FIRE mamy ponad 20 ci aktywniejsi maja swoje a reszta ma HP5 i nie nazekaja  albo biora kumpla kominiarek jeszcze nie mamy :angry:  aparatów mamy trzy nadcisnieniowe AUERY i 4 podciśnieniowe nie jest zle. Z ubieraniem nie ma problemu wszyscy w nomexach i koniec do tego hełm.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 03, 2005, 23:21:00 »
No tak z tym wypasem osobistym jest byle jak , choć staram się uzupełniać braki po moim poprzedniku (30 lat był naczelnikiem) , który uważał że nic nie jest potrzebne. Mundurów (ups) mam dosyć , starczy na jakiś czas ,gorzej z pasami które nie są tak często używane ale jednak się przydają .

Nie wiadomo od czego zacząć (taki burdel zastałem) raczej przejąłem, wszystko by się przydało .

Dużą uwage przywiązuję do czystości ubrań po akcjach , niestety kilku kolegom się to nie podoba ,ale nie mają wyjścia.Tęsknią co niektórzy za "  starym " wodzem.{sru w kąt i co tam }

Sensey widze ż e z alkocholem masz problem jak u mnie tzn. ja miałem , na obecną chwilę 5 wyleciało "bezpowrotnie" i mam spok€j  , tylko zobacze co bedzie na najbliższym wyborczym .


    pozdro !!

Offline masakła

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 25, 2006, 12:23:55 »
No i jak wodzu, poprawiło się nie co, no i wybory po naszemu, no i burdel jak by mniejszy. Przez ten rok na prawdę dużo się zmieniło. Pozdro.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 25, 2006, 12:50:57 »
U mnie nie ma problemu z zakładaniem UPS chociaż są leciwe. Do tego buty oficer-8, hełmy PH5-8, rekawice-6, pasy bojowe wraz z toporkami nawet raz niebyły tknięte. W tym roku mamy zamiar kupić hełmy ZS03-6, kominiarki, może jakieś UPSy.
Chłopaki zakładają UPS, ponieważ był pare lat temu wypadek przy gaszeniu i mój kolega popażył się dość poważnie. Teraz jest członkiem naszej OSP ale o wyjeździe nie ma mowy.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 25, 2006, 13:40:19 »
Prawie wszyscy strażacy będący w Joc-ie, mają własny wieszak. Na mim mundur, buty, chełm, rękawice. Niestety tylko niektórzy mają kominiarki, ale zamówione są dla pozostałych.
Wszystkie zakupy robimy przez zarząd wojewódzki, więc są one dofinansowane.
Niestety sygnalizatory bezruchu mamy tylk dla tych co założą aparaty powietrzne (5 sztuk, kolejne 3 zamówione).
Większość ubiera się w garażu, jednak zdarza się, że ostatni zdejmuje mundur z wieszaka i wskakuje z nim do samochodu. Zdąży się przebrać nim dojedziemy. Nie ma przepychanki, gdyż pozostali, którzy są już w mundurach pomagają mu się ubrać.
Aparatów powietrznych nie mamy w kabinie strażaków, ale gdy ze zgłoszenia wynika, że mogą być potrzebne, przed wyjazdem trafiają one do kabiny i rota zakłada je w drodze.
Kiedyś było troche gorzej, mundury były tylko w samochodzie i tylko tyle ile liczy obsada. Przebierali się wszyscy w czasie jazdy. Szukanie rozmiaru na siebie, wymienianie się butami, dopasowywanie sobie chełmów itp.
Pięć lat temu zmieniliśmy zarząd i wszystko ruszyło do przodu, 2 nowe samochody, mundury dla wszystkich, piły do drewna - 3, agregaty prądotówrcze - 2, Lukas z nożycorozpierakiem, pompy szlamowe - 2 (jedna od wczoraj), pompa pływająca, aparaty powietrzne - 5, przecinarka stilh, zesaw medyczny PSP R1 z noszami i szynami. Kiedy urząd miasta zobaczył, że pieniądze wydawane na straż idą na ratowanie życia, zdrowia i mienia przestał oszczędzać, ale i rozrzutności też nie ma.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 25, 2006, 19:37:12 »
a wię u nas mamy z 4 kompeltów (12 = jeden komplet) ubrań 1 z nich to UPS-y a o reszcie nie napisze bo sie tym do teraz nie interesowalem  :) (jak sie dowiem to napisze) oprocz tego 14 par butów OFICER  :D 12 hełmów (nie licząc tych starych), 2 aparaty tlenowe itd. (mam nadzieje ze o niczym nie zapomnialem) Acha i wszystko to z atestem.
2 APARATY TLENOWE tyle wiecie o swojej osp.A jak sie dowiem to napiszę.Nie jestem złośliwy sory.Chyba dużo tu pisze druhów MDP.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 27, 2006, 16:47:49 »
Unas każdy ma koszarówki , hełmy kaliskie rękawice zwykłe ale powinno sie niedługo w tym względzie poprawić , nowe pasy , buciory zwykłe niestety ale wystarczaja , kamizelki ,gumiaczki oczywiście  -_- na nic specjalistycznego juz nie starcza bo z ok.1200 rocznie i salomo nie naleje ( jedn.spoza ksrg ).

cyt. Sensey
 "Wg mnie tak właśnie to powinno wyglądać. Jednostka OSP z KSRG powinna dostawać nowe umundorowanie UPS. Natomiast stare przekazywać do mniejszych jednostek. Po co jednostce typu S z GLM-em (Żukiem) nowe UPS? Takie jednostki jak z 5 razy wyjadą w roku to góra. Problem stanowi że ci strażacy nie chcą używanych, oni zawsze będą udawać pokrzywdzonych i wołać nowe, bo niby że na nie zasługują. "
A co uważasz że małe jednostki nie zasługują na normalne ubrania ???
  Taka wypowiedz jest z deka dziwna  :huh: .!!?
  Trzeba gnębić gmine o kase a nie mieć pretensje do innych (nawet małych).

Pozdrawiam wszekie jednostki te małe i duże po równo  ^_^


Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 27, 2006, 17:09:25 »
Cytuj
cyt. Sensey
 "Wg mnie tak właśnie to powinno wyglądać. Jednostka OSP z KSRG powinna dostawać nowe umundorowanie UPS. Natomiast stare przekazywać do mniejszych jednostek. Po co jednostce typu S z GLM-em (Żukiem) nowe UPS? Takie jednostki jak z 5 razy wyjadą w roku to góra. Problem stanowi że ci strażacy nie chcą używanych, oni zawsze będą udawać pokrzywdzonych i wołać nowe, bo niby że na nie zasługują.
Moim zdaniem to oni sami się krzywdzą bo rzeczywiście wyjadą pare razy w roku w tym raz na zawody. U mnie na początku lat 90 reż była taka sytuacja. ale dziś jednostka działa prężnie, ale i tak nie jest za różowo. Lepiej brać co dają wedle powiedzenia lepszy rydz niż nic, a że używane to nic te nowe po jednym wyjeździe też by były już używane :mellow:Trzeba dbać o bezpieczeństwo ratowników bo przecież w zwykłym ubraniu lub moro to zawiele się niezawojuje, a uszczerbek na zdrowiu może być duży.

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 27, 2006, 23:58:21 »
Moim zdaniem to oni sami się krzywdzą bo rzeczywiście wyjadą pare razy w roku w tym raz na zawody. U mnie na początku lat 90 reż była taka sytuacja. ale dziś jednostka działa prężnie
A co to znaczy, że działa prężnie i jak jednostki, które mało wyjeżdzają, krzywdzą siebie? Mają sami sobie produkować pożary czy jak? W całej naszej gminie w zeszłym roku było 21 pożarów i 30 miejscowych zagrożeń. Większośc z nich to były drobiazgi, które mogła załatwić jedna OSP, a mamy ich 6. To do czego mieliśmy wyjeżdżać? Bo moja jednostka wyjechała z 8 razy z tego co pamiętam. Ale jak zapalił się budynek u nas, to w ciągu 15 minut mieliśmy opanowaną sytuację, PSP przyjechała tylko żeby raport spisać. Chcielibyśmy częściej jeździć, bo ludzie są gotowi i przeszkoleni, ale do czego? Eee tam, syty głodnego nie zrozumie.

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 28, 2006, 12:34:10 »
 Nasza jednostka jest dosyć dobrze wyposażona w mundury. Każdy czynny strażak ma UPSa, ubranie koszarowe, buty, rękawice (niestety zwykłe). Hełmy mamy z Kalisza, leżą w samochodach - tyle ile miejsc- tyle hełmów. Mamy też 2 hełmy Fenzy do nowych nadciśnieniowych aparatów ODO. W tym roku planowany jest zakup dodatkowych 6 sztuk tych hełmów. Aparaty - tak jak napisałem - nadciśnieniowe Fenzy 2 sztuki (naprawdę dobre - sam w nich już kilka razy pracowałem) i podciśnieniowe AP-3 6 sztuk ( planujemy w tym roku ich wymianę na Fenzy). Pasy z toporkami, zatrzaśnikiem i podpinką są na wyposażeniu samochodów, leżą w kabinie i jak są potrzebne, to zakładamy. Posiadamy czujniki bezruchu - 2 sztuki (planujemy dokupić) i dla każdego latarkę. Dodatkowo na samochodach po 2 radiostacje nasobne.
 Ogółem nie jest źle z wyposażeniem, ale zawsze może być gorzej. Jednostka nasza w 2005 roku wyjeżdżała 135 razy i umundurowanie się zużywa... Staramy sie wszystko to na bierząco uzupełniać.

pozdro. wonS
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 28, 2006, 13:20:49 »
Cytuj
A co to znaczy, że działa prężnie i jak jednostki, które mało wyjeżdzają, krzywdzą siebie? Mają sami sobie produkować pożary czy jak? W całej naszej gminie w zeszłym roku było 21 pożarów i 30 miejscowych zagrożeń.
Jednostka która działa prężnie to znaczy że cały czas rozwija się, dobrze zarządzana, która szuka środków na dobre funkcjonowanie. Wżadnym wypadku nie chciałem nikogo urazić i nie każe nikomu podpalać bo to mija się z celem straży pożarnej!!! Krzywdzą siebie ponieważ przy małej liczbie wyjazdów nowe UPS są zbędne, a te które są przekazywane od OSP są też dobre tylko zawsze trzeba unosić się honorem. Trzeba czasem pomyśleć o własnym zdrowiu. Moja jednostka też była w takiej sytuacji i wtedy z miła chęcią przyjmowaliśmy najmniejszą pomoc. Trzeba znaleźć swoje miejsce w szeregu i powoli piąć się do góry bo nagły skok może tylko zaszkodzić.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 28, 2006, 16:27:45 »
U nas z mundurami też nie jest najgorzej, mamy ok. 17 UPS z tego 10 jest użytkowane, niestety strażacy nie dbają o mundury (po akcji wieszają mokre i brudne w szatni), mamy też 6 sztuk mundurow zimowych ocieplanych, oczywiście buty, czapki, płaszcze nieprzemakalne, są tez koszarówki (nie pamiętam dokładnej ilości ale jest ok. 25 sztuk) niestety niestać nas na to aby każdy strazak miał swoj helm, dlatego w każdym samochodzie jest po 6 helmow. Jezeli chodzi o aparaty powietrzne to mamy cztery. Naszczęscie nie mamy problemów typu: strażacy jadą bez mundurów, bo to jest niedopuszczalne i śmieszne, rozumiem, jezeli kierowca nie ma na sobie kompletnego munduru to co innego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2006, 16:30:08 wysłana przez Emil »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 18, 2006, 13:39:43 »
u nas posiadamy wszystko oprocz pasow z toporkami osobiscie uwazam ze jest to niepotrzebne owszem powinien byc po 2 na aucie na wszelki wypadek

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 23, 2006, 13:11:55 »
U nas skromnie bo za swoja kase... ( tzn z kieszeni druchow )
12 x Koszarowki, 10 par butow typu skutery, 6 x UPS, 6 helmow z kalisza ( atest )
oraz kilkanascie starych kaskow, najwiekszy problem jest z pasami alle juz niedlugo!
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline MSA AUER

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 19, 2006, 16:17:44 »
U mnie w jednostce OSP BISZTYNEK która jest w KSRG i jest jednostką typu S-3 mamy na wyposażeniu m.in.
12 UPS-ów
18 "Koszarówek"(Kompletnych tj.Spodnie,bluza i kamizelka)
18 par butów typu Skuter
12 hełmów "Kaliszaków" PH-5
6 bardzo nieudanych hełmów PabFire
6 Kominiarek
4 aparaty powietrzne MSA AUER
2 aparaty powietrzne AP3(już praktycznie przez nas nie używane)

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 19, 2006, 20:59:21 »
No to trochę ode mnie:
- 10 koszarówek;
- 12 par butów typu "Skuter";
- 10 hełmów typu "Ergon";
- około 15 hełmów typu "Drewniok";
- 4 płaszcze "Sztormiak";
- około 20 mundurów moro;
- 12 pasów z toporkami;
- rękawice ogrodnicze.

P.S. Zarząd dalej uważa, że to co jest na wyposażeniu jest wystarczające do prowadzenia akcji i jak na razie nie zamierza nic kupić:(

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 19, 2006, 22:39:10 »
No to trochę ode mnie:
- 10 koszarówek;
- 12 par butów typu "Skuter";
- 10 hełmów typu "Ergon";
- około 15 hełmów typu "Drewniok";
- 4 płaszcze "Sztormiak";
- około 20 mundurów moro;
- 12 pasów z toporkami;
- rękawice ogrodnicze.

P.S. Zarząd dalej uważa, że to co jest na wyposażeniu jest wystarczające do prowadzenia akcji i jak na razie nie zamierza nic kupić:(

To w czym Wy jezdzicie do akcji? W koszrówkach czy w płaszczach??

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Wyposarzenie Osobiste
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 20, 2006, 14:40:01 »
Emil, a jak myślisz? Koszarówki niestety. Staramy się o zakup nowych ubrań i sprzętu, ale zarząd sobie to olewa! Napiszę tak, rozpoczeliśmy wojnę...