Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 228064 razy)

Offline axell69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #700 dnia: Marzec 12, 2008, 22:26:51 »
Nie wszyscy na PSK/MSK!!! Olali dyspozytorów i st. dyspozytorów. Dodatki zwiększą, ale w zakresie obowiązków :wacko:

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #701 dnia: Marzec 13, 2008, 07:25:07 »
drodzy koledzy zawsze z tych strażaków na podziale robiono głupków kiedyś były podwyżki procentowe gdzie góra dostawała kilkadziesiąt procent więcej a teraz w podstawie się spłaszczyło to muszą nadrobić dodatkiem motywacyjnym. A w biurach naprawdę trzeba tych strażakow motywować do pracy!!
apropo średniej w warszawie jest to 600 zł

i właśnie ten motywacyjny (podejrzewam ) będzie do łatania ambicji strażaków z biur .Doświadczenie DS mówi jedno wielka nie sprawiedliwość . Ale mam nadzieje że tym razem ZZ w waszych JRG będą  działać .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #702 dnia: Marzec 13, 2008, 09:07:11 »
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #703 dnia: Marzec 13, 2008, 12:24:45 »
Odnośnie Tusia to taka kwota padła z ust Komendanta w województwie podlaskim. Tez sie zastanawiam czy strazacy podlascy sa inni niz strazacy z innych częściach Polski, ze maja srednio dostac 490 a nie 590. A moze tak se Komendant wyliczyl ze biuro dostanie wiecej a podzial mniej. I wtedy srednio na podzial bedzie 490. Dobrze, że chociaż grupy zagwarantują nam jakies pewne pieniądze.
Pozdrawiam
Akurat w tym województwie są strażacy i plebs więc dlatego dostaną takie podwyżki a nie inne :) Strażacy oczywiście z górnej półki (jak zwykle zresztą) a plebs - czyli PB jakieś ochłapy które są normowane rozporządzeniem bo tego zmniejszyć się nie da.
A wracając do dodatku motywacyjnego to plebs dostanie ale tylko ten który potrafi bez mydła schować się w d... odpowiednich osób. :) Osobiście wyliczyłem że dostanę około 260 zł (tyle wychodzi z grupy) i na nic więcej się nie nastawiam tak jest lżej polecam :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #704 dnia: Marzec 13, 2008, 12:53:33 »
A gdzie Ty te 260 zł wypatrzyłeś bo akurat przeglądam tabele i na podziale bojowym mamy od 280 na 9 grupie wzwyż do 340 brutto na 1 grupie + wysługa.Co do motywacyjnych to wrzućcie sobie po rozmowie z 01 jak najmniej a resztę po uwzględnieniu rezerw na dodatek służbowy.Przecież nie jest to niemożliwe.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #705 dnia: Marzec 13, 2008, 12:57:33 »
Cytuj
wyliczyłem że dostanę około 260 zł (tyle wychodzi z grupy)
Może to jest obliczona kwota netto.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #706 dnia: Marzec 13, 2008, 13:03:42 »
A gdzie wysługa?, no chyba że jej nie ma.
Fala kto jak kto, ale ty liczy umiesz, więc po co to piszesz? Też nie jestem zachwycony zróżnicowaniem województw. Tym bardziej, że mazowieckie, pomijając Wawkę, to tak naprawdę zaścianek - Siedlce, Ostrołeka, jakoś nie dają powodu do średniej wyższej niż reszta świata.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #707 dnia: Marzec 13, 2008, 14:03:32 »
A gdzie wysługa?, no chyba że jej nie ma.
Fala kto jak kto, ale ty liczy umiesz, więc po co to piszesz? Też nie jestem zachwycony zróżnicowaniem województw. Tym bardziej, że mazowieckie, pomijając Wawkę, to tak naprawdę zaścianek - Siedlce, Ostrołeka, jakoś nie dają powodu do średniej wyższej niż reszta świata.
Umiem i wyliczam ile dostane a nie ile bedzie na papierze bo z tego co rozumiem to podane kwoty są kwotami brutto (chyba że netto to się mylę) ale
w grupie (6) dostanę 290 zł = 12% wysługi =  324,80 zł od tej sumy odliczam 19 % podatku (bo chyba tyle mam odliczyć) co daje kwotę 263,08 więc zaokrągliłem zgodnie z Rozporządzeniem - poniżej 5 zaokrąglamy w dół
Pomyliłem się???

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #708 dnia: Marzec 13, 2008, 14:10:17 »
A gdzie wysługa?, no chyba że jej nie ma.
Fala kto jak kto, ale ty liczy umiesz, więc po co to piszesz? Też nie jestem zachwycony zróżnicowaniem województw. Tym bardziej, że mazowieckie, pomijając Wawkę, to tak naprawdę zaścianek - Siedlce, Ostrołeka, jakoś nie dają powodu do średniej wyższej niż reszta świata.
Umiem i wyliczam ile dostane a nie ile bedzie na papierze bo z tego co rozumiem to podane kwoty są kwotami brutto (chyba że netto to się mylę) ale
w grupie (6) dostanę 290 zł = 12% wysługi =  324,80 zł od tej sumy odliczam 19 % podatku (bo chyba tyle mam odliczyć) co daje kwotę 263,08 więc zaokrągliłem zgodnie z Rozporządzeniem - poniżej 5 zaokrąglamy w dół
Pomyliłem się???
W grupie 6 - 300 + 36 zł wysługa -  19 % podatku (63,84 ) = 272,16

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #709 dnia: Marzec 13, 2008, 14:22:00 »
A gdzie wysługa?, no chyba że jej nie ma.
Fala kto jak kto, ale ty liczy umiesz, więc po co to piszesz? Też nie jestem zachwycony zróżnicowaniem województw. Tym bardziej, że mazowieckie, pomijając Wawkę, to tak naprawdę zaścianek - Siedlce, Ostrołeka, jakoś nie dają powodu do średniej wyższej niż reszta świata.
Umiem i wyliczam ile dostane a nie ile bedzie na papierze bo z tego co rozumiem to podane kwoty są kwotami brutto (chyba że netto to się mylę) ale
w grupie (6) dostanę 290 zł = 12% wysługi =  324,80 zł od tej sumy odliczam 19 % podatku (bo chyba tyle mam odliczyć) co daje kwotę 263,08 więc zaokrągliłem zgodnie z Rozporządzeniem - poniżej 5 zaokrąglamy w dół
Pomyliłem się???
W grupie 6 - 300 + 36 zł wysługa -  19 % podatku (63,84 ) = 272,16
no to pomyliłem się o 10 zł :)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #710 dnia: Marzec 13, 2008, 14:47:45 »

no to pomyliłem się o 10 zł :)


pomyliłeś o 12,16 pelenów:) - zaoglaniu podlegaja kwoty brutto wynikające z zastosowanego mnożnika w stosunku do kwoty bazowej
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #711 dnia: Marzec 13, 2008, 18:32:51 »
Mówimy tu oczywiście o wariancie pesymistycznym. Ja jednak mam nadzieję, że nawet Ognista Fala załapie się na cokolwiek więcej niż kwota przez niego podana. Może nawet będzie to więcej, niż ta dychao którą się pomylił :rolleyes:, zobaczymy. Wkurza mnie trochę takie biadolenie na zapas. Pobiadolimy po faktycznym rozdziale środków.
Dzisiaj widziałem w TV, że KG Policji chce podrównac minimalną podwyżkę do 300 brutto - ciekawe z czego. U nas te 300 (290) jest bez łachy.


Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #712 dnia: Marzec 13, 2008, 19:05:58 »
może powoli czas zacząć dyskusje nad przyszłoroczną podwyżką, bo z tego co pamiętam z ustawy modernizacyjnej to miały być trzy podwyżki w kolejnych latach...  :wacko:

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #713 dnia: Marzec 14, 2008, 09:23:19 »

no to pomyliłem się o 10 zł :)


pomyliłeś o 12,16 pelenów:) - zaoglaniu podlegaja kwoty brutto wynikające z zastosowanego mnożnika w stosunku do kwoty bazowej
Witam Kolege
Skoro taki skrupulatny to pomyliłem, się o 9,08 :)

Offline bizon11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #714 dnia: Marzec 14, 2008, 15:09:36 »
Koledzy widze że dobrze liczycie, czy ktoś potrafi powiedzieć ile dostanie stażysta na pierwszej grupie.Pozdrawiam

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #715 dnia: Marzec 14, 2008, 15:12:28 »
Koledzy widze że dobrze liczycie, czy ktoś potrafi powiedzieć ile dostanie stażysta na pierwszej grupie.Pozdrawiam
zobacz ile ma grupa dodaj ilość procentową lat skoro stażysta to max 3% i odlicz vat 19 % bedziesz miał swoją podwyżkę

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.466
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #716 dnia: Marzec 14, 2008, 21:13:36 »
Witam Panowie może czas skończyć wszelkie domysły kto ile dostanie i zaczniemy podawac w tym wątku konkretnie
Zakładam iż w niektórych komendach (np: u mnie ) komendanci doszli już do porozumienia z ZZ i ustalono pewne kwoty przeprowadzono wyliczenia
więc podajmy je aby móc porównać które województwo i komendanci zachowali się jak należy a gdzie zachowali się jak w policji.



« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2017, 23:54:15 wysłana przez pb11 »

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #717 dnia: Marzec 14, 2008, 21:35:47 »
13 lat stażu 7 grupa 350 brutto

Offline daw12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #718 dnia: Marzec 14, 2008, 21:55:33 »
Pb11- na 9 grupie 480? - to dostałeś dodatek  motywacyjny?
  9 grupa wzrost o 280
 Napisz z kąd Ci sie nazbierało 480
                                                      pozdro!

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.466
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #719 dnia: Marzec 14, 2008, 22:01:21 »
brak dodatku motywacyjnego całą kase przesunieto na zwykły  ( nikt nie dostał motywacyjnego )

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #720 dnia: Marzec 14, 2008, 22:26:34 »
W pełni popieram bojkotować dodatek motywacyjny. Lepiej niech wszusyko idzie w dodatek słuzbowy. Będzie sprawidliwie.
U nas jeszcze nie dawali podwyżek :(

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #721 dnia: Marzec 15, 2008, 12:42:56 »
brak dodatku motywacyjnego całą kase przesunieto na zwykły  ( nikt nie dostał motywacyjnego )
Czy tak można?
Czy to jest zgodne z wytycznymi?
Jeżeli tak można, to jest to bardzo dobry pomysł z punktu widzenia pracowników, a nie zawsze z pozycji przełożonych.
Też uważam, że najpierw dodatek służbowy na maxa, a później motywacyjny.
Jednak jak widać dodatek służbowy już nie wystarcza do motywowania.
Na pewno wielu będzie zmotywowanych, ale większości ręce opadną na glebę.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #722 dnia: Marzec 15, 2008, 13:58:09 »
Witam !
 Pb11 możesz napisać czy wyrównanie od stycznia dostaniesz od kwoty 480 zł. czy tylko od kwoty zagwarantowanej w grupie ?
 Po drugie : ktoś wie czy ewentualne "oszczędności" z tej  kasy można wrzucić w inne paragrafy ??

Offline strażmon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #723 dnia: Marzec 15, 2008, 19:33:01 »
Witam.
Pierwszy raz postanowiłem zabrac głos na forum.Myslę że ztym dodatkiem motywacyjnym to strażacy sami się wpędzili w maliny.Przecież im więcej dodatków-tym większa uznaniowośc, a co za tym idzie "wazeliniarstwo" u przełożonych i podwyżki w zależności od nastroju szefa.A może by tak prościej?. W armii nie ma związków dla żołnierzy zawodowych!!!.A jak dla żołnierzy MON ustala podwyżki?.Podstawa to stanowisko etatowe które zajmuje żołnierz, do którego przypisany jest stopień służbowy(etatowy)+ dodatek za wysługę(służbę).To jest na sztywno!!!. I tak oficerowie dostali na sztywno w zależności od stanowiska ok 500-700 zł brutto.I nikt nikomu łachy nie robi.Oczywiście są jeszcze inne dodatki tak jak u nas np. dla nurków czy pilotów.
I nikt nie strajkuje bo żołnierz nie może, tak jak i strażak.Nadmieniam że kiedyś żołnierze też mieli tzw.miesiecznik który przełożony w danym miesiacu mógł zabrac np. za podpadkę i dac innemu, co rodziło wiele dziwnych sytuacji.Ale to już przeszłośc.
Więc mam propzycję. Zróbmy składniki uposażenia jak najprościej!tj: grupa+wysługa, stopień(który nie był zmieniany od lat) + "jakiś dodatek uwzględniający charakter służby na danym stanowisku". I to wszystko!.Prosto i czytelnie. Jeżeli ktoś na danym stanowisku sie nie sprawdza lub jest lewusem, to zawsze można go wcześniej opiniowac (dla żołnierzy jest to opinia specjalna) i coś zadziałac.Zaręczam,że skutkuje.
Pozdrowionka!!!!.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #724 dnia: Marzec 15, 2008, 19:50:28 »
Witam
Cytuj
Myslę że ztym dodatkiem motywacyjnym to strażacy sami się wpędzili w maliny.Przecież im więcej dodatków-tym większa uznaniowośc, a co za tym idzie "wazeliniarstwo" u przełożonych i podwyżki w zależności od nastroju szefa.A może by tak prościej?.
Zdaje się, że ogólnie się z Tobą zgadzamy. Dodatek motywacyjny to ponoć nie jest wymysł strażaków a nakaz z UE (tak słyszałem a ile w tym prawdy :huh: )