Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 227254 razy)

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #875 dnia: Kwiecień 22, 2008, 13:30:04 »
Cytuj
Więc przy naliczaniu emerytury... szanse marne są, żeby komendy chciały te dodatki dawać
Nie zgodzę z przedmówcą. Jeśli dodatek motywacyjny został przyznany na miesiąc to w myśl przepisów jest dodatkiem o charakterze stałym. Więc jeśli idący na emeryturę miał takowy to powinien on być do naliczenia świadczenia emerytalnego.
Pozdrawiam

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #876 dnia: Kwiecień 23, 2008, 17:03:05 »
Dodatek motywacyjny, podobnie jak i dodatek służbowy jest przyznawany w stawkach miesięcznych, a więc jest składnikim o charakterze stałym. Podejrzewam, że gdy komuś ZER przy naliczaniu emki czy renty nie weźnie pod uwagę dodatku motywacyjnego, to jest skazany na przegranie sprawy w sądzie każdej instancji. Ale to tylko moje zdanie. Dużo tutaj zależy od pomysłowość Pań kadrowych, które przygotują decyzję. A dokładnie od jej szczegółowych zapisów. Wg mnie powinno tam być zapisane, że przyznaje się dodatek motywacyjny w wysokości ..... zł miesięcznie, zypłacany w stawkach miesięcznych w okressie od ...... do .......

Online deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #877 dnia: Kwiecień 23, 2008, 17:26:05 »
nie zrozumieliśmy się.
Dodatek motywacyjny oczywiście musi być brany pod uwagę przy wyliczaniu emerytury.
Problemem może być przyznanie lub utrzymanie wcześniej nadanego dodatku motywacyjnego, jeżeli ktoś złoży raport o emeryturę... bo i do czego miałby taki dodatek motywować? za co być przyznany?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #878 dnia: Kwiecień 24, 2008, 15:51:14 »
No to się trochę rozjaśniło, ja też uważam, że dodatek motywacyjny jako dodatek ma charakter dodatku stałego - opisany w przepisach, a zatem stanowi podstawę do przeliczeń dla ZER. Czysto hipotetyczna sytuacja może wyglądać następująco mam ochotę odejść na emeryturkę i mam przyznany dodatek motywacyjny zgodnie z rozporządzeniem za czynności wykonywane przeze mnie poza zakresem obowiązków, składam raport i na emkę. Jeżeli mnie nie przetrzymają 3  miesiące to idę z dodatkiem motywacyjnym. Poza tym w komendach PROSTRAŻACKICH można przed odejściem dźwignąć dodatki do 80 % podstawy rany :) idę na emę bo jak się w ZER-rze połapią hehe:)

Offline lopez

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • strażak morowy
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #879 dnia: Maj 15, 2008, 10:19:50 »
jaki by on tam nie był, stały czy nie stały kolejny dzielący ludzi, jedni mają drudzy nie-zeby jeszcze za każdym razem tak było że dostają Ci co zasługują bo zrobili więcej niż inni-ale jak jest wiadomo!!! dodatek powinien być przypisany do stanowiska, a za załugi nagrody (większa pula na nagrody i git-koleś się wykazał to dostaje kilka stów nagrody bez okazjonalnego święta i wszycho)!!! takie moje zdanie!!! a nie coraz wiecej dodatków ten ma tamten nie ma i później ludzie się skłucają a najbardziej na tym cierpi formacja!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2008, 10:40:20 wysłana przez lopez »
Bogu na chwałę, Ludziom na pożytek!!!

Offline bakteria

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #880 dnia: Maj 16, 2008, 00:03:24 »
Dodatek motywacyjny???? Ładna nazwa i nic poza tym. Nie neguje, że są takie komendy w których dostaje się go sprawiedliwie i zgodnie z zarządzeniem. Ale wystarczy tylko pozmieniać funkcjonariuszom zakresy obowiązków i mamy pozamiatane. Do czasu kiedy ktoś nie zrobi porządku z usystematyzowaniem i przypisaniem odpowiednich obowiązków do danej grupy lub stanowiska to dodatek motywacyjny w tej formie nie ma sensu i jak już kilkakrotnie wspominano na tym forum ma charakter dodatkowej kasy dla tych którzy mają już maxa.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #881 dnia: Maj 18, 2008, 18:42:10 »
Cytuj
jaki by on tam nie był, stały czy nie stały kolejny dzielący ludzi, jedni mają drudzy nie-zeby jeszcze za każdym razem tak było że dostają Ci co zasługują bo zrobili więcej niż inni-ale jak jest wiadomo!!! dodatek powinien być przypisany do stanowiska, a za załugi nagrody (większa pula na nagrody i git-koleś się wykazał to dostaje kilka stów nagrody bez okazjonalnego święta i wszycho)!!! takie moje zdanie!!!
A skąd będziesz miał pewność, że nagroda wpadnie w odpowiednie ręce ? :)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #882 dnia: Maj 18, 2008, 19:01:25 »
a jak panowie z nagrodami od św.Floriana ???? u mnie 200 złociszy wpadło a u was?

Offline fizol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #883 dnia: Maj 18, 2008, 19:02:52 »
Zgadzam sie z kolegą Bakterią , dodatki i nagrody zawsze u nas dostają : dupowciski , cichociemni ,oraz ci co walą z ucha . Jak sie wychylasz, odzywasz , masz własne zdanie czyli idziesz trochę pod prąd , jesteś "tępiony" .Dotyczy to wszystkich szczebli , wszystkich służb wystarczy wejść na inne fora albo pogadać z kolesiami jak ktoś ma ,psy , klawiatura. A zmieni się to wtedy jak zabiorą wszystkie przywileje i nie będzie miał kto robić to pokończą sie te zacofane kryteria oceniania i nagradzania . Ale jest to tylko moje zdanie , pozdro dla całego forum ^_^

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #884 dnia: Maj 18, 2008, 19:36:03 »
Zgadzam sie z kolegą Bakterią , dodatki i nagrody zawsze u nas dostają : dupowciski , cichociemni ,oraz ci co walą z ucha . Jak sie wychylasz, odzywasz , masz własne zdanie czyli idziesz trochę pod prąd , jesteś "tępiony" .Dotyczy to wszystkich szczebli , wszystkich służb wystarczy wejść na inne fora albo pogadać z kolesiami jak ktoś ma ,psy , klawiatura. A zmieni się to wtedy jak zabiorą wszystkie przywileje i nie będzie miał kto robić to pokończą sie te zacofane kryteria oceniania i nagradzania . Ale jest to tylko moje zdanie , pozdro dla całego forum ^_^
Fizol, ale to przecież normalne (przynajmniej w naturze ludzkiej).
Gdybyś miał rozdać nagrody osobom, które pisały na tym forum, to pewnie rozdałbyś tym, z których zdaniem się zgadzasz (np. Bakteria), a nie dałbyś tym, z którymi się nie zgadzasz.
Dziwisz się kierownictwu? Nie było jeszcze szefa, który by wszystkim pasował ...

Offline lopez

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • strażak morowy
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #885 dnia: Maj 19, 2008, 08:52:16 »
Cytuj
jaki by on tam nie był, stały czy nie stały kolejny dzielący ludzi, jedni mają drudzy nie-zeby jeszcze za każdym razem tak było że dostają Ci co zasługują bo zrobili więcej niż inni-ale jak jest wiadomo!!! dodatek powinien być przypisany do stanowiska, a za załugi nagrody (większa pula na nagrody i git-koleś się wykazał to dostaje kilka stów nagrody bez okazjonalnego święta i wszycho)!!! takie moje zdanie!!!
A skąd będziesz miał pewność, że nagroda wpadnie w odpowiednie ręce ? :)
mowiąc o nagrodzie za zasługi mam na mysli dodatkowe wynagrodzenie za dobrą robote czyli, wykazales sie - dostajesz, ale w sumie to wiadomo jak jest i jedni dostaja za cos a inni za to ze sa.......!!!! Ale zawsze tak bylo jest i bedzie i nie ma za bardzo co sie dziwic, nikt nie obiecywal ze bedzie sprawiedliwie - i olac to!!!
Bogu na chwałę, Ludziom na pożytek!!!

Offline chorążyJRG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #886 dnia: Lipiec 01, 2008, 17:07:36 »
Witam kolegów.

Co do dodatku motywacyjnego, to po przeczytaniu waszych wypowiedzi i NIESTETY na podstawie własnych obserwacji muszę powiedzieć, że KOMPLETNIE NIE SPEŁNIA ON SWOJEGO ZADANIA!!!!!!!!!!
Krótko mówiąc, brak konkretnych, jasnych wytycznych co do kryteriów przyznawania go znowu wprowadził zamęt i kolesiostwo i zamiast zmotywować tych którzy na to zasługują, jest ukłonem w stronę "kumpli" d-ców JRG czy też komendantów (i ich samych oczywiście).

Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze...
" To, że milczę, nie znaczy , że nie mam nic do powiedzenia."

Offline Artur19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #887 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:00:37 »
to jakie pieniądze zarabia teraz na początku strażak???i jak to wygląda w późniejszym czasie??

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #888 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:12:43 »
to jakie pieniądze zarabia teraz na początku strażak???i jak to wygląda w późniejszym czasie??



 
Np. >>>TUTAJ POCZYTAJ, wszystko tam jest !!! <<<
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #889 dnia: Sierpień 02, 2008, 09:52:03 »
Cytuj
Cięcia w budżetówce
   "Trybuna" pisze o cięciach w przyszłorocznych budżetach ministerstw, które planuje resort finansów. Cięcia oznaczają, że obiecanych podwyżek płac nie dostaną między innymi sędziowie, prokuratorzy, policjanci, celnicy, strażacy i inni pracownicy sfery budżetowej.
Większość urzędów będzie musiała zmieścić się w kwotach z 2008 roku. Wszystko po to, by starczyło na obniżenie podatków, z których, jak twierdzi gazeta, skorzystają najbogatsi.
Zdaniem "Trybuny", nie będzie też pieniędzy na ochronę zdrowia oraz wydatki socjalne. Dziennik podkreśla, że tam, gdzie się da, ciężar finansowania wydatków społecznych rząd zrzuca na samorządy. A te nie będą miały z czego płacić, bo subwencja dla samorządów wzrośnie tylko trochę.
Za www.wp.pl

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #890 dnia: Grudzień 29, 2008, 14:30:47 »
"Wielu maluczkich chłopców deklaruje chęć wstąpienia w szeregi straży pożarnej. Z czasem na pierwszy plan wysuwają się inne zawody: m.in. informatyk, handlowiec, prawnik, menel, żul, lump, pijak, wałkoń, alfons, dres, bamber i polityk. Kasa oraz nieszczęsna presja otoczenia spychają biednego strażaka na szary koniec najbardziej atrakcyjnych zawodów"

i takie coś znalazłem dzisiaj w necie. Nawet nie wiem jak to skomentować
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)