Autor Wątek: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...  (Przeczytany 9448 razy)

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 05, 2007, 01:31:29 »
   Nawet nie głosowałem bo i po co? Czasy cenzury chyba mamy już za sobą.
   Zgadzam się ,że forum trochę siadło , ale nie ma Skomry nie ma przeciwnika ^_^. Ja też zaglądam ,a tu nuda.
   Jestem gorącym zwolennikiem forum , bo wiem ,że jest ono czytane przez wielu przełożonych i podwładnych , a więc jest opiniotwórcze.
   Kiedyś proponowałem reklamowanie forum tak, aby każdy strażak wiedział ,że coś takiego istnieje , ale zostałem wyśmiany :angry:

Dzisiaj mój licznik pokazuje , że 4 dni spędziłem na forum i mam nadzieję , że na łożu śmierci nie będę żałował ,że byłem z wami zamiast oglądać LASKI XXL  ^_^

   

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 05, 2007, 01:36:01 »

Osobiście mi przeszkadza niski poziom dyskusji niektórych strażaków… I to jest większy problem!!
A to, że ktoś czyta? A niech czyta!!


Tez prawda. Przychylam sie wiec do wersji - 2. Niezalogowani wchodza, ale nie pisza.

Niski poziom ? 'Kiedy myslisz, ze jestes na dnie... slyszysz stukanie od dolu' :] Coz, pokemonow w rodzaju "straz jest de best wpisujcie miasta kture popierajom !!!!11jedenjeden" mozna tylko edukowac. Ale wrogow porzadku eliminowac, nie ma przebacz.

Wbrew oskarzeniom niektorych, nie zauwazylem, zeby administratorzy kasowali nieprawomyslne watki - co najwyzej wyrywaja chwasty. Ale jezeli przykrecic nieco dostep do forum, liczba chwastow powinna spasc. Nie sadze, zeby ktos na tym stracil. Na bratnim forum niebieskim (IFP) jest nie tylko logowanie, ale i moderowanie w czasie rzeczywistym - i jakos daja rade.

AWARIA

  • Gość
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 05, 2007, 08:40:11 »
No dobra, oddałem swój głos,choć głosowania i rankingi uważam za (autocenzura).
Rodzina Kaczyńskich też podobno rządzi w wyniku głosowania.
Miliardy much też pewnie mają rację żrejąc wiadomo co...

Zanim oddałem głos zadałem sobie pytanie: po co, co to zmieni?
Żeby się poczuć elitą? Elit ci już u nas dostatek. Cała reszta różnic jest nieistotna.

To dobrze świadczy o forum, że użytkownicy się z nim utożsamiają i uważają za swoje, ale jest
czyjąś własnością prywatną i chwilami podziwiam Jego tolerancję, a chwilami wstrzemięźliwość
( wypowiedzi - jakby się komuś kojarzyło). Nie zapominajcie o tym Koleżanki i Koledzy.

Jeśli forum miałoby być zamknięte dla niezalogowanych, to proponuję pójść o krok dalej i dla ożywienia
sprawdzać listę obecności ( aktywności). Kto cały dzień szpiclował i nic nie napisał - minusa,
za drugim razem bana: niech se wymyśli nowy nick i zakłada nowe konto. A kto się przez cały dzień
nie zalogował, to zabrać mu dostęp do internetu- przecież go nie potrzebuje.
Dla mnie ganzegal, bo mnie tu wtedy już nie będzie.

Pozdrawiam.

Wybacz stary ale poszedłeś troszkę za daleko w swoich wywodach. Nie mówie o cenzurze.

Jeszcze raz proszę zobaczyć wyniki głosowania !!!! Dzień 3 !!!!

Wypowiedzi są stronnicze i dupowłaznicze - są do bani - dziękuję i poroszę o minusa od dupowłazów. !!!

Offline No name

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio... Czyli kilka pytań.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 05, 2007, 10:15:50 »
Cytuj
powiedzenia?
Czy kolega Anonim nie jest aby dobrym człowiekiem, tylko potrzebującym szansy by do tego dojrzeć?

Z tego, co się orientuję, kolega Anonim to dobry człowiek i co najważniejsze - dojrzały :mellow:
Pzdr -_-


Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 05, 2007, 17:22:32 »
Wiecie co ? Niektóre wypowiedzi są napisane przez ludzi, którzy nie wiedzą o czym piszą...
 Moderacja jakiegokolwiek forum jest ciężką pracą. Moderator MUSI czytać wszystkie wypowiedzi w każdym wątku. Nie ważne, czy go to interesuje czy nie - czy ktoś dobrze myśli, czy jest w błędzie, czy ma podobne zdanie - czy jest przeciwny zdaniu moderatora... Mod MUSI być bezstronny i musi trzymać porządek. A to nie jest łatwe...

 Osobiście uważam, ze zaglądać tu powinien każdy, bez konieczności logowania. Jednak do napisania odpowiedzi powinien być zalogowany. W/g mnie nie powinno być również możliwości edycji i zmiany swoich postów, jeżeli ktoś już dodał jakąkolwiek odpowiedź pod tym postem. Powód - część userów modyfikuje swoje posty, bądź wręcz usuwa ich treść, przez co zmienia się sens takowych, a późniejsza polemika jest nie na temat.
 Kultura i poziom wypowiedzi to odmienne kwestie. Osobiście - jak nie mam czegoś sensownego do powiedzenia - nie piszę.

Pozdrawiam.

Grzesiek.
PS: nie próbuję - jak to ktoś napisał - włazić w d... moderatorem, bo nie jest mi to potrzebne ... Po prostu sam jestem modem na innym forum i znam tę pracę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2007, 16:49:20 wysłana przez wons »
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 05, 2007, 17:39:28 »
...no to sobie z kolegą wonsem wyjaśniliśmy do czego służy opcja "modyfikuj"; jak obiecałem - skorzystałem z tej opcji ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2007, 17:13:25 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2007, 18:37:18 »
W/g mnie nie powinno być również możliwości edycji i zmiany swoich postów, jeżeli ktoś już dodał jakąkolwiek odpowiedź pod tym postem. Powód - część userów modyfikuje swoje posty, bądź wręcz usuwa ich treść, przez co zmienia sie sęs takowych, a późniejsza polemika jest nie na temat.



i oto mamy przykład dlaczego opcja "edytuj" jest potrzebna... kolega zauważy błędy w swoim poście i pewnie chętnie z tej opcji skorzysta (chyba, że cierpi na dysgrafię i ma to gdzieś - czytaj "jest totalnym ignorantem")

na jakiś czas wkleję cała powyższą wypowiedź (jak ten post powyżej zostanie poprawiony, to usunę)

Wiecie co ? Niektóre wypowiedzi są napisane przez ludzi, którzy nie wiedzą o czym piszą...
 Moderacja jakiegokolwiek forum jest ciężką pracą. Moderator MUSI czytać wszystkie wypowiedzi w każdym wątku. Nie ważne, czy go to interesuje czy nie - czy ktoś dobrze myśli, czy jest w błędzie, czy ma podobne zdanie - czy jest przeciwny zdaniu moderatora... Mod MUSI być bezstronny i musi trzymać pożądek. A to nie jest łatwe...

 Osobiście uważam, ze zaglądać tu powinien każdy, bez koniecznści logowania. Jednak do napisania odpowiedzi powinien być zalogowany. W/g mnie nie powinno być również możliwości edycji i zmiany swoich postów, jeżeli ktoś już dodał jakąkolwiek odpowiedź pod tym postem. Powód - część userów modyfikuje swoje posty, bądź wręcz usuwa ich treść, przez co zmienia sie sęs takowych, a późniejsza polemika jest nie na temat.
 Kultura i poziom wypowiedzi to odmienne kwestie. Osobiście - jak nie mam czegoś sensownego do powiedzenia - nie piszę.

Pozdrawiam.

Grzesiek.
PS: nie próbuję - jak to ktoś napisał - włazić w d... moderatorm, bo nie jest mi to potrzebne ... Poprostu sam jestem modem na innym forum i znam tę pracę.
\


Zgadza się – nawiązując do czyjejś kontrowersyjnej wypowiedzi wystarczy zacytować i po sprawie! Kiedyś ktoś napisał totalną głupotę ja odpowiedziałem na nią. Chłopak wyciął jeden wyraz i… Wyszedłem na totalnego idiotę. Od tamtej pory – zawsze cytuję!!

Co do pisania na forum – nikt, kto się nie zarejestrował - prócz czytania i drukowania - nic nie może zrobić… Może biernie czytać. Aby skorzystać z możliwości, jakie daje forum – musi się zarejestrować.

Nowy użytkownik „świeżak” ma pewne ograniczenia – na samym początku swojej przygody z forum nie może dawać plusów i minusów.

W dalszym ciągu podtrzymuję moją tezę, że forum w tej formie spełnia się najlepiej!!
Nie mogę się zgodzić, że „podupadło” – fakt komandira z nami nie ma, ale na nim świat się nie kończy i nie zaczyna. W wielu działach toczą się ciekawe dyskusje! Od chemii przez medycynę a o najnowszym projekcie Witolda nawet nie wspominam – to akurat reklamy nie potrzebuje…

Co mnie cieszy…
Cieszy mnie to, że mimo sympatii i różnych nawet czasami brutalnych antypatii forum zrzesza przeróżnych wartościowych ludzi. Każdy ma jakąś wadę – ja również. Jednak w odróżnieniu od polityków MY potrafimy rozmawiać! I to się ceni.   
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 05, 2007, 19:03:07 »
W sumie to forum strażackie, a w straży pożarnej hierarchia pionowa. Jest tu jeden wszechpanujący –Mistrzu Dago ^_^ –coś Ty na to?
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 06, 2007, 16:54:34 »
Cytuj
i oto mamy przykład dlaczego opcja "edytuj" jest potrzebna... kolega zauważy błędy w swoim poście i pewnie chętnie z tej opcji skorzysta (chyba, że cierpi na dysgrafię i ma to gdzieś - czytaj "jest totalnym ignorantem")

 Zauważył i zmienił... Nie tylko post, ale i podejście do sprawy. Rozumiem, że zawsze lepiej się przyczepić do jakiegoś błędu skoro do czegoś innego nie można...
 
Do sklikania w innym czasie i innej dyskusji.
Pozdrawiam serdecznie.
Grzesiek.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 06, 2007, 17:11:46 »
Rozumiem, że zawsze lepiej się przyczepić do jakiegoś błędu skoro do czegoś innego nie można...
 


Nie czepiałem się błędów, ponieważ nie mam takiego zwyczaju. Pozwoliłem sobie nie zgodzić się z tobą w kwestii opcji "modyfikuj". Wskazałem ci jedno z zastosowań :)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 08, 2007, 20:50:34 »
 :huh: Co niektórym Panom Ko0mendantom ,nie podoba się ,iż na forum,próbujemy rozstrzygać jakieś problemy,lub szukamy pomocy w chwilach kiedy jaśnie wielmożni biją Nas po pyskach  :huh:  :huh:.Sam doświadczyłem, wielkiego niezadowolenia mojego Komendanta ,który stwierdził ,iz dostał sygnał ,że na forum ,jakiś strażaczyna  domaga sie swego ,i śmie wytykać błędy tym ,którzy są wyżej posadzeni!!! :huh:  :huh:  :huh: Pozdrawiam Wszystkich sprawiedliwych.... tych Niżej i tych Powyżej :rolleyes:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 08, 2007, 21:33:02 »
.....Sam doświadczyłem, wielkiego niezadowolenia mojego Komendanta ,który stwierdził ,iz dostał sygnał ,że na forum ,jakiś strażaczyna  domaga sie swego ,i śmie wytykać błędy tym ,którzy są wyżej posadzeni!!! ....
Sly, to jest doby jednak znak, bo tacy komendanci nie mogą uznać swoich komend za prywatne folwarki i muszą się liczyć (a przynajmniej wysłuchać argumentów) jakiegoś strażacza z niskiej grupy.... A to nawet dla niego jest lepsze o tyle, że jakby coś zrobił niezgodnie z prawem (np wydał jakąś decyzję niezgodną z przepisami) nielicząc sie z tym to miałby sprawę w sądzie i "adios" kariero..... A w ten sposób moze tylko ponarzekać..... pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Anonimowo coś na tym forum ostatnio...
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 09, 2007, 21:10:22 »
Komendant który podejmuje jakąkolwiek decyzję musi się liczyć z tym, że decyzja taka czy inna może być nie popularna. W zwiazku z tym musi się liczyć iż może być taka decyzja krytykowana.
Niech się cieszą komendanci, że są krytykowani, bo to jest konstruktywna dla nich krytyka, z której powinni czerpać, a nie płakać, że jemu (komendantowi) ktoś coś zarzuca.
Przypomnę tylko, że na mocy przepisów o dostępie do informacji publicznej mamy prawo starać się o informację publiczną, którą jest wg ustawy (definicja)  każda informacja o sprawach publicznych.
Jakbyśmy jako obywatele zaczęli pytać o takie sprawy (publiczne) w naszych komendach  to otrzymywalibyśmy różnego rodzaju decyzje, które dopiero moglibyśmy opisywać, wytykać błędy itd.
I to nie anonimowo na forum czy gdziekolwiek indziej tylko już na konkretnej decyzji.
Zresztą warto zajrzeć:
http://www.transparency.pl/wlasna/pliki/poradnik-informacji-publicznej.pdf