Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 227538 razy)

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #850 dnia: Kwiecień 02, 2008, 10:56:53 »
ALE MNIE WKRĘCIŁEŚ

Offline luk11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #851 dnia: Kwiecień 04, 2008, 22:03:40 »
Ja mam do was koledzy tylko jedno pytanie czy od miesiąca kwietnia w podziale bojowym wypłacono komuś "dodatek motywacyjny"

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #852 dnia: Kwiecień 04, 2008, 22:36:55 »
Ja mam do was koledzy tylko jedno pytanie czy od miesiąca kwietnia w podziale bojowym wypłacono komuś "dodatek motywacyjny"

A zasłużyłeś na niego ???

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #853 dnia: Kwiecień 05, 2008, 08:51:28 »
u mnie uznali ze beda wyplacac go nie co miesiac a trzy razy w roku :huh: :huh:  ale i tak jeszcze nikt nie dostal z podzialu oczywiscie

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #854 dnia: Kwiecień 05, 2008, 09:18:12 »
nie znam definicji dod. motywacyjnego ale wydaje się mi że ten dodatek ma mnie motywować do lepszej pracy a więc powinien być wypłacany z góry na dany miesiąc.

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #855 dnia: Kwiecień 05, 2008, 09:59:59 »
Ja mam do was koledzy tylko jedno pytanie czy od miesiąca kwietnia w podziale bojowym wypłacono komuś "dodatek motywacyjny"
Tak, u mnie dodatek motywacyjny został wypłacony. Dokładnie w dniu wejścia w życie Rozporządzenia MSWiA, tj. 20 marca br. Oczywiście z nadpłatą od stycznia. Otrzymało ten dodatek około 1/3 załogi. Stało się to możliwe dzięki postawie strażaków, kierownictwa i związku zawodowego. Reszty ujawnić nie mogę.
Pozdrawiam.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #856 dnia: Kwiecień 05, 2008, 10:14:22 »
nie znam definicji dod. motywacyjnego ale wydaje się mi że ten dodatek ma mnie motywować do lepszej pracy a więc powinien być wypłacany z góry na dany miesiąc.

Cytat z pisma Komendanta Głównego w sprawie dodatku motywacyjnego
"Przepis art. 87 ust. l ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2006 r. Nr 96, póz. 667, ze zm.) stanowi zamknięty katalog przysługujących strażakom dodatków do uposażenia. Zapis ten należy czytać łącznie z aktem wykonawczym tj. rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 lutego 2008r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. Nr 37, póz. 212), określającym, które dodatki są obligatoryjne oraz fakultatywne i oznacza, że dodatek motywacyjny ma charakter fakultatywny.
W świetle powyższego, dodatek motywacyjny może być przyznany za:
1.   wykonywanie zadań służbowych wykraczających poza zakres obowiązków na
zajmowany stanowisku.
2.   szczególną dbałość o powierzone mienie.
3.   posiadanie    wykształcenia    ogólnego    lub    specjalistycznego,    kwalifikacji
pożarniczych   lub   przeszkolenia   specjalistycznego   wykraczającego   poza
wymagania określone w odrębnych przepisach dla zajmowanego stanowiska
służbowego w jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, w której
strażak pełni  służbę,   szczególnie jeśli  to  wykształcenie,  kwalifikacje  lub
przeszkolenie przyczyniają się do skuteczniejszego wykonywania obowiązków
służbowych.
4.   wykonywanie zadań ratowniczych oraz pomocy humanitarnej poza granicami
państwa;
5.   wykonywanie   czynności   kontrolnych   w   podległych,   podporządkowanych
i nadzorowanych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej;
6.   szkolenie i opiekę nad psem wykorzystywanym w grupach specjalistycznych.
7.   udział w akcjach ratowniczych o dużym obciążeniu psychofizycznym.
8.   prowadzenie   szkoleń   specjalistycznych  dla  strażaków  Państwowej   Straży
Pożarnej.
9.   prowadzenie szkoleń dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej".
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #857 dnia: Kwiecień 05, 2008, 12:17:29 »
tak prawdę mówiąc to ten dodatek jest dla tych "strażaków" którzy już mają 50% dodat służbowego, pewnie dlatego stworzono coś takiego jak dod. motywacyjny aby mogli dostawać panowie oficerowie jeszcze większe dodatki bo 50% to już dla nich za mało!!!

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #858 dnia: Kwiecień 05, 2008, 13:54:41 »
kowal15 nie uogólniaj, u mnie w Komendzie dodatek motywacyjny dostało kilku strażaków i żaden z nich nie jest oficerem, żaden z nich nie pełni służby poza JRG.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #859 dnia: Kwiecień 05, 2008, 14:31:32 »
witam ja w sprawie motywacyjnego. U mnie w komendzie motywacyjny dostali w większości ludzie z JRG i nie myśle tu o dowódcy lub zastępcy. z tego co mi wiadomo to nie dostał żaden biurowy a nawet komendant i jego zastępca. Więc jak sami widzicie można sprawe załtwić jak się należy. Dużo zależy od komendanta i organizacji związkoych. Pozdrawiam

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #860 dnia: Kwiecień 05, 2008, 18:32:31 »
witam ja w sprawie motywacyjnego. U mnie w komendzie motywacyjny dostali w większości ludzie z JRG i nie myśle tu o dowódcy lub zastępcy. z tego co mi wiadomo to nie dostał żaden biurowy a nawet komendant i jego zastępca. Więc jak sami widzicie można sprawe załtwić jak się należy. Dużo zależy od komendanta i organizacji związkoych. Pozdrawiam
:huh:
Wpadłeś w skrajność lub masz obsesje.
Napewno jesteś bardzo zadowolony :angry:

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #861 dnia: Kwiecień 05, 2008, 18:39:27 »
bartas 2
a skąd wiesz co dostał komendant ??? skoro jemu wypłaca KW
i on już ma 50% dod służbowego i teraz może dostać jeszcze 30% motywacyjnego i tow szczególności  dla nich jest właśnie ten dodatek!!!!

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #862 dnia: Kwiecień 06, 2008, 09:42:58 »
witam w niedzielny poranek. Nie popadam w żadne skrajności uważam że to normalne zachowanie. W rozporządzeniu odnośnie motywacyjnego nie ma ani słowa że się należy komendantowi. Pisze za to wyrażnie w jakich przypadkach STRAŻAK może dostać dodatek motywacyjny. Skoro u mnie w komendzie dodatek został tak rozdzielony a nie inaczej znaczy, że pozostałym się nie należy i nie wykonują nic ponad to co mają w swych obowiązkach. Tak jestem zadowolony z sprawiedliwego podziału. Co do wiedzy skąd wiem, no cóż wystarczy to sprawdzić a są osoby do tego upoważnione. Wynika to z ustawy o związkach zawodowych. Miłej niedzieli

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #863 dnia: Kwiecień 06, 2008, 10:11:15 »
Jedno wyjaśnienie Komendant to też jest strażak :)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #864 dnia: Kwiecień 06, 2008, 10:31:05 »
Panowie, przede wszystkim proponowałbym i przestrzegałbym przed demonizowaniem dodatku motywacyjnego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest on określany jako 30% ale nie może przekroczyć bodajże trzystu kilkudziesięciu złotych. Czyli to nie jest tak że komendant (lub ktokolwiek z nas :) ) dostanie od swojego podstawowego uposażenia 50% dodatku służbowego i jeszcze 30% motywacyjnego. 
U mnie też motywacyjny dostało mnóstwo ludzi z PB i rzeczywiście za to co robią ponad swoje normalne obowiązki (i to wcale nie przedstawiciele "brązowych języków").

pozdro
mario

sprostowanie  - maksymalny dodatek motywacyjny to 477 złotych
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2008, 12:12:30 wysłana przez mario68 »

Offline waldekp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
  • skype: waldekp8
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #865 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:09:26 »
Cytuj
Czy dodatek motywacyjny będzie sie liczył do emerytury ?

Z tego co wiem to na razie nie! ale może w przyszłości? Pozdrawiam :mellow:.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2008, 11:18:41 wysłana przez Butel »

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #866 dnia: Kwiecień 06, 2008, 18:09:20 »
Jedno wyjaśnienie Komendant to też jest strażak :)
Tak ale przeważnie jest to tzw. "strażak chiński"

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #867 dnia: Kwiecień 06, 2008, 22:11:16 »
Bardzo nie ładnie jest uogólniać, nawet jeżeli na wielu złych znajdzie się jeden porządny. A w ten sposób obrażasz tych porządnych. :angry:

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #868 dnia: Kwiecień 06, 2008, 22:28:33 »
ktoś niestety musi być komendantem a ktoś stażystą i tyle.....lajf :)

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #869 dnia: Kwiecień 07, 2008, 09:49:35 »
Widzę, że koledzy nie zrozumieli pojęcia "chiński strażak", więc postaram się wyjaśnić na jakimś przykładzie (nie koniecznie Komendanta): w moim województwie jest np Pan, który występuje przed kamerami i przed nazwiskiem ma stopień oficera (młodszego), do służby przyszedł niedawno a pojęcia o pożarnictwie ma tyle ile przeczyta w książkach i gazetach. Osobiście uważam że kiedyś się pomyli i węże nazwie szlaufami a hełmy kaskami (ale narazie się pilnuje). Więc to jest typowy przykład strażaka chińskiego (czytaj. chińska podróbka).
PS do kolegów którzy uważają że znowu dzielę na biuro vs podział :) nie dzielę bo na podziale też bywają przypadki chińskich strażaków (tylko tutaj to się mówi: "Ojcy kazali").
Pozdrawiam

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #870 dnia: Kwiecień 07, 2008, 10:02:40 »
To nie zmienia faktu, że wśród komendantów też się zdarzają tacy co znają się na strażackim fachu :)

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #871 dnia: Kwiecień 07, 2008, 10:04:39 »
To nie zmienia faktu, że wśród komendantów też się zdarzają tacy co znają się na strażackim fachu :)
Oczywiście, nie twierdze inaczej

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #872 dnia: Kwiecień 07, 2008, 20:01:30 »
To było raczej "ojciec kazali" ^_^ patrz "Konopielka"...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #873 dnia: Kwiecień 21, 2008, 12:52:00 »
Cytuj
Czy dodatek motywacyjny będzie sie liczył do emerytury ?

Z tego co wiem to na razie nie! ale może w przyszłości? Pozdrawiam :mellow:.

I to dosyć ciekawy wątek, który warto pociągnąć dalej a może się rozwinie. :)

do spraw emerytalnych zalicza się nasze uposażenie zasadnicze grupa+stopień oraz dodatki o charakterze stałym, a za takie ustawa o PSP rozumie wszystkie dodatki, które ustalane są miesięcznie, a dodatek motywacyjny nie jest naliczany miesięcznie??.

Od momentu kiedy wszedł komuś w skład wypłaty, powinno sie gop brać pod uwagę do ustalenia wysokości emerytury. w końcu jest częścią składową naszych uposażeń.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #874 dnia: Kwiecień 21, 2008, 16:08:08 »
motywacyjny jest przyznawany miesięcznie ale tak samo może być całkowicie zabrany w następnym miesiącu.
W niektórych komendach przyznawany jest od początku czasowo-np na 3 miesiące i żeby go dalej otrzymywać bezpośredni przełożony musi raportować do komendanta o przyznanie dodatku motywacyjnego na kolejny okres.
Więc przy naliczaniu emerytury... szanse marne są, żeby komendy chciały te dodatki dawać... chyba, że komenda dobra jest dla ludzi i nie szuka oszczędności na każdym kroku.