Służba > Forum zawodowców

Pas Z Toporkiem

(1/1)

antekstrazak:
MAM PYTANKO CZY KTOŚ Z WAS UŻYWAŁ PODCZAS AKCJI LUB MIAŁ ZAŁOŻONY NA ups pas z toporkiem ?????????? :ph34r:  

KUCHAR:
Toporka używałem kiedyś do rozbicia szyb ale na poligonie. Natomiast w akcjach najczęściej miałem pas z toporkiem na sobie bo taki był wymóg dowódców. Pas nadaje się dobrze do samoratowania (nie przekonają mnie opinie fachowców, że się do tego nie nadaje) i kiedy jeszcze można było to do tego go używałem.  

aniolstroz:
Abym korzystał z pasa i toporka podczas akcji to nie pamiętam. Jednak zdarzały się momenty że któraś z części tego ekwipunku się przydawała. Pas z zatrzaśnikiem przydaje się zawsze na drabinie (przynajmniej ma się pewność że się nie spadnie) a z toporka korzystałem.... hmmm chyba tylko jeden raz (za czasów szkoły) do otwarcia drzwi.


--- Cytuj ---Pas nadaje się dobrze do samoratowania (nie przekonają mnie opinie fachowców, że się do tego nie nadaje) i kiedy jeszcze można było to do tego go używałem.
--- Koniec cytatu ---
Z tym się zgodzę że nadaje się on do samoratowania, ale problem jest w czym innym. Aby się samoratować trzeba mieć linkę, a z tego co mi było dane widzieć to jeszcze nigdy nie widziałem strażaka wchodzącego do pomieszczenia z liną na plecach (nie wliczam akcji z ratownictwa wysokościowego).

bartek6:
u mnie na zmianie mało kto używa - ja sam często zapominam o tym uzbrojeniu a to zapewne dlatego że nie posiadam go na stałe. ale po przemyśleniu udaję się na garaż i umieszczę sobie 1 zestaw na miejcsu dowódcy  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej